„Fluxus labas!“: Bendruomenės laboratorija – tai integrali visuma veiklų apimančių platų veikimo ir kūrybos lauką specifinėje miesto ir rajono vietoje. Manome, jog kiekviena laboratorija taps unikaliu bendruomenės įtraukimo į kultūrą modeliu. Įsivaizduojame vietą, kurioje renkasi vietos gyventojai, kūrybiškai ir meniškai kuriantys ir veikiantys kartu bendradarbiavimo erdvėse.
Šios laboratorijos taps ypatingai svarbia KAUNAS2022 programos dalimi, skirta kūrybiškam miesto ir rajono bendruomenių stiprinimui ir įgalinimui. Nuo 2018 iki 2022 metų Kaune ir Kauno rajone tikimės įkurdinti apie 40 kūrybinių laboratorijų, vienijančių mikrorajonų ir vietovių gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams.
Kas laukia po mokymosi programos?
Tempo akademijoje pradedamos viešos paskaitos, mokymai bei seminarai Fluxus tyrėjams. Po keturių mėnesių mokymosi programos, pasirinktoje seniūnijoje darbą pradeda Fluxus agentas, įgyvendindamas minimalų paketą veiklų – būtinųjų kūrybinių priemonių, taip telkdamas vietos gyventojus ir menininkus aplink laboratoriją (kaip pastovią, laikiną ar nuolat kintančią vietą viešoje erdvėje). Pagrindinė veiklos forma – įvairios dirbtuvės, bendruomeninio meno kuravimas, meninės rezidencijos ir kiti kultūriniai renginiai bei sumanymai.
Kartu budinsime miegančias Kauno vietas, bursime gyventojus – ir ši išcentrinė kultūros aktyvintojų programa kvies jungtis visus, kuriems iš tiesų rūpi kaip per dialogą, kūrybą ir bendradarbiavimą įgalinti ir išjudinti miesto ir rajono gyventojus. Todėl Fluxus labas! suteiks reikalingų įgūdžių steigiant kultūros ir kūrybos židinius įvairiose miesto ir rajono vietovėse – visi kartu bandysime atsakyti į klausimus ko reikia norint sėkmingai įgyvendinti bendruomeninio, dalyvaujamojo, dialoginio meno iniciatyvas, taip siekiant, jog gyventojai taptų aktyviais savo aplinkos ir vietos kūrėjais!
Pavyzdžiui, pirmoji užduotis Fluxus agentams bus pasiruošti ir įgyvendinti 2018 metų „Kaimynų šventę“ įvairiose miesto ir rajono vietose, skatinant vietos gyventojų, mokyklų, bendruomenių įvairių organizacijų ir kultūros įstaigų įsitraukimą, Lietuvos ir užsienio menininkų dalyvavimą.
Kodėl Fluxus labas?

Kaunas yra Fluxus judėjimo įkūrėjo ir krikštatėvio Jurgio Mačiūno gimtinė. Naujai meno krypčiai, į kurią galėjo įsijungti kiekvienas. Mačiūnas parinko fluxus pavadinimą, kuris lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. Kaunas 2022 bendruomenių laboratorijai labai prigijo Fluxus labas! pavadinimas, kuris yra ir kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, bičiuliautis. Tad Fluxus labas! yra susitikimo, pasisveikinimo, bendros kūrybos vieta. Fluxus labas! koncepcija atspindi Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus nutrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio ir žaismingo kūrybiškumo. Fluxus menas atsiveria ir įtraukia visus norinčius dalyvauti.