Data

2021 Rgs 21 - 24

Laikas

Rugsėjo 9-10 d.
8:00 - 18:00

Europos kultūros sostinės forumas

KULTŪRA KORONOS METU

Kiekvienos krizės akivaizdoje išryškėja gyvybiška kultūros ir meno būtinybė. Tragiškos ekonominės ir socialinės katastrofos fone esame kūrybinio sektoriaus atsparumo ir gebėjimo žaibiškai prisitaikyti liudininkai. Matėme, kaip parklumpa galingiausios pasaulio kultūros institucijos, ir kūrėjus, pernakt prarandančius darbus. Tai neužkirto kelio atsirasti daugybei tarptautinę bendruomenę suvienijusių meno projektų, įkvėpusių kibirkštį optimizmo ir bendrystės jausmą namuose izoliuotai visuomenei. Įsitikinome pastarųjų metų kultūros politikoje prioritetizuojamo meno ir kultūros vertybių skaitmeninimo verte, kai kultūros įstaigų tinklalapių lankomumas akimirksniu išaugo šimtus kartų. Pasaulį sustabdžiusi pandemija inspiravo kultūros kūrėjus iš naujo pažvelgti į savo misiją, sukurti alternatyvias veiklos strategijas, edukacinius ir sklaidos įrankius, subūrusius namuose užsidariusius į virtualius šokių vakarėlius, ir tyliai auditorijai, stovinčiai už savo butų langų, atnešusius kultūrą tiesiai kiemus.

Kas toliau?

Pranašaujama, kad kultūros sektorius, mūsų dalyvavimo kultūroje įpročiai ir socialinis gyvenimas neišvengiamai pasikeis, tačiau ar iš tiesų ir kaip? Kaip kultūros ir meno kūrėjams pasiruošti ateities keliamiems iššūkiams? Kokius įgūdžius ir inovacijas tam pasitelkti? Kaip, braškančią Europos Sąjungą labiau skaldant politinėms batalijoms, išsaugoti tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą?

Naujas formatas

„Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ organizatoriai perkelia kasmetinį Europos kultūros sostinės forumą į virtualią erdvę ir kartu su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje inicijuoja diskusiją, telkiančią Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius bei skirtą kultūros lauko inovacijoms ir ateičiai aptarti.

 

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center