Kaune apsilankiusi komisarė: Europos kultūros sostinėms reikia didesnio matomumo
Europos kultūros sostinėms reikia didesnio matomumo, sako už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel, antradienį apsilankiusi pernai šį titulą turėjusiame Kaune.
Su projekto komanda susitikusi komisarė teigė, jog Kauno – Europos kultūros sostinės metai buvo „didelė sėkmė“, kurią rodo tūkstančiai renginių ir partnerysčių.
„Dabar turime tiek daug išskirtinių ir sėkmingų Kultūros sostinių, kad matau iššūkį, kaip suteikti joms daugiau matomumo, – BNS sakė eurokomisarė. – Rengiuosi tuo pasirūpinti – sulaukiau puikios idėjos surengti Briuselyje renginį, kuriame jie galėtų pristatyti, ką veikia, kaip naudinga ir teigiama tai yra.“
Pasak jos, antrasis iššūkis – sukurti „išties stiprų tinklą“ tarp miestų, kurie rengiasi tapti Europos kultūros sostinėmis ir tų, kurie šį titulą jau turėjo.
M. Gabriel teigimu, Europos kultūros sostinės skleidžia puikią žinią jaunimui, jog gali išreikšti savo kūrybiškumą namuose, nesidairydami, kaip išvykti į užsienį.
Kultūros ministras Simonas Kairys sakė, jog nepaisant to, kad Europos kultūros sostinės metai baigėsi, Kaunas tebeturi savotišką misiją, kuri tęsiasi – kalbėti „apie europietiškumą, vertybes“.
„Pajutote iš komandos, susitikimų, kad žmonės tebėra pilni energijos, minčių ir jaudinasi, kaip tas įdirbis turėtų neišnykti“, – sakė S. Kairys.
Pasak jo, eurokomisarė taip pat susipažino su planais Kauno centriniame pašte įrengti Nacionalinį architektūros institutą ir tuo, kaip jis atitinka planus ir vertybes, apie kurias kalbama įvairiuose Europos Sąjungos formatuose. „Mes turbūt dar neįsivaizduojame, kokį potencialą gali turėti šio pastato sutvarkymas ir veikla, kuri ten įsibėgės“, – teigė S. Kairys.
Su komisare taip pat susitikus švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, jog vizitas simboliškai apjungė švietimą ir kultūrą, o tai ir Kauno – Europos kultūros sostinės kontekste parodė esant svarbiu veiksniu inovacijoms. „Kauno – Europos kultūros sostinės kontekste mes formuojame aplinką, kuri yra palanki inovacijoms. (...) Reikia stiprių mokyklų, reikia, kad būtų patraukli kultūrinė aplinka ir bendruomenės tam, kad tos inovacijos turėtų terpę kurtis“, – kalbėjo ministrė. Vilniuje M. Gabriel taip pat kalbėjo apie regionų vystymą, Kaune aplankė kultūros, paveldo objektus ir aptarė reikšmingiausias kultūrines iniciatyvas.
Šaltinis: BNS