Rokai l Šiuolaikinė seniūnija
,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekte Rokų seniūnija dalyvauja nuo 2019 m. Kauno rajone esančiai Rokų bendruomenei savo tapatybės ilgai ieškoti nereikėjo. Ši seniūnija garsėja čia apsčiai esančiu moliu, daugiau nei 400 metų veikė plytinė, sakoma, kad net Šv. Jurgio bažnyčia pastatyta iš Rokų plytinės plytų, todėl keramika ir molis tapo šio miestelio identiteto dalimi. Devynis mėnesius rokiškiai keliavo molio keliu, dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose, Rokų apylinkėse vaikščiojo įspūdingais pažintiniais takais. Prie ekskursijų prisijungę vyresni šios seniūnijos gyventojai pasakojo daugybę įdomių, autentiškų miestelio istorijų. Vienoje iš tokių buvo kalbama apie plytinę „Rokų keramika“, kuri buvo neatsiejama šio miestelio dalis bei išvysti vienintelę Lietuvoje esančią žiedinę krosnį. Nuostabu, jog jau nuo 2019 metų bendruomenės sukurti objektai tapo atviro muziejaus dalimi. Kūrybinių dirbtuvių metu su keramike Ieva Bertašiūte-Grosbaha bendruomenė pagamino apie 100 molinių varpelių, kurie tapo vietinio medžio puošmena, kurį galima pamatyti Rokų laisvalaikio salės kiemelyje.
2020 m. rugsėjo 4 dieną, įvyko baigiamasis renginys, pavadinimu „Molio kelias 2020“, kurį puošė Ievos Bertašiūtės – Grosbaha ir Rokų gyventojų sukurta įspūdinga instaliacija „Molio kelias“ bei vietos gyventojų menininkų darbų paroda. Instaliacija puošė Rokų seniūniją ir netoliese esantį Girininkų kaimą. Kiekviena molio kelio plyta simbolizavo svarbų šios vietovės istorinį faktą, asmenybę, geografinį objektą. Beje, kūrybinis sumanymas „Molio kelias“ pažymėjo ir 520-ies metų Rokų jubiliejų. Be abejo, renginį papildė ir šventinė programa, kurioje dainavo tenoras Povilas Padleckis, magišką atmosferą kūrė elektroninės muzikos kūrėjas „Girių Dvasia“, savo eksperimentinį folkloro performansą pristatė „Linamynis“ ir dar daug kitų. Aktyvi kūrybinių dirbtuvių dalyvė, Rokų seniūnė Dalė Žėkienė dalinosi savo įspūdžiais: „Pernai po renginio buvome kone euforijoje, pakylėti. Ir žmonės buvo nustebinti. Labai žaviuosi organizatoriais – tiek mūsų, tiek ir „Kaunas 2022.”
Gyventojai neslėpė džiaugsmo ir dalindamiesi įspūdžiais akcentavo, kad buvo labai malonu dirbti su kitais, šilto bendravimo nestokojančiais, dalyviais, todėl labai vertina šią galimybę ir nekantrauja virsti šiuolaikine seniūnija!
Statistika trumpai. 2019 m. įvairių dirbtuvių metu dalyvavo apie 370 asmenų (nuo darželinukų iki senjorų). Kartu jie sukūrė daugiau nei 100 molinių indųsukūrė stebuklingą varpelių medį. Renginyje apsilankė apie 500 asmenų. Buvo surengta 16 kūrybinių dirbtuvių ir suorganizuotas tradicija tampantis „Molio kelio“ renginys. Veiklos pasižymėjo dalyvių gausa, jose sudalyvavo 113 žmonių, o veiklų žiūrovų skaičius pasiekė 320. 2020 m. Rokuose buvo sukurti du išliekamieji meno kūriniai „Molio kelio“ instaliacijos. Jei norite sužinoti daugiau apie spalvingas Rokų veiklas ir/ ar į jas prisijungti, kreipkitės el. paštu: [email protected].
Už parengtą tekstą nuoširdžiai dėkojame “Kaunas 2022” kultūristėms-savanorėms Emilijai Smilinskaitei ir Aušrinei Vilimaitei!
,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto akimirkas įamžino M. Plepys ir A. Aleksandravičius.
Daugiau informacijos apie ,,Šiuolaikinių seniūnijų” projekto veiklas Rokuose rasite paspaudę žemiau esančias nuorodas: