Programa

01 19-23 I-asis trilogijos veiksmas: Sukilimas

01 19 - 23
I-asis trilogijos veiksmas:
Sukilimas

Sausio 22 dieną, 19:30val. kviečiame visus į istorinį įvykį: Kauno – Europos kultūros sostinės atidarymą!
Atidarymas vyks prie „Žalgirio“ arenos. Iki paskutinės akimirkos atidarymo šou programa bus laikoma paslaptyje.
Atskleisime, kad šou kuria šimtai kauniečių, Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir poezijos sintezė pasakos istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šou programos tikslas – visus įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. Kaunas kviečia žiūrovus tiesiogiai stebėti atidarymo transliaciją visoje Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje bei pasitelkti kultūrą kuriant naują postpandeminę ateitį.
Atidarymo vakaras – centrinis, tačiau ne vienintelis įvykis. Įžanginiai renginiai prasidės jau sausio 19 d. Kauno rajono pakraščiuose ir artės link Kauno centro, didžiajam atidarymo įvykiui burdami vietos bendruomenes.
Šiam išskirtiniam savaitgaliui net keliasdešimt Kauno ir Kauno rajono kultūros įstaigų Kaune kuria specialią programą, kurioje numatyti koncertai, šokio pasirodymai ir spektakliai, ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės.
Kultūrinis atidarymo sukilimas pažadins Mitinį Kauno Žvėrį. Nuo tos akimirkos nuobodu nebus…
Daugiau apie renginį čia
05 20-22 II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

05 20-22
II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

„Santaka“ – antrasis „Didžiosios Kauno mito trilogijos“ renginys. Vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Saulei leidžiantis visus pasitiks Lietuvoje niekada nematyto mastelio šou ant vandens, kurį pristatys britų teatro režisierius Chrisas Baldwinas.
Renginio data neatsitiktinė: gegužės pabaigoje minimas Kauno miesto gimtadienis, o Kauno rajone – viena įsimintiniausių Kauno rajono švenčių – tarptautinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Todėl renginiams skirtas visas savaitgalis. Pavadinimas „Santaka“ simbolizuoja Kauno ir Kauno rajonų gyventojų bendruomeniškumą, ryšius su kitais Europos miestais, o savaitgalio renginiai grąžins mus prie Kauno upių.
Visą savaitgalį žiūrovus, miesto svečius stebins akrobatų, šiuolaikinio cirko pasirodymai, vyks veiksmas upėse, tarptautinio lėlių teatrų festivalio „KAUNAS PUPPET 22“ įžanginiai renginiai, muzikinės iškylos į prie upių išsidėsčiusias Kauno ir Kauno rajono gyvenvietes. Visuomenei bus pristatytas Kauno rajono krante įsikūręs unikalus aplinkos dizaino objektas – „Nemuno7“. Jei tik pandemija leis, būtinai sulauksime ir svečių iš kitų Europos kultūros sostinių ir Alytaus, kuris 2022-aisiais neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.
Šių renginių metu bus galima iš arti pamatyti Mitinį Kauno Žvėrį…
Daugiau apie renginį čia. Programa atsisiųsti.
11 26 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

11 26
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Šiuolaikinio Kauno mito trilogija – kelionė per tris didžiuosius Europos kultūros sostinės renginius, stebint kaip miestas virsta iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Šioje kelionėje kauniečius ir tarptautinę publiką lydi koncertai, parodos, spektakliai ir istorijos – kviečiantys, mokantys, auginantys, sugrąžinantys Kauną į Europos ir pasaulio kultūros kontekstą.
Trilogiją pradėjo seną mąstymą išsprogdinęs „Sukilimas“, pavasarį miestas sutiko su įspūdingiausiu savo istorijoje „Santakos“ savaitgaliu, o Europos kultūros sostinės programą uždarys „Sutartis“. Tai – poetiška miesto istorija, sudėliota iš faktų, legendų, mitų ir vaizduotės. Efektingas renginys leis mėgautis vizualinių sprendimų, šokio, muzikos ir teatro pripildyta panorama, o virsmą į šiuolaikinę sostinę vainikuos sutarties pasirašymas renginio pabaigoje – Europos kultūros sostinės programos palikimo Kaunui, jo istorijai, dabarčiai ir ateičiai dalis. Galiausiai, tai – miestiečių meilės sau ir savo miestui prisipažinimas.
Daugiau apie renginį čia
01 21 – 11 30 Williamo Kentridge‘o paroda

