Programa

01 19-23 I-asis trilogijos veiksmas: Sukilimas

01 19 - 23
I-asis trilogijos veiksmas:
Sukilimas

Sausio 22 dieną, 19:30val. kviečiame visus į istorinį įvykį: Kauno – Europos kultūros sostinės atidarymą!
Atidarymas vyks prie „Žalgirio“ arenos. Iki paskutinės akimirkos atidarymo šou programa bus laikoma paslaptyje.
Atskleisime, kad šou kuria šimtai kauniečių, Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir poezijos sintezė pasakos istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šou programos tikslas – visus įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. Kaunas kviečia žiūrovus tiesiogiai stebėti atidarymo transliaciją visoje Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje bei pasitelkti kultūrą kuriant naują postpandeminę ateitį.
Atidarymo vakaras – centrinis, tačiau ne vienintelis įvykis. Įžanginiai renginiai prasidės jau sausio 19 d. Kauno rajono pakraščiuose ir artės link Kauno centro, didžiajam atidarymo įvykiui burdami vietos bendruomenes.
Šiam išskirtiniam savaitgaliui net keliasdešimt Kauno ir Kauno rajono kultūros įstaigų Kaune kuria specialią programą, kurioje numatyti koncertai, šokio pasirodymai ir spektakliai, ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės.
Kultūrinis atidarymo sukilimas pažadins Mitinį Kauno Žvėrį. Nuo tos akimirkos nuobodu nebus…
Daugiau apie renginį čia
05 20-22 II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

05 20-22
II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

„Santaka“ – antrasis „Didžiosios Kauno mito trilogijos“ renginys. Vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Saulei leidžiantis visus pasitiks Lietuvoje niekada nematyto mastelio šou ant vandens, kurį pristatys britų teatro režisierius Chrisas Baldwinas.
Renginio data neatsitiktinė: gegužės pabaigoje minimas Kauno miesto gimtadienis, o Kauno rajone – viena įsimintiniausių Kauno rajono švenčių – tarptautinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Todėl renginiams skirtas visas savaitgalis. Pavadinimas „Santaka“ simbolizuoja Kauno ir Kauno rajonų gyventojų bendruomeniškumą, ryšius su kitais Europos miestais, o savaitgalio renginiai grąžins mus prie Kauno upių.
Visą savaitgalį žiūrovus, miesto svečius stebins akrobatų, šiuolaikinio cirko pasirodymai, vyks veiksmas upėse, tarptautinio lėlių teatrų festivalio „KAUNAS PUPPET 22“ įžanginiai renginiai, muzikinės iškylos į prie upių išsidėsčiusias Kauno ir Kauno rajono gyvenvietes. Visuomenei bus pristatytas Kauno rajono krante įsikūręs unikalus aplinkos dizaino objektas – „Nemuno7“. Jei tik pandemija leis, būtinai sulauksime ir svečių iš kitų Europos kultūros sostinių ir Alytaus, kuris 2022-aisiais neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.
Šių renginių metu bus galima iš arti pamatyti Mitinį Kauno Žvėrį…
Daugiau apie renginį čia. Programa atsisiųsti.
11 25-27 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

11 25-27
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Oficialusis Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 uždarymas skirtas sudaryti sutartį su savimi ir savo miestu. Susitarti nuo šiol gyventi ilgai ir laimingai!
Didžiojo „Sutarties“ renginio kūrėjai – profesionalūs lietuvių menininkai: Nacionalinės premijos laureatė, kompozitorė Zita Bružaitė, režisierius Gediminas Šeduikis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė, kompozitorius Linas Rimša ir šimtai geriausių Lietuvos atlikėjų stato šiuolaikinę operą.
Uždarymo savaitgalį Kauną puoš įvairiose viešosiose erdvėse įkurdintos šiuolaikinės šviesos instaliacijos, kurios į Kauną atkeliaus iš kitų Europos miestų ir kitų Europos kultūros sostinių. Sekmadienio vakarą Raudondvario dvare išlydėsime kultūros sostinės metus įspūdingu audiovizualiniu šou ir specialia 2022-uosius įamžinančia paroda.
Po šių renginių Kaunas perleis Europos kultūros sostinės titulą kitiems miestams. Tačiau liks šiuolaikinės kultūros miestu.
Kauno Žvėris lieka mieste ir saugo miestiečių sudarytą sutartį...
Daugiau apie renginį čia
01 21–11 30 Williamo Kentridge‘o paroda

2022 01 21 – 11 30
Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko neatsimename“

Vienas įtakingiausių šiuolaikinių pasaulio menininkų. Sąžiningas ir skaudžiai atviras humanistas, dėl kurio parodų varžosi geriausios pasaulio galerijos. Pirmą kartą Rytų Europoje. Milžiniškas įvykis Kaunui ir pačiam menininkui, nes Kaunas – Williamo Kentridge’o protėvių miestas!
„Tai, ko neatsimename“ – paroda, kuria siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius.  
Tai bus svarbiausia Kaunas 2022 paroda. Paroda, vien dėl kurios bus verta atvykti į Kauną ir kuri ilgam įrašys miestą į Europos kultūros žemėlapį.
Daugiau apie renginį čia
01 22 – 09 11 Yoko Ono paroda „Exit it“

2022 01 22 – 09 11
Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Exit it“

Yoko Ono aplanko savo draugo Jurgio Mačiūno gimtinę – Kauną!
Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono myli ir nekenčia, tačiau ją atpažįsta visi. Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų.
Kada? 2022 01 22 – 09 11, 2022 09 09 – 12 04
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16; Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14; Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
Daugiau apie renginį čia
03 30 - 07 31 Marinos Abramović paroda

