Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos trečiasis veiksmas: SUTARTIS

Šiuolaikinio Kauno mito trilogija – kelionė per tris didžiuosius Europos kultūros sostinės renginius, stebint kaip miestas virsta iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Tai simbolinis kelias per tris žmogaus gyvenimo etapus: supratimą, kas esu, priėmimą savęs, koks esu, ir laimingą buvimą su savimi. Trilogiją pradėjo seną mąstymą sugriovęs „Sukilimas“, pavasarį miestas sutiko su įspūdingiausiu savo istorijoje „Santakos“ savaitgaliu, o Europos kultūros sostinės programą uždarys „Sutarties“ renginiai.

Paskutinis Kaunas 2022 savaitgalis

Lapkričio 24–27 dienomis laukia paskutinis Europos kultūros sostinės nuotykis, kurį lydi parodos, koncertai ir daugybė įtraukiančių pasirodymų. Kviečiame nepraleisti įsimintiniausio savaitgalio Kaune!

Didysis uždarymo renginys

Lapkričio 26 d. 19:00–20:15

Didysis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginys SUTARTIS

Kauno „Žalgirio“ arena

Laukiamiausias programos įvykis – trečiasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Sutartis“. Didžiajame uždarymo pasirodyme susipins klasika, elektronika, šokis ir unikali scenografija, įkvėpta M. K. Čiurlionio kūrybos. Scenoje bus galima išvysti daugiau nei 150 Lietuvos atlikėjų, o jų kuriamą efektingą reginį vainikuos paslaptingos sutarties pasirašymas.

Zita Bružaitė – meninės idėjos autorė ir kompozitorė
Daiva Čepauskaitė – libreto autorė
Gediminas Šeduikis – režisierius
Sigita Šimkūnaitė – scenografijos autorė
Sandra Straukaitė – kostiumų dailininkė
Agnija Šeiko – choreografijos autorė
Danguolė Beinarytė – choro meno vadovė
Andrius Stasiulis – šviesų dailininkas
Ričardas Šumila – dirigentas
Gintarė Marija Ūsė ir Mantas Ūsas – choreografo asistentai
Monika Pleškytė (sopranas)
Jeronimas Milius (tenoras)
Petras Lisauskas (šokėjas)
Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai (vadovas Vaidas Andriuškevičius)
Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis)
Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys)
Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ (koncertmeisteris Narimantas Murauskas)
KTU akademinis choras „Jaunystė” (meno vadovė ir dirigentė Danguolė Beinarytė)
A. Kačanausko muzikos mokyklos vokalinė grupė „Dangi & Dangiukai“ (vadovė Danguolė Beinarytė)
Šeiko šokio teatras (meno vadovė Agnija Šeiko)
Šokio trupė „Nuepiko“ (vadovas Marius Pinigis)
Šokių trupė „Ulna“ (meno vadovė Indrė Puišytė-Šidlauskienė)
Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos Šokio skyriaus mokiniai (direktorė Lina Kaubrienė Stunžėnienė, Šokio skyriaus vedėja Aistė Kavolienė)
„Giunter Percussion“ (vadovas Pavel Giunter)
Kauno styginių kvartetas (meno vadovas Saulius Bartulis)
Joana Daunytė (Arfa)

Uždarymas Kauno rajone:

TEN WALLS

Kauno rajone trečiąją Šiuolaikinio mito trilogijos dalį „Sutartis“ „Kaunas 2022“ pradeda lapkričio 25 d. 19 val., Raudondvario dvare, kur vyks nemokamas ir įspūdingas pasaulinės žvaigždės „Ten Walls“ audiovizualinis koncertas po atviru dangumi. Visuomenei skirtame renginyje be „Ten Walls“ pasirodys elektroninės muzikos svečiai „Merimell“ (Estija, „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“) ir „Bulp“ (Slovakija, „Trenčín – Europos kultūros sostinė 2026“), o parko teritoriją puoš šviesų šou ir „Kaunas 2022“ programos rezultatus Kauno rajone apžvelgianti fotoinstaliacinė paroda.

Lapkričio 25 d. 19:00

Didysis uždarymo renginys Kauno rajone ir „Ten Walls“ koncertas

Raudondvario dvaro pilis (Pilies tak. 1, Raudondvaris)
NEMOKAMA

Lapkričio 25 d. visą parą

Foto Instaliacinė paroda, apžvelgianti „Kaunas 2022“ metus

Raudondvario dvaro teritorija
NEMOKAMA

Pasaulinio garso elektroninės muzikos kompozitorius ir gyvai grojantis atlikėjas Marijus Adomaitis, pasaulyje žinomas kaip Ten Walls, atvyksta į Kauno rajoną užbaigti Kaunas2022 programą itin rafinuotu ir emocingu garso takeliu. Neabejotinai vienas žinomiausių lietuvių, esantis pasaulinėje muzikinėje scenoje,
milijonines peržiūras turinčio kūrinio „Walking with Elephants“ autorius, pasižymi dėmesiu kiekvienai vaizdo ir garso detalei, sugebantis pasiekti maksimumą ir tai padaryti savaip. Tempas, ritmai, per kūną bėgiojantys šiurpuliukai – pajuskite tai gyvai Raudondvario dvare Lapkričio 24 dieną!
Bulp yra jauno elektroninės muzikos prodiuserio Samo Štefanec pseudonimas. Prieš 7 metus į radijo topus įsiveržęs, nacionalinius muzikinius apdovanojimus susirinkęs Bulp tapo neabejotinai pastebimu elektroninės muzikos scenos dalyviu. Kūryboje pindamas dinamiškus ritmus ir melodingos linijas, pagrindinį dėmesį skiria užburiančiai atmosferai. Bulp subtiliai sujungia šiuolaikinę šokių muziką su kinematografiniais garsovaizdžiais, klausytoją nukeldamas į kelionę už šokių aikštelės ribų ir atgal. Jo stilius – tai įvairialypis elektroninių garsų ir muzikos instrumentų mišinys, kartais įtraukiantis ir jo paties dainavimą bei bendradarbiavimą su seserimi, vokaliste Jana Salvi.
Merimell galima vadinti pirmąja Estijos techno dama. Pirmą kartą ji buvo pastebėta, kai laimėjo vietinį dj konkursą, po kurio sekė daugybė užsakymų Estijoje ir užsienyje. Visa tai paskatino ją kurti savo muziką ir leisti ją tokiose skirtingose leidyklose kaip „Desolat“, „Unknown to the Unknown“, „Ismus“, „Killekill“ ar „Moments in Time“. Šiuo metu Merimell daugiausiai dėmesio skiria naujos muzikos kūrimui, savo radijo laidos ir renginių serijos „Machine Nation” populiarinimui ir vystymui. Kaip ir jos kūriniai, taip ir naujausi Merimell DJ setai pasižymi tamsiu skambesiu ir galingos energijos doze.

Kauno Mitinio Žvėries žaidimas

Miesto talismanu jau tapęs Mitinis Kauno Žvėris pasirodys ir „Sutarties“ renginiuose. Šį kartą jis kvies į įnirtingą Žvėries draugijos narių paiešką, kurią vainikuos mistiška ir teatralizuota „Sutarties“ pasirašymo ceremonija. Žaidimo metu miestiečių sukurtas artefaktas Kaune liks ilgam.

Kaip žaisti?

1. Nagrinėk žemėlapį ir renginių sąrašą.

2. Ateik į renginius laiku ir ieškok pasislėpusio Kauno Mitinio Žvėries draugijos nario.

3. Atversk parašams skirtą knygelės puslapį – jis ten įdės savo antspaudą.

4. Kai turėsi 3 antspaudus, keliauk į nurodytą Sutarties pasirašymo vietą.

Savaitgalio renginiai

Meno ir kultūros mėgėjų maršrutai lapkričio 24–27 dienomis vingiuos per visą miestą ir Kauno rajoną. Pasinerti į garsų pasaulį kvies koncertai, netikėtose erdvėse lauks instaliacijos, kino, teatro ir fotomeno patirtys, o galerijose bus galima pamatyti pasaulinio garso menininkų parodas. Pasinerkite į paskutinę Europos kultūros sostinės programos dovanojamą kelionę!

Vizuali muzikinė programa „Septyni vandenys“

Lapkričio 24d. 17:00–18:00, 19:00–20:00, 21:00–22:00

Vizuali muzikinė programa „Septyni vandenys“

Pajūrio duetas TYKUMOS trečiajį didįjį „Kaunas 2022“ veiksmą „SUTARTIS“ pradeda unikaliu ir išskirtiniu kūriniu – vizualiu muzikiniu pasakojimu apie vandenį, tėkmę ir gelmes. Ypatingame Kauno miesto vandens rezervuare duetas iš Klaipėdos „Tykumos“ įgarsins požemines, geologines, žmogaus vidines, matomas ir nematomas vandens sroves, o Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas K.Jakeliūnas) gyvai atliekamomis dainomis primins mums istorines sąsajas su čia, šioje „Kauno vandenų“ teritorijoje vykusiomis pirmosiomis Lietuvos dainų šventėmis.

