Liepos 24-ą dieną Kaune, M.Žilinsko galerijos kieme, atsidaro nauja kultūros erdvė – vasaros terasa „Laukas“. Kaip sako jos sumanytojai, čia pat greta esančio klubo „Lizdas“ įkūrėjai Mantas Pakeltis ir Žilvinas Širka, „Laukui“ tiesiog atėjo laikas. Terasa veiks ne tik vasarą, ji bus atidaryta, kol, pasak Manto ir Žilvino, balas ims traukti ledas.

Kalbėdami apie naująją erdvę Žilvinas ir Mantas sako, jog ji neatsiejama nuo jų veiklos bei klubo „Lizdas“. 
„Ši vieta M.Žilinsko dailės galerijoje atsirado prieš penkerius metus, būtent tiek veikia klubas „Lizdas“. Iš pradžių jame buvo grojama įvairi muzika, tačiau vėliau išsikristalizavo labiau į šokių muziką. 
Mes patys esame melomanai, mėgstame įvairią muziką, įvairias kultūros formas, anksčiau organizuodavome įvairius festivalius. 
Dabar atėjo labai geras laikas judėti pirmyn, atrasti erdves kitoms muzikinėms kryptims, gyvai muzikai. Laikas puikus ir dėl to, kad yra pačios galerijos 30-metis. 
Dėl to skubam atidaryti „Lauką“, kur apgyvendinsim įvairią muziką, diskusijų vakarus, stand-up komedijos pasirodymus ir viską, kas reikalauja atvirų erdvių ir atvirų ausų“, – 15min sakė Ž.Širka.
Pasak M.Pakelčio, mintis atidaryti tokią erdvę kilo jau seniai, juolab kad klubas „Lizdas“ vasaromis uždaromas. 
„Jau kurį laiką strategavom, kaip tą padaryti, o dabar, atsigavus šiai Laisvės alėjos pusei, tam yra labai palanki situacija“, – sakė M.Pakeltis. 
„Čia – gera aura, tereikia atrasti dar kelias papildomas priežastis veiksmui, kad ši vieta dar labiau trauktų“, – sakė Ž.Širka.
Terasos atidarymas – tris dienas 
Terasos atidarymas vyks net tris dienas – nuo liepos 24-osios. Pirmąjį vakarą pasirodys merginų grupė „shishi“ ir abu klubo įkūrėjai didžėjai Žilvinas ir Mantas. 
Liepos 25-osios vakarą į terasą kvies „Golden Parazyth“, liepos 26-ąją – grupės „Zharok“ iš Krasnojarsko ir „Appleknight“ iš Piterio.
Visas tris dienas, organizatoriai žada drebinti 30 metų snaudusios galerijas sienas, taip, kad per visus jų kraštus lietųsi gitarinis adrenalinas, banglentės ir smagūs riksmai.
Prieš akis – Soboro panorama
Kaip sako patys „Lauko“ įkūrėjai, šią erdvę jie išbandė jau pernai. Iš šios vietos atsiveria priešais stovinčio Soboro panorama, o kiemas, nors ir didelis, tuo pat metu yra ir jaukus. 
„Todėl ir šią vasarą, nenorėdami per daug sujaukti šio kiemo atmosferos, suprojektavome barą, kuris atrodys kaip milžiniškas veidrodinis kubas. 
Tokio mastelio objektas sukels optinę iliuziją ir tam tikruose taškuose beveik pradings“, – sakė Žilvinas ir Mantas.
Ne tik muzika, bet ir pokalbiai 
Mantas Pakeltis ir Žilvinas Širka taip pat prisijungė prie „Kaunas 2022“ ambasadorių komandos, todėl į „Lauką“ pokalbiams ir diskusijoms jie kvies ir kitus „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ ambasadorius. Čia galės vykti pokalbiai, diskusijos ir kiti kultūros renginiai, derantys atviroje erdvėje. 
„Norime būti ne tik ambasadoriai, bet ir platforma būsimos kultūros sostinės renginiams“, – kalbėjo Mantas ir Žilvinas.
Savo įsitraukimą į „Kaunas 2022“ ambasadorius jie vadino natūraliu veiklos tęstinumu, mat aktyvią veiklą Kaune jie vykdo jau apie 15 metų. 
Kalbėdami apie esamą miestą ir miestą, kaip būsimą Europos kultūros sostinę, pašnekovai akcentavo jo pakilimą: „Jis auga, ir jaučiamas pakilimas. Viskas įdomėja. Žinoma, nėra visko dar tiek, kiek Vilniuje – koncertų, pasaulinio masto parodų. 
Bet Kaune bus įdomių dalykų, o kultūros sostinės tikslas suaktyvinti visuomenę, kad ir šiems metams pasibaigus tęstųsi veiklos. Viskas – labai vietoje ir labai laiku.“
Straipsnio autorė: naujienų portalo 15min žurnalistė Jurgita Lieponė