03 30 - 07 31
Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Taip, ji atvyksta į Kauną! Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 atveria unikalią galimybę pamatyti vienos iš žinomiausių pasaulio menininkių Marinos Abramović personalinę parodą „Būties atmintis“.
Numatyta ekspozicija parengta remiantis parodų ciklu „The Cleaner“ (liet. Valytojas), 2017 m. startavusiu Stokholmo „Moderna Museet“, o savo kelionę konceptualiai baigusiu 2020 m.  menininkės gimtajame Belgrade, kur ji savo kūrybą pristatė po beveik 50 metų pertraukos. Parodoje numatyta išsamiai pristatyti svarbiausius Abramović kūrybos etapus nuo 1960-ųjų – eksponuoti garsiausius kūrinius, interviu videodokumentacijas ir žymiausias menininkės videoinstaliacijas.
Kada? 2022 03 – 07 
Kur? Kauno paveikslų galerija K. Donelaičio g. 16
Organizatoriai: galerija ,,Meno parkas“
Partneriai: Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu“ w Toruniu (PL), Marina Abramović Institute (US), Moderna Museet (SE), Louisiana Museum of Modern Art (DK)
www.menoparkas.lt
Facebook: galerija.meno.parkas
Daugiau apie renginį čia
04 23 – 08 28 Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus

04 23 – 08 28

Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Pirmą kartą istorijoje Kaunas ir Vilnius kalbasi per parodas, vykstančias dviejuose muziejuose vienu metu!
Kaunas ir Vilnius. Amžini varžovai. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai – Vilniuje įsikūrusio MO muziejaus bei Kauno miesto muziejaus bendra paroda abiejuose miestuose. Parodoje „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ pamatysite, kaip šie miestai priklausė vienas nuo kito, vienas kitą formavo ir kaip iš jų įtampos iškilo šiuolaikinė Lietuva. Keturiems parodos skyriams suteikti simboliniai kalnų pavadinimai: Gedimino, Žaliakalnio, Boufalo ir Pelėdų. Kiekvienoje iš jų atskleidžiama viena iš Kauno ir Vilniaus sąveikos formų.
Kada? 2022 04 – 08 
Kur? Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija,  A. Mackevičiaus g. 27; MO muziejus Vilniuje, Pylimo g. 17
Komanda: Ernestas Parulskis, Inga Navickaitė-Drąsutė, Julijonas Urbonas, Justina Juodišiūtė, Kęstutis Lingys, Kotryna Lingienė, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė, Tomas Vaiseta
Organizatoriai: Kauno miesto muziejus, MO muziejus
www.kaunomuziejus.ltwww.mo.lt
mokamas
Daugiau apie renginį čia
04 25–05 01 Japonijos dienos Kaune „WA!“

2022 m. pavasaris
Festivalis „Japonijos dienos Kaune WA“

„Japonijos dienos Kaune WA“ – jūsų bilietas į Tekančios Saulės šalį. Tarp laukiamiausių festivalio renginių – AUROS ir garsaus Japonijos modernaus šokio choreografo Ryu Suzuki jungtinis projektas, garsios pasaulyje kaligrafijos menininkės, gyvenančios JAV, Aoi Yamaguchi performansas, kviečiantis pažinti kaligrafijos meną per įspūdingą spektaklį, roboto gyvai kuriami piešiniai, tradicinė Sakurų stebėjimo šventė „Hanami Matsuri“, turinti daugiau nei 1000 metų tradiciją, vienos garsiausių Japonijoje tradicinio instrumento liutnios atlikėjos Tanaka Kyokusen koncertas, parodos, paskaitos, kinas,  koncertai ir kiti renginiai.
Kada? Balandžio 25d. -gegužės 1 d.
Kur?BLC (K. Donelaičio g. 62), Kauno menininkų namai (V. Putvinskio g. 56).
Organizatoriai: MB Azija LT, Kauno šokio teatras "Aura", VšĮ Kultūrinės ir organizacinės idėjos, VšĮ Kyumeikan mokykla.
Daugiau apie renginį čia: kaunas2022.eu/wa
05 12 - 09 17 „Kaunas 2022“ vasaros scena

2022 05 12 - 09 17

Kaunas 2022 vasaros scena

Kultūros sostinė suteikia sceną! Visą šiltąjį metų laiką Kaunas 2022 kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami mėgautis turtinga programa vasaros scenoje.
Čia susitinka geriausi Lietuvos ir Europos atlikėjai. Įvairių žanrų muzikos koncertų, spektaklių, literatūros skaitymų, maisto degustacijų ir kitų renginių mažiesiems ir suaugusiems programą Kaunas 2022 kuria su keliasdešimčia partnerių Europoje ir Lietuvoje. Nuo gegužės iki rugsėjo – kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių Kauno senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje!
Kada? 2022 05 12 - 09 17
Kur? Kauno rotušė
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
05 14–08 31 Paroda „1972: pramušti sieną“