2022 01 21 – 11 30
Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko neatsimename“

Vienas įtakingiausių šiuolaikinių pasaulio menininkų. Sąžiningas ir skaudžiai atviras humanistas, dėl kurio parodų varžosi geriausios pasaulio galerijos. Pirmą kartą Rytų Europoje. Milžiniškas įvykis Kaunui ir pačiam menininkui, nes Kaunas – Williamo Kentridge’o protėvių miestas!
„Tai, ko neatsimename“ – paroda, kuria siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius.  
Tai bus svarbiausia Kaunas 2022 paroda. Paroda, vien dėl kurios bus verta atvykti į Kauną ir kuri ilgam įrašys miestą į Europos kultūros žemėlapį.
Daugiau apie renginį čia
01 22 – 09 22 Yoko Ono paroda „Exit it“

2022 01 22 – 09 22
Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Exit it“

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono myli ir nekenčia, tačiau ją atpažįsta visi. Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų.
Kada? 2022 01 22 – 09 11, 2022 09 09 – 12 04 ir nuo 11 iki 18 val. 2023 m. balandžio 30 d., gegužės 21 d., birželio 18 d., rugpjūčio 27 d., rugsėjo 10 d. ir 11 d.
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16; Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14; Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
Daugiau apie renginį čia
05 22 – 11 01 Didysis kultūros laivas „Nemuno7“

05 22 – 11 01
Didysis kultūros laivas „Nemuno7“

Kairiajame Nemuno krante esančiame Zapyškio miestelyje parkuojama žemkasė veikia kaip vizualaus meno, medijų ir technologijų, tarpdisciplininio bendradarbiavimo, mokslo, kūrybos ir kultūros centras, pretenduojantis tapti vienu ryškiausių Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 akcentų.
Objektas kuriamas 1965 m. tuometinės Čekoslovakijos statybos žemkasėje, kuri dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos nebegali būti naudojama pagal tiesioginę paskirtį. Užuot objektą sunaikinus, pasirinktas tvaresnis sprendimas – suteikti jam naują vaidmenį ir transformuoti į kultūrinę erdvę, kuri kviečia visuomenę apmąstyti vandens temą iš meno, istorijos ar mokslo perspektyvos. 
Kiekvienu projekto gyvavimo laikotarpiu kviečiame pažinti vis kitą teminį aspektą.
Kada? atidarymas 2022 05 22, veiks iki 2022 11 01
Kur? kairysis Nemuno krantas Zapyškyje, Kauno r.
Organizatoriai: VšĮ „Ars Futuri“
www.nemuno7.lt
06 01 – 10 01 „Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

06 01 – 10 01
„Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

Šiuo projektu Kauno rajone prasidėjo Europos kultūros sostinės programa. Projekto esmė paprasta: seniūnijos stiprina bendruomenę ir sprendžia kylančius iššūkius per kultūrą. 
Pagreitį „Šiuolaikinės seniūnijos“ įgauti ėmė 2019 m., kai prie projekto prisijungė Linksmakalnio, Garliavos apylinkių, Vilkijos, Karmėlavos, Akademijos, Rokų bei Ringaudų seniūnijos. 2020 m. projekto dalyvių gretas papildė Babtų, Domeikavos, Kačerginės, Raudondvario, Samylų, Ežerėlio, Kulautuvos bei Lapių seniūnijos. Kaunas 2022 seniūnijoms padėjo užmegzti ryšį su menininkais, kultūros lauko žmonėmis, edukatoriais ir tuomet jie visi kartu leidosi į ilgą ir spalvingą kultūrinį kelią. 
Šiuo projektu per kultūrą siekiame pokyčio. O tai – esminis Kaunas 2022 tikslas. 
2022 m. birželio–rugsėjo mėnesiais kviečiame kiekvieną pajausti stiprų bendruomeniškumo ir kūrybiškumo pulsą Kauno rajone ir apsilankyti didžiuosiuose „Šiuolaikinių seniūnijų“ renginiuose. Bus verta, pažadam!
www.visikaipvienas.eu/siuolaikines-seniunijos/
07 21 – 11 30 Istorijų festivalis

