Programa

01 19-23 I-asis trilogijos veiksmas: Sukilimas

01 19 - 23
I-asis trilogijos veiksmas:
Sukilimas

Sausio 22 dieną, 19:30val. kviečiame visus į istorinį įvykį: Kauno – Europos kultūros sostinės atidarymą!
Atidarymas vyks prie „Žalgirio“ arenos. Iki paskutinės akimirkos atidarymo šou programa bus laikoma paslaptyje.
Atskleisime, kad šou kuria šimtai kauniečių, Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir poezijos sintezė pasakos istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šou programos tikslas – visus įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. Kaunas kviečia žiūrovus tiesiogiai stebėti atidarymo transliaciją visoje Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje bei pasitelkti kultūrą kuriant naują postpandeminę ateitį.
Atidarymo vakaras – centrinis, tačiau ne vienintelis įvykis. Įžanginiai renginiai prasidės jau sausio 19 d. Kauno rajono pakraščiuose ir artės link Kauno centro, didžiajam atidarymo įvykiui burdami vietos bendruomenes.
Šiam išskirtiniam savaitgaliui net keliasdešimt Kauno ir Kauno rajono kultūros įstaigų Kaune kuria specialią programą, kurioje numatyti koncertai, šokio pasirodymai ir spektakliai, ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės.
Kultūrinis atidarymo sukilimas pažadins Mitinį Kauno Žvėrį. Nuo tos akimirkos nuobodu nebus…
Daugiau apie renginį čia
05 20-22 II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

05 20-22
II-asis trilogijos veiksmas: Santaka

„Santaka“ – antrasis „Didžiosios Kauno mito trilogijos“ renginys. Vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kauno santakoje – kviečiame žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Saulei leidžiantis visus pasitiks Lietuvoje niekada nematyto mastelio šou ant vandens, kurį pristatys britų teatro režisierius Chrisas Baldwinas.
Renginio data neatsitiktinė: gegužės pabaigoje minimas Kauno miesto gimtadienis, o Kauno rajone – viena įsimintiniausių Kauno rajono švenčių – tarptautinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“. Todėl renginiams skirtas visas savaitgalis. Pavadinimas „Santaka“ simbolizuoja Kauno ir Kauno rajonų gyventojų bendruomeniškumą, ryšius su kitais Europos miestais, o savaitgalio renginiai grąžins mus prie Kauno upių.
Visą savaitgalį žiūrovus, miesto svečius stebins akrobatų, šiuolaikinio cirko pasirodymai, vyks veiksmas upėse, tarptautinio lėlių teatrų festivalio „KAUNAS PUPPET 22“ įžanginiai renginiai, muzikinės iškylos į prie upių išsidėsčiusias Kauno ir Kauno rajono gyvenvietes. Visuomenei bus pristatytas Kauno rajono krante įsikūręs unikalus aplinkos dizaino objektas – „Nemuno7“. Jei tik pandemija leis, būtinai sulauksime ir svečių iš kitų Europos kultūros sostinių ir Alytaus, kuris 2022-aisiais neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.
Šių renginių metu bus galima iš arti pamatyti Mitinį Kauno Žvėrį…
Daugiau apie renginį čia. Programa atsisiųsti.
11 25-27 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

11 25-27
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Oficialusis Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 uždarymas skirtas sudaryti sutartį su savimi ir savo miestu. Susitarti nuo šiol gyventi ilgai ir laimingai!
Didžiojo „Sutarties“ renginio kūrėjai – profesionalūs lietuvių menininkai: Nacionalinės premijos laureatė, kompozitorė Zita Bružaitė, režisierius Gediminas Šeduikis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė, kompozitorius Linas Rimša ir šimtai geriausių Lietuvos atlikėjų stato šiuolaikinę operą.
Uždarymo savaitgalį Kauną puoš įvairiose viešosiose erdvėse įkurdintos šiuolaikinės šviesos instaliacijos, kurios į Kauną atkeliaus iš kitų Europos miestų ir kitų Europos kultūros sostinių. Sekmadienio vakarą Raudondvario dvare išlydėsime kultūros sostinės metus įspūdingu audiovizualiniu šou ir specialia 2022-uosius įamžinančia paroda.
Po šių renginių Kaunas perleis Europos kultūros sostinės titulą kitiems miestams. Tačiau liks šiuolaikinės kultūros miestu.
Kauno Žvėris lieka mieste ir saugo miestiečių sudarytą sutartį...
Daugiau apie renginį čia
01 21–11 30 Williamo Kentridge‘o paroda