2022 05 14 – 08 31
Paroda „1972: pramušti sieną“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė.
Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų ir pasipriešinusiųjų sistemai žmonių bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. 
Kada? 2022 05 14 – 08 31 
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Kuratorė Rasa Žukienė
Komanda: Arūnas Streikus, Aušra Lisauskienė, Edgaras Klivis, Egidijus Aleksandravičius, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Gediminas Jankauskas, Genovaitė Vertelkaitė-Bartulienė, Kotryna Džilavjan, Kristina Budrytė-Genevičė, Milda Rutkauskaitė, Raminta Jurėnaitė, Rimantė Tamoliūnienė, Vytautė Šapokaitė-Samulėnienė, Zita Bružaitė
Organizatoriai: Kaunas 2022
Partneriai: Alexandre Vassiliev fondas, Čekijos respublikos ambasada Lietuvoje, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kauno IX forto muziejus, Kauno miesto muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, MO muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, Vytauto Didžiojo universitetas
Mokamas
Daugiau apie renginį čia
05 19–20 Europos kultūros sostinės forumas

05 19–20
Europos kultūros sostinės forumas

Kaunas 2022 Europos kultūros sostinės forumas rodo Kauno pastangą dalyvauti kuriant Europos ateitį. Tai unikali platforma lyderiams, akademikams, kultūros lauko profesionalams ir plačiajai visuomenei.
Miestų merai, ministrai, universitetų profesūra, diplomatai, įstaigų vadovai, kultūros sostinių klubo nariai, visuomenės veikėjai, inovatoriai kiekvienais metais tampa šio forumo diskusijų dalyviais ir pranešėjais. Tai įtakingas tarptautinis renginys, pripažintas svarbiu nuomonės ir kultūros sostinių politikos formuotoju, jis kelia svarbiausius Europos kultūros, politikos ir visuomenės gyvenimo klausimus.
Kada? 2022 05 19–20 
Kur? Kaunas
Organizatoriai: Kaunas 2022
forumas.kaunas2022.eu
su registracija
Daugiau apie renginį čia
05 20 Kiemų šventė

05 20
Kiemų šventė

Apie „Kiemų šventę“ Kaune žino visi. Tad visi žinote, ką veikti gegužės 20-ąją!
„Kiemų šventė“ – jau tradicinis renginys, kuriuo siekiama stiprinti Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojų bendruomeniškumą, draugystę, paminėti artėjančią Tarptautinę kaimynų dieną. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – atsineš į miesto centrą savo kėdes, stalus, kuriuos papuoš baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Renginio metu netikėtose vietose skambės muzika, dalyvius stebins įvairios kūrybinės instaliacijos ir pasirodymai, dalį jų kursite jūs patys – miesto gyventojai ir svečiai. 
Kada? 2022 05 20
Kur? Laisvės al. ir Vilniaus g. 
Organizatoriai: Kaunas 2022 
Facebook: kiemusvente
Daugiau apie renginį čia
05 20–22 II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

2022 05 20-22
II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

„Santaka“ – antrasis „Didžiosios Kauno mito trilogijos“ renginys. Vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Saulei leidžiantis, visus pasitiks Lietuvoje niekada nematyto mastelio šou ant vandens, kurį pristatys britų teatro režisierius Chrisas Baldwinas.
Renginio data neatsitiktinė: gegužės pabaigoje minimas Kauno miesto gimtadienis, o Kauno rajone – viena įsimintiniausių Kauno rajono švenčių – tarptautinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Todėl renginiams skirtas visas savaitgalis. Pavadinimas „Santaka“ simbolizuoja Kauno ir Kauno rajonų gyventojų bendruomeniškumą, ryšius su kitais Europos miestais, o savaitgalio renginiai grąžins mus prie Kauno upių.
Visą savaitgalį žiūrovus, miesto svečius stebins akrobatų, šiuolaikinio cirko pasirodymai, vyks veiksmas upėse, tarptautinio lėlių teatrų festivalio „KAUNAS PUPPET'22“ įžanginiai renginiai, muzikinės iškylos į prie upių išsidėsčiusias Kauno ir Kauno rajono gyvenvietes. Visuomenei bus pristatytas Kauno rajono krante įsikūręs unikalus aplinkos dizaino objektas – „Nemuno7“. Jei tik pandemija leis, būtinai sulauksime ir svečių iš kitų Europos kultūros sostinių ir Alytaus, kuris 2022-aisiais neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.
Šių renginių metu bus galima iš arti pamatyti Mitinį Kauno Žvėrį…
Daugiau apie renginį čia. Programa atsisiųsti.
05 22 „Nemuno7“. Didysis atidarymas

2022 05 22
Didysis kultūros laivas „Nemuno7“. Atidarymas

„Nemuno7“ – Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tarnausiantis kaip vieša kultūrinė erdvė. Objekte derinama technikos istorija, paveldas ir šiuolaikinė architektūra taps nauju Kauno rajono traukos objektu vietiniams gyventojams, svečiams iš Lietuvos ir užsienio.
Kairiajame Nemuno krante esančiame Zapyškio miestelyje parkuojama žemkasė veiks kaip vizualaus meno, medijų ir technologijų, tarpdisciplininio bendradarbiavimo, mokslo, kūrybos ir kultūros centras, pretenduojantis tapti vienu ryškiausių Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 akcentų. 
Objektą bus įdomu stebėti tiek iš išorės, stebint nuo kranto, tiek lankantis jo tiek praplaukiant per šalį Nemuno upe. Žemkasėje „Nemuno7“ bus įrengta erdvė ir menininkų rezidencijoms. Su jų kūrybiniais rezultatais galės susipažinti visi laivo lankytojai. Denyje lankytojų lauks ir netikėta pažintis su gamta. Siekiant atskleisti tvarumo idėją, objekte eksponuojami augalai pionieriai, kurie plinta laisvuose arealuose ir lengvai prisitaiko prie kraštutinių augimo sąlygų.
„Nemuno7“ – objektas, į kurį verta nuolat sugrįžti. Šiltuoju sezonu kiekvieną mėnesį kviesime į vis naują parodą, performansą ar renginį aktualia tema.
Kada? atidarymas 2022 05 22, veiks iki 2022 11 01
Kur? kairysis Nemuno krantas Zapyškyje, Kauno r.
Organizatoriai: VšĮ „Ars Futuri“
www.nemuno7.lt
Daugiau apie renginį čia
06 01–09 10 „Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

