„Antklodė Europai“ – tai tinklas bendrystei. Europa – tai vienas didelis įvairių raštų, siūlų ir technikų nėrinys, kitaip tariant, viena didelė įvairių žmonių šeima.Visi esame skirtingi, tačiau turime vieną tikslą – antklodę Europai, kuri apglėbs, sušildys, kvies kurti ir pažinti. „Antklodė Europai“ – tai ne tik antklodė. Tai pokalbis, ryšys, žinutė, pagalba, emocija, vienijanti, ir kviečianti kiekvieną pasijusti kažko didesnio dalimi“, – rašoma iš Nyderlandų į Kauną atkeliavusiame kvietime.
Anot projekto autorės E. de Vries, svarbu kuo garsiau kalbėti apie visame pasaulyje egzistuojančią vienišumo problemą, skatinti žmones burtis ir veikti bei kurti kartu. Todėl antklodės kūrimas svarbus ne tik dėl galutinio rezultato, bet ir dėl prasmingo laiko, pokalbių, prisimintų istorijų – visa tai įdomu projekto kuratoriams, kurie laukia ne tik pačių antklodžių, bet ir kuo išsamesnių jų gimimo pristatymų.
2018-ais metais Europos kultūros sostinės titulą švenčiantis Nyderlandų miestas Leuwardenas pakvietė Kauną prisidėti prie bendros idėjos įgyvendinimo – nunerti didžiausią pasaulyje antklodę.
Planuojama, kad didžiausią pasaulyje antklodę sudarys bent 10 tūkst. antklodžių iš viso pasaulio, kuriose tilps dar daugiau pokalbių, nuotykių, istorijų ir pažinčių. Po projekto antklodės keliaus į labdaros organizacijas ir bus perduotos tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Šiuo metu jau nunerta per 3 tūkst. antklodžių, taigi akivaizdu, kad „Antklodė Europai“ negali nepavykti.
Kaip galiu prisidėti prie projekto?
„Antklodė Europai“ negali nepavykti, nes visur yra žmonių, mokančių nerti ir galinčių to išmokyti kitus!
Spalvos, raštai, siūlai ar medžiagos – kiekvieno fantazijos reikalas, svarbiausia, ją sutalpinti į 140×200 cm formatą.
Skatiname naudoti savo turimus senus nenaudojamus siūlus ar ardyti nenešiojamus storo siūlo megztinius. Pradėti galima nuo 10×10 cm kvadratėlių, juos jungiant į 20×20 cm, 70×100 cm dalis.
Antklodės kūrimo procesu (pasakojimo, nuotraukų ar video formatu) kviečiame dalintis viską siunčiant el. pašto adresu [email protected], arba Facebook platformoje pridėjus #antklode ir #fluxuslabas.
Kur galiu palikti antklodę?

Savo sukurtą antklodę iki kovo 15 d. atneškite į „Kaunas 2022“ biurą, esantį Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79), šalia prisegę savo vardą ar kolektyvo, kuriame nunerta antklodė, pavadinimą bei papildomą informaciją, kuria norėtumėte pasidalinti kartu su antklode. 2018 m. sausio – vasario mėnesiais planuojame atvykti į miestus, kurie projekte dalyvaus aktyviausiai, susipažinti su antklodžių autoriais bei surinkti nunertus kūrinius.
Kiekvieno nunerta antklodė vėliau taps parodos eksponatu Kaune, o galiausiai keliaus į Leeuwardeną, kur prisidės prie didžiausios pasaulyje antklodės rekordo!