Kaupiate, saugote ir pasakojate miesto ir miestelių istorijas, tyrinėjate jų atmintį? Kviečiame įsijungti į istorijų festivalį ir dalintis šiais pasakojimais naujomis formomis ir inovatyviais būdais. Gal ketinate teatro ar storytellingo priemonėmis papasakoti apie savo muziejuje eksponuojamą parodą? Gal norite pasidalinti savo archyvų lobiais? O galbūt jums žinoma istorija geriausiai skamba muzikos garsais ar yra jautriausiai išpasakojama šviesos, gatvės, grafikos, fotografijos, literatūros ar kita meno kalba?
Atminties ir istorijų festivalis vyks 2019 m. rudenį ir truks visą savaitę – nuo spalio 17 iki 24 d. Tai draugiškas ir atviras renginys, kuris kvies prisijungti visus, besidominčius miesto (ar rajono miestelių) atmintimi, istorijomis, gandais, legendomis ir prisiminimais.
Festivalis kvies IŠPASAKOTI savo miestą, vietas, kuriose gyvename, dirbame, kuriame, lankomės. Kviesime atsigręžti į erdves, kurias mylime, kurias pamiršome, kurių galbūt bijome, bet norime prisijaukinti. Raginsime prisiminti visas su jomis susijusias istorijas, kurias girdime iš kaimynų, bendradarbių, draugų, tėvų ar senelių. O svarbiausia – kviesime išpasakoti tas istorijas kitiems.
Be to, istorijų festivalis kvies kūrybiškomis priemonėmis diskutuoti apie tai, ką mums reiškia vieta, kurioje gyvename, kokią įtaką mums daro jos istorijos, legendos, atsiminimai? Kartu kviesime pasvarstyti, kokio miesto/miestelio norėtume ateityje, kokį jį įsivaizduojame ir kokį jį kursime?
Festivalis sieks įtraukti visas miesto ir rajono iniciatyvas, bendruomenes ir organizacijas, įvairiais būdais kalbančias apie miesto istoriją ir jo atmintį.
Kultūros organizacijų pasiūlymų laukiame iki sausio 30 d. Parašykite mums ir pasiūlykite originalų savo istorijos pasakojimo ar pristatymo būdą. Atrinkti pasiūlymai taps „Kaunas 2022” finansuojamos festivalio programos dalimi.
Paraiškos anketa: http://bit.ly/IstorijuFestivalis
Sausio mėnesį bus skelbiamas kvietimas menininkams, bendruomenėms ir kitoms iniciatyvoms.
Daugiau informacijos:
[email protected]
 
* Nuotraukos autorė – Martyna Stasiulionytė.