Antklodės Europai pristatymas Rotušės aikštėje jau balandžio 14 dieną, nuo 16 val.!
„Užnerk pokalbį“, „Čiurlioniška Antklodė“, „Nerkime Antklodę Europai bibliotekoje!“ – tai keletas iš daugelio kvietimų dalyvauti Nyderlandų miesto, 2018-ųjų Europos kultūros sostinės – Leuwardeno bendruomenės iniciatyvoje Lietuvoje. Lietuvoje šį projektą kuruoja Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 komanda, kuri nuoširdžiu savanorių darbu sugebėjo pritraukti daugiau nei kelis šimtus dalyvių vienaip ar kitaip prisidėjusių prie bendruomenės rekordo!
 „Įvairaus amžiaus žmonių ratelis. Žinoma, daugiau vyresnio amžiaus. Sako, susirenkam kartą per savaitę, pasėdėti kartu, pabūti, pasikalbėti. Toks yra kiekvienos bendruomenės kasdienis gyvenimas – susitikti, pabūti. Žiūrėk, kartu ir sužinome ką nors naujo, atrandame. Štai prieš gerą pusmetį sužinojome apie siekį nunerti didžiausią antklodę pasaulyje! Susirinkome ir paklausėme savęs – o kodėl ne?!“- taip galėtumėm reziumuoti ir apibendrinti Antklodės Europai sumanymą, komentuojamą vienos iš dalyvių. Nieko sudėtingo, tiesiog laiko praleidimas kartu (tik nepagalvokite, jog viskas taip paprasta: susirinkti – ne!, tačiau nerti ne visiems toks paprastas darbas. Tiesa, ne visi ir nėrė, tačiau visi tapo pokalbio dalimi!).
 

 
Štai ir yra svarbiausias Antklodės Europai tikslas – būti kartu, prisiminti ir pakviesti pažįstamus, draugus, giminaičius, kaimynus. Visus, kurių dažnai nematome, nesusitinkame, ir tuos, kurie patys retai kur dalyvauja. Todėl Antklodė Europai tapo puikia proga išeiti, susitikti, pabūti kartu ir pasikalbėti. Anot projekto autorės iš Nyderlandų, Esmeraldos de Vries, svarbu kuo garsiau kalbėti apie visame pasaulyje egzistuojančią vienišumo problemą, skatinti žmones burtis ir veikti bei kurti kartu. 
O laiko tam buvo daug! Jau vien gerai neriančiam, vieną kvadratėlį užtrunka nunerti 20 minučių (tiesa, nelabai mokantys užtrunka ir valandą). Vienai antklodei reikia 280 kvadratėlių! Tad, pabandykime paskaičiuoti. Vienai antklodei – mažiausiai 93 valandos kruopštaus darbo! – teigia KAUNAS 2022 Fluxus labas bendruomenių laboratorijų programos savanorės dalyvavusios projekte.
Sudėkime viską – daugiau nei 20 antklodžių! Apie 6000 kvadratėlių!
Nors prie tarptautinio bendruomenės projekto siekiant rekordo prisijungėme gan vėlai, likus vos daugiau nei pusmečiui iki pabaigos, sugebėjome patraukti bendruomenių dėmesį ir įtraukti į procesą, ko rezultatu tapo kelios dešimtys antklodžių iš visos Lietuvos. Visi nėriniai keliaus į Nyderlandus kur po bendro rekoro pristatymo bus išdalinami visiems, kam labiausiai jų reikia.
Labai svarbu paminėti, jog daugelis dalyvių pajuto tikrąją rekordo prasmę, pagalbą ir pagarbą žmogui. Daugelis galvojo apie tuos, kuriems antklodė atiteks. Štai vieni iš daugelio palinkėjimų: “Kad to žmogaus gyvenimas butu toks spalvotas kaip ta antklodė.”, “Naudoti antklodę pagal paskirtį, mane geru žodžiu paminėti.”, “Tegul tie šilti jausmai kuriuos sunėrėme į antklodę šildo ir jus.”, “Linkime turėti šalia gerų draugų”.
Na o štai kiti vertino ir antklodės lietuviškumą dedikavo savo darbą, visų pirma, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui: “-Antklode Lietuvai paskui Europai”.
Galutinius rezultatus kviečiame pamatyti Rotušės aikštėje. Taip pat ten susitiksime ir su daugeliu bendruomenių, kurios nėrė antklodę. Nuoširdžiai kviečiame švęsti rekordą ir, žinoma, ilgai lauktą pavasarį! Po Rotušės liepomis, ant bendruomenės stalo vaišinsimės arbata, sausainiais, ir bendruomenių pyragais!  
Šventės metu, bendruomenės pristatys save, dainuos, gros. Žinome, jog sulauksime dalyvavusių projekte net iš Šiaulių!
Tai – tinklas. Siekiame, jog ne vien burtųsi bendruomenės, tačiau jos bendrautų tarpusavyje. Mums, Kaunas2022 komandai tai didžiausias iššūkis, suvienyti visus ir iki 2022 metų išsaugoti ir palaikyti visas bendruomenines iniciatyvas! Siekiame apjungti visus, juk norime to paties – stiprių ir aktyvių bendruomenių, kurios mokėtų dalintis, būti ir kurti kartu!