Organizatoriai: Landšafto dizaino festivalis MAGENTA, „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno vandenų rezervuaras (Aukštaičių gatvė 43)
NEMOKAMA – reikalinga išankstinė registracija  17:00   19:00   21:00

Daugiau apie renginį

Kauno miesto eglutės įžiebimas

Lapkričio 25d. 18:00

Kauno miesto eglutės įžiebimas

Iki šv. Kalėdų liko visai nedaug! Tad jau lapkričio 25 d. Kaunas įžiebs didžiąją artėjančių švenčių puošmeną.
Organizatorius: Kauno miesto savivaldybė
Vieta: Kauno rotušės aikštė
Nemokama

Daugiau apie renginį

Didysis uždarymo renginys Kauno rajone ir „Ten Walls“ koncertas

Lapkričio 25d. 19:00–23:00

Didysis uždarymo renginys Kauno rajone ir „Ten Walls“ koncertas

 

Kauno rajone trečiąją Šiuolaikinio mito trilogijos dalį „Sutartis“ „Kaunas 2022“ pradeda lapkričio 25 d. 19 val., Raudondvario dvare, kur vyks nemokamas ir įspūdingas pasaulinės žvaigždės „Ten Walls“ audiovizualinis koncertas po atviru dangumi. Visuomenei skirtame renginyje be „Ten Walls“ pasirodys elektroninės muzikos svečiai „Merimell“ (Estija, „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“) ir „Bulp“ (Slovakija, „Trenčín – Europos kultūros sostinė 2026“), o parko teritoriją puoš šviesų šou ir „Kaunas 2022“ programos rezultatus Kauno rajone apžvelgianti fotoinstaliacinė paroda.
Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Raudondvario dvaro pilis (Pilies tak. 1, Raudondvaris)
Nemokama

Daugiau apie renginį

Sutarties pasirašymo ceremonija

Lapkričio 26d. 14:00–00:00
Lapkričio 27d. 15:00–21:00

Sutarties pasirašymo ceremonija

Surinkus 3 Žvėries draugijos narių antspaudus, Žvėries žaidimo dalyvių lauks staigmena – speciali „Sutarties“ pasirašymo ceremonija, kuri vyks K. Mindaugo požeminėje perėjoje, po M.K. Čiurlionio tiltu. Vaikai galės ne tik išgirsti Žvėrį, bet ir susipažinti su Karalaite, o galiausiai, bus apdovanoti ypatinga Sutartimi, kuri primins, kad Kaunas yra amžinas miestas.
Organizatorius: „Kultūros dokas“
Vieta: Gatvės meno siena. Nemuno krantinėje šalia M. K. Čiurlionio tilto. Atvykimas iš Nemuno salos pusės
NEMOKAMA

Daugiau apie žaidimą

Didysis „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginys SUTARTIS

Lapkričio 26d. 19:00–20:15

Didysis „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginys SUTARTIS

Laukiamiausias programos įvykis – trečiasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Sutartis“. Spektaklyje ant vandens susipins klasika, elektronika, šokis ir unikali scenografija, įkvėpta M. K. Čiurlionio kūrybos. Scenoje bus galima išvysti daugiau nei 150 Lietuvos atlikėjų, o jų kuriamą efektingą reginį vainikuos paslaptingos sutarties pasirašymas.
Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno „Žalgirio“ arena
Mokama

Bilietai

Ukrainos šiuolaikinio meno trienalės paroda „Ukraine! Unmuted“

Lapkričio 25–27d. 10:00–18:00

Ukrainos šiuolaikinio meno trienalės paroda „Ukraine! Unmuted“

„Ukraine! Unmuted“ – unikali galimybė išgirsti ilgai tildytą Ukrainos kultūros balsą, o apie tai, koks Ukrainos menas buvo ir yra, leisti kalbėti pačiam menui. Svarbiausias trienalės programos akcentas – 17 meno projektų pristatanti paroda, kurioje – Ukrainos menininkų vaizdo kūriniai, instaliacijos, tapybos, grafikos, fotografijos darbai.
Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Kuratoriai: Volodymyr Kaufman, Serhiy Petlyuk
Vieta: Kauno centrinis paštas
MokamaDaugiau apie parodą
Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“

Lapkričio 24–27d. 10:00–18:00

Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“

„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke, Šiuolaikinio meno centru ir Kauno paveikslų galerija. Parodoje gausu menininkės kūrinių, apžvelgiančių įvairius kūrybos laikotarpius bei praktikas: nuo konceptualaus meno, eksperimentinio kino iki erdvinių instaliacijų, objektų ir performanso meno.
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, Porto šiuolaikinio meno muziejus „Serralves“, Yoko Ono studija „Studio One“
Kuratorius: Jon Hendricks
Vieta: Kauno paveikslų galerija
Mokama – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Daugiau apie parodą

Paroda „Working Class Heroes“

Lapkričio 24–27d. 10:00–18:00

Paroda „Working Class Heroes“

 

Laisvė, galia, pinigai, žmogaus teisės – tai universalios temos, į kurias gilinasi pirmasis Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR/ Musée vun der Aarbecht. Kauno Paveikslų galerijoje eksponuojama MUAR paroda „Working Class Heroes“ šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre Bausch (1891–1935), Léon Weirich (1878–1942) ir Jean Schortgen (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių. Asmeninės istorijos žmonių, sukūrusių Liuksemburgą, iš naujo kelia klausimus – kas sukūrė jūsų šalį, kas šiandien atstovauja jūsų teises?
Organizatoriai: Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR, „Kaunas 2022“, „Ešas 2022“, M. K. Čiurlionio muziejus
Kuratorė: Marie–Paule Jungblut
Vieta: Kauno paveikslų galerija
Mokama – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Daugiau apie parodą

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

Lapkričio 24–27d. 110:00–18:00

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

 

William Kentridge (PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą parodą pristatantis Lietuvoje ir Kaune – ten, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Menininkas dažnai apibūdinamas kaip skaudžiai atviras humanistas. Parodoje „Tai, ko nepamename“ (kuratorė – Virginija Vitkienė) susiliečia skirtingos technikos, skirtingi žanrai, bet labai panašios dominuojančios spalvos. Juoda ir balta. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir padėti pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Jis genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Kuratorė: Virginija Vitkienė
Vieta: M. K. Čiurlionio muziejus
Mokama – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Daugiau apie parodą

Šviesos instaliacija „Procesas“

Lapkričio 24–27d. 17:00–23:00

Šviesos instaliacija „Procesas“

Visi mes esame dalis praeities, dabarties ir ateities. Mes kuriame istoriją, keičiame faktus, formuojame aplinką, mus supančius žmones, atspindime vieni kitus savo veiksmais, mąstysena. Esame šios sekundės žvaigždėmis, pačiais svarbiausiais ir įtakingiausiais.
Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.
Kūrinio autorė – Kotryna Čalkaitė
Muzikos autorius – Dominykas Digimas
Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
NEMOKAMA

Visa programa

Lapkričio 24 d.

Atrodė, kad terminas „pogrindis“ jau pakeliui į meno istoriją, tačiau 2022 m. jis įgauna naują prasmę. Koncertai ir festivaliai Kijevo, Charkivo ir net Lvivo rūsiuose ir požeminėse metro stotyse taip pat paskatino atsigręžti kelis dešimtmečius atgal: ar pasibaigus Šaltajam karui praeities menininkai sulaukė deramo įvertinimo? Ką jų palikimas šiandien reiškia mūsų kraštui? Diskusijos pranešėjai galbūt padės mums apsibrėžti daugelio būsimų diskusijų lauką – apie laisvę, pasipriešinimą ir ateities geležines uždangas.

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Vieta: VDU Leonido Donskio biblioteka, V. Putvinskio g. 23
NEMOKAMA
Reikalinga registracija: https://forms.gle/euAMmNLG9Xm344j26

Unikali dueto TYKUMOS garso ir vaizdo instaliacija „Septyni vandenys” – tęstinis „Nemuno septyni“ projektas, siejantis ypatingą „Kauno vandenų“ rezervuaro akustiką ir Zapyškyje veikiantį kultūros objektą-žemkasę „Nemuno7“.
Pajūrio duetas TYKUMOS (Donatas Bielkauskas ir Kristijonas Lučinskas) trečiąjį didįjį „Kaunas 2022“ veiksmą „SUTARTIS“ papuoš unikaliu ir išskirtiniu kūriniu – vizualiu akustiniu muzikiniu pasakojimu apie vandenį, tėkmę ir gelmes. Ypatingame Kauno miesto vandens rezervuare duetas iš Klaipėdos įgarsins vandens ir gelmių tėkmę, o Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas K. Jakeliūnas) atliekamomis dainomis primins mums istorines sąsajas su čia, šioje „Kauno vandenų“ teritorijoje vykusiomis pirmosiomis Lietuvos dainų šventėmis.