2022 07 – 11
Istorijų festivalis

Unikalaus formato festivalis, vienas didžiųjų „Atminties biuro“ programos renginių.
2022 m. „Istorijų festivalis“ išaugo į plačią kelių mėnesių programą, jungiančią skirtingų žanrų, formų ir temų projektus: parodas, spektaklius, koncertus, meno viešose erdvėse kūrinius, ekskursijų ir profesionalių pasakojimo pasirodymų programas ir kt.
Programoje didelis dėmesys skiriamas žydiškajai miesto atminčiai. Jos centre – Pasaulinis litvakų forumas ir didieji programos renginiai – parodos, spektakliai ir koncertai, – skirti geriau pažinti litvakiškas miesto šaknis, o taip pat gydyti istorinės atminties žaizdas.
Kada? 2022 07 – 11
Kur? Kaunas ir Kauno rajonas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.istorijufestivalis.eu 
Daugiau apie renginį čia
08 04 – 10 30 Jenny Kagan paroda

2022 08 04 – 10 30
Paroda „Iš tamsos“

Pirmą kartą paroda pristatyta Didžiojoje Britanijoje. Dabar ji perkurta specialiai Kaunui. Kodėl? Nes čia ir įvyko parodoje pasakojama istorija.
Menininkė Jenny Kagan (GB) atgaivina tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metu. Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.
„Jie susipažino 1943 m. gete. Jai buvo tik 18 metų. Tai istorija apie priespaudą ir persekiojimą, nesuvokiamą netektį ir siaubą, bet visų pirma tai – meilės bei išlikimo istorija“, – sako menininkė.
Kada? 2022 08 – 10 
Kur? Gimnazijos g. 2/4
Organizatoriai: Kaunas 2022
mokamas
Daugiau apie renginį čia
09 09–25 Festivalis „Magenta“

09 09–25
Magenta landšafto dizaino festivalis

„Magenta“ – unikalus festivalis Lietuvoje. Viešose erdvėse žiūrovai gali pamatyti tarptautinės menininkų, architektų, landšafto komandų iš įvairių kitų šalių sukurtas instaliacijas, objektus ir kitus meno kūrinius.
Šie kūriniai specialiai sukurti miesto kontekstui. Didžiuliai Kauno žalieji plotai ir daugybė vandenų puikiai tinka įprasminti miesto ir gamtos dermę.
Festivalio „Magenta“ renginiai – plataus spektro ir apima edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, tarpdisciplininius projektus, renginius, taktinį urbanizmą, viešų erdvių bei landšafto dizaino objektų kūrimą.
Drauge ieškokime atsakymo: miestas gamtoje ar gamta mieste?
Kada? 2022 09 09–25
Kur? Kaunas
Organizatoriai: VšĮ „Šeimos laikas“
Partneriai: Better Cities Film Festival (US), Kauno architektūros festivalis KAFe, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, UNESCO Dizaino miestų tinklas, VDU Botanikos sodas
www.landscapedesignfest.eu
Facebook: Magentalandsaftodizainofestivalis
Daugiau apie renginį čia
09 21–24 Filmo „Klostės“ premjera

