Kauno muzikinio teatro direktorius Benjaminas Želvys, kaip ir visi, laukia laiko, kada po karantino atsivers teatrų salės, o žiūrovus pakvies net į dvi premjeras. Tačiau kada veikla grįš į įprastą gyvenimą, kol kas net ir prognozuoti sunku. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorius B. Želvys įsitikinęs, kad medicina, švietimas ir kultūra yra trys atramos, svarbios kiekvienam.

„Nuotaikos – kaip ir visų. Tikrai jau norisi darbo, norisi, kad greičiau. Mūsų teatro žmonės iki gegužės pabaigos atostogauja, o paskui žiūrėsim pagal Vyriausybės nutarimus“, – sako B. Želvys.
Ruošiasi dviems premjeroms
Jei bus leidžiamos repeticijos didesnėmis grupėmis, teatro žmonės sugrįš repetuoti. „Norime pristatyti iš karto dvi premjeras. Kol kas planuojame rudeniui, o kaip jau bus, taip bus. Rugsėjo pradžioje norime pakviesti į vieną premjerą, spalio mėnesį – į kitą“, – sakė B. Želvys.
Viena iš premjerų – F.Loewe miuziklas „Mano puikioji ledi“, kurio premjera turėjo būti kovo 27 dieną. Pasak B. Želvio, šia premjera teatras nori atidaryti naująjį sezoną. Antroji – Tadeuszo Dobrzański operetė „Karaliaus ložė“.
Teatras žiūrovų dėmesiu nesiskundė
Pasak B. Želvio, teatralai karantino pabaigos laukia ir su nerimu: ar žmonės norės sugrįžti į teatrą, o gal bijos? Jei prieš pandemiją gauti bilietus į Kauno muzikinio teatro spektaklius nebuvo lengva ir jie buvo išperkami akimirksniu, tai kaip bus dabar?
„Tai kita medalio pusė. Mes savo darbą dirbame, o mūsų teatras žiūrovų dėmesiu seniau tikrai nesiskundė. Pagal žanrus mūsų spektras yra platus: operetė, miuziklas, opera ir šokio spektakliai, taip pat spektakliai vaikams. Nesame siauro plano teatras, turbūt dėl to ir esame įdomūs žiūrovui. Dabar jau ne iš vieno solisto girdžiu, kad jau užsisėdėjome, kad jau norisi dirbti, norisi bendrauti su žiūrovu. Noras dirbti yra labai didelis“, – sakė B. Želvys.
Kalbėdamas apie karantino pabaigą B. Želvys sako, kad visų pirma reiktų įvertinti saugumą. Teatre yra 500 vietų salė, todėl kyla klausimų: kaip išlaikyti atstumą; ar žiūrovai turėtų dėvėti kaukes?
„Todėl aš linkęs, kad žmonės pasisaugotų. Žinoma, labai skaudu, kai negali dirbti, vaidinti, ypatingai meno žmonėms, muzikantams. Jie gali namuose užsiimti kūryba, daryti tai virtualiai, sukurti kokį nors video, pašmaikštauti. Bet darbas teatre yra visai kas kita. Dainuoti, groti namuose galima, bet gal už sienos kaimynų vaikas miega, gal dar kažkas?“ – kalbėjo B. Želvys.
B. Želvys sako, kad išties gyvename istoriniu laiku: „Šis teatras net karo metais nebuvo uždarytas, veikė. Bet dabar yra taip, kaip yra. Karantinas. Taip, keistas momentas, bet taip nutiko, mes gyvename nauju laiku.“
Kaune ieškoma naujų formų
Teatro vadovas, vertindamas pandemijos sukeltą situaciją sako, jog švietimas, medicina ir kultūra yra tos kojos ant kurių pastatytas valstybės pamatas: „Nenoriu tikrai nieko numenkinti. Švietimas yra mokslas, yra medicina, kuri mums reikalinga. O kultūrą reikia išsaugoti bet kokiu atveju. Jei tauta praras savastį, savo kultūrą, tai bus blogai.“
Teigiamų pokyčių B.Želvys mato Kaune, o Europos kultūros centru 2022 tapsiantis miestas ir rajonas ieško naujų formų ir bendravimo ten, kur jo seniau nebuvo. „Yra sakoma: Kaunas pilnas kultūros. Profesionalūs muzikantai išeina į tokias erdves, kurios niekada nebuvo naudojamos kultūriniams renginiams. Kaunas tikrai pilnas kultūros. Tai džiugina, džiugina ir tai, kad yra daug renginių, profesionalių kolektyvų“, – kalbėjo B. Želvys.
Teksto autorė – Jurgita Lieponė, „15min“ žurnalistė. Tekstą portale 15min.lt galite rasti čia.
Nuotrauka Eriko Ovčarenko / 15min