2022 01 21 – 11 30
Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko neatsimename“

Vienas įtakingiausių šiuolaikinių pasaulio menininkų. Sąžiningas ir skaudžiai atviras humanistas, dėl kurio parodų varžosi geriausios pasaulio galerijos. Pirmą kartą Rytų Europoje. Milžiniškas įvykis Kaunui ir pačiam menininkui, nes Kaunas – Williamo Kentridge’o protėvių miestas!
„Tai, ko neatsimename“ – paroda, kuria siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius.  
Tai bus svarbiausia Kaunas 2022 paroda. Paroda, vien dėl kurios bus verta atvykti į Kauną ir kuri ilgam įrašys miestą į Europos kultūros žemėlapį.
Daugiau apie renginį čia
01 22 – 09 11 Yoko Ono paroda „Exit it“

2022 01 22 – 09 11
Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Exit it“

Meno pasaulio nonkonformistę Yoko Ono myli ir nekenčia, tačiau ją atpažįsta visi. Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų.
Kada? 2022 01 22 – 09 11, 2022 09 09 – 12 04
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16; Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14; Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
Daugiau apie renginį čia
04 23 – 08 28 Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus

04 23 – 08 28

Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Pirmą kartą istorijoje Kaunas ir Vilnius kalbasi per parodas, vykstančias dviejuose muziejuose vienu metu!
Kaunas ir Vilnius. Amžini varžovai. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai – Vilniuje įsikūrusio MO muziejaus bei Kauno miesto muziejaus bendra paroda abiejuose miestuose. Parodoje „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ pamatysite, kaip šie miestai priklausė vienas nuo kito, vienas kitą formavo ir kaip iš jų įtampos iškilo šiuolaikinė Lietuva. Keturiems parodos skyriams suteikti simboliniai kalnų pavadinimai: Gedimino, Žaliakalnio, Boufalo ir Pelėdų. Kiekvienoje iš jų atskleidžiama viena iš Kauno ir Vilniaus sąveikos formų.
Kada? 2022 04 – 08 
Kur? Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija,  A. Mackevičiaus g. 27; MO muziejus Vilniuje, Pylimo g. 17
Komanda: Ernestas Parulskis, Inga Navickaitė-Drąsutė, Julijonas Urbonas, Justina Juodišiūtė, Kęstutis Lingys, Kotryna Lingienė, Miglė Survilaitė, Rasa Žukienė, Tomas Vaiseta
Organizatoriai: Kauno miesto muziejus, MO muziejus
www.kaunomuziejus.ltwww.mo.lt
mokamas
Daugiau apie renginį čia
04 19 - 09 15 Kultūra į kiemus

04 19 - 09 15
Fluxus Labas! Projektas „Kultūra į kiemus“

Šis projektas – Kaunas 2022 pasididžiavimas. 
Tai – vienas sėkmingiausių pandemijos paskatintų projektų Europos Sąjungoje, daugelio kopijuotas ir pristatytas tarptautiniams apdovanojimams.
„Fluxus Labas! Kiemas“ jau nuo 2019 m. skatino kiemų gyventojus ir jų kaimynus keisti savo gyvenamąją aplinką, prisiimti atsakomybę už ją bei kūrybiškai spręsti kylančius iššūkius. Iki 2022 m. įgyvendinta 14 projektų įvairiose Kauno miesto ir Kauno rajono teritorijose: kiemo spektakliai, meniniai kiemų ženklai, unikalūs mažosios architektūros elementai, ir viskas sukurta pačių gyventojų rankomis ir gera valia.
2022 m. kviečiame visus į net 80 Kauno miesto kiemų, kuriuose savo pasirodymus dovanos teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, muzikos ir kt. atlikėjai.
„Kultūra į kiemus“ aplankys 11 Kauno miesto seniūnijų, kiekvienoje iš jų užtruks 3 dienas, nuo 18.00 iki 22.00 val., o po jų vyks savaitgaliniai „Fluxus laboratorijų“ renginiai.
Šilainiai 04 19–21
Eiguliai 06 07–09
Dainava 06 14–16
Šančiai 06 24–26
Panemunė 07 05–07
Centras 07 13–14, 16
Gričiupis 07 19–21
Žaliakalnis 08 02–04
Petrašiūnai 08 09–11
Vilijampolė 08 16–18
Aleksotas 09 13–15
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.fluxuslabas.eu
Facebook: FluxusLabas
05 12 - 09 17 „Kaunas 2022“ vasaros scena

