Tradicinę Mokytojų dieną Kaune minėjo ne tik universitetai, mokyklos ir muziejai, bet ir projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Šia proga, mokytojams ir moksleiviams atvėrėme jau prasidėjusių projektų duris, kurių metu vyko įvairios diskusijos, susitikimai su programų kuratoriais, kūrybinės dirbtuvės.
„Ką apie Europos kultūros sostinę žinome, ko nežinome ir ką dar teks sužinoti?“, – klausė Kauno mito kūrėjas Rytis Zemkauskas. Jis festivalyje kalbėjo apie kultūrą kaip veikimo būdą, kultūra kaip politiką, kultūra kaip bendruomenę, kultūrą kaip mokytojų kambarį.
„Sėkmės mokyklos“ vadovas Šarūnas Dignaitis tuo tarpu domėjosi, ar mokytojas gali būti autoritetas moksleiviui, jei jis yra savimi. „Kalbėjau apie „polymath“, kas reiškia, kad žmogaus žinios gali būti labai plačios ir mokėdami jungti savo hobį, darbą ir kitas veiklas į vieną galime labai originaliai perduoti tą žinutę, kurią norime, o kitam žmogui tai žymiai lengviau įsisąmoninti“, – pasakojo Š. Dignaitis, kuris pranešimo metu naudojo ir būgnus.
„Kaunas 2022“ komanda trečiadienį Kauno menininkų namuose pristatė „Fluxus Labs“, arba, kūrybines laboratorijas mieste, kurios kvietė gvildenti temą „Mokykla kaip Fluxus laboratorija“. „Fluxus Labs“ taip pat surengė ir projekto „Antklodė Europai“ pristatymą.
Popiet čia pat vyksiančiame „Tempo akademijos“ bendruomenių platformos pristatyme buvo kalbama apie kultūrinį aktyvizmą – bendruomeninį meną viešosiose erdvėse, taip pat – būtinybę dirbti su vietos švietimo įstaigomis.
Taip pat vyko „Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ renginys 9-12 klasių moksleiviams, kuriame su tarptautinėmis įmonėmis bei ne pelno siekiančiomis organizacijomis dirbantis lektorius Žanas Gongapševas kalbėjo apie tai, kad savo svajonės siekti reikia pradėti dabar, nebijant suklysti, o mokytis – ne tik klausant, bet ir bandant.
Nuotraukų autorius: Remis Ščerbauskas