Į Kauno gatves išriedėjo troleibusai, sveikinantys 2019 m. Europos kultūros sostines Materą, Italijoje, ir Plovdivą, Bulgarijoje. Juos menininkai papuošė pagal šių kultūros sostinių stilistiką.

„Norėjome pateikti staigmeną Plovdivo ir Materos gyventojams, originaliai pasveikinti šias kultūros sostines, o kartu skleisti žinią užsienyje, kad 2022 metais Kaunas taps Europos kultūros sostine“, – sako „Kaunas 2022“ atstovai.
Tiesa, prieš oficialiai pristatant troleibusus, Plovdivą sveikinantis troleibusas, buvo užfiksuotas Kaune apsilankiusio bulgaro. Telefonu daryta nuotrauka vyras pasidalino „Facebook“ tinkle ir netikėtai sulaukė šimtų pasidalinimų ir tūkstančių reakcijų.
„Kaunas 2022“ atstovų džiaugsmui, šis nutikimas rodo, kad išpuošus troleibusus, sklinda žinia ir apie Kauną.
Plovdivo ir Materos troleibusai yra didesnio Kauno miesto savivaldybės projekto „Atia senienos, labas naujienos!“ dalis. Atsisveikinant su senaisiais, jau atitarnavusiais troleibusais, net 100 senųjų troleibusų skirta gatvės menui.
Kauno menininkai ir kūrybinės organizacijos gali teikti savo troleibuso apipavidalinimo idėjas, o geriausios yra realizuojamos. Metų gale bus surengta šių troleibusų paroda. Projekte aktyviai dalyvauja ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda.