Mokytis iš geriausių Europoje, mokytis iš kolegų, mokytis iš savęs ir… išmokti mokyti kitus. Tai – tik nedidelė dalis galimybių, kurias suteikia „Kaunas 2022“ auditorijų plėtros mokymų programa. Jau įvyko pirmoji kultūros profesionalams skirtos „Tempo akademijos“ mokymų sesija Kauno menininkų namuose, bet tai – tik kelio pradžia.
Pagrindinis programos tikslas – suteikti naujų žinių ir įgūdžių auditorijų plėtros srityje, kurios bus taikomos kasdienėje Kauno kultūros organizacijų veikloje. Aplikuoti į mokymus galėjo visi norintys – tai ir nacionalinės, ir iš miesto biudžeto išlaikomos įstaigos, ir nevyriausybinės organizacijos, ir neformalūs susivienijimai. Svarbiausia – motyvacija ir įsipareigojimas užbaigti metus truksiančias studijas. Iš viso į mokymus pakviesti dvylikos Kauno ir Kauno rajono įstaigų atstovai – po du iš kiekvienos. Tarp naujai iškeptų studentų –  Kauno IX forto muziejaus, Kauno valstybinės filharmonijos, Nacionalinio Kauno dramos teatro, Kauno bienalės atstovai, muzikos projekto „Kaunas zoo“, Kauno valstybinio lėlių teatro nariai ir kt.
Mokymų dalyviai pildė paraiškas, vėliau dalyvavo motyvaciniuose pokalbiuose. „Anketa, kurią prašėme užpildyti, buvo tikrai ilga, be to, norint nepraleisti nė vieno klausimo reikėjo kalbėtis su savo bendradarbiais – tai ir buvo pirmoji užduotis“, – atskleidžia mokymų vadovė, Lenkijos įstaigos „Impact Foundation“ ir Lodzės menų inkubatoriaus atstovė Agata Etmanowicz.
Auditorijų plėtros ekspertė neslėpė, kad atrinkti dvylika įstaigų buvo sudėtinga, nes beveik visi susidomėjimą išreiškę kultūros specialistai atitiko kokybės kriterijus: „Visgi labai svarbi mums buvo įvairovė – tai yra, kad mokymų metu profesionalai turėtų galimybę pabendrauti su tais, apie kurių egzistavimą galbūt nenutuokė arba nematė prasmės bendradarbiauti“. Anot jau ne pirmą kartą Kaune viešinčios A. Etmanowicz, 2022-aisiais, kai miestas taps Europos kultūros sostine, renginių kalendorius tiesiog sproginės nuo pasiūlymų, tad kultūros įstaigų pareiga – tam paruošti savo auditorijas, atverti joms naujus pasirinkimus.
Tikimasi, kad įgytą patirtį mokymų dalyviai ne tik pritaikys praktiškai, bet ir perduos savo kolegoms. „Svarbiausia, kad auditorijų plėtros principus suvoktų visi konkrečios įstaigos darbuotojai – nuo direktoriaus iki žmogaus, tikrinančio bilietus“, – pabrėžia mokymų vadovė Agata, Lenkijos organizacijos atstovė. Ji atviravo, kad atsirinkti dalyvius nebuvo lengva, nes visi, atėję į pokalbius, buvo labai motyvuoti ir aiškiai suvokė, kad jų atstovaujamose įstaigose yra ką tobulinti.
„Impact Foundation“ koordinuojamas dirbtuves ves savo sričių ekspertai iš užsienio.
Pirmasis kviestinis dėstytojas – Kembridžo universiteto verslo mokykloje antreprenerystę dėstantis teatro režisierius Paul Bourne. „Mano sfera – komunikacija, o darbą su kauniečiais pradėjome nuo labai paprasto dalyko – prisistatymo, tai yra, pasakojimo apie save kaip asmenybę ir apie savo organizaciją“, – mokymų įspūdžiais dalinosi britas. – „Prašiau kultūros lauko atstovų kalbėti ne tik apie savo sėkmės, bet ir apie nepavykusius projektus – man įspūdį padarė tai, kad jie su šia užduotimi susidorojo labai profesionaliai“. P. Bourne į Kauną grįš pavasarį, kuomet su mokymų dalyviais toliau tyrinės komunikacijos galimybes ir būdus.
Su Kauno kultūros lauko profesionalais auditorijų plėtros klausimais taip pat dirbs Poznanės kultūros centro „Zamek“ socialinių projektų koordinatorius ir socialinių mokslų daktaras Bartek Lis, Liubline vykstančio festivalio „East of Culture – Different Sounds Art’n’Music Festival“ programų direktorė Agnieszka Wojciechowska ir filosofijos mokslų daktarė, Marijos Kiuri-Sklodovskos universiteto Liubline tyrėja Aleksandra Kołtun.
„Kaunas 2022“ kultūros tempo akademija šiuo metu taip pat vykdo Bendruomenių teatro dirbtuves jauniems profesionalams su tarptautinių bendruomenių teatro projektų meno vadove Brigitte Christensen (Danija/Italija). Jau startavo ir Jaunimo fakulteto programa „Kauno iššūkis“, skirta 15-18 m. Kauno ir Kauno rajono jaunimui, norinčiam prisijungti prie „Kaunas 2022“ veiklų, bei mokymai bendruomenių atstovams ir savanoriams.