09 21 - 09 24
Filmas apie Kauno modernizmą „Klostės“. Premjera

Klostės (angl. Pleats arba Folds) – tai 67 minučių trukmės juodai baltas nebylus filmas, kurį sukūrė Kauno gyventojai ir menininkė Aideen Barry. Šiuo metu filmas premjeruojamas užsienio kino festivaliuose, o rugsėjo 21–24 d. jis bus pristatytas Kaune kaip Kaunas 2022 programos dalis. Filmą įkvėpė Kauno modernizmo architektūra ir joje slypinčios magiškos miesto istorijos.
Pavadinimas „Klostės“ yra laiko, kuris klostosi ir lankstosi tarsi audeklas, metafora; ji kalba apie tai, kas lemia vienus ar kitus įvykius, kaip jie kartojasi ar sukasi ratu. Klostės yra ir architektūrinis tropas – tai tarpukario modernizme pasikartojantys elementai. Klostės apibūdina filmo kūrybinį procesą: jis sulankstytas iš tūkstančių nuotraukų, sukuriančių iliuziją, jog ekrane matomi paveikslėliai yra ne statiški, o judantys.  Tai ne tik pasakojimas apie Kauną. „Klostės“ savaime yra išskirtinis meno kūrinys, peržengiantis tradicijos rėmus. Filmo kūrybos procesas buvo kupinas atradimų. Filmuota vietose, kurios anksčiau laikytos neprieinamomis. Jam panaudotos ypatingos filmavimo ir garso apdorojimo technikos.
Kūrybiniame procese dalyvavo didžiulis būrys miestiečių, tad filmas taip pat laikytinas didžiuliu edukaciniu įvykiu.

Filmą 2022 m. sausio 20–22 d. buvo išlydėtas į tarptautinių filmų festivalius „Debut the Film in America“, „New York Film Makers Co-Op Manhattan“ ir kitur.

Kada? numatoma premjera 09 21 -24
Kur? Kauno kino teatras „Romuva“, Laisvės al. 54
Režisierė Aideen Barry (IR)
Operatorius Mikas Zabulionis (LT)
Montažo režisierė Aleks Rydzkowska (UK)
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.klostes.com
Mokamas
09 21–22 Konferencija „Modernizmas ateičiai. Interpretacijos“

2022 09 21-22
Konferencija „Modernizmas ateičiai. Interpretacijos“

Konferencija simboliškai užbaigia penkerius metus trukusią programą „Modernizmas ateičiai“, kuri yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis. Intensyvus darbas interpretuojant modernizmą patvirtino, kad esminė sėkmingos istorinio urbanistinio sluoksnio integravimo į šiuolaikinį miestą sąlyga yra daugialypis pasakojimas, jungiantis mokslininkų, paveldo srities specialistų, menininkų, paveldo objektų savininkų, plačiosios paveldo bendruomenės ir entuziastingos auditorijos žinias, istorijas bei motyvacijas. Žmogaus sukurtos aplinkos kompleksiškumą ir prieštaringumą gali perteikti tik daugialypis istorinės architektūros paveikslas. Susitelkę į meno ir paveldo dialogą ir pagrindiniu pavyzdžiu pasirinkę XX a. architektūrinį palikimą, šiuos architektūrinius objektus traktavome kaip kultūros paveldo laboratoriją, kurioje šiandieninės tarpdisciplininės interpretacijos ir istorijos yra ne mažiau svarbios nei autentiški praeities ženklai.
Konferencijoje sieksime apibendrinti ir įprasminti Kauno patirtį bei tęsti diskusiją apie kūrybišką paveldo interpretavimą, paremtą įvairių kultūrų ir regionų patirtimi. Pranešėjai dalysis įžvalgomis apie modernizmą kaip kūrybinio įkvėpimo ir optimizmo šaltinį, aptars modernizmo architektūros ir jos paveldo menines reprezentacijas. Konferencijoje bus diskutuojama ne tik apie tai, kokią įtaką paveldui daro subjektyvus laikmečio ar žmonių požiūris bei ideologija, bet ir apie tai, kaip paveldas, ypač modernusis, gali veikti planetą ir žmones, kaip jį išsaugoti ir įprasminti ekologinės krizės laikais, kad jis būtų aktualus ateities kartoms. Šios diskusijos yra itin svarbios ieškant galimos paveldosaugos vizijos, kuri padėtų mums MĄSTYTI APIE ATEITĮ.
Daugiau informacijos čia: https://konferencija.modernizmasateiciai.lt/
09 22 – 10 22 Festivalis „Rytai–Rytai“

