Rugpjūčio 23–25 d. Kaune šėls naujas tarptautinis scenos menų festivalis. Pavadinimas „ConTempo“ sufleruoja: bus ne tik šiuolaikinė programa, bet ir Kauno kelionė iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. 

Atviras ir prieinamas 
Festivalį „ConTempo“ inicijavo „Kaunas 2022“, jėgas suvienijęs su VšĮ „Kultūros platforma“ ir Lietuvos šokio informacijos centru. Pirmojo festivalio programoje – išskirtiniai, drąsūs, provokuojantys ir atviri projektai, kuriuos pristato Europoje gerai žinomi kūrėjai iš Belgijos, Šveicarijos, Izraelio, Italijos, Ispanijos ir, žinoma, Lietuvos. Per tris dienas Kauno mieste ir rajone bus pristatyta net dvylika renginių ir tik vienas iš jų yra mokamas.
„Labai džiaugiuosi, kad Europos kultūros sostinės titulas paskatina tokias naujas iniciatyvas Kaune kaip „ConTempo“. Dauguma šio festivalio pasirodymų vyks viešose erdvėse, pasieks tiek suinteresuotus, tiek atsitiktinius žmones, augins kultūrinį smalsulį, susidomėjimą ir įsitraukimą. Atrodo, kauniečiams ir pakaunės gyventojams šis rugpjūtis pasiūlys nepamirštamų renginių, per kuriuos pažinsime įvairias Kauno miesto ir rajono vietoves“, – išskirtiniu rugpjūčio savaitgaliu džiaugiasi „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė.
Šokis, teatras, cirkas 
„ConTempo“ programoje galima rasti šokio, šiuolaikinio cirko, teatro, muzikos daugiadisciplinio meno kūrinių. „Programa subalansuota taip, kad kiekvienas žiūrovas, nepriklausomai nuo to, kiek domisi scenos menais, tikrai ras sau įdomų renginį“, – teigia „Kaunas 2022“ scenos menų kuratorė ir festivalio programos sudarytoja Gintarė Masteikaitė.
Festivalį atidarys konceptualus, specialiai erdvei po atviru dangumi pritaikytas spektaklis „Trofėjus“ (Rudi van der Merwe ir Béatrice Graf, Šveicarija), kuris tyrinėja žmogaus santykius su aplinka, troškimą žymėti teritoriją ir valdyti. Nemuno krantinėje Šančiuose ir J.Biliūno aikštėje Kačerginėje vyksiantis spektaklis išskirtinis savo pastatymu – jis manipuliuoja žiūrovo perspektyvos suvokimu ir erdvėje link auditorijos artėja per 300 m.
Lauke vyks ir daugiau spektaklių – įprastus lyčių vaidmenis jėgos reikalaujančioje akrobatikoje transformuojantis „Zoog“ (Amir ir Hemda, Izraelis), tradicinės Vidurio Rytų ir šiuolaikinės muzikos bei šokių įkvėptas „Darwisho košmaras“ (Ben Fury ir Simon Thierrée, Belgija) bei vienas garsiausių gatvės teatro spektaklių „Kamčiatka“ (Kamchàtka Street Theatre Company, Ispanija), kuris kvies leistis į netikėtą kelionę per visą Kauno senamiestį. 
Lietuvos šokio informacijos centras, kaip vienas jaunųjų Europos cirko menininkų projekto „Circus Next“ dalyvių, festivalyje „ConTempo“ pristatys šių metų programos laureatą Andrea Salustri (Italija) su šiuolaikinio cirko spektakliu „Materija“. 
„Girstučio“ kultūros ir sporto centre rodomas spektaklis – žongliravimo ir objektų manipuliavimo sintezė, su atvira žiūrovo interpretacijai istorija. Vietą šiame spektaklyje galima rezervuoti perkant simbolinės kainos bilietą „Tiketos“ sistemoje. Uždaros scenos, kitaip vadinamos juodąja dėžute, reikalauja ir italų „TeatrInGestAzione“ spektaklis „Pradedantieji“ – objektų teatrą, muziką, šviesos ir instaliacijų meną apimantis kūrinys, kuris priešais žiūrovų akis kurs itin paslaptingą ir įtraukiantį, postmodernistinį pasaulio sutvėrimo mitą.
„ConTempo“ pristatys ir Lietuvos menininkus. Kauno kamerinio teatro prodiusuotas spektaklis „4 Mortos“ kvies į ritualinę, lietuviškos mitologijos ir folkloro patirtį naktiniame pasirodyme Kauno Švč.Sakramento bažnyčioje. „Kaunas 2022“ projekto dalis „Kauno iššūkis“ pristatys Jaunimo programą, kurioje spektaklį, skirtą sofų auditorijai, rodys Marija Baranauskaitė, o muzika rūpinsis „Elboe“.
Ateities planų startas 
Anot G.Masteikaitės, pirmojo ir ateinančių festivalių „ConTempo“ tikslas – ne tik pristatyti išskirtinius, aktualius užsienio kūrėjų darbus, naujus formatus, įveiklinti skirtingas miesto erdves ir pastatus, bet ir inicijuoti bendradarbiavimą tarp Europos, Kauno, Lietuvos kūrėjų, skatinti tarptautiškumą, atvirumą, bendruomeniškumą. Festivalis siekia nuo pat pradžių į savo komandą įtraukti jaunimą ir jaunuosius scenos meno vadybininkus, užsienio profesionalus, palaikyti ir stiprinti jaunąją scenos meno bendruomenę. 
Šalia festivalio planuojama ir daugiau veiklų, turtinančių Kauno ir Kauno rajono kultūrinį turinį ir bendruomenę. „Tikimės, artėjant 2022-iems – Europos kultūros sostinės metams atsiras ir rezidencijų naujiems, specialiai vietai ir kartu su jos žmonėmis kuriamiems spektakliams ir pasirodymams, daugės Kauno ir užsienio teatro, performanso, šiuolaikinio šokio bei cirko trupių koprodukcijų ir gastrolių po Europą, – projekto planus vardiJa V.Vitkienė, – tokio, pasaulinį scenos menų pulsą užčiuopiančio, renginio Kauno regionui labai trūko. Tai neabejotinai pakels vietos scenos menų lauką į platesnį Europos kontekstą ir žinomumą. Festivalis kuriamas ir bus auginamas, bendradarbiaujant visai Kauno scenos menų bendruomenei.“