Savanorių asociacija „Kultūristai“, G. Jovaišos nuotr.

„Kaunas 2022“ paliko gilų kultūrinį įspaudą mieste. Dauguma pirmiausiai pagalvoja apie gausybę čia vykusių renginių, parodų, kitų veiklų bei įsitraukusių organizacijų, kūrėjų kiekį. Tačiau yra ir dar viena labai svarbi šio projekto sudedamoji dalis – tai savanoriai. Žmonės, kurie nuoširdžiai patikėjo idėja ir paskyrė savo laiką, širdis ir žinias tapdami neatsiejama kultūros sostinės dalimi.

Projektas sutelkė rekordinį savanorių skaičių – įvairiose veiklose jų dalyvavo daugiau nei 1500. Dauguma jų čia susirado draugų ir užmezgė naujų įdomių pažinčių. Iš esmės susibūrė Kauną mylinčių žmonių bendruomenė su panašiomis vertybėmis ir pomėgiais. Užsivėrus kultūros sostinės metams labai norėjosi tą bendruomenę toliau išlaikyti. Juk baigėsi tik titulo metai, bet kultūra, žmonės ir toliau lieka kurti savo miestą. O kuo daugiau kūrėjų, tuo daugiau pozityvių pokyčių.

Tad aktyviausių „Kaunas 2022“ savanorių iniciatyva 2023 m. pradžioje įkurta Savanorių asociacija „Kultūristai“. Organizacijos tikslas – burti ir vienyti savanorių bendruomenę, palaikant savanorystės kultūrą ir taip prisidedant prie sklandaus miesto renginių įgyvendinimo.

Nors asociaciją įsteigė „Kaunas 2022“ veiklose aktyviai dalyvavę savanoriai, tačiau jos vizija yra plėsti savanorių gretas. „Esame atviri ir visuomet laukiame naujų žmonių, siekiančių savo gyvenimą praturtinti prasminga veikla bei tapti aktyvios bendruomenės dalimi“, – teigia asociacijos prezidentė Jovita Rudnickaitė.

Savanorių asociacijos „Kultūristai“ prezidentė Jovita Rudnickaitė, G. Jovaišos nuotr.

Asociacija vienija iniciatyvius žmones, mylinčius kultūrą, meną ir Kauną, bei siekiančius gilinti savanorystės tradicijas. Jai priklauso labai įvairūs žmonės, tiek amžiumi, tiek patirtimis, tiek profesijomis. Čia yra moksleivių, studentų, gidų, vadybininkų, programuotojų, dizainerių, marketingo specialistų, menininkų, finansų ir daugybės kitų sričių atstovų. „Labai džiaugiamės savo kompanijoje turėdami tiek daug įvairių žmonių. Juk kiekviena nauja pažintis praplečia akiratį. Tai naudinga tiek organizacijai, tiek kiekvienam jos nariui“, – pasakoja J. Rudnickaitė.

Savanorių asociacija „Kultūristai“ planuoja aktyviai prisidėti prie renginių, kurie kilo iš „Kaunas 2022“ iniciatyvos ir netgi pasibaigus titulo metams gyvuos toliau. „Užaugome su šiais renginiais. Kai kurie jų per kelerius metus spėjo tapti neatsiejama Kauno dalimi. Tad labai norime, kad šie projektai ir toliau džiugintų miestiečius. O dažniausiai miesto renginiai neįsivaizduojami be savanorių pagalbos. Jie prisideda tiek prie kūrybinės, tiek techninės, tiek organizacinės dalies įgyvendinimo. Savanorius traukia galimybė pamatyti visas detales iš vidaus, noras savo pasiūlymais bei veiksmais prisidėti prie galutinio rezultato. Tokia veikla visuomet suteikia daug patirties, naujų žinių. Be to, po kiekvieno renginio atsiranda naujų draugų ir pažįstamų. O tai bene svarbiausia motyvacija savanoriauti“, – teigia Jovita Rudnickaitė.

M. Plepio nuotr.

Savanorių asociacija „Kultūristai“ skatina jungtis visus žmones, mylinčius kultūrą, renginius, Kauną ir jo apylinkes. Laukiamas kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, profesijos ar užimtumo. Ši savanorystė yra žavi tuo, jog leidžia pasirinkti, kiek savo laisvalaikio norite jai skirti. Tad kviečiami ir tie, kurie nori savanoriauti viename kitame renginyje per metus, ir tie, kuriems įdomu prisidėti daugiau prie pačios savanorystės kultūros plėtojimo. Juk organizacijos tikslas ne vien tik savanorystė renginiuose, bet ir bendruomenės kūrimas, tad aktyviausiųjų laukia neformalūs susitikimai, papildomi mokymai, netgi galimybė dalyvauti įvairiuose projektuose užsienyje.

Pagrindinės Savanorių asociacijos „Kultūristai“ vertybės yra bendrystė, atvirumas patirtims, motyvacija, tobulėjimas, tolerancija, atsakomybė. Jeigu ir jums artimos šios vertybės, esate labai laukiami savanorių bendruomenėje.

Asociacijos atstovai kviečia registruotis tinklapyje www.savanoriaikulturistai.lt. Kiekvienam susidomėjusiam bus suteikta daugiau informacijos apie savanorystės galimybes, bendruomenę ir organizaciją.