2022 05 12 - 09 17

Kaunas 2022 vasaros scena

Visą šiltąjį sezoną Kauno senamiesčio širdis – Rotušės aikštė – plaks kultūros ritmu. Įsimintiniausiais pasirodymais, koncertais, degustacijomis ir susitikimais jus džiugins čia įsikūrusi „Kaunas 2022“ vasaros scena. Nuo gegužės iki rugsėjo jūsų laukia kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais. Naujienas sekite facebook. Daugiau informacijos internete čia.
05 14–08 31 Paroda „1972: pramušti sieną“

2022 05 14 – 08 31
Paroda „1972: pramušti sieną“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė.
Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų ir pasipriešinusiųjų sistemai žmonių bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. 
Kada? 2022 05 14 – 08 31 
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Kuratorė Rasa Žukienė
Komanda: Arūnas Streikus, Aušra Lisauskienė, Edgaras Klivis, Egidijus Aleksandravičius, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Gediminas Jankauskas, Genovaitė Vertelkaitė-Bartulienė, Kotryna Džilavjan, Kristina Budrytė-Genevičė, Milda Rutkauskaitė, Raminta Jurėnaitė, Rimantė Tamoliūnienė, Vytautė Šapokaitė-Samulėnienė, Zita Bružaitė
Organizatoriai: Kaunas 2022
Partneriai: Alexandre Vassiliev fondas, Čekijos respublikos ambasada Lietuvoje, Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kauno IX forto muziejus, Kauno miesto muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, MO muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, Vytauto Didžiojo universitetas
Mokamas
Daugiau apie renginį čia
05 22–11 01 Didysis kultūros laivas „Nemuno7“

05 22 - 11 01
Didysis kultūros laivas „Nemuno7“

Kairiajame Nemuno krante esančiame Zapyškio miestelyje parkuojama žemkasė veikia kaip vizualaus meno, medijų ir technologijų, tarpdisciplininio bendradarbiavimo, mokslo, kūrybos ir kultūros centras, pretenduojantis tapti vienu ryškiausių Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 akcentų.
Objektas kuriamas 1965 m. tuometinės Čekoslovakijos statybos žemkasėje, kuri dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos nebegali būti naudojama pagal tiesioginę paskirtį. Užuot objektą sunaikinus, pasirinktas tvaresnis sprendimas – suteikti jam naują vaidmenį ir transformuoti į kultūrinę erdvę, kuri kviečia visuomenę apmąstyti vandens temą iš meno, istorijos ar mokslo perspektyvos. 
Kiekvienu projekto gyvavimo laikotarpiu kviečiame pažinti vis kitą teminį aspektą.
Kada? atidarymas 2022 05 22, veiks iki 2022 11 01
Kur? kairysis Nemuno krantas Zapyškyje, Kauno r.
Organizatoriai: VšĮ „Ars Futuri“
www.nemuno7.lt
06 01–09 10 „Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