06 01 – 09 10
„Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

Šiuo projektu Kauno rajone prasidėjo Europos kultūros sostinės programa. Projekto esmė paprasta: seniūnijos stiprina bendruomenę ir sprendžia kylančius iššūkius per kultūrą. 
Pagreitį „Šiuolaikinės seniūnijos“ įgauti ėmė 2019 m., kai prie projekto prisijungė Linksmakalnio, Garliavos apylinkių, Vilkijos, Karmėlavos, Akademijos, Rokų bei Ringaudų seniūnijos. 2020 m. projekto dalyvių gretas papildė Babtų, Domeikavos, Kačerginės, Raudondvario, Samylų, Ežerėlio, Kulautuvos bei Lapių seniūnijos. Kaunas 2022 seniūnijoms padėjo užmegzti ryšį su menininkais, kultūros lauko žmonėmis, edukatoriais ir tuomet jie visi kartu leidosi į ilgą ir spalvingą kultūrinį kelią. 
Šiuo projektu per kultūrą siekiame pokyčio. O tai – esminis Kaunas 2022 tikslas. 
2022 m. birželio–rugsėjo mėnesiais kviečiame kiekvieną pajausti stiprų bendruomeniškumo ir kūrybiškumo pulsą Kauno rajone ir apsilankyti didžiuosiuose „Šiuolaikinių seniūnijų“ renginiuose. Bus verta, pažadam!
www.visikaipvienas.eu/siuolaikines-seniunijos/
06 29–07 03 Festivalis „Audra“

06 29 – 07 03

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“

Artėja „Audra“. Svarbiausias mūsų programos festivalis. Per keletą dienų pamatysite visą Kauno ateitį!
Šiuolaikinio meno instaliacijos ir įvairiausių atlikėjų pasirodymai. Elektroninė, eksperimentinė ir akustinė muzika Kauno filharmonijoje, Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, Kauno taksi parke, „Pergalės“ koncerne ar Kauno santakoje. Šis visam regionui svarbus renginys žada griausmingą kultūrinį atsinaujinimą.
Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“ – jaunimo gyvenimo būdą, kultūrą ir vertybes atspindintis renginys, kuriantis smalsią bendruomenę per patirtis ir drąsias diskusijas. Jaunimo programos dalyviai – šio festivalio vedliai, idėjiniai lyderiai ir įgyvendintojai. Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 komandos nariai – jų parama.
Kada? 2022 06 29 – 07 03
Kur? Kauno centras
Organizatoriai: Tarptautinė meno kūrėjų asociacija „Freimas“, „Kylantis Kaunas“ programos dalyviai
Daugiau apie renginį čia.
Bilietus galima įsigyti paspaudus čia.
www.audrafestival.lt
07 21–11 30 Istorijų festivalis

2022 07 – 11
Istorijų festivalis

Unikalaus formato festivalis, vienas didžiųjų „Atminties biuro“ programos renginių.
2022 m. „Istorijų festivalis“ išaugo į plačią kelių mėnesių programą, jungiančią skirtingų žanrų, formų ir temų projektus: parodas, spektaklius, koncertus, meno viešose erdvėse kūrinius, ekskursijų ir profesionalių pasakojimo pasirodymų programas ir kt.
Programoje didelis dėmesys skiriamas žydiškajai miesto atminčiai. Jos centre – Pasaulinis litvakų forumas ir didieji programos renginiai – parodos, spektakliai ir koncertai, – skirti geriau pažinti litvakiškas miesto šaknis, o taip pat gydyti istorinės atminties žaizdas.
Kada? 2022 07 – 11
Kur? Kaunas ir Kauno rajonas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.istorijufestivalis.eu 
Daugiau apie renginį čia
2022 08 – 10 Jenny Kagan paroda

2022 08 – 10
Paroda „Iš tamsos“

Pirmą kartą paroda pristatyta Didžiojoje Britanijoje. Dabar ji perkurta specialiai Kaunui. Kodėl? Nes čia ir įvyko parodoje pasakojama istorija.
Menininkė Jenny Kagan (GB) atgaivina tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metu. Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.
„Jie susipažino 1943 m. gete. Jai buvo tik 18 metų. Tai istorija apie priespaudą ir persekiojimą, nesuvokiamą netektį ir siaubą, bet visų pirma tai – meilės bei išlikimo istorija“, – sako menininkė.
Kada? 2022 08 – 10 
Kur? Gimnazijos g. 2/4
Organizatoriai: Kaunas 2022
mokamas
Daugiau apie renginį čia
08 05–28 Festivalis „ConTempo“