Organizatoriai: Landšafto dizaino festivalis MAGENTA, „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno vandenų rezervuaras (Aukštaičių g. 43)
NEMOKAMA – reikalinga išankstinė registracija  17:00   19:00   21:00 

Visi mes esame dalis praeities, dabarties ir ateities. Mes kuriame istoriją, keičiame faktus, formuojame aplinką, mus supančius žmones, atspindime vieni kitus savo veiksmais, mąstysena. Esame šios sekundės žvaigždėmis, pačiais svarbiausiais ir įtakingiausiais.
Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.
Kūrinio autorė – Kotryna Čalkaitė
Muzikos autorius – Dominykas Digimas

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
NEMOKAMA

Istorinėje Prezidentūroje Kaune visuomenei pristatomi trys nauji leidiniai – lietuvių ir anglų kalbomis išleistos komiksų knygos „Rūmų istorijos“ bei akliesiems skirta taktilinė to paties pavadinimo knyga.
Ir mažiems, ir dideliems skirtoje komiksų knygoje pasakojama tikra pastato istorija, žinoma, su šlakeliu fantazijos. Išleisdami rūmų istorijas netradicine literatūrine forma muziejininkai tikisi sudominti žmones, kurie dažniau renkasi iliustracijų ir teksto derinį, vertina galimybę kartu su dailininku ir rašytoju dalyvauti siužetinės linijos konstravime.

Organizatoriai: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus filialas Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Vieta: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra (Vilniaus g. 33)
NEMOKAMA

Organizatoriai: „Kaunas 2022“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerijos pastato sienos
NEMOKAMA

Visus metus „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai pakvies lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.
„Pamatysime, kaip kūrybos orbitoje skriejantys menininkai paklūsta gravitacinei jėgai“, – pasakoja „Arterija“ projekto kuratorius, architektas Rimantas Giedraitis.

Organizatorius: Vilniaus dailės akademija Kauno fakultetas
Vieta: V. Kuzmos g.
NEMOKAMA

„The Family of Man“ (liet. Žmonių šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt valstybių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Organizatorius: Kauno fotografijos galerija
Vieta: Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)
NEMOKAMA

Lietuvos aviacijos muziejus kartu su Kaunas 2022 šį rudenį pristato parodą „ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho“. Paroda vainikuoja visą pusmetį kurtą tinklalaidžių ciklą apie ANBO epochos Lietuvą nuo 1925 m. iki 1939 m. Parodos pagrindinė tema – pažintis su Antano Gustaičio gyvenimu ir jo indėliu Lietuvos aviacijai: pačio sukurtais moderniais ANBO lėktuvais.
Šalia šio svarbaus tarpukario Lietuvos dėmens vyko miestų ir žmonių modernizacija, todėl paroda taip pat pasakoja apie Antano Gustaičio Lietuvą – europietišką, stilingą, avangardišką ir ANBicingą: iki šiol stovinčius Art Deco pastatus ir interjere naudojamus baldus, garsias asmenybes, pramonės augimą, sveikatos ir švietimo reformas, sukurtus meno šedevrus, susisiekimą pagerinusius sprendimus ir kitas avangardiškas gyvenimo dalis.

Organizatoriai: Lietuvos aviacijos muziejus
Vieta: Aviacijos muziejus (Veiverių g. 132)
NEMOKAMA

Daugiafunkcinė erdvinė skulptūra „K-Totem“ – vietos kūrėjų, grafikos dizainerių ir iliustratorių saviraiškos erdvė. Šio projekto idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. „K-Totem“  vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atainaujina ir tokiu būdu suteikia galimybę pamatyti kuo daugiau darbų.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Steigiamojo Seimo aikštė
NEMOKAMA

Lapkričio 25 d.

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO 2021 m. surengė meninę rezidenciją, kurios metu menininkas iš Naujosios Zelandijos, Chirag Jindal, naujai pažvelgė į Kauno modernizmo ikoninius pastatus. Menininkas į vieną atvaizdą sutalpino tiek jų matomąją dalį, tiek ir požemius. Paroda eksponuojama šviesdėžėse.

Organizatorius: VŠĮ „Šviesos raštas“
Vieta: Vienybės aikštė
NEMOKAMA

Kas kitas, jei ne kultūros žmonės, atsakys į svarbiausius klausimus: kas yra Europa? Ar galima tapti europiečiu? Ar tai kultūrinė sąvoka? Ar Europą galima suvokti kaip projektą? Kas kalba ir kas turi teisę kalbėti Europos vardu? Šiuos klausimus kels ir šių dienų iššūkius Europai apmąstys tarptautinis simpoziumas. Dviejų dienų renginyje susitiks Europos ir pasaulio intelektualai, mokslininkai, menininkai bei politikai. Simpoziume dalyvaus Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Latvijos ir Estijos prezidentai. Simpoziumą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Organizatoriai: VDU
Vieta: VDU Didžioji salė (S. Daukanto g. 28)
NEMOKAMA – reikalinga išankstinė registracija: https://ideaofeurope.org

Lietuvos aviacijos muziejus kartu su Kaunas 2022 šį rudenį pristato parodą „ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho“. Paroda vainikuoja visą pusmetį kurtą tinklalaidžių ciklą apie ANBO epochos Lietuvą nuo 1925 m. iki 1939 m. Parodos pagrindinė tema – pažintis su Antano Gustaičio gyvenimu ir jo indėliu Lietuvos aviacijai: pačio sukurtais moderniais ANBO lėktuvais.
Šalia šio svarbaus tarpukario Lietuvos dėmens vyko miestų ir žmonių modernizacija, todėl paroda taip pat pasakoja apie Antano Gustaičio Lietuvą – europietišką, stilingą, avangardišką ir ANBicingą: iki šiol stovinčius Art Deco pastatus ir interjere naudojamus baldus, garsias asmenybes, pramonės augimą, sveikatos ir švietimo reformas, sukurtus meno šedevrus, susisiekimą pagerinusius sprendimus ir kitas avangardiškas gyvenimo dalis.

Organizatoriai: Lietuvos aviacijos muziejus
Vieta: Aviacijos muziejus (Veiverių g. 132)
NEMOKAMA

„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke, Šiuolaikinio meno centru ir Kauno paveikslų galerija. Parodoje gausu menininkės kūrinių, apžvelgiančių įvairius kūrybos laikotarpius bei praktikas: nuo konceptualaus meno, eksperimentinio kino iki erdvinių instaliacijų, objektų ir performanso meno.

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, Porto šiuolaikinio meno muziejus „Serralves“, Yoko Ono studija „Studio One“
Kuratorius: Jon Hendricks
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Laisvė, galia, pinigai, žmogaus teisės – tai universalios temos, į kurias gilinasi pirmasis Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR/ Musée vun der Aarbecht. Kauno Paveikslų galerijoje eksponuojama MUAR paroda „Working Class Heroes“ šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre Bausch (1891–1935), Léon Weirich (1878–1942) ir Jean Schortgen (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių. Asmeninės istorijos žmonių, sukūrusių Liuksemburgą, iš naujo kelia klausimus – kas sukūrė jūsų šalį, kas šiandien atstovauja jūsų teises?

Organizatoriai: Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR, „Kaunas 2022“, „Ešas 2022“, M. K. Čiurlionio muziejus
Kuratorė: Marie–Paule Jungblut
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

William Kentridge (PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą parodą pristatantis Lietuvoje ir Kaune – ten, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Menininkas dažnai apibūdinamas kaip skaudžiai atviras humanistas. Parodoje „Tai, ko nepamename“ (kuratorė – Virginija Vitkienė)  susiliečia skirtingos technikos, skirtingi žanrai, bet labai panašios dominuojančios spalvos. Juoda ir balta. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir padėti pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Jis genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Kuratorė: Virginija Vitkienė
Vieta: M. K. Čiurlionio muziejus
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

„Ukraine! Unmuted“ – unikali galimybė išgirsti ilgai tildytą Ukrainos kultūros balsą, o apie tai, koks Ukrainos menas buvo ir yra, leisti kalbėti pačiam menui. Svarbiausias trienalės programos akcentas – 17 meno projektų pristatanti paroda, kurioje – Ukrainos menininkų vaizdo kūriniai, instaliacijos, tapybos, grafikos, fotografijos darbai.

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Kuratoriai: Volodymyr Kaufman, Serhiy Petlyuk
Vieta: Kauno centrinis paštas
MOKAMA

Kauno Mitinio Žvėries kilimas – unikalus tekstilės kūrinys. Pirmuosius kilimo-pievelės kūrybos darbus atliko tekstilininkė Danguolė Bečelytė Čachavičienė. Ji, kartu su tekstilės studijos vadove Agniete Janušaite-Vitkūniene, ruošė stakles bei kantriai dirbo visus kruopštumo reikalaujančius, su audimu susijusius darbus. Lapkričio 25 d. 16 val. galima bus susitikti su kilimo-pievelės kūrėjomis, klustelti apie naudotas tekstilės technikas ar kartu pasidžiaugti taip gražiai susiraizgiusių siūlų rezultatu.

Organizatorius: Kauno kultūros centras
Vieta: Kauno kultūros centro II a. parodų erdvė (Vytauto pr. 79)
NEMOKAMA

„The Family of Man“ (liet. Žmonių šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt valstybių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Organizatorius: Kauno fotografijos galerija
Vieta: Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)
MOKAMA

Liuksemburgo menininkas Filip Markiewicz atvyksta į Kauną su tarpdisciplininiu projektu „Ultrasocial Pop“, 2019 m. įvertintu prestižiniu „Art Prize Bourse Bert-Theis“ prizu. „Ultrasocial Pop“ jungia tapybą, piešimą, kiną, performansą ir unikalų muzikinį projektą. Autorius siekia meno sąvokas permąstyti laikais, kai meno istorija yra perrašoma socialiniuose tinkluose. „Ultrasocial Pop“ instaliacijos idėja – atskleisti tikrovės užkulisius ir sukurti naują savitą dada-siurealistinės popkalbos formą, bandant suprasti šiandieninės Europos visuomenės raidą.

