II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

Nemuno ir Neries glėbyje užgimęs Kaunas šiemet savo gimtadienį minės ypatingai – laukia didysis „Santakos“ savaitgalis, antroji „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ dalis.

Miestas į savo gyventojus šįkart kreipsis vandens kalba – kvies ieškoti sankirtų, susiliejimo, jungties, o svarbiausia – ryšio su savimi ir kitais. Pagaliau išsipildys Kauno svajonė atsigręžti į upę. Vandenyje ieškosime ramybės, o pagavus upės srovei – nersime į renginių sūkurį, banguosime per Kauno rajoną, kol vandens srovių pagauti kultūros purslais aptaškysime visą miestą. Švęsime vienybę: iš pradžių – su savimi, tuomet – su aplinkiniais, o galiausiai – su miestu ir visu pasauliu. „Santaka“ kviečia pasinerti į tris dienas pilnas netikėtų patirčių, vaizdo ir garso kelionių, susitikimų su kultūra ir pačiu savimi.

20 d.
21 d.
Santaka
22 d.

Programa

Antrasis trilogijos veiksmas „Santaka“

Didysis metų renginys SANTAKA. 2-asis trilogijos veiksmas

Santakos parkas

Laukiamiausias vakaro įvykis – antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“. Nemuno ir Neries glėbyje – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Kauniečiams ir miesto svečiams ruošiamas niekada iki šiol Lietuvoje nematytas spektaklis ant vandens, kurio scenografijoje banguos laivai, unikalų reginį užtikrins upes animuojančios projekcijos, o į sapną nugrimzti padės gyvai orkestro atliekama muzika.

Gegužės 21d. 22:00 – 23:00

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Žvėries žaidimas

Žvėries žaidimas

Tavo misija – Kauną paversti šiuolaikiniu miestu. Tam tau prireiks supergalių. Jas suteiks „Santakos“ renginiai ir ten laukiantys Žvėries draugijos nariai. Kuo daugiau supergalių turėsi – tuo geresnę dovaną gausi.

Žaidimui būtinos Žvėries kaukės tavęs laukia SANTAKOS infocentruose:

• Laisvės al. 36 („Kaunas 2022“ biuras)

• Info palapinėse: Rotušės a. ir Pilies prieigose

Atsiimk Žvėries kaukę ir tapk Žvėries draugijos nariu! Žaidimas vyks visą savaitgalį.

Atsisiųsti taisykles galima čia.

„Gatvės Žvėris: dantis už dantį“ 3x3 krepšinio turnyras Su išankstine registracija

„Gatvės Žvėris: dantis už dantį“ 3x3 krepšinio turnyras
Su išankstine registracija

Santakos parkas

Daug kovų jau mačiusi atvira krepšinio aikštelė Santakos parke dar niekuomet nematė tokio žvėriško turnyro! Jo metu oranžinio kamuolio aistruoliai ne tik patys dalyvaus kovose dėl geriausiųjų vardo, bet ir stebės gravitacijai nepaklūstančius profesionalų triukus.

Gegužės 21d. 10:00-18:00

Daugiau informacijos čia. Registracija vyks iki gegužės 19d. 23:59 val

Organizatoriai: „Kaunas 2022“ ir „Kiemo lyga“

Vasaros scena

Vasaros scena

Rotušės aikštė

Su miestu sveikinasi neseniai atverta nauja renginių vieta, džiuginsianti iki pat rudens. Įspūdinga Vasaros scenos savaitgalio programa kuriama kartu su partneriais iš Lietuvos ir užsienio: ją atidarys lengvesni gitaros ritmai, nuvingiuosiantys iki elektroninių nakties garsų.

Gegužės 20d. 19:00-01:00
Gegužės 21d. 14:00-02:00 (pertrauka – 22:00-23:00)
Gegužės 22d. 16:00-20:00

Organizatoriai: „Kaunas 2022“

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę!“

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę!“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Švęskime Upę!“ dalyviai kanojimos, valtimis ir net savadarbiais plaustais keliaus Nerimi, o nuo upės krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

Gegužės 21d. 10:00-12:00

Organizatoriai: iniciatyva Švęskime upę“ ir Kaunas 2022“

Kiemų šventė

Kiemų šventė

Laisvės alėja

Apie Kiemų šventę Kaune yra girdėję visi. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – miesto centre paruoš stalus, kuriuos papuoš baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Bendra vakarienės stalų linija nusidrieks ir per visą Laisvės alėją, o renginio metu netikėtose erdvėse stebins įvairūs kultūriniai pasirodymai.

Gegužės 20d. 18:00-22:00

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Kauno Žvėries skulptūra

KAUNO ŽVĖRIES SKULPTŪRA

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Ilgai lauktas Kauno Žvėries pasirodymas! Pati trumpiausia skulptūros atidengimo ceremonija pasaulyje! Truks vieną minutę, tad geriau nevėluoti. Kauno Žvėris pagaliau išlips iš vandens ir nuo šiol visi kauniečiai ir miesto svečiai galės jį pamatyti. Dizainą sukūrė Darius Petreikis, o įgyvendino Stasys Beišys su komanda UAB „Funkcinis dizainas“. Šios skulptūros žmonės važiuos pasižiūrėti iš viso pasaulio, pamatysit. Ir būtent pažiūrėti, nes prie pat prieiti ir paliesti bus draudžiama.

Laikas: Vidurnaktis. Ateiti 21 gegužės 23:55.
Vieta: susitikime ant „Žalgirio“ arenos tilto ties Karmelitų bažnyčia arba ant krantine einančio dviračių tako.

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“

Pilies prieigos

Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ pasirodyme „Open lines“. Kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu kvies nagrinėti žmogaus galimybių ribas ir ieškos sąlyčio taškų su stebėtojais.

