Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ grįžta į Kauną ir Kauno rajoną bei turi gerų žinių išsiilgusiems kultūros – šiemet kviečia net į dvi programas. Rugpjūčio 5–9 d. festivalis apkeliaus dešimt skirtingų vietų Kauno mieste ir rajone, o rugpjūčio 20–23 d. kvies į pagrindinę programą Kaune.
Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ inicijuotas „ConTempo“ Kaune vyks antrą kartą, o jo vadovė ir programos sudarytoja Gintarė Masteikaitė tvirtina, kad šiemet jis bus visiškai kitoks, nei pernai: „Festivalio programa šiais metais kito ne vieną kartą, didžiąją dalį tarptautinės programos dėl suprantamų priežasčių teko perkelti į kitus metus. Festivalio žiūrovai turės unikalią progą išsamiau susipažinti su Lietuvos kūrėjais ir jų praktikuojamomis scenos meno formomis, kurios dar yra labai mažai pažįstamos Kaune ir Kauno rajone. Labai džiaugiamės, kad nepaisant visų logistinių ir organizacinių iššūkių turėsime ne tik keletą premjerų, bet ir svečių iš užsienio.“
„Nors šiuolaikinių scenos menų festivalis „ConTempo“ Kaune ir Kauno rajone vyks dar tik antrą kartą, bet pernai prie jo prisilietę (o tiksliau būtų pasakyti – paliesti) nekantriai jo laukiame, draugus kviečiame. Daugiausiai viešosiose erdvėse, parkuose, miesto urbanistiniame peizaže – kaip scenografijoje – vykstantys spektakliai, kuriuose dalyviai nejučia tampa scenarijaus dalimi, visus dalyvavusius paliečia emociškai ir ilgam įkvepia. Tokių spektaklių dėka ir kasdienė aplinka, kurioje dirbame ar kurią mechaniškai kertame kasdien, tampa ypatinga, bemaž stebuklinė. Festivalis yra auginamas iki 2022-ųjų, kai taps vienu iš pagrindinių Europos kultūros sostinės vasaros programos akcentų. Bet dar svarbiau – jis liks Kaune ir Kauno rajone, vienydamas visas scenos menų organizacijas ir jas tinklindamas Europos masteliu, dar ilgiems metams“, – sako „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.
Gatvės teatro kelionė apink Kauną
„ConTempo 2020” startuos jau rugpjūčio 5 d. su gatvės teatro spektakliu „Atvykėliai“. Argentiniečių kilmės ispanų aktoriaus, komiko, gatvės teatro spektaklių kūrėjo Adriano Schvarzsteino ir šokėjos, choreografės Jūratės Širvytės-Rukštelės duetas per penkias dienas apkeliaus net dešimt vietų, iš kurių aštuonios – skirtinguose Kauno rajono miestuose ir miesteliuose. Tokia kelionė – tikras dueto spektaklio atspindys realybėje, mat pasirodymo „Atvykėliai“ personažai – taip pat keliautojai, atvykėliai iš praeities, dabartį matantys visai kitomis akimis. Kiekvienas jų spektaklis – unikalus, veiksmas priklauso nuo aplinkos ir jį stebinčių žiūrovų. „Atvykėliai“ apsilankys Girionyse, Vilkijoje, Kulautuvoje, Zapyškyje, Linksmakalnyje, Neveronyse, Kačerginėje, Sitkūnuose bei Kauno miesto mikrorajonuose – Šančiuose ir Žaliakalnyje. Tikslias spektaklių pradžios vietas ir laikus galima rasti www.contempofestival.lt, visi šie pasirodymai nemokami.
Spektaklių scenos – net po žeme
Rugpjūčio 20-23 dienomis vyksianti didžiausia festivalio „ConTempo“ programa, kaip ir praėjusiais metais, kvies mėgautis paskutinėmis vasaros dienomis, dalį spektaklių stebint lauke. Programoje dalyvaus Lietuvos ir užsienio menininkai, kurie pristatys šiuolaikinės operos, šiuolaikinio šokio ir cirko spektaklius, teatro premjeras, pasirodymą iš tarptautinio projekto „Circus Next“. „Mūsų tikslas – ne tik parodyti įdomiausius scenos meno kūrinius, bet ir atskleisti netikėtas įvairių Kauno miesto erdvių galimybes, tad šiemet su žiūrovais susitiksime tiek tradicinėse scenose, tiek tokiose neįprastose, kaip 800 kvadratinių metrų angaras, biuras ar požeminė stovėjimo aikštelė“ – apie antrąją „ConTempo“ programą pasakoja Gintarė Masteikaitė.
Tarp rugpjūčio pabaigoje vyksiančios „ConTempo“ programos dalyvių – Marta Kosieradzka, „Kosmos Theatre“, „Operomanija“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Džiugo Kunsmano ir Adriano Carlo Bibiano duetas bei kiti. Programos detalės bus paskelbtos netrukus, visą informaciją galima sekti www.contempofestival.lt bei festivalio „Facebook“ paskyroje. Į dalį antrosios programos renginių reikės įsigyti bilietus, dalis jų bus nemokami.
Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, organizuoja VšĮ „Kultūros platforma“ ir Lietuvos šokio informacijos centas, festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.