06 01 – 09 10
„Šiuolaikinių seniūnijų“ festivalis

Šiuo projektu Kauno rajone prasidėjo Europos kultūros sostinės programa. Projekto esmė paprasta: seniūnijos stiprina bendruomenę ir sprendžia kylančius iššūkius per kultūrą. 
Pagreitį „Šiuolaikinės seniūnijos“ įgauti ėmė 2019 m., kai prie projekto prisijungė Linksmakalnio, Garliavos apylinkių, Vilkijos, Karmėlavos, Akademijos, Rokų bei Ringaudų seniūnijos. 2020 m. projekto dalyvių gretas papildė Babtų, Domeikavos, Kačerginės, Raudondvario, Samylų, Ežerėlio, Kulautuvos bei Lapių seniūnijos. Kaunas 2022 seniūnijoms padėjo užmegzti ryšį su menininkais, kultūros lauko žmonėmis, edukatoriais ir tuomet jie visi kartu leidosi į ilgą ir spalvingą kultūrinį kelią. 
Šiuo projektu per kultūrą siekiame pokyčio. O tai – esminis Kaunas 2022 tikslas. 
2022 m. birželio–rugsėjo mėnesiais kviečiame kiekvieną pajausti stiprų bendruomeniškumo ir kūrybiškumo pulsą Kauno rajone ir apsilankyti didžiuosiuose „Šiuolaikinių seniūnijų“ renginiuose. Bus verta, pažadam!
www.visikaipvienas.eu/siuolaikines-seniunijos/
07 21–11 30 Istorijų festivalis

2022 07 – 11
Istorijų festivalis

Unikalaus formato festivalis, vienas didžiųjų „Atminties biuro“ programos renginių.
2022 m. „Istorijų festivalis“ išaugo į plačią kelių mėnesių programą, jungiančią skirtingų žanrų, formų ir temų projektus: parodas, spektaklius, koncertus, meno viešose erdvėse kūrinius, ekskursijų ir profesionalių pasakojimo pasirodymų programas ir kt.
Programoje didelis dėmesys skiriamas žydiškajai miesto atminčiai. Jos centre – Pasaulinis litvakų forumas ir didieji programos renginiai – parodos, spektakliai ir koncertai, – skirti geriau pažinti litvakiškas miesto šaknis, o taip pat gydyti istorinės atminties žaizdas.
Kada? 2022 07 – 11
Kur? Kaunas ir Kauno rajonas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.istorijufestivalis.eu 
Daugiau apie renginį čia
2022 08 – 10 Jenny Kagan paroda

2022 08 – 10
Paroda „Iš tamsos“

Pirmą kartą paroda pristatyta Didžiojoje Britanijoje. Dabar ji perkurta specialiai Kaunui. Kodėl? Nes čia ir įvyko parodoje pasakojama istorija.
Menininkė Jenny Kagan (GB) atgaivina tėvų pasakojimus apie jų išgyvenimus Kaune Holokausto metu. Parodos aplinka – vaizdai, muzika, projekcijos ir kiti elementai – įtraukia žiūrovus į asmenišką ir kartu universalų pasakojimą, kviečiantį tyrinėti savo jausmus ir išgyvenimus atminties, šviesos ir tamsos akivaizdoje.
„Jie susipažino 1943 m. gete. Jai buvo tik 18 metų. Tai istorija apie priespaudą ir persekiojimą, nesuvokiamą netektį ir siaubą, bet visų pirma tai – meilės bei išlikimo istorija“, – sako menininkė.
Kada? 2022 08 – 10 
Kur? Gimnazijos g. 2/4
Organizatoriai: Kaunas 2022
mokamas
Daugiau apie renginį čia
08 05–28 Festivalis „ConTempo“