08 05–28
Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“

2022-ųjų „ConTempo“ programoje laukia įspūdingiausi projektai festivalio istorijoje.
Štai kelios iš būsimų premjerų:
Unikalus australų šiuolaikinio cirko kompanijos „Circa“ ir Jungtinės Karalystės architektų „AL_A“ projektas „Bounce“ – milžiniška pripučiamą pilį primenanti ir aplinką tarsi veidrodis atspindinti struktūra, kuri tampa interaktyvia šiuolaikinio cirko spektaklio erdve.
Garsus prancūzų šiuolaikinio cirko menininkas Borisas Gibé filosofišką spektaklį „L’absolu“ atliks specialiai sukurtoje 12 metrų aukščio metalinėje cilindro formos teatro arenoje.
2022-aisiais į festivalį sugrįš kauniečių jau pažįstama ir pamilta trupė „Kamchàtka“ (ES). Šįkart – su migruojančio gatvės teatro žanro spektakliu „Fugit“, leisiančiu pasinerti į bėglių, ieškančių geresnio pasaulio, gyvenimą.
Kada? 2022 08 05–28
Kur? Kaunas ir Kauno rajonas
Vadovė, kuratorė Gintarė Masteikaitė
Komanda: Eglė Nevedomskė, Vasara Visockaitė, Stefanija Paulauskaitė, Miglė Kolinytė, Povilas Laurinaitis
Organizatoriai:  VšĮ „Kultūros platforma“
Partneriai: „Nuepiko“, Architektų kompanija „AL_A“ (UK), Strijbos (NL), Van Rijswijk (NL),  „Kamchàtka“ (ES), Ivo Dimchev (BG), Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos šokio informacijos centras, L’Institut français de Lituanie, Šeiko šokio teatras, „Circa“ (AU), Boris Gibé  (FR), „Rhizome“ (FR)
www.contempofestival.lt  
dalis mokamų
Daugiau apie renginį čia
09 02 “Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“

09 02
Muzikos festivalis “Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“

Išskirtiniame koncerte pasirodys Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas), Kauno valstybinis choras (dirigentas ir meno vadovas Robertas Šervenikas), jungtinis tarptautinis chorasi bei pianistė Onutė Gražinytė.
Baroko perlu vadinamame Pažaislio vienuolyne skambės įvairiomis spalvomis žėrintis Maurice‘o Ravelio „Koncertas fortepijonui ir orkestrui G-dur“, o koncerto kulminacija numatoma pasaulinė vieno įdomiausių XX a. lenkų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo „Devintosios simfonijos“ premjera.
Kada? 2022 09 02
Kur? Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31
Organizatoriai: VšĮ „Pažaislio muzikos festivalis“
www.pazaislis.lt
Facebook: pazaislis
mokamas
09 09–25 Festivalis „Magenta“

09 09–25
Magenta landšafto dizaino festivalis

„Magenta“ – unikalus festivalis Lietuvoje. Viešose erdvėse žiūrovai gali pamatyti tarptautinės menininkų, architektų, landšafto komandų iš įvairių kitų šalių sukurtas instaliacijas, objektus ir kitus meno kūrinius.
Šie kūriniai specialiai sukurti miesto kontekstui. Didžiuliai Kauno žalieji plotai ir daugybė vandenų puikiai tinka įprasminti miesto ir gamtos dermę.
Festivalio „Magenta“ renginiai – plataus spektro ir apima edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, tarpdisciplininius projektus, renginius, taktinį urbanizmą, viešų erdvių bei landšafto dizaino objektų kūrimą.
Drauge ieškokime atsakymo: miestas gamtoje ar gamta mieste?
Kada? 2022 09 09–25
Kur? Kaunas
Organizatoriai: VšĮ „Šeimos laikas“
Partneriai: Better Cities Film Festival (US), Kauno architektūros festivalis KAFe, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, UNESCO Dizaino miestų tinklas, VDU Botanikos sodas
www.landscapedesignfest.eu
Facebook: Magentalandsaftodizainofestivalis
Daugiau apie renginį čia
09 10 „Fluxus“ festivalis

09 10
Fluxus festivalis

„Fluxus festivalis“ – viena didžiausių Kaunas 2022 sėkmių.  Tai – tikrasis Kauno karnavalas! Kauniečiai jam pradeda ruoštis iš anksto: gaminasi kostiumus ir rekvizitą. Mat pagrindinis festivalio tikslas – netikėtu būdu, naudojant nestandartinę aprangą įkopti į Parodos kalną.
Kiekvienais metais Parodos kalnas specialiai uždaromas lygiai 22 minutėms!
Kopimas į kalną prasidės „Fluxus“ pradininko Jurgio Mačiūno skvere, o užkopę dalyviai įsitrauks į specialiai paruoštą karnavalo programą.
Kada? 2022 09 10
Kur? Parodos kalbas, Ąžuolyno parkas
Organizatoriai: Kaunas 2022
Partneris: Walk the Plank (GB)
Daugiau apie renginį čia
09 22–10 22 Festivalis „Rytai–Rytai“

09 22 – 10 22
Kauno architektūros festivalis „Rytai-Rytai“

2022 m. į Kauno architektūros festivalio programą sugrįžta tarptautinis, profesionalams ir plačiam visuomenės ratui skirtas architektūros projektas, pritraukiantis geriausius Lietuvos ir Japonijos architektus, architektūros mokyklų studentus.
„Rytai–Rytai“ yra ilgalaikio bendradarbiavimo projektas, kuris padėjo pamatus iki tol neegzistavusiems Lietuvos ir Japonijos architektūros mainams ir vysto bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos architektų bendruomenių: vyks forumas, parodos, profesionalų paskaitos, architektūros srities studentų darbų konkursas. Festivalio kuratorius – Gintaras Balčytis.
Kada? 2022 09 22 – 10 22
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius
Partneriai: Japonijos architektūros institutas
www.kafe.ltwww.laskaunas.lt
Su registracija
Daugiau apie renginį čia
09 29–30 Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