09 22 – 10 22
Kauno architektūros festivalis „Rytai-Rytai“

2022 m. į Kauno architektūros festivalio programą sugrįžta tarptautinis, profesionalams ir plačiam visuomenės ratui skirtas architektūros projektas, pritraukiantis geriausius Lietuvos ir Japonijos architektus, architektūros mokyklų studentus.
„Rytai–Rytai“ yra ilgalaikio bendradarbiavimo projektas, kuris padėjo pamatus iki tol neegzistavusiems Lietuvos ir Japonijos architektūros mainams ir vysto bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos architektų bendruomenių: vyks forumas, parodos, profesionalų paskaitos, architektūros srities studentų darbų konkursas. Festivalio kuratorius – Gintaras Balčytis.
Kada? 2022 09 22 – 10 22
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius
Partneriai: Japonijos architektūros institutas
www.kafe.ltwww.laskaunas.lt
Su registracija
Daugiau apie renginį čia
09 29–30 Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

09 29–30

Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 m. pakvies po visą pasaulį pasklidusius litvakus trumpam sugrįžti į protėvių žemę ir susitikti Pasauliniame litvakų kultūros forume.
Kelias dienas truksiančiame renginyje – turtinga kultūrinė programa ir garsių menininkų, mokslininkų bei kultūros pasaulio atstovų diskusijos. Kalbėsime apie litvakišką tapatybę, atmintį ir kultūros vaidmenį kuriant galimas ateities dialogo vizijas.
Klausime: Ką reiškia būti litvaku ir ką skirtingoms litvakų kartoms šiandien reiškia Lietuva? Kaip kultūra ir menas gali padėti suprasti istoriją ir paskatinti atvirumą bei dialogą? Kokią vietą litvakai užima istorinėje ir kolektyvinėje Lietuvos atmintyje
Kada? 2022 09 29–30
Kur? VDU Didžioji salė, Daukanto g. 28
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.kaunas2022.eu/litvakforum
Daugiau apie renginį čia
09 30–10 01 „Kauno kantata“

09 30 – 10 01
„Kauno kantata“

Publikos laukia nepamirštamas įvykis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Specialiai Kaunui parašytos kompozitoriaus Philipas Milleris (Pietų Afrikos Respublika) kantatos pasaulinė premjera!
Keletą metų kurta kompozicija yra bendradarbiavimo su menininke Jenny Kagan (Didžioji Britanija) ir vietos muzikos kūrėjais rezultatas. Kūrinys – įtraukianti muzikinė patirtis, kviečianti klausytojus pasinerti į daugiataučio miesto praeitį ir sudėtingas Kauno istorijas. Tai – ir jaudinanti garso ir vaizdo sintezė, apeliuojanti į suvokėjo moralę. Prie šios muzikinės kelionės prisijungė daugiau nei šimtas vietos muzikantų ir dainininkų, chorų, skirtingų žanrų ir kartų atstovų.
Kada? 2022 09 30 – 10 01
Kur? Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Kaunas 2022
Mokamas
Daugiau apie renginį čia
09 10 – 12 04 Yoko Ono „Laisvės pažinimo sodas“

2022 09 10 – 12 04

Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Laisvės pažinimo sodas“

Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų. 
Kada? 2022 09 10 – 12 04
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16, Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14, Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
10 01, 10 02, 10 07 Spektaklis „Dorianas“

2022 10 01
Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“

Spektaklis „Dorianas" – istorinis įvykis Nacionalinio Kauno dramos teatro ir Kauno kultūros istorijoje. „Dorianas“ – režisieriaus Roberto Wilsono ir jo komandos darbas Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriamas bendradarbiaujant su „Dhouse“ (Diuseldorfas, DE).
Robertas Wilsonas – vienas žymiausių šiuolaikinių teatro režisierių, vadinamas laiko ir erdvės architektu, ryškiausiu teatro avangardo kūrėju ir scenografų pasaulyje. Jis – formos meistras, savo spektaklius grindžiantis peizažu, kurį ištobulina apšvietimas, vaizdo projekcijos, judesio architektūra. Wilsono darbai pakeitė modernaus meno idėją ir žiūrovų suvokimą apie vyksmą scenoje: čia netradiciškai integruojamos įvairiausios meninės raiškos formos, įskaitant šokį, apšvietimą, skulptūrą, muziką ir tekstą. Ši kūryba pelnė žiūrovų ir kritikų pripažinimą visame pasaulyje bei daugybę apdovanojimų.
Monospektaklis pagal Oscaro Wilde’o romaną „Doriano Grėjaus portretas“ (teksto autorius – pjesės dramaturgas D. Pinckney’us) pasakos apie malonumų trokštantį princą, kurį režisierius mato kaip žmogų, savęs nerandantį gyvenamajame laike.
Kada? premjera 2022 10 01
Kur? Laisvės al. 71
Organizatoriai: Nacionalinis Kauno dramos teatras
www.dramosteatras.lt
Facebook: DramosTeatras
09 29 – 10 22 Kauno dizaino festivalis

09 29 - 10 15
Kauno dizaino festivalis.

