„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ aktyviai dalyvauja kuriant ES ateitį. Kultūros sostinės komanda džiaugiasi galėdama dalyvauti Europos ateities projektavime. Diskusijos „Mano Europa – ateitį kuriame kartu“ antroji dalis „Europa – mano galimybių erdvė“ buvo moderuojama tiesiai iš „Kaunas 2022“ biuro.
Antroje renginio dalyje „Europa – mano galimybių erdvė“ buvo siekiama aptarti, kuo įvairių sričių Lietuvos specialistai prisideda prie bendrų ES siekių įgyvendinimo ir vertybių įtvirtinimo savo veiklose ir ko jie artimiausiu laikotarpiu tikisi iš nuolat besikeičiančios Europos Sąjungos. „Kaunas 2022“ kuratoriaus, žurnalisto ir rašytojo Ryčio Zemkausko moderuotoje diskusijoje dalyvavo Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė, UAB „Elinta Charge“ direktorius Ignas Mikutis, Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė Milda Laužikaitė ir UAB „NanoAvionika“ direktorius Vytenis Buzas.
Šios konferencijos tikslas yra įsiklausyti ir geriau suprasti Lietuvos visuomenės požiūrį į ES, aptarti atskirų visuomenės grupių lūkesčius bei indėlį įgyvendinant bendrus Europos siekius, taip pat prisidėti formuluojant Lietuvos Europos ateities viziją. Konferencijoje kartu su aukšto rango šalies pareigūnais, akademikais, verslininkais, kultūros atstovais bei visuomenininkais pradedamas pasiruošimas Konferencijai dėl Europos ateities.