Organizatorius: Galerija „Meno parkas“
Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27)
NEMOKAMA

Unikali dueto TYKUMOS garso ir vaizdo instaliacija „Septyni vandenys” – tęstinis „Nemuno septyni“ projektas, siejantis ypatingą „Kauno vandenų“ rezervuaro akustiką ir Zapyškyje veikiantį kultūros objektą-žemkasę „Nemuno7“.
Pajūrio duetas TYKUMOS (Donatas Bielkauskas ir Kristijonas Lučinskas) trečiąjį didįjį „Kaunas 2022“ veiksmą „SUTARTIS“ papuoš unikaliu ir išskirtiniu kūriniu – vizualiu akustiniu muzikiniu pasakojimu apie vandenį, tėkmę ir gelmes. Ypatingame Kauno miesto vandens rezervuare duetas iš Klaipėdos įgarsins vandens ir gelmių tėkmę, o Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas K. Jakeliūnas) atliekamomis dainomis primins mums istorines sąsajas su čia, šioje „Kauno vandenų“ teritorijoje vykusiomis pirmosiomis Lietuvos dainų šventėmis. 
Dėmėsio: gyvas koncertas – tik lapkričio 24 d.

Organizatoriai: Landšafto dizaino festivalis MAGENTA, „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno vandenų rezervuaras (Aukštaičių gatvė 43)
NEMOKAMA

Visi mes esame dalis praeities, dabarties ir ateities. Mes kuriame istoriją, keičiame faktus, formuojame aplinką, mus supančius žmones, atspindime vieni kitus savo veiksmais, mąstysena. Esame šios sekundės žvaigždėmis, pačiais svarbiausiais ir įtakingiausiais.
Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.
Kūrinio autorė – Kotryna Čalkaitė
Muzikos autorius – Dominykas Digimas

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
NEMOKAMA

Organizatoriai: „Kaunas 2022“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerijos pastato sienos
NEMOKAMA

Iki šv. Kalėdų liko visai nedaug! Tad jau lapkričio 25 d. Kaunas įžiebs didžiąją artėjančių švenčių puošmeną.

Organizatorius: Kauno miesto savivaldybė
Vieta: Kauno rotušės aikštė
NEMOKAMA

„Kauno asamblėja“ – unikalus spektaklis, sukurtas iš realių žmonių pokalbio, įvykusio 2021 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje. Jungtinė spektaklio kūrėjų komanda – „Porte Parole“ teatras iš Kanados ir NKDT aktoriai pakvietė keturis paprastus nepažįstamus žmones į bendrą vakarienę. Vakarienės metu jie diskutavo temomis, kurios jiems rūpi, dėstė savo požiūrius, gynė savo nuomones, įrodinėjo savo tiesas, ginčijosi, konfliktavo, liejo emocijas ir galų gale ieškojo būdų susikalbėti. Tai, ką matysite scenoje, yra aktorių suvaidinta ta pati vakarienė – atviras, nepagražintas, intriguojantis nuomonių ringas, kuriame kaunasi ne politikai, įžymybės ar TV veidai, o paprasti Lietuvos piliečiai. Koncepcijos autoriai: Alex Ivanovici, Annabel Soutar ir Brett Watson.

Organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras
Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Rūtos salė (Laisvės al. 71)
MOKAMA

„Videocollective“ suteikia galimybę kiekvienam pasidalinti savo unikaliu požiūriu į savo miestą, prisijungti prie tarptautinio būrio menininkų, kūrėjų, studentų ir plačios visuomenės bei dalintis savo kūrybine išraiška naudojant vaizdo meną. „Videocollective“ tęsiasi jau daugiau nei 38 metus. Tai yra tarptautinis vaizdo meno projektas, įkurtas tarpdisciplininio menininko Natan Karczmar 1984 metais. Dabar šis projektas yra organizuojamas bendradarbiaujant su vaizdo meno festivalu VIDEOFOMES Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, ir Service Universite Culture (SUC).
Koncepcija ir produkcija – Natan Karczmar, bendradarbiaujant su Monika Andrijauskaitė, Gleb Divov ir VIDEOFORMES.

Organizatorius: Natan Karczmar
Vieta: „Kaunas 2022” biuras (Laisvės al. 36)
NEMOKAMA

Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Jausti laikinumą mūsų aplinkoje visada traumuojanti patirtis. Mes šią patirtį tramdome, suvaldome vien tam, kad galėtume gyventi didesnėse ar mažesnėse komforto zonose. Komforto zona turi būti saugi, graži ir sterili. Gražindami ir sterilizuodami savo aplinkas, mes neišvengiamai jas žeidžiame (traumuojame).
Rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, Lukas Kolmogorcevas išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus. Jų kombinacijų dėka, kūrėjas siekia pabrėžti šį probleminį triptiką (gr. triptychos – trigubai sudėtas) kaip nedalomą ir vientisą reiškinį.

Organizatorius: Kauno menininkų namai
Vieta: Kauno menininkų namai
NEMOKAMA

Kauno rajone trečiąją Šiuolaikinio mito trilogijos dalį „Sutartis“ „Kaunas 2022“ pradeda lapkričio 25 d. 19 val., Raudondvario dvare, kur vyks nemokamas ir įspūdingas pasaulinės žvaigždės „Ten Walls“ audiovizualinis koncertas po atviru dangumi. Visuomenei skirtame renginyje be „Ten Walls“ pasirodys elektroninės muzikos svečiai „Merimell“ (Estija, „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“) ir „Bulp“ (Slovakija, „Trenčín – Europos kultūros sostinė 2026“), o parko teritoriją puoš šviesų šou ir „Kaunas 2022“ programos rezultatus Kauno rajone apžvelgianti fotoinstaliacinė paroda.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Raudondvario dvaro pilis (Pilies tak. 1, Raudondvaris)
NEMOKAMA

Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas
Vieta: Kauno tvirtovės I fortas (Šiltnamių g., Noreikiškės)
NEMOKAMA

Daugiafunkcinė erdvinė skulptūra „K-Totem“ – vietos kūrėjų, grafikos dizainerių ir iliustratorių saviraiškos erdvė. Šio projekto idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. „K-Totem“  vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atainaujina ir tokiu būdu suteikia galimybę pamatyti kuo daugiau darbų.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Steigiamojo Seimo aikštė
NEMOKAMA

Visus metus „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai pakvies lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.
„Pamatysime, kaip kūrybos orbitoje skriejantys menininkai paklūsta gravitacinei jėgai“, – pasakoja „Arterija“ projekto kuratorius, architektas Rimantas Giedraitis.

Organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas
Vieta: V. Kuzmos g.
NEMOKAMA

Lapkričio 26 d.

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO 2021 m. surengė meninę rezidenciją, kurios metu menininkas iš Naujosios Zelandijos, Chirag Jindal, naujai pažvelgė į Kauno modernizmo ikoninius pastatus. Menininkas į vieną atvaizdą sutalpino tiek jų matomąją dalį, tiek ir požemius. Paroda eksponuojama šviesdėžėse.

Organizatorius: VŠĮ „Šviesos raštas“
Vieta: Vienybės aikštė
NEMOKAMA

Žaliame mieste kaip visumoje atrandame save – savo identitetą, socialinį ratą, įkvėpimus ir sentimentus – savo mikrokosmosą. Jame išgyvename emocijas, tarpusavio ryšius, išgyvename kasdienybę ir rutiną. Ir nepaisant visų asmeninių potyrių kasdien iš savo ,,spalvoto” burbulo įsiliejame į miestą tik išėję pro duris – keliaujame, veikiame, būname ir vėl grįžtame į save ir savo spalvotą aplinką.

Organizatorius: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Vieta: Griunvaldo g. 20
NEMOKAMA

Lietuvos aviacijos muziejus kartu su Kaunas 2022 šį rudenį pristato parodą „ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho“. Paroda vainikuoja visą pusmetį kurtą tinklalaidžių ciklą apie ANBO epochos Lietuvą nuo 1925 m. iki 1939 m. Parodos pagrindinė tema – pažintis su Antano Gustaičio gyvenimu ir jo indėliu Lietuvos aviacijai: pačio sukurtais moderniais ANBO lėktuvais.
Šalia šio svarbaus tarpukario Lietuvos dėmens vyko miestų ir žmonių modernizacija, todėl paroda taip pat pasakoja apie Antano Gustaičio Lietuvą – europietišką, stilingą, avangardišką ir ANBicingą: iki šiol stovinčius Art Deco pastatus ir interjere naudojamus baldus, garsias asmenybes, pramonės augimą, sveikatos ir švietimo reformas, sukurtus meno šedevrus, susisiekimą pagerinusius sprendimus ir kitas avangardiškas gyvenimo dalis.

Organizatorius: Lietuvos aviacijos muziejus
Vieta: Aviacijos muziejus (Veiverių g. 132)
NEMOKAMA

„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke, Šiuolaikinio meno centru ir Kauno paveikslų galerija. Parodoje gausu menininkės kūrinių, apžvelgiančių įvairius kūrybos laikotarpius bei praktikas: nuo konceptualaus meno, eksperimentinio kino iki erdvinių instaliacijų, objektų ir performanso meno.