08 05–28
Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“

2022-ųjų „ConTempo“ programoje laukia įspūdingiausi projektai festivalio istorijoje.
Štai kelios iš būsimų premjerų:
Unikalus australų šiuolaikinio cirko kompanijos „Circa“ ir Jungtinės Karalystės architektų „AL_A“ projektas „Bounce“ – milžiniška pripučiamą pilį primenanti ir aplinką tarsi veidrodis atspindinti struktūra, kuri tampa interaktyvia šiuolaikinio cirko spektaklio erdve.
Garsus prancūzų šiuolaikinio cirko menininkas Borisas Gibé filosofišką spektaklį „L’absolu“ atliks specialiai sukurtoje 12 metrų aukščio metalinėje cilindro formos teatro arenoje.
2022-aisiais į festivalį sugrįš kauniečių jau pažįstama ir pamilta trupė „Kamchàtka“ (ES). Šįkart – su migruojančio gatvės teatro žanro spektakliu „Fugit“, leisiančiu pasinerti į bėglių, ieškančių geresnio pasaulio, gyvenimą.
Kada? 2022 08 05–28
Kur? Kaunas ir Kauno rajonas
Vadovė, kuratorė Gintarė Masteikaitė
Komanda: Eglė Nevedomskė, Vasara Visockaitė, Stefanija Paulauskaitė, Miglė Kolinytė, Povilas Laurinaitis
Organizatoriai:  VšĮ „Kultūros platforma“
Partneriai: „Nuepiko“, Architektų kompanija „AL_A“ (UK), Strijbos (NL), Van Rijswijk (NL),  „Kamchàtka“ (ES), Ivo Dimchev (BG), Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos šokio informacijos centras, L’Institut français de Lituanie, Šeiko šokio teatras, „Circa“ (AU), Boris Gibé  (FR), „Rhizome“ (FR)
www.contempofestival.lt  
dalis mokamų
Daugiau apie renginį čia
08 16-17 Šokio spektaklis „Mikado“

08 16-17
Šokio spektaklis „Mikado“

2022 m. Kauno rajono gyventojams bei svečiams bus pristatytas spektaklis, filosofiškai nagrinėjantis žmogaus kūno ir virtualumo ryšį.
Spektaklio žiūrovai išvys, kaip dera skirtingos judesio kalbos: natūralus kūno fiziškumas, archajinės Aikido ir kitų kovos menų tradicijos bei šiuolaikinis šokis. Pojūčius sustiprins scenoje kuriami ritmai, muzika ir nuorodos į Italijos kultūrą. 
„Mikado“ choreografijos autoriai Vittoria de Ferrari Sapetto (BR / IT / BE), Andrea Valfre (IT), atlikėjai – Šeiko šokio teatras, Nuepiko šokio teatras, šokėjai iš kitų Europos šalių bei Kauno miesto ir rajono bendruomenės. Šviesų dizaino autorius Giacomo Gorini (IT), kompozitorius Giorgio Ferrero (IT).
Kada? 2022 08 16-17
Kur? Kauno r.
Organizatoriai: Šeiko šokio teatras
Partneriai: Goethe-Institut Litauen, Lietuvos kultūros taryba, Kaunas 2022, Klaipėdos miesto savivaldybė
www.seikodancecompany.com 
09 02 “Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“

09 02
Muzikos festivalis “Pasaulio muzikos žvaigždės Pažaislyje“

Išskirtiniame koncerte pasirodys Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas), Kauno valstybinis choras (dirigentas ir meno vadovas Robertas Šervenikas), jungtinis tarptautinis chorasi bei pianistė Onutė Gražinytė.
Baroko perlu vadinamame Pažaislio vienuolyne skambės įvairiomis spalvomis žėrintis Maurice‘o Ravelio „Koncertas fortepijonui ir orkestrui G-dur“, o koncerto kulminacija numatoma pasaulinė vieno įdomiausių XX a. lenkų kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo „Devintosios simfonijos“ premjera.
Kada? 2022 09 02
Kur? Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31
Organizatoriai: VšĮ „Pažaislio muzikos festivalis“
www.pazaislis.lt
Facebook: pazaislis
mokamas
09 09–25 Festivalis „Magenta“

09 09–25
Magenta landšafto dizaino festivalis

„Magenta“ – unikalus festivalis Lietuvoje. Viešose erdvėse žiūrovai gali pamatyti tarptautinės menininkų, architektų, landšafto komandų iš įvairių kitų šalių sukurtas instaliacijas, objektus ir kitus meno kūrinius.
Šie kūriniai specialiai sukurti miesto kontekstui. Didžiuliai Kauno žalieji plotai ir daugybė vandenų puikiai tinka įprasminti miesto ir gamtos dermę.
Festivalio „Magenta“ renginiai – plataus spektro ir apima edukacijos programas miesto gyventojams, viešas verslo, miesto valdžios, pramonės ir visuomenės diskusijas, ekskursijas, tarpdisciplininius projektus, renginius, taktinį urbanizmą, viešų erdvių bei landšafto dizaino objektų kūrimą.
Drauge ieškokime atsakymo: miestas gamtoje ar gamta mieste?
Kada? 2022 09 09–25
Kur? Kaunas
Organizatoriai: VšĮ „Šeimos laikas“
Partneriai: Better Cities Film Festival (US), Kauno architektūros festivalis KAFe, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, UNESCO Dizaino miestų tinklas, VDU Botanikos sodas
www.landscapedesignfest.eu
Facebook: Magentalandsaftodizainofestivalis
Daugiau apie renginį čia
09 10 „Fluxus“ festivalis

