Dizainas laimei ir visiems kviečia skirtingų specializacijų atstovus, studentus ir praktikus, architektus ir dizainerius, meno ir mokslo atstovus, tyrėjus, mąstytojus jungtis į tarpdisciplinines kūrybines dirbtuves „Prieinam: Vilkija“.
Kaunas 2022 Dizaino programa, siekdama įtvirtinti naują požiūrį į erdvių formavimą bei universalaus dizaino principus, organizuoja kūrybines dirbtuves, kurios yra skirtos visiems, kam rūpi fizinės ir vizualinės aplinkos / erdvės prieinamumas ir patrauklumas. Objektas – Vilkijos miestelis ir jo prieigos.
Dirbtuvės vykdomos remiantis Dizainas visiems principais ir metodologija. Joms vadovauja organizacijos „Design for all Europe“ (EIDD) ambasadorius, pagrindinis dirbtuvių mentorius PETE KERCHER (Italija).

Dizainas visiems (ang. Design for All) – tai universalaus dizaino principais paremta koncepcija, idėja, vienijanti pasaulinę, o ypač Europos dizaino praktiką bei teoriją, kurios centre – tinkamas prisitaikymas prie žmonių įvairovės. Tai kur kas daugiau nei vien stilius, mada, grožis ar estetiška daiktų išvaizda. Tai intervencija į aplinką, gaminius ir paslaugas, siekiant užtikrinti, kad kiekvienas, nepaisant jo gebėjimų, poreikių, kultūros, amžiaus ar lyties galėtų pilnavertiškai dalyvauti įvairiose socialinėse veiklose. Nors ir susijusi su universalaus dizaino (ang. Universal Design), vis dėlto ši idėja nėra išimtinai nukreipta vien į pažeidžiamų socialinių grupių (kaip antai, senjorai, neįgalieji ar turintys specialių poreikių) problemų sprendimą. Tai yra pagarba vartotojų įvairovei, saugumas, nepavojingumas sveikatai ir sveikos aplinkos bei erdvių naudojimo skatinimas, funkcionalumas, išmanumas, tvarumas, prieinamumas bei patrauklumas.
Kodėl verta jungtis? Įgysite nepakartojamos patirties dirbant tarpdisciplininėse komandose, naujų profesinių žinių, išplėsite savo požiūrio į erdvės ir aplinkos formavimą ribas, patirsite empatijos būtinybę, turėsite galimybę siekti savo idėjų įgyvendinimo, tapsite reikšmingų pokyčių dalimi.
Laikas: 2018 rugsėjis – gruodis
Numatomas darbo grafikas:
Rugsėjo 11-14 d. / Intensyvi dirbtuvių savaitė: mentorius Pete Kercher (Italija)
Spalis-lapkritis / Savarankiškas darbas grupėse su vietos mentoriais
Gruodis / Galutinių idėjų, vizijų pristatymas ir aptarimas
Kviečiame registruotis adresu: [email protected] iki 2018 m. rugsėjo 7 d.
Daugiau informacijos: +370 699 16940