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, Porto šiuolaikinio meno muziejus „Serralves“, Yoko Ono studija „Studio One“
Kuratorius: Jon Hendricks
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Laisvė, galia, pinigai, žmogaus teisės – tai universalios temos, į kurias gilinasi pirmasis Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR/ Musée vun der Aarbecht. Kauno Paveikslų galerijoje eksponuojama MUAR paroda „Working Class Heroes“ šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre Bausch (1891–1935), Léon Weirich (1878–1942) ir Jean Schortgen (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių. Asmeninės istorijos žmonių, sukūrusių Liuksemburgą, iš naujo kelia klausimus – kas sukūrė jūsų šalį, kas šiandien atstovauja jūsų teises?

Organizatoriai: Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR, „Kaunas 2022“, „Ešas 2022“, M. K. Čiurlionio muziejus
Kuratorė: Marie–Paule Jungblut
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

William Kentridge (PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą parodą pristatantis Lietuvoje ir Kaune – ten, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Menininkas dažnai apibūdinamas kaip skaudžiai atviras humanistas. Parodoje „Tai, ko nepamename“ (kuratorė – Virginija Vitkienė)  susiliečia skirtingos technikos, skirtingi žanrai, bet labai panašios dominuojančios spalvos. Juoda ir balta. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir padėti pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Jis genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Kuratorė: Virginija Vitkienė
Vieta: M. K. Čiurlionio muziejus
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

„Ukraine! Unmuted“ – unikali galimybė išgirsti ilgai tildytą Ukrainos kultūros balsą, o apie tai, koks Ukrainos menas buvo ir yra, leisti kalbėti pačiam menui. Svarbiausias trienalės programos akcentas – 17 meno projektų pristatanti paroda, kurioje – Ukrainos menininkų vaizdo kūriniai, instaliacijos, tapybos, grafikos, fotografijos darbai.

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Kuratoriai: Volodymyr Kaufman, Serhiy Petlyuk
Vieta: Kauno centrinis paštas
MOKAMA

Organizatorius: Kauno kultūros centras
Vieta: Kauno kultūros centro II a. parodų erdvė (Vytauto pr. 79)
NEMOKAMA

Pianistės Monika Lozinskienė ir Anna Szalucka klausytojus kviečia rytinei garso meditacijai, kurios metu jie mėgausis M. Ravel, C. Debussy bei M.K. Čiurlionio kūriniais. Atlikėjos kviečia klasikinę muziką patirti kitaip. Griebkite kilimėlį, pagalvėlę, pledą, akių kaukę miegui ir patogiai įsitaisykite patyriminei muzikos garsų kelionei. Dalyvių skaičius ribotas, reikalinga registracija.

Organizatoriai: „Piano fest“, Kauno kultūros centras
Vieta: Kauno kultūros centro didžioji salė (Vytauto pr. 79)
NEMOKAMA
Reikalinga registracija:
https://bit.ly/3hzWlKJ   https://bit.ly/3UCEHEI

Spektaklio personažai – Rotušė ir Fontanas kviečia susipažinti su paslaptingu, senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiančiu Mitiniu Kauno Žvėrimi. Tačiau Žvėris, pasirodo, mėgsta žaisti slėpynes ir jį išvysti, nebus labai paprasta – reikės užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks – sugauti.
Patyriminiame, objektų teatro principu sukurtame pastatyme, vizualiai ir žaidybiškai, pasitelkus pagrindines jusles – regą, klausą, uoslę ir lytėjimą, keliaujama ieškoti Mitinio Kauno Žvėries. Aktoriai šiame spektaklyje – žaidime yra interaktyvumo iniciatoriai. Jų tikslas – įtraukti mažuosius žiūrovus į spektaklio vyksmą, sužadinti jų smalsumą, vaizduotę ir kūrybiškumą. 
Autorius ir režisierius – Andrius Žiurauskas Dailininkas – Dominykas Gutauskas Kompozitorė – Raminta Naujanytė – Bjelle
Vaidina:  Dominyka Budinavičiūtė, Rūta Kumpikaitė / Remigijus Endriukaitis, Arvydas Šaučiūnas

Organizatorius: Kauno valstybinis lėlių teatras
Vieta: Kauno valstybinis lėlių teatras (Laisvės al. 87A)
MOKAMA

„The Family of Man“ (liet. Žmonių šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt valstybių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Organizatorius: Kauno fotografijos galerija
Vieta: Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)
MOKAMA

Liuksemburgo menininkas Filip Markiewicz atvyksta į Kauną su tarpdisciplininiu projektu „Ultrasocial Pop“, 2019 m. įvertintu prestižiniu „Art Prize Bourse Bert-Theis“ prizu. „Ultrasocial Pop“ jungia tapybą, piešimą, kiną, performansą ir unikalų muzikinį projektą. Autorius siekia meno sąvokas permąstyti laikais, kai meno istorija yra perrašoma socialiniuose tinkluose. „Ultrasocial Pop“ instaliacijos idėja – atskleisti tikrovės užkulisius ir sukurti naują savitą dada-siurealistinės popkalbos formą, bandant suprasti šiandieninės Europos visuomenės raidą.

Organizatorius: Galerija „Meno parkas“
Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27)
NEMOKAMA

„Videocollective“ suteikia galimybę kiekvienam pasidalinti savo unikaliu požiūriu į savo miestą, prisijungti prie tarptautinio būrio menininkų, kūrėjų, studentų ir plačios visuomenės bei dalintis savo kūrybine išraiška naudojant vaizdo meną. „Videocollective“ tęsiasi jau daugiau nei 38 metus. Tai yra tarptautinis vaizdo meno projektas, įkurtas tarpdisciplininio menininko Natan Karczmar 1984 metais. Dabar šis projektas yra organizuojamas bendradarbiaujant su vaizdo meno festivalu VIDEOFOMES Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, ir Service Universite Culture (SUC).
Koncepcija ir produkcija – Natan Karczmar, bendradarbiaujant su Monika Andrijauskaitė, Gleb Divov ir VIDEOFORMES.

Organizatorius: Natan Karczmar
Vieta: „Kaunas 2022” biuras (Laisvės al. 36)
NEMOKAMA

Programa „Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022“ Kauno rajonui padovanojo visą gausybę įspūdingų bendruomenių, tarptautinių ir šiuolaikinių renginių, beveik šimtą Lietuvos ir užsienio menininkų viešo meno objektų, turizmą ir pasididžiavimą keliantį maršrutą „Smaragdo kelias“.
Paroda-instaliacija „Smaragdo kelias“ vietos bendruomenių ir lyderių, kultūros centrų ir kūrėjų, „Kaunas 2022“ ir partnerių darbo rezultatus apžvelgianti fotografijų paroda.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Skveras prieš Kauno rajono savivaldybę (Savanorių pr. 371)
NEMOKAMA

Galima sakyti, kad visos kultūros yra lygiavertės, bet ar kas galėtų pasakyti, kad visos kultūros lygiaverčiai priimamos, vertinamos ir žinomos? Kaip būti įdomiems, jei jūsų kultūra praleido (iš dalies ar visiškai) XIX a. lenktynes dėl teisės būti kultūros kanono dalimi? Du pranešėjai atvyksta su misija parodyti savo kultūrą pasauliui, kuriame kultūrinės hierarchijos atkuriamos greičiau nei yra griaunamos, o dėmesys tapęs naujuoju ribotu ištekliumi.

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Vieta: Kauno centrinis paštas
NEMOKAMA
Reikalinga registracija: https://forms.gle/euAMmNLG9Xm344j26

Unikali dueto TYKUMOS garso ir vaizdo instaliacija „Septyni vandenys” – tęstinis „Nemuno septyni“ projektas, siejantis ypatingą „Kauno vandenų“ rezervuaro akustiką ir Zapyškyje veikiantį kultūros objektą-žemkasę „Nemuno7“.
Pajūrio duetas TYKUMOS (Donatas Bielkauskas ir Kristijonas Lučinskas) trečiąjį didįjį „Kaunas 2022“ veiksmą „SUTARTIS“ papuoš unikaliu ir išskirtiniu kūriniu – vizualiu akustiniu muzikiniu pasakojimu apie vandenį, tėkmę ir gelmes. Ypatingame Kauno miesto vandens rezervuare duetas iš Klaipėdos įgarsins vandens ir gelmių tėkmę, o Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas K. Jakeliūnas) atliekamomis dainomis primins mums istorines sąsajas su čia, šioje „Kauno vandenų“ teritorijoje vykusiomis pirmosiomis Lietuvos dainų šventėmis.
Dėmėsio: gyvas koncertas – tik lapkričio 24 d.

Organizatoriai: Landšafto dizaino festivalis MAGENTA, „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno vandenų rezervuaras (Aukštaičių gatvė 43)
NEMOKAMA

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“ padeda pažinti animacijos istoriją: nuo populiariausių dabar kino ekranuose ir televizijoje rodomų animacinių filmų iki pačių animacijos ištakų bei sustabdyto kadro technikos, kurios pradininkas buvo Kaune dirbęs Vladislovas Starevičius. Dalyviai praktiškai išbando savo jėgas animacijos kūrime. Su unikaliomis, V. Starevičiaus filmų įkvėptomis, boružės ir elniaragio animacijos lėlėmis, pasinaudodami sustabdyto kadro animacijos technika, vaikai gali pasimatuoti animatoriaus profesiją ir sukurti trumpus filmukus.
Edukacija skirta 7–11 metų vaikams.