Gegužės 21d. 16:00

Gegužės 22d. 16:00

Organizatoriai:  Cie Basinga ir „Kaunas 2022“

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

Gegužės 20d. 10:00-18:00

Gegužės 21d. 11:00-18:00

Gegužės 22d. 11:00-18:00

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

„Nemuno7“ didysis atidarymas

„Nemuno7“ didysis atidarymas

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

„Nemuno 7“ – naujovė, kuria didžiuojamės. Tai – Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tapsiantis vieša kultūrine erdve. Objekte derinamos technikos istorija, paveldas ir šiuolaikinė architektūra taps nauju Kauno rajono traukos objektu. Gegužės 22 dieną vyks laivo-žemkasės „Nemuno7“ atidarymas, kuriame žiūrovai bus kviečiami PATIRTI vandenį iš meno, architektūros ar mokslo perspektyvos.

Gegužės 22d. 21:30

Organizatoriai: „Ars Futuri“ ir „Kaunas 2022“

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Ypatingą savaitgalį laukia ypatingas aitvarų festivalis! „Tarp žemės ir dangaus“– tai galimybė visą dieną praleisti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose.

Gegužės 22d. 15:00

Organizatorius: Zapyškio laisvalaikio salė

Muzikinė scena

Muzikinė scena

Santakos parkas

„Kodėl mums taip kartu, kai mes kartu?“, klaus Monique, Justinas Jarutis primins apie artėjantį rugpjūtį, o „Saulės kliošas“ kvies paskambinti, jei liūdna. Visi šie atlikėjai – pagrindinėje Santakos parko muzikos scenoje.

Gegužės 20d. 20:00-24:00

Gegužės 21d. 18:00 – 22:00 ir 23:30 – 01:00

Gegužės 22d. 18:00-21:00

Organizatoriai:  „Kaunas 2022“

Paroda „1972: Pramušti sieną“

Paroda „1972: Pramušti sieną“

Laisvės alėja

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė

Gegužės 20d. 10:00-18:00

Gegužės 21d. 10:00-18:00

Organizatorius: „Kaunas 2022“

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

Gegužės 20d. 10:00-18:00

Gegužės 21d. 10:00-18:00

Gegužės 22d. 10:00-18:00

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono atpažįsta visi: muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona, kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvusi ir prie Fluxus judėjimo ištakų. Yoko Ono kūryba lanko Kauną.

Gegužės 20d. 11:00-18:00

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „Kaunas 2022“

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Kitos miesto vietos ir Kauno rajonas

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu, pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams.

Gegužės 20d. 10:00-18:00

Gegužės 21d. 10:00-18:00

Gegužės 22d. 10:00-18:00

Organizatorius: „Meno parkas"

Visa programa

Gegužės 20 d.

Ši diena – neeilinė ir, be jokios abejonės, skirta Kauno miesto gimtadieniui! Nuo muzikos ritmų iki ilgiausio kaimynų stalo Kaune – viskas tilps į pirmąją „Santakos“ renginių dieną, skirtą pasiruošti savaitgalį pagausiančiam veiksmų ir patyrimų sūkuriui.

Gegužės 20 diena prasidės Santakos parke išbandant oro ir aukščio sinergiją, temperatūra kils klaidžiojant instaliacijų labirintuose, o popiet miestą ir rajoną sudrebins koncertai ir pasirodymai. Vakare visų kauniečių ir miesto svečių lauks svarbiausias dienos renginys – Kiemų šventė. Jai  pasibaigus beliks atsipalaiduoti Vasaros scenoje, kurią atidarys lengvesni gitaros ritmai, nuvingiuosiantys iki elektroninių nakties garsų.

„Slackline“ – balansavimas juosta

15:00-24:00
Vieta: Santakos parkas
Organizatorius: Slackline Lietuva

Ar esate kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, erdvinio tinklo pynimas ir paslaptinga naktinė ugnies bei šviesos sesija. Patys drąsiausieji galės išbandyti čiuožimą „Zipline“ ir balansavimo juostą. Ką atsinešti? Tik atsipalaidavimo pilnas kišenes ir nusiteikimą atrasti oro ir aukščio sinergiją.

 

Pagrindinė muzikinė scena

20:00-24:00
Vieta: Santakos parkas

„Kodėl mums taip kartu, kai mes kartu?“, klaus Monique, Justinas Jarutis primins apie artėjantį rugpjūtį, o „Saulės kliošas“ kvies paskambinti, jei liūdna. Visi šie atlikėjai – pagrindinėje Santakos parko muzikos scenoje.

20:00 – 21:00 – Saulės Kliošas
21:30 – 22:30 – Monique
23:00 – 24:00 – Justinas Jarutis

Vasaros scena
17:00-01:00
Rotušės aikštė

Organizatoriai: „Kaunas 2022“

Su miestu sveikinasi neseniai atverta nauja renginių vieta, džiuginsianti iki pat rudens. Įspūdinga Vasaros scenos savaitgalio programa kuriama kartu su partneriais iš Lietuvos ir užsienio: ją atidarys lengvesni gitaros ritmai, nuvingiuosiantys iki elektroninių nakties garsų.

17:00-18:00 Shishi

18:40-19:30 Juzt

20:30-21:30 Sraigės Efektas

22:30-23:20 Kristijonas Ribaitis

00:00-01:00 Gamka

Tradicinė mugė

15:00-20:00

Vieta: Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia Lituanica
Organizatoriai: Kaunas 2022

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių.

 

Labirintas-galvosūkis

15:00-00:00

Vieta: Pilies prieigos

Organizatorius: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų.

 

Kauno Mitinio Žvėries dantis
18:00, visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala

 

Organizatorius: „Kaunas 2022“

 

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius

Paroda „1972: Pramušti sieną“

10:00-18:00
Vieta: Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Paroda mokama

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė

 

Kiemų šventė

18:00-22:00

Vieta: Laisvės alėja

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Apie Kiemų šventę Kaune yra girdėję visi. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – miesto centre paruoš stalus, kuriuos papuoš baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Bendra vakarienės stalų linija nusidrieks ir per visą Laisvės alėją, o renginio metu netikėtose erdvėse stebins įvairūs kultūriniai pasirodymai.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Vieta: Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas), MO muziejus (Pylimo g. 17, Vilnius)

Paroda mokama
12:00-20:00 (Kaune)

Kaunas ir Vilnius. Amžini varžovai. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai – Vilniuje įsikūrusio MO muziejaus bei Kauno miesto muziejaus bendra paroda abiejuose miestuose. Parodoje pamatysite, kaip šie miestai priklausė vienas nuo kito, vienas kitą formavo ir kaip iš jų įtampos iškilo šiuolaikinė Lietuva.