09 10
Fluxus festivalis

„Fluxus festivalis“ – viena didžiausių Kaunas 2022 sėkmių.  Tai – tikrasis Kauno karnavalas! Kauniečiai jam pradeda ruoštis iš anksto: gaminasi kostiumus ir rekvizitą. Mat pagrindinis festivalio tikslas – netikėtu būdu, naudojant nestandartinę aprangą įkopti į Parodos kalną.
Kiekvienais metais Parodos kalnas specialiai uždaromas lygiai 22 minutėms!
Kopimas į kalną prasidės „Fluxus“ pradininko Jurgio Mačiūno skvere, o užkopę dalyviai įsitrauks į specialiai paruoštą karnavalo programą.
Kada? 2022 09 10
Kur? Parodos kalbas, Ąžuolyno parkas
Organizatoriai: Kaunas 2022
Partneris: Walk the Plank (GB)
Daugiau apie renginį čia
09 21 - 09 24 Filmo „Klostės“ premjera

09 21 - 09 24
Filmas apie Kauno modernizmą „Klostės“. Premjera

Klostės (angl. Pleats arba Folds) – tai 67 minučių trukmės juodai baltas nebylus filmas, kurį sukūrė Kauno gyventojai ir menininkė Aideen Barry. Šiuo metu filmas premjeruojamas užsienio kino festivaliuose, o rugsėjo 21–24 d. jis bus pristatytas Kaune kaip Kaunas 2022 programos dalis. Filmą įkvėpė Kauno modernizmo architektūra ir joje slypinčios magiškos miesto istorijos.
Pavadinimas „Klostės“ yra laiko, kuris klostosi ir lankstosi tarsi audeklas, metafora; ji kalba apie tai, kas lemia vienus ar kitus įvykius, kaip jie kartojasi ar sukasi ratu. Klostės yra ir architektūrinis tropas – tai tarpukario modernizme pasikartojantys elementai. Klostės apibūdina filmo kūrybinį procesą: jis sulankstytas iš tūkstančių nuotraukų, sukuriančių iliuziją, jog ekrane matomi paveikslėliai yra ne statiški, o judantys.  Tai ne tik pasakojimas apie Kauną. „Klostės“ savaime yra išskirtinis meno kūrinys, peržengiantis tradicijos rėmus. Filmo kūrybos procesas buvo kupinas atradimų. Filmuota vietose, kurios anksčiau laikytos neprieinamomis. Jam panaudotos ypatingos filmavimo ir garso apdorojimo technikos.
Kūrybiniame procese dalyvavo didžiulis būrys miestiečių, tad filmas taip pat laikytinas didžiuliu edukaciniu įvykiu.

Filmą 2022 m. sausio 20–22 d. buvo išlydėtas į tarptautinių filmų festivalius „Debut the Film in America“, „New York Film Makers Co-Op Manhattan“ ir kitur.

Kada? numatoma premjera 09 21 -24
Kur? Kauno kino teatras „Romuva“, Laisvės al. 54
Režisierė Aideen Barry (IR)
Operatorius Mikas Zabulionis (LT)
Montažo režisierė Aleks Rydzkowska (UK)
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.klostes.com
Mokamas
09 21-22 Konferencija „Modernizmas ateičiai. Interpretacijos“