Organizatorius: Kauno kino centras „Romuva“
Vieta: Kauno kino centras „Romuva“ (Laisvės al. 54)
NEMOKAMA
Registracija į dirbtuves: https://bit.ly/AnimacijosLaboratorija

Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į ekskursiją „Bibliotekos lobynai“ – kitokį pasivaikščiojimą po biblioteką, kurio metu įdėmiau patyrinėsite jos fasadą, atversite slaptas seifų duris ir susipažinsite su čia slypinčiais lobiais.
Ekskursijoje susilieja dvi istorijos – pastato ir bibliotekos, o pasakojimus papildo eksponatai, menantys laikus, kai klestėjo Ūkio bankas, mieste buvo steigiamos bibliotekos ir gyveno šias istorijas kūrusios asmenybės.

Organizatorius: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Vieta: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka (Laisvės al. 57)
NEMOKAMA
Registracija į ekskursiją: https://bit.ly/BibliotekosLobynai

Garsas apie požeminį istorijomis ir menais apipintą buvusį Parako sandėlį, tapusį kultūrine bendruomenės erdve, sklinda iš lūpų į lūpas. Dabar ir tau atsiveria galimybė patirti užslėptą Kauno lobį, kuriame pasitiks smaragdų burtais nušvitęs Kauno Tvirtovės Parakas ir žvėriškos paslaptys.

Organizatorius: „Parakas“
Vieta: „Parakas“ (Prancūzų g. 2)
NEMOKAMA

Surinkus 3 Žvėries draugijos narių antspaudus, Žvėries žaidimo dalyvių lauks staigmena – speciali „Sutarties“ pasirašymo ceremonija, kuri vyks K. Mindaugo požeminėje perėjoje, po M.K. Čiurlionio tiltu. Vaikai galės ne tik išgirsti Žvėrį, bet ir susipažinti su Karalaite, o galiausiai, bus apdovanoti ypatinga Sutartimi, kuri primins, kad Kaunas yra amžinas miestas.

Organizatoriai: „Kultūros dokas“
Vieta: Gatvės meno siena. Nemuno krantinėje šalia M. K. Čiurlionio tilto. Atvykimas iš Nemuno salos pusės
NEMOKAMA

Organizatorius: „Jazz Academy”
Vieta: Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)
NEMOKAMA

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į kūrybines grafikos dirbtuves, kurių dalyviai specialia technika galės pasigaminti raižinio atspaudą ar knygos ekslibrisą. Atspaustas atvirkštinis vaizdas – netikėtas ir gražus rezultatas nudžiuginantis kiekvieną.
*Iškiliaspaudė grafika – turinti gilias tradicijas grafikos technika, kurioje piešinys išraižomas linoleume, kartone ar kitame paviršiuje, padengiamas spaustuviniais dažais ir atspausdinamas presu.

Organizatorius: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Vieta: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka (Laisvės al. 57)
NEMOKAMA

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia pasinerti į užburiantį meninės fotografijos pasaulį ir sukurti savo pirmąjį šviesos paveikslą. Ar kada susimąstėte kaip galima tapyti šviesa ir tai užfiksuoti fotografijose? Užsiėmimų metu galėsite visa tai sužinoti ir patys išmėginti nepaprastai įdomią tapymo šviesa techniką, o atskleisdami savo kūrybiškumą fotografijose galėsite išgauti unikalius šviesos raštus ir tapybiškus akcentus.

Organizatorius: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
Vieta: Vinco Kudirkos viešoji biblioteka (Laisvės al. 57)
NEMOKAMA

Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Jausti laikinumą mūsų aplinkoje visada traumuojanti patirtis. Mes šią patirtį tramdome, suvaldome vien tam, kad galėtume gyventi didesnėse ar mažesnėse komforto zonose. Komforto zona turi būti saugi, graži ir sterili. Gražindami ir sterilizuodami savo aplinkas, mes neišvengiamai jas žeidžiame (traumuojame).
Rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, Lukas Kolmogorcevas išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus. Jų kombinacijų dėka, kūrėjas siekia pabrėžti šį probleminį triptiką (gr. triptychos – trigubai sudėtas) kaip nedalomą ir vientisą reiškinį.

Organizatorius: Kauno menininkų namai
Vieta: Kauno menininkų namai
NEMOKAMA

Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga, Kauno skyrius
Vieta: Galerija „Drobė”, Drobės g. 62-308
NEMOKAMA

Kauno rajono projektui „Smaragdo kelias“ sukurtas Donato Bielkausko-Donio garso objektas „Tabalai“ – dedikacija partizanui Juozui Lukšai-Daumantui ir kitiems miško broliams, medžiu perduodant žinią, komunikuojant su jais per ritmą. Vasarą gamtoje pristatyta garso instaliacija „Tabalai“ kviečia visus pajusti ryšį su gamta ir per ritmą išsiųsti padėkos žinią visiems kovojusiems už mūsų laisvę.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Vienybės a., prie  Knygnešių sienelės (K. Donelaičio g. 64)
NEMOKAMA

Organizatorius: Kauno valstybinis muzikinis teatras
Vieta: Kauno valstybinio muzikinio teatro fasadas (Laisvės al. 91)
NEMOKAMA

Paroda apjungia mados ir muzikos pasaulius. Bendradarbiaujant su dizaineriais, bei dainininkais siekiama perteikti klausos pojūčius ir emocijas vizualiu formatu. Parodoje galite išvysti savo mėgstamus atlikėjus, tokius kaip Gabrielė Vilkickytė, Baltasis Kiras, Lukas Pilkauskas, grupė Kedro stuburas, Evgenya Redko.
„Komoda“ – kūrybinis organizacijos „Kylantis Kaunas“ jaunimo programos „Kauno Iššūkis“ projektas, kalbantis apie kultūrinį gyvenimą per mados prizmę.

Organizatorius: VšĮ „Kylantis Kaunas“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerija
NEMOKAMA

Visi mes esame dalis praeities, dabarties ir ateities. Mes kuriame istoriją, keičiame faktus, formuojame aplinką, mus supančius žmones, atspindime vieni kitus savo veiksmais, mąstysena. Esame šios sekundės žvaigždėmis, pačiais svarbiausiais ir įtakingiausiais.
Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.
Kūrinio autorė – Kotryna Čalkaitė
Muzikos autorius – Dominykas Digimas

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
NEMOKAMA

Organizatoriai: „Kaunas 2022“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerijos pastato sienos
NEMOKAMA

Laukiamiausias programos įvykis – trečiasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Sutartis“. Spektaklyje ant vandens susipins klasika, elektronika, šokis ir unikali scenografija, įkvėpta M. K. Čiurlionio kūrybos. Scenoje bus galima išvysti daugiau nei 150 Lietuvos atlikėjų, o jų kuriamą efektingą reginį vainikuos paslaptingos sutarties pasirašymas.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Kauno „Žalgirio“ arena
MOKAMA

Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas
Vieta: Kauno tvirtovės I fortas (Šiltnamių g., Noreikiškės)
MOKAMA

Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas
Vieta: Kauno tvirtovės I fortas (Šiltnamių g., Noreikiškės)
NEMOKAMA

MOFUTHEQUE specialiai kino menui suprojektuotą modernistinį pastatą vienai nakčiai pavers elektroninės muzikos erdve. Sužadinta funkcionalumo estetika tūryje, plane ir garse – greičiausiai jau paskutinis programos „Modernizmas ateičiai“ blykstelėjimas mieste.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Kino teatras „Daina“, Savanorių pr. 74
NEMOKAMA

Mykolo Žilinsko dailės galerija pirmąkart istorijoje, Europos kultūros sostinės uždarymo proga, atvers uždaryto muziejaus duris tokio pobūdžio renginiui – čia įsikurs viena iš muzikinio klubo „Lizdas“ erdvių. Svečiuose – atlikėjai iš penkių skirtingų Europos šalių. Vienoje iš vakaro programos dalių, numatomas Berlyne įsikūrusios radijo stoties „Refuge Worldwide“ pasirodymas ir dirbtuvės.

Organizatorius: „Lizdas“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerija
MOKAMA

Daugiafunkcinė erdvinė skulptūra „K-Totem“ – vietos kūrėjų, grafikos dizainerių ir iliustratorių saviraiškos erdvė. Šio projekto idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. „K-Totem“  vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atainaujina ir tokiu būdu suteikia galimybę pamatyti kuo daugiau darbų.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Steigiamojo Seimo aikštė
NEMOKAMA

Visus metus „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai pakvies lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.
„Pamatysime, kaip kūrybos orbitoje skriejantys menininkai paklūsta gravitacinei jėgai“, – pasakoja „Arterija“ projekto kuratorius, architektas Rimantas Giedraitis.

Organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas
Vieta: V. Kuzmos g.
NEMOKAMA

Lapkričio 27 d.

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO 2021 m. surengė meninę rezidenciją, kurios metu menininkas iš Naujosios Zelandijos, Chirag Jindal, naujai pažvelgė į Kauno modernizmo ikoninius pastatus. Menininkas į vieną atvaizdą sutalpino tiek jų matomąją dalį, tiek ir požemius. Paroda eksponuojama šviesdėžėse.