Parodos koncepcijos autorius – Tomas Vaiseta
Parodos kuratoriai ir ko-kuratoriai: Justina Juodišiūtė, Kotryna Lingienė, Ernestas Parulskis, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė

 

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

10:00-18:00

Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama

Organizatorius: Galerija „Meno parkas“ , „Kaunas 2022

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas)

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu, pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams.

 

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

10:00-18:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

 

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

8:30-14:30

Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25

Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „Kaunas 2022“

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono atpažįsta visi: muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona, kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvusi ir prie Fluxus judėjimo ištakų. Yoko Ono kūryba lanko Kauną.

 

Ekspozicija „Rūmų istorijos“

10:00-17:00
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

 

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

10:00-18:00

Kauno valstybinis lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

Gegužės 21 d.

Antroji „Santakos“ renginių diena ir vėl kviečia ištrūkti į miestą. Šįkart kauniečius ir miesto svečius prie vandens kvies „Švęskime Upę!“ – renginio dalyviai kanojomis, valtimis ir net savadarbiais plaustais keliaus Nerimi bei Nemunu, o nuo upės krantų jiems mos įvairios edukacinės veiklos. Nenorinčius sušlapti vilios amatų mugė, spektakliai visai šeimai ir net kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu.

Vakare renginių sūkurys pasieks kulminaciją: prasidės antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“, atnešantis dar niekada iki šiol Lietuvoje nematytą misteriją ant vandens. Laukia nepamirštamas reginys!

„Slackline“ – balansavimas juosta

10:00-02:00

Vieta: Santakos parkas, P. Vileišio ir Vytauto Didžiojo tiltai
Organizatorius: Slackline Lietuva

Ar esate kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, erdvinio tinklo pynimas… O sutemus – ir visa „Kabanti Venecija“. Kas tai? Sužinosite atėję.

 

„Gatvės Žvėris: dantis už dantį“: 3×3 krepšinio turnyras

10:00-18:00
Vieta: Santakos parkas, atvira krepšinio aikštelė 

Organizatoriai: „Kaunas 2022“ ir „Kiemo lyga“

Daug kovų jau mačiusi atvira krepšinio aikštelė Santakos parke dar niekuomet nematė tokio žvėriško turnyro! Jo metu oranžinio kamuolio aistruoliai ne tik patys dalyvaus kovose dėl geriausiųjų vardo, bet ir stebės gravitacijai nepaklūstančius profesionalų triukus. 

Su išankstine registracija (iki gegužės 19 d. 23:59 val.): 3×[email protected]

 

„Pirties garas“

12:00-20:00
Vieta: Prie Neries ties pilimi
Organizatoriai: „Pirties bičiuliai“, „Vantos lapas“, „Kaunas 2022“

Gegužės 21 – 22 dienomis susitinkame Kauno santakoje prie Neries, kur visi kartu dalyvausime
pirties šventėje „Pirties garas Kaunas 2022″!
Pirties renginys supažindins lankytojus su lietuviškos, sveikos pirties tradicijomis, atskleis
procedūrų gausą ir teigiamą poveikį organizmui ir psichoemocinei būklei. Prie Neries upės įrengtas
visas pirčių ir sveikatinimosi paslaugų miestelis. Erdvės vientisumą ir estetiką suformuos
nuostabiosios „Vantos lapas“ pirtelės, kuriose pirties meistrai dovanos šiltas procedūras, o prie jų,
masažų erdvėje, lankytojai galės pasilepinti švelnių rankų prisilietimais. Pasirodymų pirtyje ir žinių
paviljone savo žiniomis dalinsis pirties meistrai ir lektoriai, prekybos erdvėje galėsite įsigyti įvairių
sveikos gyvensenos ir pirčiai skirtų produktų. Taip pat savo veiklas pristatys įvairios pirčių ir SPA
organizacijos.
Pirčių ir sveikatinimosi paslaugų miestelyje vyks šios veiklos:
* Pirčių erdvė
* Parodomosios programos „Vantų šokiai“
* SPA centrai, masažai „Prisilietimų galia“
* Meninė programa
* Pirčių ir kitų organizacijų prisistatymai
* Žinių erdvė „Lietuviškos pirties slėpiniai“
* Prekybos zona „Kermošius“

Detalesnę programą rasite: https://www.pirtiesgaras.com/

Kadangi lietuviška pirtis neatsiejama su gamtos resursų naudojimu, mes, lietuviškos pirties
bendruomenė, gerbiame ir puoselėjame gamtą, todėl šventė bus organizuojama vadovaujantis
darnaus vartojimo ir tvarumo principais.

Iki šilto susitikimo!

 

Pagrindinė muzikinė scena

18:00 – 21:30 ir 23:00 – 01:00
Vieta: Santakos parkas (stadionas)
Organizatoriai:  „Kaunas 2022“

Penktadienį prasidėję muzikiniai patyrimai tęsiasi ir šeštadienį. Orą virpins indie, pop ir elektroninės muzikos vibracijos. Visą naktį šoksime kartu su įvairiais Lietuvos atlikėjais, o artėjant vidurnakčiui į muzikinę kelionę pakvies DJ pasirodymas.

17:30 Sister on wire
19:00 Gjan
20:30 Saulius Prūsaitis
23:00 DJ Jovani

Didysis „Santakos“ šou

22:00 – 23:00

Vieta:  Santakos parkas

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Laukiamiausias vakaro įvykis – antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“. Nemuno ir Neries glėbyje – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Kauniečiams ir miesto svečiams ruošiamas niekada iki šiol Lietuvoje nematytas spektaklis ant vandens, kurio scenografijoje banguos laivai, unikalų reginį užtikrins upes animuojančios projekcijos, o į sapną nugrimzti padės gyvai orkestro atliekama muzika.

