Spalio 24-27 dienomis Kaune vyksta kūrybinės dirbtuvės „KAUNAS 18+18: PRISIKĖLIMO AŠIS“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimui Kaune. Projekto misija – stimuliuoti daugiaskaitinius sukakties (pa)minėjimus ir atverti erdvę inovatyviems 100-mečio eksperimentams. Kūrybinį dirbtuvių veiksmą lydi vieši kūrėjų, tyrėjų ir specialistų pokalbiai, apmąstymai, pasitarimai aktualiais klausimais.
Kviečiame dalyvauti šiuose pranešimuose:Ar galimas modernizmo tęstinumas ir transformacijos Kaune?

Atsakymų ir idėjų paieškos net su 3 pranešėjais: Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovu Vaidu Petruliu, dr. Vilma Akmenyte-Ruzgiene, VU docente dr. Marija Drėmaite.
Spalio 24 d., 17 val., Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka
 


Prof. Karen Forbes „Tarp meno ir architektūros”
Paskaitą pristato Karen Forbes (Škotija) – architektė, Edinburgo universiteto profesorė, kurios projektai ir inovacijos jau buvo pritaikytos Amsterdamo, Čikagos, Melburno, Kioto ir kituose pasaulio miestuose. K.Forbes taip pat dirba Škotijos nacionalinėje agentūroje „Creative Scotland“ bei projektavimo studijoje „Luma 3D Interactive“. Vienas naujausių jos (kartu su Tony Kettle) darbų „Evolution Tower” (2016 m.) buvo nominuotas kaip geriausias aukštuminis pastatas Europoje.
Architektė yra sukaupusi daug patirties derinant architektūrą ir meną pasaulio didmiesčių viešosiose erdvėse – tarp jos vykdytų projektų yra interaktyvus Škotijos sostinės žemėlapis „Edinburgh Cityscope“, Maskvos tarptautinio verslo centro pastato ir jį supančios erdvės projektavimas, „Saulės paviljono“ rengimas St. Andrews aikštėje Edinburge ir naujo Amsterdamo kvartalo kūrimas. Daugelyje veiklų, architektei teko bendradarbiauti su įvairių kitų sričių ekspertais.
Architektė pasitelks savo ilgametę patirtį kūrybinėse dirbtuvėse „Kaunas 18+18“, kurios bus skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimui Kaune.
Spalio 25 d., 17.30 val., Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka
Paskaita vyks anglų kalba.
 


Renginio iniciatorius: Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.
Renginio rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Iniciatyvos Kaunui, Kaunas 2022, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas), Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus