Visus metus kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda bendradarbiavusios bendruomenės nenurimsta – šiuolaikinėje seniūnijoje, Vilkijoje, vieną rudens savaitgalį gimė bendruomenei skirtas jaukus gatvės meno kūrinys „Apsikabinimas“.

„„Apsikabinimas“– draugiškumo, meilės ir šiltų santykių simbolis. Tačiau, mano supratimu, gatvės meno kūriniui instrukcijos nereikia, tad buvo įdomu, kaip vietiniai gyventojai interpretavo šį kūrinį. Vieni matė gamtos ir žmogaus draugystę, kiti – vilkų kovą. Karantino kontekste šis darbas įgauna ir naujų prasmių,“ – sako kūrinio autorius Tadas Šimkus.
Apie planus menu puošti Vilkijos sienas kalbėta jau šių metų „Šiuolaikinės seniūnijos“ projekto pabaigoje. Finalinio renginio metu bendruomenė kartu su grafiku E. Rudinsku pristatė 2 mėnesius kruopščiai rengtą miesto žemėlapį bei planuojamą įgyvendinti T. Šimkaus kūrinį. Tąkart bendruomenė džiaugėsi ne tik miestą puošiančių menininkų pagalba, bet ir pačios bendruomenės aktyviu įsitraukimu į veiklas.
„Yra pasakymas, jog „žmogus žmogui yra vilkas“, tačiau mano palinkėjimas Vilkijos gyventojams būtų priešingas. Žmogus žmogui yra geriausias draugas. Jeigu Vilkija yra vilkų gauja, tuomet tegul jie saugo vienas kitą, vertina ir palaiko kuo geresnius tarpusavio santykius. Tikiu, jog grįšime į įprastą gyvenimo tvarką ir vėl galėsime apsikabinti be pašalinių minčių ar dvejonių,“ – linki T. Šimkus.
Gatvės meno kūrinį galite patyrinėti adresu Vydūno al. 10, Vilkija.