09 29–30

Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 m. pakvies po visą pasaulį pasklidusius litvakus trumpam sugrįžti į protėvių žemę ir susitikti Pasauliniame litvakų kultūros forume.
Kelias dienas truksiančiame renginyje – turtinga kultūrinė programa ir garsių menininkų, mokslininkų bei kultūros pasaulio atstovų diskusijos. Kalbėsime apie litvakišką tapatybę, atmintį ir kultūros vaidmenį kuriant galimas ateities dialogo vizijas.
Klausime: Ką reiškia būti litvaku ir ką skirtingoms litvakų kartoms šiandien reiškia Lietuva? Kaip kultūra ir menas gali padėti suprasti istoriją ir paskatinti atvirumą bei dialogą? Kokią vietą litvakai užima istorinėje ir kolektyvinėje Lietuvos atmintyje
Kada? 2022 09 29–30
Kur? VDU Didžioji salė, Daukanto g. 28
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.kaunas2022.eu/litvakforum
Daugiau apie renginį čia
09 30–10 01 „Kauno kantata“

09 30 – 10 01
„Kauno kantata“

Publikos laukia nepamirštamas įvykis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Specialiai Kaunui parašytos kompozitoriaus Philipas Milleris (Pietų Afrikos Respublika) kantatos pasaulinė premjera!
Keletą metų kurta kompozicija yra bendradarbiavimo su menininke Jenny Kagan (Didžioji Britanija) ir vietos muzikos kūrėjais rezultatas. Kūrinys – įtraukianti muzikinė patirtis, kviečianti klausytojus pasinerti į daugiataučio miesto praeitį ir sudėtingas Kauno istorijas. Tai – ir jaudinanti garso ir vaizdo sintezė, apeliuojanti į suvokėjo moralę. Prie šios muzikinės kelionės prisijungė daugiau nei šimtas vietos muzikantų ir dainininkų, chorų, skirtingų žanrų ir kartų atstovų.
Kada? 2022 09 30 – 10 01
Kur? Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Kaunas 2022
Mokamas
Daugiau apie renginį čia
09 09 – 12 04 Yoko Ono „Laisvės pažinimo sodas“

2022 01 22 – 09 11

Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Laisvės pažinimo sodas“

Yoko Ono aplanko savo draugo Jurgio Mačiūno gimtinę – Kauną!
Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų. 
Kada? 2022 01 22 – 09 11, 2022 09 09 – 12 04
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16, Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14, Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
10 05–15 Kauno dizaino festivalis

10 05-15
Kauno dizaino festivalis.

2022 m. rudenį Kaunas švęs dizainą. Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO Dizaino miesto statusą. Statusas įpareigoja!
Tarptautinis Kauno dizaino festivalis – tarpdisciplininių renginių (parodų, dirbtuvių, susitikimų, konferencijų, instaliacijų viešose miesto erdvėse) ciklas, kviečiantis miestiečius ir miesto svečius pažinti autentiško Kauno dizaino šaknis, Lietuvos šiuolaikinio dizaino kūrėjus, dizaino inovacijas, pažangias užsienio kūrėjų praktikas. Taip pat skatinantis kelti klausimus apie miesto patogumą ir prieinamumą visiems, galimybes visiems kurti mieste ir jo apylinkėse meno galeriją viešosiose miesto erdvėse.
Sekite informaciją internete. Laukiame jūsų festivalio renginiuose!
Kada? 2022 10
Kur? Kaunas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.dizainaskaune.lt
Facebook: dizainaslaimei
Daugiau apie renginį čia
10 05-11 13 OSTRALE bienalės paroda

10 05 - 11 13
Ostralės bienalė „Srovės nepasroviui / Vandens galia“

2022 m. išvažiuojamosios šiuolaikinio meno Drezdeno Ostralės bienalės parodos pristatymas numatomas Kaune. Bienalėje pristatomi įspūdingi menininkų kūriniai, kurie buvo atrinkti ir 2021 m. eksponuojami „Ostrale“ bienalėje „O21“, vykusioje Drezdene.
Nuo 2016 m. „Ostrale“ bienalė, kurioje siekiama pristatyti tarpdisciplininį savo parodų turinį įvairiose Europos vietose, rengia išvažiuojamąsias parodas. Bendradarbiaujama su tokiais Europos kultūros sostinėmis tapusiais miestais – Pécs 2010 (HU), Wrocław 2016 (PL), Valletta 2018 (MT) ir Rijeka 2020 (HR).
Kada? 2022 09 01 – 10 01
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Dresdenas, Rethelstraße 45
Kuratoriai: Ivana Meštrov (HR), Krisztián Kukla (HU), Natasa Bodrozic (HR), Patricija Gilytė
Organizatoriai: VšĮ „Ars futuri“
Partneriai: Ostrale Biennial for Contemporary Art (DE)
Daugiau apie renginį čia
10 09 Royal Philharmonic Orchestra

