Tai buvo kažkas stebuklingo. Didžiausiu netikėtumu ir vėl tapote JŪS! Visas Kaunas parodė, kad gali gyventi kitaip ir kartu patirti šimtus netikėtumų. AČIŪ, kad visi kartu kopiame iš „laikinosios į šiuolaikinę“!

Piknikas

Visą šeštadienį Kaunas gyveno netikėtumais, o ne vienas kaunietis gerai pažįstamame mieste atrado savo pirmuosius kartus.
Netikėtumų festivalis „100 pirmų kartų“ prasidėjo Vilijampolėje pikniku. Skirtingas ir netradicines veiklas pristačiusios organizacijos kauniečiams siūlė išlaikyti pusiausvyrą ant stebuklingo kilimo ar pereiti lynu, ramesnio poilsio mėgėjus kvietė hamakų erdvė, o paklaidžioti po senąjį Kauną buvo galima virtualioje realybėje.

Netikėtumai mieste

Pirmą kartą Kaune surengtame netikėtumų festivalyje kauniečius bei miesto svečius kvietėme susprogdinti savo kasdienybės burbulą ir vasaros savaitgalį nebėgti iš miesto, kuris pats pabėga nuo savo rutinos.
Festivalio netikėtumų ir atradimų stotelėmis tapo pėsčiųjų perėja, Kauno Rotušė, Kauno filharmonija, legendiniai Kauno liūtai prie Karo muziejaus, Vaikų literatūros muziejus, Nuoga degustacija prie M. Žilinsko dailės galerijos ir kitos erdvės.

Fluxus kalnas

Netikėtumų festivalio kulminacija tapo Parodos kalnas, trumpam tapęs „Fluxus“ kalnu. Prie Jurgio Mačiūno skvero startavę šimtai kauniečių į jį kopė pačiais įvairiausiais būdais. Tiesa, eismas Parodos kalnu buvo uždarytas pusvalandžiui, tačiau kauniečiams užteko maždaug dvidešimties minučių, o pirmieji jų finišavo dar anksčiau.
Finišavusiems buvo įteikti sertifikatai, o Vytauto parke dar laukė VAKARINĖ renginio PROGRAMA kartu su Golden Parazyth ir „O kodėl ne?“.
Pirmąkart organizuojamas festivalis tapo skambiu tarptautinės jaunimo stovyklos akcentu. Taip pat pirmąkart vyksiančios stovyklos dalyviai – 100 jaunuolių iš 28 pasaulio šalių tyrinėjo Kauną ir Kauno rajoną, kartu su vietos bendruomenėmis kėlė įvairius joms aktualius klausimus ir drauge ieškojo galimų atsakymų.
Daugiau nuotraukų rasite ČIA
Nuotraukų autorius: Martynas Plepys
Video autorius: Marius Paplauskas