Tekantis vanduo jungia, įkvepia ir skatina – tuo įsitikinę naujo, bendruomeniško gatvės meno projekto „Kekto“, jau tapusio „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalimi, iniciatoriai. Kauniečiams „Kekto“ bus pristatytas jau ateinantį šeštadienį, liepos 15-ąją, nuo 12val. Naujo miesto sienų personažo – aštuonkojo Kekto – sutiktuvės vyks prie Kauno paveikslų galerijos.
„Kekto“ – tai gatvės meno projektas apie būtybę, galinčią valdyti vandens jėgas. Pagrindinis projekto personažas Kekto – potvynių ir atoslūgių „magistras“. Jis nenuspėjamas, šiek tiek bauginantis, nutrūktgalviškas, tačiau teigiamas. Jam rūpi kultūra ir menas, o labiausiai patinka vietos prie vandens – juk Kaunas yra upių miestas. Būtent upes ir jų vandenis, vienijančius skirtingas miesto dalis, čia gyvenančius žmones ir jų mintis, simbolizuoja Kekto čiuptuvai – tai lyg įrankis, įtraukiantis į kultūrinę veiklą.
Pirminės personažo idėjos autorius – menininkas Tadas „Plūgas“ Vincaitis, jau ne vienerius metus garsėjantis savo sienų tapyba Kaune ir už jo ribų. Vieni pastarųjų jo darbų – Lietuvos radijo 90-mečiui skirtas piešinys S. Daukanto g-vėje bei Perkūnas, „nusileidęs“ ant elektros pastotės Kauno paveikslų galerijos kieme. „Kekto“ idėją kaunietis vysto kartu su kultūrai neabejingais bičiuliais Mindaugu Arlinsku ir Kristina Lisauske.
„Kekto“ kūrėjai neabejoja, kad šis projektas bus naudingas miestui, nes paįvairins Kauno kultūros klimatą, pateks į įvairius gatvės meno žemėlapius ir maršrutus, kuriamus Lietuvoje ir pasaulyje. „Gatvės menas jau yra globalus judėjimas, ir lietuviai važiuoja tikrai ne paskutiniame jo traukinio vagone“, – įsitikinęs Plūgas.
Liepos 15-ąją „Kekto“ sutiktuvių metu kavinėje „Kultūra“, kol Kauno paveikslų galerijos prieigose darbuosis Plūgas, vyks kūrybinės animacijos dirbtuvės, kurių nuotaiką kurstys didžėjų pasirodymai. Kai bus baigtas piešti pirmasis Kekto čiuptuvas, prasidės ciklo „Kultūringas kinas“ pristatoma dokumentinio filmo apie gatvės meno kūrėjus Lenkijoje peržiūra.
Jau planuojamos ir kitos Kekto pasirodymo vietos, jų bus mažiausiai septynios – žinoma, labiausiai Plūgas norėtų įgyvendinti savo idėją prie Kauno marių. Tikimasi, kad kiekvienas personažo čiuptuvas, sukurtas profesionalių menininkų, bus sutiktas ypatingu, bendruomenės dvasią atliepiančiu ir ją kurstančiu renginiu. „Taip prisidėsime prie kultūringo laisvalaikio kūrimo – rodysime kiną, rengsime įvairias dirbtuves, kursime audiovizualines instaliacijas“, – ateities darbus jau planuoja komanda.
KAS: KEKTO personažo pristatymas
KUR: Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
KADA: nuo 12 val.