Minint Tarptautinę žmonių su negalia dieną, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda LR Kultūros ministerijoje pristatė elektroninį kultūros prieinamumo gidą.

Leidinyje apibendrinti tarptautinės praktikos pavyzdžiai, o patarimai suformuoti remiantis žmonių su negalia patirtimis ir rekomendacijomis. Gidas naudingas Lietuvos kultūros organizacijoms pasitikrinti savo patalpų ir renginių prieinamumą žmonėms su negalia. Šis gidas taip pat padės susiplanuoti pokyčius draugiškesnei įstaigos aplinkai sukurti.
Susitikime taip pat buvo pristatytas dar vystomas įskiepis interneto svetainėms, kuris taip pat bus prieinamas visoms norinčioms juo naudotis organizacijoms bei padės ženklinti savo renginių ir erdvių prieinamumą pačioje pirminėje – informavimo – stadijoje.
Elektroninio kultūros prieinamumo gidą parengė ir pristatė „Kaunas 2022“ kuratoriai Jūratė Tutlytė ir Gediminas Banaitis. Projekto partneriai – dizaino agentūra „Critical“ – sukūrė universalią ženklinimo sistemą, suteikiančią informacijos apie kultūros ir turizmo objektų, renginių prieinamumą žmonėms su negalia ir / ar kitais specialiais poreikiais. Šia ženklinimo sistema galima naudotis nemokamai.