Vasaros scena

14:00-02:00 (pertrauka – 22:00-23:00)
Rotušės aikštė

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šeštadienis skirtas world music programai. Nuo Švedijos legendų ir tiltų tarp Vakarų ir Rytų kultūrų iki triukšmingų šokių, kuriuose į vieną sūkurį sutekės čekiški, balkaniški, litvakiški ritmai.

14:00-15:00 – Musica Vitae (Švedija)

16:30-17:30 – JISR (Vokietija)

18:50-20:00 – LÜCY (Taivanas) 

20:30-21:45 – Bratri (Čekija)

22:00-23:00 – *pertrauka*

23:00-01:00 – Baltic Balkan

Tradicinė mugė

10:00-20:00
Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia „Lituanica“
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių.

 

Kūrybinių patirčių miestelis „Santaka“

11:00-15:00 ir 17:00-20:00

Vieta: Pilies prieigos
Organizatoriai: „Kultūros kiemas“ ir „Kaunas 2022“

Mažiausieji šventės dalyviai kviečiami saugiai ir įkvepiančiai pasiklysti kūrybinių patirčių miestelyje „Santaka“.  Čia susilies žmogus ir kūryba, o ši sinergija duos pradžią naujai patirčiai. Miestelio paviljonuose lauks santaka su lino raižiniu, mozaika, aitvarais.

https://www.facebook.com/events/2186279341530978/?ref=newsfeed

 

Labirintas-galvosūkis

12:00-20:00
Pilies prieigos
Organizatoriai: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų.

 

Spektaklis Paprastasis Bobas

12:00

Vieta: Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Į Kauną atvyksta be galo gražus, poetiškas, nekaltas ir švelnus šou be žodžių. Spektaklio scena yra kuriama čia ir dabar – iš lagaminų, skėčio ir lietpalčio. Jūs būsite pakviesti į sceną padėti Bobui atlikti nesudėtingas užduotis. Šou lydės originali muzika ir garso efektai, kuriuos paslaptingai reguliuoja antrasis veikėjas, kuris kartais per radijo signalą stebuklingai valdo ir patį Bobą.

Nuo 5 m.

Trukmė – 30 min

 

Spektaklis Asteroidas

13:00 ir 15:00 val.
Vieta: Pilies prieigos

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Gatvėje nukrito asteroidas. Mokslinė „Kosmoso apsaugos“ komanda artėja prie jo. Tačiau staiga pradeda vykti netikėti įvykiai. Tai pasirodymas, kuriame per absurdišką humorą parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame. Toti Toronelli sukurtas unikalus spektaklis kuria netikėtą, užburiantį ir transformuojantį poveikį.

Nuo 1 m.

Trukmė – 45 min

 

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“

16:00
Pilies prieigos

Organizatoriai:  Cie Basinga ir „Kaunas 2022“

Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ pasirodyme „Open lines“. Kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu kvies nagrinėti žmogaus galimybių ribas ir ieškos sąlyčio taškų su stebėtojais.

 

Kauno Mitinio Žvėries dantis
Visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius

Gatvės muzikos diena

12:00-21:00
Vieta: Laisvės alėja
Organizatoriai: Kauno kultūros centras ir „Kaunas 2022“

Tradicija tapęs renginys kauniečius bei miesto svečius džiugins ir šiais metais. Gitaros, būgnai, smuikai, fleitos ir kiti instrumentai skambės gatvėse ir kvies pasiklausyti su užsidegimu atliekamos muzikos.

 

Paroda „1972: Pramušti sieną“

10:00-18:00
Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Paroda mokama

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė.

 

Putvinskio gatvės diena

13:00-18:00
Putvinskio gatvė

Organizatorius: Kauno menininkų namai

Kartą per metus, vieną gegužės šeštadienį, nepaisant lietaus ar pandemijos, šurmuliuoja visa V. Putvinskio gatvė. Kauno menininkų namai bendradarbiauja su Putvinskio gatvėje esančiomis institucijomis, įstaigomis ir tiesiog kaimynais tam, kad gatvė vienai dienai taptų bendru kiemu. Čia vyksta dirbtuvės, užsimezga kaimynų pokalbiai, skamba koncertai. Šiais metais Putvinskio gatvės diena atiduodama į menininkų rankas – visi kviečiami į kūrybinių dirbtuvių ir meninių veiksmų šurmulį.

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

10:00-18:00
Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama.

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas)

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu,  pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams.

 

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę“: Neris

10:00-17:00
Panerio poilsiavietė, Panerio g. 19, Ginėnų kaimas, Lapių seniūnija
Organizatoriai: iniciatyva Švęskime upę“ ir Kaunas 2022“

Švęskime Upę!“ dalyviai kanojimos, valtimis ir net savadarbiais plaustais keliaus Nerimi, o nuo upės krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

 • Meno sala: Tapybos pleneras
  12:00-16:00
  Neries krantinės parkas

Neries krantinės parke būsite pakviesti prisijungti prie bendro,didelio formato piešinio kūrimo. Daugiau nei 100 skirtingo dydžio drobių lauks profesionalių menininkų, mėgėjų ar tiesiog Nerimi atplaukusių „Švęskime Upę!“ dalyvių – jie drobes užpildys spalvomis ir ką tik pamatytais upės vaizdais. 

 • Muzikos ir edukacijų sala
  12:00 – 16:00
  Erdvė prie P. Vileišio tilto

Ramybės oazė – muzikos ir edukacijų sala – lauks šeimų su vaikais. Čia vyks su upės tema susiję užsiėmimai: laivelių apsodinimas; lėlių teatro veiklos, susitikimas su mokslininke, Muzikos mokyklos pasirodymai ir fotografijos paroda.

 

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

11:00–18:00
Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25

 

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Vieta: Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas), MO muziejus (Pylimo g. 17, Vilnius)

Paroda mokama

Laikas: 12:00-18:00 (Kaune)

Kaunas ir Vilnius. Amžini varžovai. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai – Vilniuje įsikūrusio MO muziejaus bei Kauno miesto muziejaus bendra paroda abiejuose miestuose. Parodoje pamatysite, kaip šie miestai priklausė vienas nuo kito, vienas kitą formavo ir kaip iš jų įtampos iškilo šiuolaikinė Lietuva.