Organizatorius: VŠĮ „Šviesos raštas“
Vieta: Vienybės aikštė
NEMOKAMA

Programa „Kaunas ir Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022“ Kauno rajonui padovanojo visą gausybę įspūdingų bendruomenių, tarptautinių ir šiuolaikinių renginių, beveik šimtą Lietuvos ir užsienio menininkų viešo meno objektų, turizmą ir pasididžiavimą keliantį maršrutą „Smaragdo kelias“.
Paroda-instaliacija „Smaragdo kelias“ vietos bendruomenių ir lyderių, kultūros centrų ir kūrėjų, „Kaunas 2022“ ir partnerių darbo rezultatus apžvelgianti fotografijų paroda.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Skveras prieš Kauno rajono savivaldybę (Savanorių pr. 371)
NEMOKAMA

Žaliame mieste kaip visumoje atrandame save – savo identitetą, socialinį ratą, įkvėpimus ir sentimentus – savo mikrokosmosą. Jame išgyvename emocijas, tarpusavio ryšius, išgyvename kasdienybę ir rutiną. Ir nepaisant visų asmeninių potyrių kasdien iš savo ,,spalvoto” burbulo įsiliejame į miestą tik išėję pro duris – keliaujame, veikiame, būname ir vėl grįžtame į save ir savo spalvotą aplinką.

Organizatorius: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras
Vieta: Griunvaldo g. 20
NEMOKAMA

Lietuvos aviacijos muziejus kartu su Kaunas 2022 šį rudenį pristato parodą „ANBO. Avangardo Naujokai Bet Oho“. Paroda vainikuoja visą pusmetį kurtą tinklalaidžių ciklą apie ANBO epochos Lietuvą nuo 1925 m. iki 1939 m. Parodos pagrindinė tema – pažintis su Antano Gustaičio gyvenimu ir jo indėliu Lietuvos aviacijai: pačio sukurtais moderniais ANBO lėktuvais.
Šalia šio svarbaus tarpukario Lietuvos dėmens vyko miestų ir žmonių modernizacija, todėl paroda taip pat pasakoja apie Antano Gustaičio Lietuvą – europietišką, stilingą, avangardišką ir ANBicingą: iki šiol stovinčius Art Deco pastatus ir interjere naudojamus baldus, garsias asmenybes, pramonės augimą, sveikatos ir švietimo reformas, sukurtus meno šedevrus, susisiekimą pagerinusius sprendimus ir kitas avangardiškas gyvenimo dalis.

Organizatorius: Lietuvos aviacijos muziejus
Vieta: Aviacijos muziejus (Veiverių g. 132)
NEMOKAMA

„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke, Šiuolaikinio meno centru ir Kauno paveikslų galerija. Parodoje gausu menininkės kūrinių, apžvelgiančių įvairius kūrybos laikotarpius bei praktikas: nuo konceptualaus meno, eksperimentinio kino iki erdvinių instaliacijų, objektų ir performanso meno.

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, Porto šiuolaikinio meno muziejus „Serralves“, Yoko Ono studija „Studio One“
Kuratorius: Jon Hendricks
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

Laisvė, galia, pinigai, žmogaus teisės – tai universalios temos, į kurias gilinasi pirmasis Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR/ Musée vun der Aarbecht. Kauno Paveikslų galerijoje eksponuojama MUAR paroda „Working Class Heroes“ šiuolaikiškai pristato tris darbininkų klasės herojus: Jean-Pierre Bausch (1891–1935), Léon Weirich (1878–1942) ir Jean Schortgen (1880–1918). Interaktyvi ekspozicija atskleidžia industrinio Liuksemburgo pietų regiono kasdienybę – darbą, svajones ir viltis, įtemptą kovą dėl darbininkų teisių. Asmeninės istorijos žmonių, sukūrusių Liuksemburgą, iš naujo kelia klausimus – kas sukūrė jūsų šalį, kas šiandien atstovauja jūsų teises?

Organizatoriai: Liuksemburgo Darbo muziejus MUAR, „Kaunas 2022“, „Ešas 2022“, M. K. Čiurlionio muziejus
Kuratorė: Marie–Paule Jungblut
Vieta: Kauno paveikslų galerija
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

William Kentridge (PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą parodą pristatantis Lietuvoje ir Kaune – ten, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Menininkas dažnai apibūdinamas kaip skaudžiai atviras humanistas. Parodoje „Tai, ko nepamename“ (kuratorė – Virginija Vitkienė)  susiliečia skirtingos technikos, skirtingi žanrai, bet labai panašios dominuojančios spalvos. Juoda ir balta. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir padėti pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Jis genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Kuratorė: Virginija Vitkienė
Vieta: M. K. Čiurlionio muziejus
MOKAMA – 25–27 d. taikomos nuolaidos

„Ukraine! Unmuted“ – unikali galimybė išgirsti ilgai tildytą Ukrainos kultūros balsą, o apie tai, koks Ukrainos menas buvo ir yra, leisti kalbėti pačiam menui. Svarbiausias trienalės programos akcentas – 17 meno projektų pristatanti paroda, kurioje – Ukrainos menininkų vaizdo kūriniai, instaliacijos, tapybos, grafikos, fotografijos darbai.

Organizatoriai: „Kaunas 2022“, Lvivo kultūros strategijos institutas, „Virmenska 35“
Kuratoriai: Volodymyr Kaufman, Serhiy Petlyuk
Vieta: Kauno centrinis paštas
MOKAMA

„Videocollective“ suteikia galimybę kiekvienam pasidalinti savo unikaliu požiūriu į savo miestą, prisijungti prie tarptautinio būrio menininkų, kūrėjų, studentų ir plačios visuomenės bei dalintis savo kūrybine išraiška naudojant vaizdo meną. „Videocollective“ tęsiasi jau daugiau nei 38 metus. Tai yra tarptautinis vaizdo meno projektas, įkurtas tarpdisciplininio menininko Natan Karczmar 1984 metais. Dabar šis projektas yra organizuojamas bendradarbiaujant su vaizdo meno festivalu VIDEOFOMES Clermont-Ferrand, Prancūzijoje, ir Service Universite Culture (SUC).
Koncepcija ir produkcija – Natan Karczmar, bendradarbiaujant su Monika Andrijauskaitė, Gleb Divov ir VIDEOFORMES.

Organizatorius: Natan Karczmar
Vieta: „Kaunas 2022” biuras (Laisvės al. 36)
NEMOKAMA

Kauno Mitinio Žvėries kilimas – unikalus tekstilės kūrinys. Pirmuosius kilimo-pievelės kūrybos darbus atliko tekstilininkė Danguolė Bečelytė Čachavičienė. Ji, kartu su tekstilės studijos vadove Agniete Janušaite-Vitkūniene, ruošė stakles bei kantriai dirbo visus kruopštumo reikalaujančius, su audimu susijusius darbus.  Lapkričio 25 d. 16 val. galima bus susitikti su kilimo-pievelės kūrėjomis, klustelti apie naudotas tekstilės technikas ar kartu pasidžiaugti taip gražiai susiraizgiusių siūlų rezultatu.

Organizatorius: Kauno kultūros centras
Vieta: Kauno kultūros centro II a. parodų erdvė (Vytauto pr. 79)
NEMOKAMA

„The Family of Man“ (liet. Žmonių šeima) – vienos žymiausių fotografijos parodų (1955, MoMA) meno istorijoje fragmentas atkeliauja į Kauną ir kviečia susipažinti su humanistinės fotografijos ištakomis. Apkeliavusi per keliasdešimt valstybių ir sumušusi visus lankomumo rekordus, paroda pirmą kartą bus pristatyta Lietuvoje.

Organizatorius: Kauno fotografijos galerija
Vieta: Kauno fotografijos galerija (Vilniaus g. 2)
MOKAMA

Liuksemburgo menininkas Filip Markiewicz atvyksta į Kauną su tarpdisciplininiu projektu „Ultrasocial Pop“, 2019 m. įvertintu prestižiniu „Art Prize Bourse Bert-Theis“ prizu. „Ultrasocial Pop“ jungia tapybą, piešimą, kiną, performansą ir unikalų muzikinį projektą. Autorius siekia meno sąvokas permąstyti laikais, kai meno istorija yra perrašoma socialiniuose tinkluose. „Ultrasocial Pop“ instaliacijos idėja – atskleisti tikrovės užkulisius ir sukurti naują savitą dada-siurealistinės popkalbos formą, bandant suprasti šiandieninės Europos visuomenės raidą.

Organizatorius: Galerija „Meno parkas“
Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27)
NEMOKAMA

Metų pradžioje pakvietusi į pirmąjį pasimatymą su Vasario 16-osios Aktu, Istorinė Prezidentūra skelbia paskutinio pasimatymo datą. Lapkričio 27 d., sekmadienį, kauniečiai ir miesto svečiai turės paskutinę galimybę iš arti pamatyti autentišką modernios valstybės gimimo dokumentą – Lietuvos Tarybos nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, pasirašytą 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje. Po šio pasimatymo dokumentas grįš pas saugotoją ir savininką – Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politinį archyvą. Norintys iš paties dokumento radėjo dar kartą išgirsti detektyvinę paieškų istoriją kviečiami atvykti 11 valandą. Audiencijų salėje vyks prof. Liudo Mažylio paskaita ir Kauno mišraus choro SALUTO (vadovė Ramutė Štreimikytė) koncertas. Po renginio prof. Liudas Mažylis bendraus su lankytojais prie Vasario 16-osios Akto.

