Š.m. kovo 29d. Kultūros ministerijoje paaiškėjo, kad 2022 m. Europos kultūros sostine tapo Kaunas. Sprendimą priėmė 10 Europos Sąjungos deleguotų nepriklausomų ekspertų grupė.
Abu miestai dalyvavo antrajame atrankos etape, į kurį buvo atrinkti iš šešių konkurse dalyvavusių savivaldybių: Anykščių, Jonavos, Kauno, Klaipėdos, Plungės ir Rokiškio.
„Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ programos meno vadovė Virginija Vitkienė dėkojo kauniečiams, susirinkusiems Rotušės aikštėje – belaukiant konkurso rezultatų, čia buvo surengtas koncertas, kuriame dalyvavo grupės „Golden Parazyth“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei būgnų virtuozas Gintas Gascevičius. Rotušės aikštėje taip pat iškilo ir įspūdingo dydžio menininko Tadeo Cern instaliacija „Black Baloons“.
„Kadangi šis konkursas pats savyje yra toks ypatingas, mobilizuojantis bendradarbiavimui įvairių profesijų ir amžiaus žmones, gali pasirodyti, kad su finaline diena ir koncertu procesas baigiasi. Vieni papuolė „į traukinį“, kiti nespėjo“,- šypsodamasi sako programos vadovė Virginija Vitkienė.
„Iš tiesų, iki šiol vyko tik paraiškos rengimo etapas – tyrimai, pagrindinių poreikių išskleidimas, temų paieška. Visus artėjančius penkerius metus Kaune prasidės tikrasis kultūros sujudimas: bus užkurta neformali kūrybininkus jungianti „Kultūros tempo akademija“, kurioje savo patirtimi ir pasiūlymais programai dalinsis visi Kauno ir Kauno rajono menininkai ir kultūros įstaigos. Įgyvendinimui bus pajungtos visos organizacijos ir menininkai, sustiprinant programos tarptautiškumą Europos partnerystėmis. Nekantriai laukiame patirti šį kultūros proveržį kartu su visa miesto bendruomene“, teigia V. Vitkienė
„Contemporary Capital“ arba „Šiuolaikinė sostinė“, – toks yra „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ šūkis. Atsispiriant nuo skirtingų istorinių etapų, ypač – tarpukario, programa žada įtvirtinti Kauno kaip modernaus, progresyvaus, pilno kultūros, mokslo ir inovacijų miesto tapatumą.
„Kauno miesto ir rajono paraiška parengta atvirumo ir įtraukties principais. Visų pirma, tai Kauno ir visos Lietuvos menininkų ir kūrybininkų platforma ir galimybė bendradarbiaujant su visos Europos menininkais įgyvendinti kūrybines idėjas. Tai visų kūrybinių organizacijų tarpusavio ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybė“, – teigia V.Vitkienė.
Per artėjančius penkerius metus, miestiečiai pajus visus konkurso pasiruošimo etapus ir į kiekieną iš jų bus įtraukti. Taip pat bus kuriamos ir naujos partnerystės tarp kultūros, verslo ir kitų sektorių.