Rugsėjo 9-11 dienomis Kauno Europos kultūros sostinės 2022 (KEKS) komanda kvietė miestiečius į gyvą susitikimą kasmetinėje rudens mugėje. KEKS būstinė laikinai buvo įsikurusi Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros sodelyje, kur vyko diskusijos apie miesto ateitį ir aplinką.
„Susitikimo metu norėjome visiems pasakyti, kad kultūros sostinę kuriame visi drauge, o jos sėkmė priklauso nuo mūsų visų įsitraukimo. Stengiamės nuolat priminti, kad kultūros sostinės programa nėra orientuota tik į profesionalųjį meną. Šiame projekte kultūra kur kas platesnė – tai mūsų maisto kultūra, fizinis aktyvumas, savanorystė, atmintis, miesto ir gamtinė aplinka, mūsų bendravimas su kaimynais ir aktyvus dalyvavimas kuriant miesto ateitį. Kauną norime budinti per kultūrą“, KEKS planais dalinosi projekto koordinatorė Ana Čižauskienė.

Fotografas R. Ščerbauskas
Fotografas R. Ščerbauskas

KEKS palapinėje vyko Ryčio Zemkausko vedama atvira diskusija, kurioje kauniečiai išgirdo, kodėl miestui šis projektas yra svarbus ir galėjo gyvai pasikalbėti su vienu iš šios paraiškos iniciatorių. KEKS Mito skyriaus vedėjas, žurnalistas ir rašytojas R. Zemkauskas dalyvių klausė „ką turi padaryti Kaunas, kad taptų kultūros sostine?“.
„Norime įtraukti kuo platesnį kauniečių ratą į paraiškos rengimą ir pasitarti, kaip galėtume ne tik sėkmingai dalyvauti Europos kultūros sostinės programoje, bet kokios dar naudos galėtume sukurti šiam miestui. Be kultūros yra ir daugybė kitų miesto reikalų, kuriuos naudinga kartu apsvarstyti“, teigia R. Zemkauskas.
Fotografas E. Kniežauskas
Fotografas E. Kniežauskas

KEKS komanda miestiečius vaišino restorano „IETI“ šefės specialiai šiai progai sukurtu keksu. „Restorane „IETI“ stangiamės kurti patiekalus, pasakojančius istorijas, primenančius vietas ir paisydami metų laikų. Dėl šios priežasties, pats keksas priminė visiems rudenį, miškus ir žaliąsias miesto erdves“, savo recepto idėja dalinosi I. Turminienė.
KEKS kavos draugai „Coffee Inn“ prie gurmaniško kekso miestiečius vaišino šviežiai paruošta kava.
Vienas pagrindinių KEKS būstinės mugėje tikslų – rinkti informaciją apie miesto aplinką ir jo bendruomenes, mikrorajonuose veikiančias bendruomenines iniciatyvas, visuomenines organizacijas ar susibūrimus, aktyviuosius mikrorajonų taškus ir poilsio zonas.
„Per šias dienas prakalbinome nemažai miestiečių ir su jų pagalba surinkome įdomių faktų apie mūsų miestą, kuriuos vėliau kelsime į atvirą interaktyvų miesto žemėlapį . Surinktą informaciją naudosime planuodami bendruomenių ir mikrorajonų kultūros programą“, teigia A. Čižauskienė.
Fotografas E. Kniežauskas
Fotografas E. Kniežauskas

Šias diskusijas ir susitikimus su miestiečiais KEKS komanda ketina tęsti ir toliau, perkeliant KEKS būstinę ir į kitas Kauno miesto ir rajono teritorijas.
Kaunas 2022 m. pretenduoja tapti Europos kultūros sostine. Neseniai Kauno miesto kandidatūrą svarstė Vilniuje susirinkusi Europos komisijos sudaryta žiuri. Jos sprendimu, Kauno komanda buvo pakviesta pratęsti savo paraiškos rengimą antrajame konkurso etape, kuris truks iki 2017 m. kovo mėn. Tuomet Europos kultūros sostinės 2022 vardas, tarptautinės žiuri sprendimu, bus paskirtas vienam iš kandidatuojančių Lietuvos miestų. Likusį laiką iki konkurso pabaigos, paraiškos komanda naudoja tolesniam informacijos rinkimui, programos tobulinimui, miestiečių ir organizacijų įtraukimui bei strateginiam projekto planavimui.