Parodos koncepcijos autorius – Tomas Vaiseta Parodos kuratoriai ir ko-kuratoriai: Justina Juodišiūtė, Kotryna Lingienė, Ernestas Parulskis, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė

 

Šeimadienis muziejuje: tarp Nemuno ir Neries

Vieta: Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija (A. Mackevičiaus gatvė 27)

Laikas: 12–15 val.

Gegužės 21 d. kviečiame šeimas susipažinti su paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“! Šeimadienio metu aptarsime dviejų miestų – Kauno ir Vilniaus – santykius bei atliksime kūrybines užduotis, kurios padės suprasti, kas yra tapatybė, kuo skiriamės ir esame panašūs vienas į kitą. Vėliau kviesime įsitraukti į kūrybines dirbtuves, kurių metu galėsite pasigaminti transporto priemonę, sujungiančią abu miestus ir atspindinčią kiekvieno tapatybę! Kviečiame registruotis telefonu +370 610 82 503 ir el. paštu [email protected]. Dalyvavimas – nemokamas.

Renginio organizatorius: Kauno miesto muziejus

Renginio partneris: Kauno kolegija

 

Bendruomeninis kultūrinis maršrutas „Švęskime upę“: Nemunas

10:00-12:00
Nemajūnų gatvė, Petrašiūnai
Organizatoriai: iniciatyva Švęskime upę“ ir Kaunas 2022“

„Švęskime Upę!“ dalyviai  kanojomis, valtimis ir savadarbiais plaustais keliaus Nemunu, o nuo upės krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

 • Sporto ir žaidimų sala
  12:00-16:00
  Vieta: Panemunės paplūdimys, Smetonos al.

Vietoje nenustygstantys ir aktyvios veiklos ieškantys dalyviai laukiami Panemunės paplūdimyje. Čia vyks tinklinio ir šaškių turnyrai, stalo žaidimų erdvė ir net fechtavimosi užsiėmimai.

 • Meno sala: Laivelių pleneras
  12:00-16:00
  Vieta: Šalia Panemunės tilto

Ilgalaikė simbolinė puošmena nuspalvins upės krantinę! Dalyviai kviečiami į ypatingoje erdvėje vyksiantį medinių laivelių tapybos plenerą, kurį ves menininkė Rodica Morari. Jūsų sukurti darbai nutūps šalia upės ir taps ne tik priminimu apie vykusį renginį, bet ir dar vienu praeivių traukos objektu.

 • Scenos menų sala
  12:00-16:00
  Vieta: Žemųjų Šančių paplūdimys

Plaukiančius upių maršrutais ar tiesiog užsukusius į Žemųjų Šančių paplūdimį vilios Scenos menų sala. Čia žiūrovų lauks šiuolaikinio šokio pasirodymai, spektakliai ir improvizacijos.

 

Menininkų skveras

12:00-21:00
M. Valančiaus g. skveras

Organizatorius: Galerija Balta“

M. Valančiaus gatvės skveras taps menininkų kūrybine erdve. Savaip pateikdami įvairius sumanymus kolegoms ir miesto publikai, kūrėjai čia diskutuos, bendraus, pristatys miestiečiams savo kūrinius, pasakos jų atsiradimo istorijas, rengs performansus, parodas ir kurs meninę instaliaciją, skirtą Ukrainai.

 

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

10:00-18:00

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama.

Organizatorius: Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

 

Ekspozicija „Rūmų istorijos“

11:00-16:00
Vieta: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

 

Kauno ekstremalaus sporto klubo renginys „Unity square“

11:00-21:00
Vieta: Žalgirio arenos stovėjimo aikštelė

Organizatorius: Kauno ekstremalaus sporto klubas

Ekstremalaus sporto mėgėjai rinksis Vienybės aikštėje. Čia vyks riedlenčių, BMX dviračių, paspirtukų varžybos bei pamokos. Žinoma, lauks ir specialios konstrukcijos triukams atlikti.

 

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

11:00-18:00

Kauno lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

 

Paspirtukynės

Laikas: 10:00 – 13:00

Vieta: Aukštaičių g. 45, Kaunas

Organizatorius: Ankstyvojo ugdymo mokykla „Eureka“

Pajudėti mėgstančios šeimos laukiamos „Paspirtukynėse”, kuriose smagiai varžysis 2-6 metų vaikai su balansiniais dviračiais ir paspirtukais. Nemokamas renginys vyks ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ didžiąjame kieme. Mankštinsimės, lenktyniausime, dalinsimės geromis emocijomis ir būsime apdovanoti. Nepamirškite užsiregistruoti – www.paspirtukynes.lt

 

Lietuvos šaulių sąjungos palapinė

Gegužės 21 d. Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės šauliai visuomenei pristatys organizacijos veiklą bei įrangą, organizuos aktyvius šauliškos veiklos užsiėmimus. Palapinės lankytojai galės: *apžiūrėti snaiperinį šautuvą su optinės įrangos priedais (žiūronai, naktinio matymo įranka ir kt.), kulkosvaidį MG3, *pasimatuoti neperšaunamą liemenę, šalmą ir kitą ekipuotę, *vyks apmokymai, kaip naudoti pirmosios medicinos pagalbos priemones ir elementus (turniketas, masinio kraujavimo stabdymas ir kt.)

 

KAUNO ŽVĖRIES SKULPTŪRA

Ilgai lauktas Kauno Žvėries pasirodymas! Pati trumpiausia skulptūros atidengimo ceremonija pasaulyje! Truks vieną minutę, tad geriau nevėluoti. Kauno Žvėris pagaliau išlips iš vandens ir nuo šiol visi kauniečiai ir miesto svečiai galės jį pamatyti. Dizainą sukūrė Darius Petreikis, o įgyvendino Stasys Beišys su komanda UAB „Funkcinis dizainas“. Šios skulptūros žmonės važiuos pasižiūrėti iš viso pasaulio, pamatysit. Ir būtent pažiūrėti, nes prie pat prieiti ir paliesti bus draudžiama.

Laikas: Vidurnaktis. Ateiti 21 gegužės 23:55.
Vieta: susitikime ant „Žalgirio“ arenos tilto ties Karmelitų bažnyčia arba ant krantine einančio dviračių tako.

