Kulautuva l Šiuolaikinė seniūnija
Kulautuva – vienoje gražiausių Kauno rajono vietų esanti seniūnija, įsikūrusi dešiniajame Nemuno krante, pušų slėnyje. Prie projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ bendruomenė prisijungė 2020 metais. Metų eigoje seniūnija pasižymėjo ne tik veiklų gausa, bet sukurtais net 5 ilgalaikiais kūriniais: gatvės meno piešinys ant daugiabučio sienos, interaktyvus gidas-žaidimas po Kulautuvą, maršrutas, pasakojantis vietos istoriją, paroda ir Kulautuvos kaimynų himnas.
Gegužės mėnesį Kulautuvos bendruomenė šventė Kaimynų dieną, kurios metu miestelį pažinti padėjo gidas Mykolas Fedaravičius. Dainų kūrėjas ir atlikėjas Medonas (Donatas Medzevičius) sukūrė dainą „Kaimynas kaimynui kaimynas“ ir gyvą jos pasirodymą padovanojo net 14 Kulautuvos kiemų. Dainą “Kaimynas kaimynui kaimynas” gali išgirsti paspaudę čia. Projekto metu architektė Rasa Chmieliauskaitė kartu su Kulautuvos bendruomene sukūrė maršrutą „Patirk Kulautuvą vietinių akimis!“. Į neįprastą maršruto kūrimo metodiką įsitraukė daug seniūnijos gyventojų – kulautuviečiai buvo kviečiami pažiūrėti į savo gyvenamą vietą per fotoaparato objektyvą ir šiais unikaliais žvilgsniais pasidalinti su kitais. Idėjai įgyvendinti pasirinkti juostiniai fotoaparatai, kurie fotografavimo procesą padaro itin įdomų ir magišką, nes nuotraukos rezultatas matomas ne iškart. Įamžintas akimirkas bendruomenė surinko į fotožurnalą, kuriame aprašė kylančias asociacijas, prisiminimus ir vietų pasirinkimus, o nuotraukas į bendrą maršrutą apjungė miestelio gyventojų kurtomis istorijomis, legendomis. Įdomu išvysti ar išmėginti maršrutą “Patirk Kulautuvą vietinių akimis!“? Spustelk čia.
Maršruto sėkmė paskatino dar dviejų ilgalaikių projektų kūrimą. Medijų specialistas Gytis Dovydaitis kartu su bendruomene kūrė interaktyvų žaidimą-gidą „Koolautuva“, kuris dar kitokia forma padeda pažinti šią seniūniją. Žaidimą galima išbandyti paspaudus šią nuorodą. Taip pat savo gimtajam kraštui tapytoja Laura Slavinskaitė sukūrė gatvės meno piešinį „Namai“, kuris paremtas Kulautuvoje gyvenančių žmonių istorijomis. Ant daugiabučio sienos esančiame piešinyje glūdi ne viena paslėpta mintis. Jo centre – žydų mergaitė Rosian Bagriansky, kurią drauge su kitais vaikais Antrojo pasaulinio karo metais Kulautuvoje slapta globojo dvarininkės Fugalevičiūtės. Piešinyje pavaizduotos ir išnykusios miestelio vietos, tačiau jos gyvos kulautuviečių atmintyje (tarpukariu sudegusi vila, keltas, „Gulbių ežeras“). Svarbus piešinio akcentas – einanti šeima, simbolizuojanti, jog Kulautuva yra visų mūsų namai. Daugiau informacijos apie piešinį kviečiame sužinoti paspaudus čia.
Su seniūnija dirbusi „Kaunas 2022“ kuratorė Justina Petrulionytė-Sabonienė pasakoja, kad šis projektas Kulautuvai suteikė galimybę pasikviesti menininkus, kurie padėtų į jų mylimą vietą pažiūrėti kitomis akimis, padėtų sukurti kažką naujo, šiuolaikiško miestelyje – naują objektą, procesą ir santykį. Taip pat kuratorė džiaugiasi, kad „Šiuolaikinės seniūnijos“ veiklos ir iniciatyvos padėjo įtraukti naujų narių – jaunų šeimų, profesionalų, naujakurių – iki tol nedalyvavusių bendruomenės veikloje. Seniūnija tikisi ir toliau vykdyti bendruomenines veiklas, renginius bei spinduliuoti savo šiuolaikiškumu.
Statistika trumpai. 2020 m. į Kulautuvos veikslas įsitraukė 13 partnerių, buvo surengti 3 renginiai ir 17 veiklų. Veiklų ir renginių įgyvendinimo procesuose dalyvavo 110 dalyvių, buvo sulaukta 540 žiūrovų bei sukurti 6 išliekamieji meno kūriniai, kultūriniai objektai. Jei norite sužinoti daugiau apie magiškąją Kulautuvą ir/ar įsitraukti į čia vykstančias veiklas, kviečiame kreiptis el. paštu: [email protected].
Už teksto parengimą dėkojame “Kaunas 2022” kultūristėms savanorėms Emilijai Smilinskaitei ir Aušrinei Vilimaitei!
Daugiau informacijos apie Kulautuvą galite rasti paspaudę vieną iš žemiau esančių aktyvių nuorodų:
Už “Šiuolaikinių seniūnijų” įamžintas akimirkas dėkojame M. Plepiui ir A. A. Aleksandravičiui!