2018 m. gegužės 25 d. (penktadienį) 10:00 – 14:30 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia į galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyksiantį seminarą „Apie erdves vizualiam menui: buvusias, esamas ir būsimas“. Renginys skirtas erdvių šiuolaikiniam menui trūkumo Kaune problemai aktualizuoti, diskutuoti ir ieškoti galimybių ją spręsti.
Apie solidžios meno ekspozicijų erdvės būtinybę Kaune kultūros ir meno lauko dalyviai diskutuoja jau ilgą laiką, vyksta epizodiniai tokio objekto atsiradimo galimybių aptarimai tarp meno sektoriaus ir miesto valdžios atstovų, tačiau kol kas nėra jokių realių žingsnių dėl galimybių studijos, strategijos ar veiksmų plano parengimo, nesvarstomi finansavimo ir kiti su šios problemos sprendimu susiję klausimai.
Seminaro metu kultūros operatoriai iš visos Lietuvos pristatys atstovaujamų vizualaus meno įstaigų – miesto galerijų,  šiuolaikinio meno centrų – valdymo modelius bei strategijas, visuomenės įtraukimo formas, kūrybines programas ir finansavimo schemas. Diskutuosime apie pasaulinius standartus atitinkančio ekspozicinio centro poreikį Kaune, siekiant užtikrinti aukšto lygio meninę programą 2022-ais – Europos kultūros sostinės metais. Bet dar svarbiau, jog tai yra tiek šiandienos, tiek ir ateities poreikis Kauno miestui. Jis neatsirado su Europos kultūros sostinės vardo sutekimu ir po jos įgyvendinimo niekur nedings. Kaunas yra šiuolaikinis miestas, neįsivaizduojamas be šiuolaikiškos, aktyvios šiuolaikinio meno erdvės. Seminarą pabaigsime diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“, kurioje dalyvaus keliolika kultūros sektoriaus ir valdžios atstovų.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis iš anksto: Registracijos forma
Organizatoriai: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“
Daugiau informacijos: Dovilė Stirbytė +370 679 32587
 
SEMINARO PROGRAMA
10.00-10.30        Registracija.
10.30-11:00        Įžanga. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, LDS Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika, Kauno miesto savivaldybės vicemeras Simonas Kairys.
Sesija 1:
11.00-11.30        Meno erdvės: tęstinės, trumpalaikės ir menamos. Doc. dr. Skaidra Trilupaitytė.
11.30-12.00        Meno centras kaip šiuolaikinės minties, bendravimo ir bendruomeniškumo skatinimo vieta. ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas.
12.00-12.30        Muziejaus be sienų transformacija į kultūrinę erdvę mieste. Mo muziejus direktorė Milda Ivanauskienė.
Pietų pertrauka
Sesija 2:
13.30-14.30        Diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“
Diskusijos dalyviai: Simonas Kairys, Virginija Vitkienė, Eugenijus Nalevaika, Milda Ivanauskienė, Skaidra Trilupaitytė, Kęstutis Kuizinas, Virginijus Kinčinaitis, Albinas Vološkevičius, Arvydas Žalpys, Daina Kamarauskienė, Jonas Audėjaitis, Mindaugas Kavaliauskas, Andrius Pukis, Ana Čižauskienė ir visi renginio dalyviai.