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Didysis „Santakos“ šou

Laukiamiausias vakaro įvykis – antrasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Santaka“. Nemuno ir Neries glėbyje – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Kauniečiams ir miesto svečiams ruošiamas niekada iki šiol Lietuvoje nematytas spektaklis ant vandens, kurio scenografijoje banguos laivai, unikalų reginį užtikrins upes animuojančios projekcijos, o į sapną nugrimzti padės gyvai orkestro atliekama muzika.

22:00 – 23:00

Vieta:  Santakos parkas

Organizatorius: „Kaunas 2022“


Gegužės 22 d.

Upės nutekėjo, siautulinga naktis praėjo. Norisi dar kartą pajausti vakarykštę emociją, todėl namo sugrįžti ir vėl neleis turininga „Santakos“ programa. Šiuolaikinio meno ir kultūros mėgėjų maršrutai sekmadienį vingiuos tarp Yoko Ono instaliacijos „Ex It“, parodos „1972: Pramušti sieną“ bei Williamo Kentridge’o ir Marinos Abramović retrospektyvų. Į gamtą kvies aitvarų festivalis, skanėstais vilios tradicinė amatų mugė, o norinčių pamatyti naują unikalų Kauno traukos objektą, lauks laivo-žemkasės „Nemuno 7“ atidarymas.

Santakos parkas

 

„Slackline“ – balansavimas juosta
10:00 – 20:00
Vieta: Santakos parkas
Organizatorius: „Slackline Lietuva“ 

Ar esatę kada vaikščioję ore? Būtent tai siūlo į Santakos parką atkeliaujantys pozityvieji nutrūktgalviai „Slackline Lietuva“. Parko žalumoje lauks hamakai, šokinėjimas ant juostos, alternatyvaus sporto užsiėmimai. Patys drąsiausieji galės išbandyti čiuožimą „Zipline“ ir balansavimo juostą. Ką atsinešti? Tik atsipalaidavimo pilnas kišenes ir nusiteikimą atrasti oro ir aukščio sinergiją.  

 

„Kaunas gaivina“. Pirmosios pagalbos mokymai

11:00-17:00

Vieta: Krepšinio namai

Organizatoriai: Skubios medicinos klinika, Kauno klinikos

Sekmadienį sieksime rekordo, kurio dalimi jūs tikrai norite tapti. Akcijos „Kaunas Gaivina“ metu profesionalūs gydytojai ir instruktoriai mokys svarbiausių gyvybes gelbstinčių pirmosios pagalbos veiksmų. Daugiausiai gaivinti išmokytų žmonių per vieną dieną – ar mes galime to pasiekti kartu?

 

„Pirties garas“

11:00-19:00
Vieta: Prie Neries ties pilimi
Organizatoriai: „Pirties bičiuliai“, „Vantos lapas“, „Kaunas 2022“

Gegužės 21 – 22 dienomis susitinkame Kauno santakoje prie Neries, kur visi kartu dalyvausime
pirties šventėje „Pirties garas Kaunas 2022″!
Pirties renginys supažindins lankytojus su lietuviškos, sveikos pirties tradicijomis, atskleis
procedūrų gausą ir teigiamą poveikį organizmui ir psichoemocinei būklei. Prie Neries upės įrengtas
visas pirčių ir sveikatinimosi paslaugų miestelis. Erdvės vientisumą ir estetiką suformuos
nuostabiosios „Vantos lapas“ pirtelės, kuriose pirties meistrai dovanos šiltas procedūras, o prie jų,
masažų erdvėje, lankytojai galės pasilepinti švelnių rankų prisilietimais. Pasirodymų pirtyje ir žinių
paviljone savo žiniomis dalinsis pirties meistrai ir lektoriai, prekybos erdvėje galėsite įsigyti įvairių
sveikos gyvensenos ir pirčiai skirtų produktų. Taip pat savo veiklas pristatys įvairios pirčių ir SPA
organizacijos. 
Pirčių ir sveikatinimosi paslaugų miestelyje vyks šios veiklos:
* Pirčių erdvė
* Parodomosios programos „Vantų šokiai“
* SPA centrai, masažai „Prisilietimų galia“
* Meninė programa
* Pirčių ir kitų organizacijų prisistatymai
* Žinių erdvė „Lietuviškos pirties slėpiniai“
* Prekybos zona „Kermošius“

Detalesnę programą rasite: https://www.pirtiesgaras.com/

Kadangi lietuviška pirtis neatsiejama su gamtos resursų naudojimu, mes, lietuviškos pirties
bendruomenė, gerbiame ir puoselėjame gamtą, todėl šventė bus organizuojama vadovaujantis
darnaus vartojimo ir tvarumo principais.

Iki šilto susitikimo!

 

Pagrindinė muzikinė scena

18:00 Ieva Narkutė
19:30 Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ

Santakos parkas (stadionas)
Organizatorius „Kaunas 2022“

Ne vieną įspūdingą renginį padovanojusį savaitgalį kviečiame užbaigti taip, kaip ir pradėjome – su muzika ir įtraukiančiais pasirodymais. Šįkart scenoje –  Ieva Narkutė bei Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

 

Renginio laikas ir vieta gali keistis. Informaciją sekite https://kaunas2022.eu/ 

Vasaros scena
16:00 – 20:00
Vieta: Rotušės aikštė
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Upė nutekėjo, siautulinga naktis praėjo. Norisi dar kartą pajausti vakarykštę emociją? Sekmadienio programoje – trys puikios lietuvių grupės, pripūsiančios pozityvo ateinančiai savaitei ir ne tik.  

15:50-16:50 – Kedrostuburas 

17:50-19:00 – Ministry of Echology 

20:00-21:00 – Arklio galia 

Tradicinė mugė
10:00 – 17:00

Vieta: Kauno pilies aikštelė ir aikštelė šalia Lituanica
Organizatorius: „Kaunas 2022“

Ar įsivaizduojate šventę be šurmulyje skęstančios tradicinės amatų mugės? Lietuvos ir Europos tautodailininkai, menininkai ir kulinarai lauks visų smalsuolių, norinčių įsigyti originalių suvenyrų ir gardėsių.

