Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022 pasirašė strateginę bendradarbiavimo sutartį su Nacionaliniu radijo ir televizijos transliuotoju LRT.

„Norime pasveikinti Kauną, tapus Europos kultūros sostine. Džiaugiamės, kad galėsime prie to prisidėti. Linkime, kad Kaunui pasisektų ir jis sulauktų daug svečių, būtų graži programa, o mes, pagal savo galimybes, stengsimės viską paviešinti“, – sutarties pasirašymo ceremonijoje kalbėjo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.
KEKS 2022 vadovė Virginija Vitkienė tikino, kad ši programa – ne tik Kaunui ir rajonui, kurie yra pagrindiniai dalyviai, bet visai Lietuvai, todėl svarbu turėti tokius partnerius, kaip LRT.
„2022 metais čia bus visos Europos dėmesys. Kultūrą šiame projekte suprantame labai plačiai. „Žalgirio“ arena tarnauja ne tik sportui, bet ir renginiams, todėl tikimės, kad su šia aura, kai susirenka sirgaliai, garsiai skanduoja ir pajunta vienybę, toks pats jausmas persikels ir į kultūros sferą ir bendruomeniškumo stiprinimą. Turime daug vilčių su šiuo projektu pasiekti didelę žmonių dalį ir džiaugiamės, kad LRT padės juos sukviesti“, – sakė V.Vitkienė.
Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Kauno miesto ir rajono merai. Jie tikino, kad KEKS 2022 yra puiki galimybė parodyti Europai pačias gražiausias Kauno vietas, supažindinti su čia gyvenančiais žmonėmis ir palikti gerus įspūdžius.
„Norisi padėkoti Virginijai, kuri subūrė profesionalų komandą. Labai laukiu 2022 metų, kai ne tik Kaunas, bet ir visa Lietuva bei Europa pamatys šios komandos indėlį“, – žodį tarė Kauno meras Visvaldas Matojošaitis.
„Partnerystė su Kauno miestu mums leidžia parodyti tai, ką turime geriausio. Pakaunėje yra unikalūs miesteliai ir bendruomenė, kultūros paveldas, graži gamta, festivaliai. Tad tai yra galimybė parodyti savo miestelius ir turimus 24 piliakalnius, pakviesti užsieniečius į mūsų festivalius“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Tekstas: Edita Radzevičiūtė, „Kauno diena“
Foto: Martynas Plepys