Nors įprastai miestai, iškovoję titulą Europos kultūros sostinėmis, leidžia paraiškas rengusioms komandoms keletą mėnesių atsikvėpti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kolektyvas atostogų artimiausiu metu vis dar neplanuoja.
Kol vyksta tarptautinis „Kaunas 2022“ įvaizdžio konkursas ir ruošiamasi atviros kultūros biuro įkurtuvėms Laisvės alėjoje, vyksta nauji „Kaunas 2022“ programos projektų sujudimai. Rugsėjį startuoja „Kultūros tempo akademija“ bei platforma „Atsibusk, sukrusk“, skirtos Kauno kultūros lauko pokyčių skatinimui ir kompetencijų ugdymui. Šių projektų pristatymo renginyje rugsėjo 18 d. dalyvauti ir specialų pranešimą skaityti sutiko pasaulinio lygio kultūros organizacijų konsultantas, tyrėjas, kompanijos „WolfBrown“ vadovas Alanas Brownas (JAV).
Į VDU daugiafunkcinį mokslo ir studijų centrą susirinkusi
ems kultūros projektų organizatoriams ir darbuotojams, tyrėjams, akademikams ir studentams A. Brownas skaitys pranešimą „Nauji meno programų planavimo būdai“. Jo metu „Kaunas 2022“ svečias apžvelgs pasaulines kultūros lauko naujoves auditorijų plėtros srityje, prie dalies kurių yra prisidėjęs ir pats. Daugiausiai dėmesio savo pranešime amerikietis žada skirti pastaruoju metu itin ryškiai ir aktualiai pasaulinei tendencijai – nepriklausomoms programoms, vystomoms tradicinėse meno institucijose.
„Teatro, muzikos, baleto, šiuolaikinio šokio scenos deda visas pastangas, kad pritrauktų naujus auditorijų segmentus, vienas sėkmingų būdų tai daryti yra nepriklausomų menininkų ir ekspertų kuriami formatai bei renginiai“, – teigia JAV ekspertas ir prideda, kad šiuolaikiško prekinio ženklo ir kokybiškos programos jungtis lemia tai, kad šie renginiai tampa ypač patrauklūs jaunajai auditorijai, kurios prisiviliojimas – iššūkis dažnai ne vieną dešimtmetį veikiančiai institucijai.
San Franciske gyvenantis ir dirbantis A. Brownas savo veikloje itin didelį dėmesį skiria kultūros paslaugų vartotojų poreikiams ir padeda kultūros organizacijoms įžvelgti naujas galimybes, daryti tyrimais pagrįstus sprendimus ir reaguoti į greitai kintančias sąlygas. Browno vadovaujama kompanija „WolfBrown“ dirba su skirtingų sričių meno organizacijomis lėšų pritraukimo, marketingo, planavimo, tyrimų, vertinimo, programos rengimo, meno edukacijos ir kitose srityse. Kompanija veikia visame pasaulyje – ji teikia konsultacijas ir vysto naujus metodus, pritaikytus specialiems organizacijų poreikiams
.
ASB Informal Shot, Sitting, Low Res_bw
Prieš pranešimą amerikietis planuoja susitikti su miesto kultūros organizacijų vadovais ir darbuotojais, kurio metu tikisi išgirsti daugiau apie Kauno kultūros lauko specifiką ir problemas bei apsikeisti patirtimi.
Simbolinis „Kaunas 2022“ projektų „Kultūros tempo akademija“
bei „Atsibusk, sukrusk“ startas prasidės A. Browno pranešimu „Nauji meno programų planavimo būdai“ rugsėjo 18 d. (pirmadienį), 18 val. vyks VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.). Įėjimas laisvas ir atviras visiems susidomėjusiems.