Organizatorius: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus filialas Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra
Vieta: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra (Vilniaus g. 33, Kaunas)
NEMOKAMA

Startuoja naujos ekskursijos autobusu „Modernaus meno keliais“ , kurių metu aplankysime svarbias Kaune kūrusiems modernistams vietas Žaliakalnyje, Ąžuolyne, Centre ir Šančiuose. Ieškosime Samuolio namelio ir baltosios obels iš vienu garsiausių laikomu sukurto lietuviško peizažo Vaisių gatvelėje, apžiūrėsime Šulskio stelas, Strogios skulptūras ir galiausiai aplankysime Drobės galeriją Šančiuose. Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik menininkų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, mažas gatveles ir mažiau žinomus miesto skverus su skulptūromis.

Organizatorius: Modernaus meno fondas
Vieta: Gimnazijos g. 6 (Kauno chasidų sinagoga)
MOKAMA
Būtina registracija e. paštu [email protected]

Organizatorius: „Kultūros dokas“
Vieta: Gatvės meno siena. Nemuno krantinėje šalia M. K. Čiurlionio tilto. Atvykimas iš Nemuno salos pusės
NEMOKAMA

Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Jausti laikinumą mūsų aplinkoje visada traumuojanti patirtis. Mes šią patirtį tramdome, suvaldome vien tam, kad galėtume gyventi didesnėse ar mažesnėse komforto zonose. Komforto zona turi būti saugi, graži ir sterili. Gražindami ir sterilizuodami savo aplinkas, mes neišvengiamai jas žeidžiame (traumuojame).
Rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, Lukas Kolmogorcevas išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus. Jų kombinacijų dėka, kūrėjas siekia pabrėžti šį probleminį triptiką (gr. triptychos – trigubai sudėtas) kaip nedalomą ir vientisą reiškinį.

Organizatorius: Kauno menininkų namai
Vieta: Kauno menininkų namai
NEMOKAMA

Jaukus žalias Panemunės medinukas pakvies į kino kelionę. Galbūt didžiajame ekrane atrasi ne tik savo mylimiausias Kauno vietas, bet ir išvysi besišypsantį savo kaimyną?

Organizatorius: „Kinas Panemunė”
Vieta: „Kinas Panemunė“ (Vaidoto g. 26)
NEMOKAMA

Koncerte skambės Argentinoje gimusios, šiuo metu JAV gyvenančios, tačiau savo kaunietiškų šaknų nepamiršusios jidiš dainininkės Alejandros Czarny ir jos temperamentingo muzikinio partnerio Michel Gonzales atliekama įvairių laikotarpių litvakiška jidiš muzika bei jidiš dainos iš Argentinos ir Pietų Amerikos.
Atlikėjai: Alejandra Czarny (vokalas, gitara),
Michel Gonzales (gitara)

Organizatorius: Kauno žydų bendruomenė
Vieta: Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56)
Registracija telefonu: 8 652 19204
NEMOKAMA

Alessandro Bernardeschi ir Mauro Paccagnella sukurtas spektaklis „Closing party (arrivederci e grazie)“ – šokis dviems, ironiškas ir paikas atsisveikinimo valsas, paskutinis akordas, kuris tuo pat metu – ir rimtas, ir lengvabūdiškas. Spektaklyje netrūks absurdo, juoko, sentimentų, plunksnų ir perukų, muzikos, vaizdų ir, žinoma, šokio, kuriame skleisis subtilus senstančių šokio kūnų grožis, sustiprinantis kūrinio politinį charakterį, kur amžius nėra tik metaforinis fonas, veikiau – choreografinės frazės šerdis. Alessandro Bernardeschi, Carlotta Sagna ir Ares D‘Angelo pažada Jums įsimintiną vakarą. Rekomenduojamas amžius: N-16
Bilietus platina kakava.lt

Organizatorius: VšĮ „Kultūros platforma“
Vieta: Kauno kino centras „Romuva“ (Laisvės al. 54)
MOKAMA

Menininko Žilvino Landzbergo suprojektuotas Vasaros paviljonas įsikurs Pelėdų kalne. Objektas kuriamas kaip saulę gaudanti skulptūra. Smulkaus ažūro – lazeriu pjauto plieno lakštų paviršiai skirti akcentuoti ryškiai ant Pelėdų kalno šviečiančią pietinę ir vakarinę saulę. Šis meninis objektas taip pat turi funkciją – tai yra ir rekreacinė erdvė meno mokyklos studentams, vieta renginiams. Lapkričio 27 d. 17.00 planuojamas susitikimas su menininku Žilvinu Landzbergu ir būsimo kūrinio projekto pristatymas. 

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Pelėdų kalnas
NEMOKAMA

Visi mes esame dalis praeities, dabarties ir ateities. Mes kuriame istoriją, keičiame faktus, formuojame aplinką, mus supančius žmones, atspindime vieni kitus savo veiksmais, mąstysena. Esame šios sekundės žvaigždėmis, pačiais svarbiausiais ir įtakingiausiais.
Šviesos instaliacija „Procesas“ – susitikimas skirtingos laiko tėkmės sankirtoje, skirtingai pažintoje erdvėje, su į save panašiais ir nepanašiais. Tai pabuvimas čia ir dabar, naujų įrašų istorijoje kūrimas.
Kūrinio autorė – Kotryna Čalkaitė
Muzikos autorius – Dominykas Digimas

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas
NEMOKAMA

Organizatoriai: „Kaunas 2022“
Vieta: M. Žilinsko dailės galerijos pastato sienos
NEMOKAMA

„Kauno asamblėja“ – unikalus spektaklis, sukurtas iš realių žmonių pokalbio, įvykusio 2021 m. rugsėjo mėnesį Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje. Jungtinė spektaklio kūrėjų komanda – „Porte Parole“ teatras iš Kanados ir NKDT aktoriai pakvietė keturis paprastus nepažįstamus žmones į bendrą vakarienę. Vakarienės metu jie diskutavo temomis, kurios jiems rūpi, dėstė savo požiūrius, gynė savo nuomones, įrodinėjo savo tiesas, ginčijosi, konfliktavo, liejo emocijas ir galų gale ieškojo būdų susikalbėti. Tai, ką matysite scenoje, yra aktorių suvaidinta ta pati vakarienė – atviras, nepagražintas, intriguojantis nuomonių ringas, kuriame kaunasi ne politikai, įžymybės ar TV veidai, o paprasti Lietuvos piliečiai. Koncepcijos autoriai: Alex Ivanovici, Annabel Soutar ir Brett Watson.

Organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras
Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Rūtos salė (Laisvės al. 71)
MOKAMA

Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas
Vieta: Kauno tvirtovės I fortas (Šiltnamių g., Noreikiškės)
MOKAMA

Organizatorius: Kauno tvirtovės parkas
Vieta: Kauno tvirtovės I fortas (Šiltnamių g., Noreikiškės)
NEMOKAMA

Daugiafunkcinė erdvinė skulptūra „K-Totem“ – vietos kūrėjų, grafikos dizainerių ir iliustratorių saviraiškos erdvė. Šio projekto idėja kilo kultūriškai bendradarbiaujant dviem UNESCO Dizaino miestų tinklo nariams, dviem miestams: „K“ – Kortreikui (Belgija) ir Kaunui. „K-Totem“  vizualus apipavidalinimas mieste nuolat atainaujina ir tokiu būdu suteikia galimybę pamatyti kuo daugiau darbų.

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Vieta: Steigiamojo Seimo aikštė
NEMOKAMA

Visus metus „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai pakvies lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.
„Pamatysime, kaip kūrybos orbitoje skriejantys menininkai paklūsta gravitacinei jėgai“, – pasakoja „Arterija“ projekto kuratorius, architektas Rimantas Giedraitis.

Organizatorius: Vilniaus dailės akademija Kauno fakultetas
Vieta: V. Kuzmos g.
NEMOKAMA

Šviečiantys Kauno pastatai

Lapkričio 24–27 d.
16:00-00:00
Kauno menininkų namai
NEMOKAMA

Lapkričio 25–27 d.
17:00-00:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras
NEMOKAMA

Lapkričio 25–26 d.
17:00-00:00
Kauno centrinis paštas
NEMOKAMA

Lapkričio 25–26 d.
Visą parą
Kauno miesto kamerinis teatras
NEMOKAMA

Pasaulinio lygio parodos

Yoko Ono paroda „Laisvės pažinimo sodas“

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

Ukraine! Unmuted. Šiuolaikinio Ukrainos meno trienalė

Naktis autentiškame būste

Apsistokite unikaliuose apartamentuose, kuriuose susipažinsite su ryškiausiais Kauno istorijos laikotarpiais.

S. Kudoko vila ant Žaliakalnio šlaito

Tarpukarinė medinė vila Panemunės šile

Turai su vietiniais

Tai vietiniai kauniečiai – savanoriai, kurie nemokamai parekomenduos ir padės atrasti, paragauti ir pamatyti geriausius bei įdomiausius dalykus Kaune.