 

Kūrybinių patirčių miestelis „Santaka“

11:00-15:00
Vieta: Pilies prieigos, prie raitelio skulptūros

Organizatoriai: „Kultūros kiemas“ ir „Kaunas 2022“

Pilies prieigose jaukiai įsikurs ir mažiausiųjų „Santakos“ dalyvių lauks vaikų edukacinės erdvės paviljonai. Čia kruopštumą patikrins mozaikos dirbtuvės, tapyti ant vandens kvies „Ebru“, o saldų poilsį po veiklų užtikrins pačių pasigamintos sapnų gaudyklės.

https://www.facebook.com/events/2186279341530978/?ref=newsfeed

 

Labirintas-galvosūkis

12:00-18:00
Vieta: Pilies prieigos
Organizatoriai: „Espectacle Spectacular“ ir „Kaunas 2022“

Trys dienos – trys instaliacijos, skirtos klaidžioti labirintuose, atrasti komiksų meną ir stebėtis įtraukiančiu vizualiniu žaidimu. Katalonai „Espectacle Spectacular“ kauniečiams ir miesto svečiams žada daug spalvų, netikėtų paklydimų ir atradimų.

 

Spektaklis „Asteroidas“

12:00 ir 14:00
Vieta: Pilies prieigos
Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Gatvėje nukrito asteroidas. Mokslinė „Kosmoso apsaugos“ komanda artėja prie jo. Tačiau staiga pradeda vykti netikėti įvykiai. Tai pasirodymas, kuriame per absurdišką humorą parodoma, ką mes galvojame apie tai, ko nepažįstame ir nesuprantame. Toti Toronelli sukurtas unikalus pasirodymas kuria netikėtą, užburiantį ir transformuojantį poveikį.

 

Cie Basinga pasirodymas „Open lines“

16:00 val.
Vieta: Pilies prieigos
Organizatoriai:  Cie Basinga ir „Kaunas 2022“

Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ pasirodyme „Open lines“. Kraują stingdantys pasivaikščiojimai lynu kvies nagrinėti žmogaus galimybių ribas ir ieškos sąlyčio taškų su stebėtojais.

 

Kauno Mitinio Žvėries dantis
Visą parą
A. Jakšto ir Jonavos gatvių sankryža, pėsčiųjų sala

 

Organizatorius: „Kaunas 2022“

 

Čia yra Kauno Žvėries dantis. Jis buvo surastas senamiestyje. Šis dantis neša laimę visiems, kurie jį pamato ir parodo kitiems. Laimei dantį surado keramikas Remigijus Sederevičius

„Nemuno 7“ didysis atidarymas

21:30-23:00

Vieta: Zapyškio krantinė
Organizatoriai: „Ars Futuri“ ir „Kaunas 2022“

„Nemuno 7“ – naujovė, kuria didžiuojamės. Tai – Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tapsiantis vieša kultūrine erdve. Objekte derinamos technikos istorija, paveldas ir šiuolaikinė architektūra taps nauju Kauno rajono traukos objektu. Gegužės 22 dieną vyks laivo-žemkasės „Nemuno7“ atidarymas, kuriame žiūrovai bus kviečiami PATIRTI vandenį iš meno, architektūros ar mokslo perspektyvos.

 

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“

15:00-21:30
Muziejaus gatvė 1, Zapyškis, Lietuva
Organizatorius: Zapyškio laisvalaikio salė

Ypatingą savaitgalį laukia ypatingas aitvarų festivalis! „Tarp žemės ir dangaus“– tai galimybė visą dieną praleisti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose. 

 

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

10:00-18:00
Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)
Paroda mokama.

Parodos partneriai: „Kaunas 2022“, Marina Abramovic Institute, Moderna Museet (Stokholmas)

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma menininkės kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų. Čia galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu,  pasiklausyti jos interviu. Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“ taps stipriu ir transformuojančiu traukos centru vietos bendruomenėms ir miesto svečiams.

 

Menininkų skveras

12:00-18:00
M. Valančiaus g. skveras

Organizatorius: Galerija Balta“

M. Valančiaus gatvės skveras taps menininkų kūrybine erdve.  Savaip pateikdami įvairius sumanymus kolegoms ir miesto publikai, kūrėjai čia diskutuos, bendraus, pristatys miestiečiams savo kūrinius, pasakos jų atsiradimo istorijas, rengs performansus, parodas ir kurs meninę instaliaciją, skirtą Ukrainai.

 

Paroda „1972: Pramušti sieną“

10:00 – 18:00

Vieta: Buv. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102)

Organizatorius: „Kaunas 2022“
Paroda mokama

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų, besipriešinusiųjų sistemai bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje. Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Vieta: Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas), MO muziejus (Pylimo g. 17, Vilnius)Paroda mokama
12:00-18:00 (Kaune)

Kaunas ir Vilnius. Amžini varžovai. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai – Vilniuje įsikūrusio MO muziejaus bei Kauno miesto muziejaus bendra paroda abiejuose miestuose. Parodoje pamatysite, kaip šie miestai priklausė vienas nuo kito, vienas kitą formavo ir kaip iš jų įtampos iškilo šiuolaikinė Lietuva.

Parodos koncepcijos autorius – Tomas Vaiseta
Parodos kuratoriai ir ko-kuratoriai: Justina Juodišiūtė, Kotryna Lingienė, Ernestas Parulskis, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė

 

William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“

10:00 – 18:00

Vieta: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)
Paroda mokama.

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Šiuolaikinio meno genijus William Kentridge kviečia mus į dialogą su savimi. Parodoje „Tai, ko nepamename“ siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Politinės, pilietinės ir socialinės temos – skiriamasis Kentridge’o kūrybos bruožas. Menininkas genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį. Parodos kuratorė – Virginija Vitkienė.

