2015-ųjų spalio mėnesio kelionė į tris buvusias Europos kultūros sostines buvo dedikuota Kauno partnerystėms ir programos formavimui.
Monsas
2015-ųjų Europos kultūros sostinė Monsas (Belgija) – nedidelis, jaukus, apie 100 000 gyventojų turintis miestas. Mieste yra įsikūrę daugiau kaip 100 įvairių skaitmeninius ir interneto produktus kuriančių verslų, tarp jų didžiųjų kompanijų kaip Microsoft, Google, IBM centrai, dėl to sostinės metų programoje organizatoriai pasirinko akcentuoti kultūros ir skaitmeninių technologijų jungtis. Plačiau apie šią programos dalį galite sužinoti čia.
Metams artėjant link pabaigos, programos galutiniai rezultatai vis dar buvo sumuojami, tačiau organizatorių teigimu, spalio mėnesį atvykstančių turistų statistika jau buvo peržengusi 2 mln ribą. Tarp svarbiausių tikslų įvardiję kultūrinių paslaugų vartojimo skatinimą ir gyventojų įtrauktį, organizatoriai džiaugėsi, kad pavyko pasiekti didelį vietinių gyventojų įsitraukimą ir dalyvavimą programoje. Vienas labiausiai linksniuojamų gyventojų įtraukties ir socialinių jungčių skatinimo pavyzdžių Monso programoje – projektas La Phrase – 10 km ilgio tekstas užrašytas ant šaligatvių, palangių, fasadų ir kitų miesto kerčių. Pastatų savinininkai, davę sutikimą teksto eilutėmis ženklinti jų nuosavybę, patys rinkosi patikusį teksto fragmentą, taip dalyvaudami šiame literatūriniame miesto projekte, o projekto tekstas bendram kūriniui sujungė Monso regiono rašytojus.
Monso programos tarptautinės veiklos vadovė Caroline Kadziola dalijosi patirtimi su Kauno komandos atstovais.
Amsterdamas
Vizito į Amsterdamą metu buvo suplanuota partnerystė su viena pasaulyje lyderiaujančių šiuolaikinio meno organizacijų – keliaujančia bienale „Manifesta“. 2014 m. ši bienalė buvo surengta St. Peterburge, visai netrukus bus atidaryta 2016-ųjų „Manifestos“ paroda Ciuriche. Šiai dienai tai ne tik vienas svarbiausių tarptautinių meno renginių, bet taip pat didelę meno edukacijos, auditorijų plėtros patirtį sukaupusi ekspertų komanda ir svarbus tarptautinės sklaidos partneris. „Manifestos“ vadovė Hedwig Fijen, o taip pat auditorijų plėtros vadovas David Smeulders patvirtino šios organizacijos partnerystės ketinimus su Kauno miestu 2022 metais.
Esenas
Vokietijos miestas Esenas į šalies ir pasaulio istoriją pateko kaip svarbus anglies ir metalo pramonės centras. Šiandien čia galima aplankyti vieną stambiausių ir gražiausių industrinių Europos kompleksų Zollverein, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestui ruošiantis tapti 2010-ųjų Europos kultūros sostine čia buvo įsteigtas Rūro regiono muziejus, Red Dot dizaino muziejus, įvairios laisvalaikio vietos ir kūrybiniai biurai. Esene įvyko susitikimas su Europos kultūros sostinės programos ekspertais, buvusių Rūro regiono (2010) ir Liverpulio (2008) kultūros sostinių organizatoriais, kurie konsultavo Kauno komandą paraiškos rengimo klausimais.