10 09
Royal Philharmonic Orchestra koncertas Kaune

Karališka dovana – išskirtinis „Royal Philharmonic Orchestra“ (GB) koncertas Kaune!
Europos kultūros sostinės ir Lietuvos klausytojai turės unikalią progą išgirsti vieną prestižiškiausių Jungtinės Karalystės orkestrų – „Royal Philharmonic Orchestra“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vasily Petrenka).
Orkestras pasirodys kartu su galingu skambesiu pasižyminčiu Kauno valstybiniu choru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas). Jų bendrai atliekamas kūrinys – Ludwigo van Beethoveno „Choralinė fantazija, op. 80“ – žymiosios „Odės džiaugsmui“, Europos Sąjungos himno, pirmtakė, visiems dovanos gausybę džiugių emocijų.
Kada? 2022 10 09
Kur? Kauno sporto halė, Perkūno al. 5
Organizatoriai: KĮ „Kauno valstybinė filharmonija“
www.kaunofilharmonija.ltFacebook: kaunofilharmonija
mokamas
10 14 Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

10 14
Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

Kaunas – tarp svarbiausių pasaulio dizaino miestų. Asamblėja – tai unikali proga pristatyti Kauną kaip dizaino miestą tarptautinėje erdvėje, užmegzti ryšius tarp įvairių šalių dizaino bendruomenių, susitikti kūrėjams.
Asamblėjoje dalyvauja tokie pasauliniai dizaino tinklai kaip UNESCO Dizaino miestų tinklas, icoD (International Council of Design), BEDA (Bureau of European Design Associations), EIDD (Design for All Europe). Vyks įvairūs susitikimai, seminarai ir konferencijos.
Prieš asamblėją Kaune įvyks ilgametes tradicijas turinčių tarptautinių ir vietinių dizaino tinklų svarbiausi metiniai renginiai, kuriuose dalyvaus dizaino politikos formuotojai, įvairių dizaino sričių praktikai, dizaino švietėjai iš įvairiausių pasaulio šalių.
Kada? 2022 10 14
Kur? „Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50 ir kt. Kaune
Organizatoriai: Kaunas 2022, Lietuvos dizaino forumas, Lietuvos dizaino asociacija
www.dizainoforumas.lt
Facebook: dizainoforumas
Daugiau apie renginį čia
11 25–27 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

2022 11 25-27
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Oficialusis Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 uždarymas skirtas sudaryti sutartį su savimi ir savo miestu. Susitarti nuo šiol gyventi ilgai ir laimingai!
Didžiojo „Sutarties“ renginio kūrėjai – profesionalūs lietuvių menininkai: Nacionalinės premijos laureatė, kompozitorė Zita Bružaitė, režisierius Gediminas Šeduikis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė, kompozitorius Linas Rimša ir šimtai geriausių Lietuvos atlikėjų stato šiuolaikinę operą.
Uždarymo savaitgalį Kauną puoš įvairiose viešosiose erdvėse įkurdintos šiuolaikinės šviesos instaliacijos, kurios į Kauną atkeliaus iš kitų Europos miestų ir kitų Europos kultūros sostinių. Sekmadienio vakarą Raudondvario dvare išlydėsime kultūros sostinės metus įspūdingu audiovizualiniu šou ir specialia 2022-uosius įamžinančia paroda.
Po šių renginių Kaunas perleis Europos kultūros sostinės titulą kitiems miestams. Tačiau liks šiuolaikinės kultūros miestu.Kauno Žvėris lieka mieste ir saugo miestiečių sudarytą sutartį...
Daugiau apie renginį čia

Pasibaigę įvykiai

iki 01 23 MagiC Carpets Landed

2021 11 05 – 2022 01 23
Paroda „Magic Carpets Landed“

Tai – vienas seniausių Kaunas 2022 projektų. „Kūrybiškos Europos“ finansuojamas „MagiC Carpets“ (liet. Stebuklingi kilimai) parodys Kaunui, kas nuveikta per ketverius metus. Būtinai ateikite pažiūrėti.
Projektas pasakoja apie keliones tarp žmonių, bendruomenių, menininkų ir kuratorių.
Benedettos Carpi de Resmini (IT) kuruojamojoje parodoje bus pristatomi „MagiC Carpets“ projekto metu sukurti meno kūriniai, eksponuojami Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje ir kitose viešose miesto erdvėse. Parodos lankytojus lydės specialiai parodai sukurtas papildytos realybės gidas. Bus išleistas katalogas, kuriame – per ketverius metus sukurti meno kūriniai ir jų autoriai, aktualūs tekstai apie kūrybinį darbą su bendruomenėmis viešose erdvėse.
Daugiau apie renginį čia
iki 02 20 Kauno Bienalė

2021 11 12  – 2022 02 20
13-oji Kauno bienalė „Once Upon Another Time... gyveno jie jau kitaip“

13-oji Kauno bienalė klaus, kaip skirtingas pasaulio vietas sujungti su žmonių istorijomis?
Kauno bienalės paroda nagrinėja įvairius žmonijos atsparumo bei prisitaikymo atvejus. Pristatomi 23 tarptautinių menininkų ar jų grupių kūriniai, tyrinėjantys mitus ir pasakas bei realybėje patirtas asmenines ir bendruomenines išlikimo ir virsmo istorijas. Neįprastose vietose įkurdintų šiuolaikinio meno objektų lankymas bienalės lankytojams taps pažintine kelione po Kauno miestą ir žmonijos išgyvenimo istoriją.
Kur? Santakos g. 11, V.Putvinskio g. 64, Laisvės al. 106
Organizatoriai: VšĮ „Kauno bienalė“
Partneriai: Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus / Velnių muziejus, Kanados ambasados biuras Lietuvoje, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Krepšinio namai, Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus
www.bienale.lt
mokamas
Daugiau apie renginį čia
01 19–23 I-asis trilogijos veiksmas: Sukilimas