 

Ekspozicija „Rūmų istorijos“

11:00 – 16:00
Vieta: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
Paroda mokama

Organizatorius: Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Metas pamatyti Istorinę LR Prezidentūrą kitomis akimis: šių rūmų istorijos siekia laikus, kai pastate buvo įsikūrusi Kauno gubernatoriaus rezidencija, o vėliau lankėsi ir Vokietijos kaizeris. Rūmai, per bemaž du šimtus metų, matė daugybę Kauno ir visos Lietuvos dramų – pakilimų, nuopuolių, karų. Tai – mūsų visų istorijos kryžkelė, sauganti savo paslaptis sodelio pavėsyje.

 

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“

11:00-18:00

Kauno lėlių teatras ir kitos miesto erdvės

Organizatorius: Kauno lėlių teatras

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Kaune organizuojamas jau nuo 1991 metų! Jo metu sužinosime šiuolaikines Europos lėlių ir objektų scenos meno tendencijas, susipažinsime su pasaulinę šlovę pelniusiais lėlininkų iš užsienio šalių pasirodymais bei naujausiais Lietuvos lėlių teatrų kūrėjų darbais, kurie atskleis lėlių ir objektų teatro kalbos universalumą ir aktualumą visoms amžiaus grupėms.

D.U.K

Didysis vakaro renginys „Santaka“ prasidės gegužės 21 d. 22:00 val., Nemuno ir Neries santakoje. Renginio trukmė ~1 val.

Taip, renginys nemokamas, be registracijos ir bilietų.

Dėl įvažiavimo/neįvažiavimo į ribojamo patekimo teritorijas kreiptis: +370 617 86 632

Renginys vyks lauke, tad rekomenduojame aprangą rinktis pagal būsimą temperatūrą ir oro sąlygas.

Taip, renginys vyks net ir esant prastoms oro sąlygoms. Renginio scenografija bei pasirodymai sukurti atsižvelgiant ir į lietaus galimybę.

Taip. Asmenims turintiems specialiųjų poreikių, didžiojo „Santakos“ renginio vietoje bus įrengta papildoma pakyla, kurią pasiekti padės renginio metu dirbsiantys savanoriai. Spec. poreikių turinčių žmonių kelione į renginį pasirūpins „Socialinis taksi“. Norėdami užsisakyti nemokamą pavežėjimo paslaugą, skambinkite darbo dienomis 8–19 val. tel. nr.: +370 687 440 01 arba užpildykite anketą.

Atidarymo renginio įrašą bus galima žiūrėti gegužės 22 d. 21 val. per LRT televiziją. Renginio įarašas su vertimu į anglų kalbą bus patalpintas ir „Kaunas 2022“ Youtube paskyroje.

Renginio metu bus draudžiamas eismas Kauno m. senamiesčio dalyje ir Užnemunės g.

Kauno m. senamiesčio dalyje: nuo gegužės 20 d. 12:00 val. iki gegužės 22 d. 21:00 val.

Užkardos vietos: Jonavos g., Gertrūdos g. Jablonskio g., Palangos g.,  Zamerhofo g., Daukšos g., Karaliaus Mindaugo prospekto pabaigoje ties Vytauto Didžiojo Švč. Mergelės Marijos Ėjimo į dangų bažnyčia. Užnemunės g. vienoje eismo juostoje (arčiausioje Nemuno up.): nuo gegužės 12 d. 18:00 val. iki gegužės 22 d. 24:00 val. Užnemunės g. visose eismo juostose: nuo gegužės 19 d. 16:00 val. iki gegužės 20 d. 1:00 val. ir nuo gegužės 21 d. 13:00 val. iki gegužės 22 d. 2:00 val. Užkardos vietos: Užnemunės g. ties Aleksoto tiltu ir tiesCauda degaline (Marvelės g. 108).

Taip, įvairūs renginiai (spektakliai, koncertai, parodos, festivaliai, akrobatų pasirodymai) vyks visą savaitgalį – gegužės 20-22 d. Detalią renginių programą galite rasti čia.

Dauguma gegužės 20-22 d. vyksiančių renginių bus nemokami. Ar renginys mokamas, galite sužinoti renginių programoje.

Savaitgalio metu, be gausybės renginių, veiks ir dvi muzikinės scenos. Kauno rotušės aikštėje įsikūrusioje „Vasaros scenoje“ pasirodys Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjai, o „Muzikinėje scenoje“ bus galima išgirsti žymiausius Lietuvos pop muzikos atlikėjus. 

Kauno Žvėries žaidime gali dalyvauti visi norintys. Žaidimui pradėti būtina turėti specialią Žvėries kaukę, kurią atsiimti galima „Santakos“ infocentruose (Laisvės a. 36, info palapinėse Rotušės a. ir Pilies prieigose). Nagrinėdami žemėlapį ir renginių sąrašą, dalyviai renginių vietose rinks specialius lipdukus ir klijuos juos ant kaukės. Kuo daugiau lipdukų žaidėjai surinks, tuo geresnis prizas jų lauks. Daugiau apie Žvėries žaidimą skaitykite čia.

Gyvenantys Vilniuje ir norintys dalyvauti vakare vykstančiuose renginiuose, sugrįžti galės pasinaudoję renginiui skirtais papildomais traukinių maršrutais Kaunas–Vilnius:

Penktadienį (išvykimas iš Kauno) 21:50;
Šeštadienį (išvykimas iš Kauno) 22:45-55;
Sekmadienį (išvykimas iš Kauno) 21:50.

Taip, miesto svečių ir gyventojų patogumui, gegužės 20–22 d. Kaune bus organizuojami papildomi viešojo transporto maršrutai. Kokie autobusai ir troleibusai padės saugiai sugrįžti namo ar nuvažiuoti nuo vieno iki kito renginio, sužinosite apsilankę svetainėje www.stops.lt/kaunas/

Visą reikiamą informaciją ir pagalbą suteiks infocentruose dirbsiantys savanoriai. Infocentrus rasite:

Laisvės al. 36 („Kaunas 2022“ biuras)

05.20 d. 9:00–22:00;
05.21d. 10:00–22:00;
05.22d. 10:00–18:00

Infocentrai palapinėse:

Rotušės a.

05.20 d. 15:00–23:00;
05. 21d. 10:00–23:00;
05.22d. 10:00–20:00

Pilies prieigose

05.20 d. 15:00–23:00;
05. 21d. 10:00–23:00;
05.22d. 10:00–18:00.