Programa Kauno rajone

Svarbu žinoti štai ką: Kauno rajonas kartu su Kauno miestu buvo Europos kultūros sostinė! Visoje Europoje miestų ir rajonų santykiai įdomūs ir sudėtingi. Ir visur jie yra kultūriškai sąlygoti. Tad įsiklausyti į rajono poreikius buvo pirmasis Kaunas 2022 uždavinys.

Drauge su vietos bendruomenėmis, kultūrinėmis įstaigomis, partneriais bei menininkais Kaunas 2022 kūrė vietos identitetu paremtus, vietos bendruomenę įtraukiančius tvarius meno ir kultūros projektus Kauno rajone.

2022 metais Kauno rajono programoje dalyvavo:

lankytojai

dalyviai

mokymų dalyviai

dalyvavę profesionalai

Šiuolaikinės seniūnijos

Projektas „Šiuolaikinės seniūnijos“ – Kauno rajone vystomas tęstinis kūrybinis projektas, kurio metu buvo siekiama telkti bei stiprinti vietos bendruomenes bei puoselėti Kauno rajono kultūros sektorių. Projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyvavo 15 seniūnijų. Kiekviena seniūnija ieškojo vietos bendruomenės tapatybę identifikuojančių bruožų, pasitelkiant seniūnijų gyventojus, įvairius Lietuvos ir užsienio menininkus, švietimo atstovaus bei partnerius. „Šiuolaikinės seniūnijos“ – projektas, kuris atskleidžia, kokios įvairialypės ir savitai unikalios yra Kauno rajono seniūnijos, tačiau nepaisant kiekvienai seniūnijai būdingo savito išskirtinumo, visos drauge jos tampa įrodymu, patvirtinančiu Kauno rajono stiprybę ir nuolatinę motyvaciją augti bei kurti palankias sąlygas tiek čia gyvenantiems, tiek atvykstantiems pasisvečiuoti.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

„Šiuolaikinių seniūnijų“ rėmuose Kauno rajone buvo inicijuota 15 urbanistinio identiteto kūrimo projektų, taip pat:

bendruomenės parduotuvė

bendruomenės lauko galerija

nauji festivaliai

ilgalaikiai viešojo meno objektai

leidiniai, urbanistiniai žaidimai, gatvės meno kūriniai ir kiti išliekamieji kultūros produktai (sukurti per 2022 m.)

1. Ežerėlis
2. Kulautuva
3. Raudondvaris
4. Karmėlava
5. Babtai
6. Vilkija
7. Garliavos apyl.
8. Ringaudai
9. Lapės
10. Linksmakalnis
11. Rokai
12. Kačerginė
13. Akademija
14. Domeikava
15. Samylai

Programoje vyko:

renginiai

kitų veiklų

Smaragdo kelias

„Smaragdo kelias“ yra Kauno rajone esantis viešo meno objektų maršrutas, kuriame – pastarųjų metų Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai sukurti „Kaunas2022” programos metu. Lyg brangakmeniai netikėtose erdvėse sužibę objektai Kauno rajoną pavertė išskirtine galerija po atviru dangumi. „Smaragdo kelyje“ – 2019-2022 m sukurti Kauno rajono meniniai objektai – skulptūros, instaliacijos, šiuolaikinio meno kūriniai ir net senoji technika, paversta į meno galeriją ar gastronomijos centrą. Gamtoje, miestelių skveruose ir įvairiose netikėtose erdvėse pastaraisiais metais realizuotos Lietuvos ir užsienio menininkų idėjos nuo šiol lengvai randamos specialiai sudarytame maršrute. Iš viso „Smaragdo kelyje“ galima rasti apie 80 po visą Kauno rajoną išsibarsčiusių objektų.

ŽEMĖLAPIS

Programos veiklos įtraukė:

vietos partnerius

tarptautinius partnerius

Nemuno 7

„Nemuno7” – tai unikalus Europoje upių inžinerijos ir landšafto dizaino projektas. Šis objektas, tarnaujantis kaip viešoji kultūrinė erdvė, sujungia technologijų istoriją, paveldą ir šiuolaikinę architektūrą, tapo nauja vietos gyventojų ir turistų traukos vieta.

Įrengtas kairiajame Nemuno krante netoli Zapyškio kaimo, upės žemkasė yra vizualiųjų menų, medijų ir technologijų, tarpdisciplininio bendradarbiavimo ir kūrybos kultūros centras bei vienas ryškiausių programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” akcentų. Objektas sukurtas ant Čekoslovakijoje pastatytos ir 1965 m. pirmą kartą pradėtos naudoti žemkasės. Dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos laivas nebegalėjo būti naudojamas pagal pagrindinę paskirtį. Užuot jį atidavus į metalo laužą, buvo sugalvotas tvaresnis sprendimas: išsaugoti industrinį objektą, suteikiant jam naują, aktualesnį vaidmenį ir paverčiant jį kultūrine erdve, kviečiančia visuomenę tyrinėti vandens temą iš meno, istorijos ir mokslo perspektyvos.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

Žemkasė tarnauja kaip erdvė parodoms, performansams, renginiams ir susitikimams – joje įrengtos menininkų rezidencijos, kūrybinės dirbtuvės ir parodų salė. Kiekvienos meninės rezidencijos rezultatus lankytojai gali pamatyti tiesiog laive. Jis taip pat veikia kaip scena ir įspūdinga scenografija koncertams po atviru dangumi.

Tęsiant tvarumo temą, laivas taip pat tapo namais vietiniams pionieriniams augalams, kurie auga atvirose buveinėse ir lengvai prisitaiko prie ekstremalių augimo sąlygų. Šis nuožmiai pramoninis objektas, ant kurio skleidžiasi gamta, žavi tiek iš vidaus, būnant laive, tiek iš išorės, žiūrint į jį nuo upės kranto ar plaukiant laivu.

Komunikacijos priemonėmis pasiekta:

auditorija

Programos metu sukurta:

išliekamieji produktai

WWW.SIUOLAIKINESSENIUNIJOS.LT ARCHYVAS

PROGRAMĄ KŪRĖ:

Viltė Migonytė–Petrulienė

Milda Rutkauskaitė

Lukas Alsys

Gediminas Banaitis-Skrandis

Greta Klimavičiūtė Minkštimienė

Simona Savickaitė

Laura Auksutytė

Augustina Kalesnikienė

Daiva Price (Citvarienė)

Justina Petrulionytė–Sabonienė

Aurelija Prašmuntaitė

Jūratė Tutlytė