01 20 - 23

I-asis trilogijos veiksmas. Sukilimas

Sausio 22 dieną, 19 valandą 30 minutės kviečiame visus į istorinį įvykį: Kauno – Europos kultūros sostinės atidarymą!
Atidarymas vyks prie „Žalgirio“ arenos. Iki paskutinės akimirkos atidarymo šou programa bus laikoma paslaptyje.
Atskleisime, kad šou kuria šimtai kauniečių, Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir slam poezijos sintezė pasakos istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šou programos tikslas – visus įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. Kaunas kviečia žiūrovus tiesiogiai stebėti atidarymo transliaciją visoje Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje bei pasitelkti kultūrą kuriant naują postpandeminę ateitį. 
Atidarymo vakaras – centrinis, tačiau ne vienintelis įvykis. Įžanginiai renginiai prasidės jau sausio 19 d. Kauno rajono pakraščiuose ir artės link Kauno centro, didžiajam atidarymo įvykiui burdami vietos bendruomenes.
Šiam išskirtiniam savaitgaliui net keliasdešimt Kauno ir Kauno rajono kultūros įstaigų Kaune kuria specialią programą, kurioje numatyti koncertai, šokio pasirodymai ir spektakliai, ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės.
Kultūrinis atidarymo sukilimas pažadins Mitinį Kauno Žvėrį. Nuo tos akimirkos nuobodu nebus…
Daugiau apie renginį čia
01 22–04 10 Modernizmas ateičiai 360/365

01 22 – 04 10 Tarptautinė paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“

Ši paroda – Kaunas 2022 Modernizmo programos ataskaita jums! Tai vienas ryškiausių Europos kultūros sostinės atidarymo ciklo akcentų.
Daugiau nei dvidešimt menininkų ir architektų. Penkios šalys. Lietuviškojo modernizmo šedevras – Kauno centrinis paštas. Paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“ kalba apie modernizmo paveldo likimą šiuolaikiniuose Europos miestuose. Ja siekiama atskleisti šio architektūros stiliaus vertę ir patrauklumą šiuolaikiniam žiūrovui, miestiečiui, specialistui ir mėgėjui.
Kada? 2022 01 22 – 04 10
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė
Menininkai: Arūnas Periokas, Hugo Herrera Tobon, Marius Pinigis, Martynas Timinskas, Patris Židelevičius, Rita Kundrotaitė, Rokas Mikšiūnas, Tadas Stalyga (LT); Andriy Linik, Olha Kuzyura, (UA); Andrea Uváčiková, Josef Řehák, Karin Písaříková, Karolína Strnadová, Michal Trávníček, Zuzana Bartošová (CZ); Erich Weiss, Ingel Vaikla, Jonas Vansteenkiste, Malgorzata Olchowska (BE); Shay Zilberman (IZ)
Architektai: Office De Architectura – Andrius Ropolas, Jautra Bernotaitė, Paulius Vaitiekūnas
Organizatoriai: Kaunas 2022
Partneriai: Lvov Cultural Strategy Institute (CSI) (UA), Intercommunale Leiedal (BE), Vaizard, z.ú. (CZ), Liebling House – The White City Center (IZ)
www.modernizmasateiciai.lt 
Mokama
Daugiau apie renginį čia
Data bus patikslinta Tarptautinis kongresas

Data bus patikslinta
Tarptautinis kongresas „Laimės prielaidos 2022. Bendruomenės“

Pasitelkdami mokslą ir meną, kongreso dalyviai kviečiami kritiškai mąstyti ir tikrinti Laimės prielaidas. Ką reiškia Laimės sąvoka socialiniuose, ekonominiuose, filosofiniuose, meno kontekstuose? Kaip ji siejasi su bendruomenėmis – tiek žmonių, tiek gamtos?
Kongreso renginiai vyks tris dienas. Kiekvieną iš jų sudarys trys dalys: mokslinių paskaitų ir diskusijų rytas, kūrybinių dirbtuvių popietė ir meno vakaras.
Kada? 2022 03 17–20
Kur? Vytauto Didžiojo universitetas
Organizatoriai: Vytauto Didžiojo universitetas
Daugiau apie renginį čia
03 20 Laimės diena

03 20
Tarptautinė laimės diena

„Laimės diena“ yra viena didžiųjų Kaunas 2022 projekto sėkmės istorijų. Ši diena tapo didžiuliu edukaciniu projektu, mokiusiu miestiečius atidumo kitam, dėmesio niuansui, jautrumo smulkmenoms. Šis festivalis liks Kaune ir pasibaigus Europos kultūros sostinės programai.
Pirmą kartą paminėta Kaune prieš trejus metus, ši šventė iš Kaunas 2022 biuro išplito po visą Kauną ir Lietuvą, įtraukdama tūkstančius žmonių verslo įmonėse, kultūros organizacijose, namų, mokyklų ir darželių bendruomenes. Kasmet „Laimės diena“ kelia vis kitą temą: žvelgiame į laimę šalia, galvojame apie tuos, kam ji sunkiau prieinama, kalbame apie tvarumą. Karantino metais laimę atnešė kultūrinis pakilimas, o 2022-aisiais švęsime laimę būti bendruomenėje.
Kada? 2022 03 20
Kur? Kaunas, Kauno rajonas ir visa Lietuva
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.laimesdiena.lt
Daugiau apie renginį čia