2022 m. rudenį Kaunas švęs dizainą. Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO Dizaino miesto statusą. Statusas įpareigoja!
Tarptautinis Kauno dizaino festivalis – tarpdisciplininių renginių (parodų, dirbtuvių, susitikimų, konferencijų, instaliacijų viešose miesto erdvėse) ciklas, kviečiantis miestiečius ir miesto svečius pažinti autentiško Kauno dizaino šaknis, Lietuvos šiuolaikinio dizaino kūrėjus, dizaino inovacijas, pažangias užsienio kūrėjų praktikas. Taip pat skatinantis kelti klausimus apie miesto patogumą ir prieinamumą visiems, galimybes visiems kurti mieste ir jo apylinkėse meno galeriją viešosiose miesto erdvėse.
Sekite informaciją internete. Laukiame jūsų festivalio renginiuose!
Kada? 2022 10
Kur? Kaunas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.dizainaskaune.lt
Facebook: dizainaslaimei
Daugiau apie renginį čia
10 05 – 11 13 OSTRALE bienalės paroda

10 05 - 11 13
Ostralės bienalė „Srovės nepasroviui / Vandens galia“

2022 m. išvažiuojamosios šiuolaikinio meno Drezdeno Ostralės bienalės parodos pristatymas numatomas Kaune. Bienalėje pristatomi įspūdingi menininkų kūriniai, kurie buvo atrinkti ir 2021 m. eksponuojami „Ostrale“ bienalėje „O21“, vykusioje Drezdene.
Nuo 2016 m. „Ostrale“ bienalė, kurioje siekiama pristatyti tarpdisciplininį savo parodų turinį įvairiose Europos vietose, rengia išvažiuojamąsias parodas. Bendradarbiaujama su tokiais Europos kultūros sostinėmis tapusiais miestais – Pécs 2010 (HU), Wrocław 2016 (PL), Valletta 2018 (MT) ir Rijeka 2020 (HR).
Kada? 2022 09 01 – 10 01
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Dresdenas, Rethelstraße 45
Kuratoriai: Ivana Meštrov (HR), Krisztián Kukla (HU), Natasa Bodrozic (HR), Patricija Gilytė
Organizatoriai: VšĮ „Ars futuri“
Partneriai: Ostrale Biennial for Contemporary Art (DE)
Daugiau apie renginį čia
10 09 Royal Philharmonic Orchestra

10 09
Royal Philharmonic Orchestra koncertas Kaune

Karališka dovana – išskirtinis „Royal Philharmonic Orchestra“ (GB) koncertas Kaune!
Europos kultūros sostinės ir Lietuvos klausytojai turės unikalią progą išgirsti vieną prestižiškiausių Jungtinės Karalystės orkestrų – „Royal Philharmonic Orchestra“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vasily Petrenka).
Orkestras pasirodys kartu su galingu skambesiu pasižyminčiu Kauno valstybiniu choru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas). Jų bendrai atliekamas kūrinys – Ludwigo van Beethoveno „Choralinė fantazija, op. 80“ – žymiosios „Odės džiaugsmui“, Europos Sąjungos himno, pirmtakė, visiems dovanos gausybę džiugių emocijų.
Kada? 2022 10 09
Kur? Kauno sporto halė, Perkūno al. 5
Organizatoriai: KĮ „Kauno valstybinė filharmonija“
www.kaunofilharmonija.ltFacebook: kaunofilharmonija
mokamas
10 14 Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

