Kaimynų diena Europoje kasmet yra švenčiama gegužės 29 d. Tačiau kodėl žmonės, pavargę nuo karantino ir išsiilgę nuoširdaus bendravimo, negalėtų šios dienos švęsti visą vasarą?

Pamojuoti kaimynui, iškepti jam pyragą, dovanoti šypseną per saugų atstumą, laikotarpiu, kai žmogui labiausiai trūksta tiesiog kito žmogaus, yra pati tikriausia kaimynystės išraiška. O būdų susivienyti, net ir liekant karantino ribojimams, yra pačių įvairiausių.
„Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyviai – Kauno rajono seniūnijos, šiemet Kaimynų vasarą švęs netradiciškai, tačiau ne mažiau nuoširdžiai ir vieningai.
Gegužės 30 d. švente Kaimynų dieną minės Kauno rajone esanti Kulautuva. Kulautuviečiai kviečiami registruoti savo kiemus, kuriuose su šeima ar per vartelius su kaimynu bus švenčiama ši proga. Šiems kiemams yra rengiama speciali programa – gyvas muzikinis sveikinimas „Kaimynas kaimynui kaimynas“. Sveikinimo autorius ir atlikėjas: Medonas (Donatas Medzevičius). Savo kiemus registruokite adresu: [email protected] arba tel. 8 677 93 828. Laukiami ir sveikinimai bei linkėjimai socialiniuose tinkluose – Kulautuvos laisvalaikio salės Facebook paskyroje.
Taip pat gegužės 30 d. 12 val., kulautuviečiai ir atvykusieji pasimėgauti tyru kurorto oru, bus kviečiami į išskirtinę nemokamą ekskursiją „Kulautuva: legendos ir tikrovė“ su Mykolu Federavičiumi. Ekskursijos trukmė 90 min. Būtina registracija telefonu: 8 677 93 828.
Jau tradicija tapusi Kaimynų diena Kauno rajono miestelyje Raudondvaryje bus švenčiama birželio 4 d. Raudondvariečiai kviečiami jungtis iš savų kiemų, skverų ir gatvelių. Visus kaimynus organizatoriai nori įamžinti, todėl, jei ketinate jungtis prie šventės, nepamirškite parašyti [email protected]
Išsiilgusiuosius bendrystės jausmo kviečiame į koncertus Instituto g. 18 val. ir 20 val. Didžiojoje g. poilsio zonoje (laikantis galiojančių karantino rekomendacijų).
Birželio 14 d. 14 val. Lapėse lapiečiai ir kaimynai iš kitur bus kviečiami pažinti šią Neries pusę žygio metu aplankant įdomiausias Lapių seniūnijos vietas: nuo stebuklingų pušų paunksnių, vietinių karjerų ir kitų vietovės paslapčių. Vėliau visi užsiregistravusieji bus kviečiami į jaukų pikniką (šventės programa gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų). Daugiau informacijos – jau netrukus.
Kaimynų šeimų piknikas Akademijoje vyks birželio 20 d. 16 val. Pikniko pievoje (Už Pilėnų g. 10-ojo namo, prie Kamšos pažintinio tako). Akademijoje kaimynai piknikauja jau trečius metus iš eilės. Pikniko dalyviai bus kviečiami dalyvauti šeimų talentų konkurse, jaukiai pasibendrauti su senai matytais kaimynais, pasičirškinti dešrelių ant naujai bendruomenės pastatyto ugniakuro, o vakarop su arbatos puodeliu gamtoje žiūrėti kino filmą su visa šeima. Šventės vietoje veiks blusturgis, kurio šaukiasi per karantiną 3 kartus atrinkti nereikalingi daiktai!
Jei norite prisijungti ir šiais metais nepraleisti progos švęsti Kaimynų dienos – rašykite savo seniūnijoje veikiančiai kultūros įstaigai arba [email protected]
Šventinė programa nuolat pildoma.
Renginiuose bus fotografuojama ir filmuojama.
Visose veiklose bus laikomasi tuo metu galiojančių karantino reikalavimų, o asmenis, priklausančius rizikos grupėse kviečiame Kaimynų dieną švęsti namuose, siųsti nuotraukas, kaip šią dieną minite tokiomis pasaulyje susiklosčiusiomis aplinkybėmis.