10 14
Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

Kaunas – tarp svarbiausių pasaulio dizaino miestų. Asamblėja – tai unikali proga pristatyti Kauną kaip dizaino miestą tarptautinėje erdvėje, užmegzti ryšius tarp įvairių šalių dizaino bendruomenių, susitikti kūrėjams.
Asamblėjoje dalyvauja tokie pasauliniai dizaino tinklai kaip UNESCO Dizaino miestų tinklas, icoD (International Council of Design), BEDA (Bureau of European Design Associations), EIDD (Design for All Europe). Vyks įvairūs susitikimai, seminarai ir konferencijos.
Prieš asamblėją Kaune įvyks ilgametes tradicijas turinčių tarptautinių ir vietinių dizaino tinklų svarbiausi metiniai renginiai, kuriuose dalyvaus dizaino politikos formuotojai, įvairių dizaino sričių praktikai, dizaino švietėjai iš įvairiausių pasaulio šalių.
Kada? 2022 10 14
Kur? „Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50 ir kt. Kaune
Organizatoriai: Kaunas 2022, Lietuvos dizaino forumas, Lietuvos dizaino asociacija
www.dizainoforumas.lt
Facebook: dizainoforumas
Daugiau apie renginį čia
10 14–15 Muzikinis spektaklis „Dibukas“

10 14–15
Muzikinis spektaklis „Dibukas“

Mistinė premjera! O buvo taip: XX a. pradžioje Simonas Ans-ky parašė mistikos, magijos ir simbolinių prasmių kupiną pjesę „Dibukas“. Ja žavėjosi ne tik žydai, bet ir kiti Europos šalių žiūrovai.
XX a. ketvirtajame dešimtmetyje „Dibuką“ vaidino dvi žymiausios žydų trupės „Vilniaus trupė“ ir „Habima“. 1937 m. Lenkijoje pagal „Dibuko“ istoriją buvo sukurtas filmas.
Galiausiai mūsų dienomis „Sala-Manca Collective“ (IZ) sukūrė garso spektaklį, kuriame muzika ir aktorių balsai susilieja su filmo vaizdais ir sukuria nepakartojamą patirtį. Šį nebylųjį kino filmą muzikos ir garsų pripildys Kauno miesto simfoninis orkestras ir grupė Izraelio aktorių, kurie atkurs mistinę spektaklio atmosferą, paremtą vaiduoklių istorijomis.
Dirigentas – Ido Shpitalnik  (Izraelis)
Tekstą į lietuvių kalbą vertė Markas Zingeris
Atlikėjai:  Lea Mauas, Diego Rotman, Ayelen Rotman Mauas, Adi Kaplan, Shachar Carmel (Izraelis)
Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian, vadovas Algimantas Treikauskas)
Labai rekomenduojama visiems paslapčių mylėtojams!
Kada? 2022 10 14–15
Kur? Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Raudondvario dvaro Menų inkubatorius
SVARBU. Mokamas renginys. Bilietus galima įsigyti čia.
Organizatoriai: Kaunas 2022
11 25–27 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

2022 11 25-27
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Šiuolaikinio Kauno mito trilogija – kelionė per tris didžiuosius Europos kultūros sostinės renginius, stebint kaip miestas virsta iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Šioje kelionėje kauniečius ir tarptautinę publiką lydi koncertai, parodos, spektakliai ir istorijos – kviečiantys, mokantys, auginantys, sugrąžinantys Kauną į Europos ir pasaulio kultūros kontekstą.
Trilogiją pradėjo seną mąstymą išsprogdinęs „Sukilimas“, pavasarį miestas sutiko su įspūdingiausiu savo istorijoje „Santakos“ savaitgaliu, o Europos kultūros sostinės programą uždarys „Sutartis“. Tai – poetiška miesto istorija, sudėliota iš faktų, legendų, mitų ir vaizduotės. Efektingas renginys leis mėgautis vizualinių sprendimų, šokio, muzikos ir teatro pripildyta panorama, o virsmą į šiuolaikinę sostinę vainikuos sutarties pasirašymas renginio pabaigoje – Europos kultūros sostinės programos palikimo Kaunui, jo istorijai, dabarčiai ir ateičiai dalis. Galiausiai, tai – miestiečių meilės sau ir savo miestui prisipažinimas.
Daugiau apie renginį čia