2022 09 21-22
Konferencija „Modernizmas ateičiai. Interpretacijos“

Konferencija simboliškai užbaigia penkerius metus trukusią programą „Modernizmas ateičiai“, kuri yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis. Intensyvus darbas interpretuojant modernizmą patvirtino, kad esminė sėkmingos istorinio urbanistinio sluoksnio integravimo į šiuolaikinį miestą sąlyga yra daugialypis pasakojimas, jungiantis mokslininkų, paveldo srities specialistų, menininkų, paveldo objektų savininkų, plačiosios paveldo bendruomenės ir entuziastingos auditorijos žinias, istorijas bei motyvacijas. Žmogaus sukurtos aplinkos kompleksiškumą ir prieštaringumą gali perteikti tik daugialypis istorinės architektūros paveikslas. Susitelkę į meno ir paveldo dialogą ir pagrindiniu pavyzdžiu pasirinkę XX a. architektūrinį palikimą, šiuos architektūrinius objektus traktavome kaip kultūros paveldo laboratoriją, kurioje šiandieninės tarpdisciplininės interpretacijos ir istorijos yra ne mažiau svarbios nei autentiški praeities ženklai.
Konferencijoje sieksime apibendrinti ir įprasminti Kauno patirtį bei tęsti diskusiją apie kūrybišką paveldo interpretavimą, paremtą įvairių kultūrų ir regionų patirtimi. Pranešėjai dalysis įžvalgomis apie modernizmą kaip kūrybinio įkvėpimo ir optimizmo šaltinį, aptars modernizmo architektūros ir jos paveldo menines reprezentacijas. Konferencijoje bus diskutuojama ne tik apie tai, kokią įtaką paveldui daro subjektyvus laikmečio ar žmonių požiūris bei ideologija, bet ir apie tai, kaip paveldas, ypač modernusis, gali veikti planetą ir žmones, kaip jį išsaugoti ir įprasminti ekologinės krizės laikais, kad jis būtų aktualus ateities kartoms. Šios diskusijos yra itin svarbios ieškant galimos paveldosaugos vizijos, kuri padėtų mums MĄSTYTI APIE ATEITĮ.
Daugiau informacijos čia: https://konferencija.modernizmasateiciai.lt/
09 22–10 22 Festivalis „Rytai–Rytai“

09 22 – 10 22
Kauno architektūros festivalis „Rytai-Rytai“

2022 m. į Kauno architektūros festivalio programą sugrįžta tarptautinis, profesionalams ir plačiam visuomenės ratui skirtas architektūros projektas, pritraukiantis geriausius Lietuvos ir Japonijos architektus, architektūros mokyklų studentus.
„Rytai–Rytai“ yra ilgalaikio bendradarbiavimo projektas, kuris padėjo pamatus iki tol neegzistavusiems Lietuvos ir Japonijos architektūros mainams ir vysto bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos architektų bendruomenių: vyks forumas, parodos, profesionalų paskaitos, architektūros srities studentų darbų konkursas. Festivalio kuratorius – Gintaras Balčytis.
Kada? 2022 09 22 – 10 22
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius
Partneriai: Japonijos architektūros institutas
www.kafe.ltwww.laskaunas.lt
Su registracija
Daugiau apie renginį čia
09 29–30 Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

09 29–30

Kaunas 2022 litvakų kultūros forumas

Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 m. pakvies po visą pasaulį pasklidusius litvakus trumpam sugrįžti į protėvių žemę ir susitikti Pasauliniame litvakų kultūros forume.
Kelias dienas truksiančiame renginyje – turtinga kultūrinė programa ir garsių menininkų, mokslininkų bei kultūros pasaulio atstovų diskusijos. Kalbėsime apie litvakišką tapatybę, atmintį ir kultūros vaidmenį kuriant galimas ateities dialogo vizijas.
Klausime: Ką reiškia būti litvaku ir ką skirtingoms litvakų kartoms šiandien reiškia Lietuva? Kaip kultūra ir menas gali padėti suprasti istoriją ir paskatinti atvirumą bei dialogą? Kokią vietą litvakai užima istorinėje ir kolektyvinėje Lietuvos atmintyje
Kada? 2022 09 29–30
Kur? VDU Didžioji salė, Daukanto g. 28
Organizatoriai: Kaunas 2022
www.kaunas2022.eu/litvakforum
Daugiau apie renginį čia
09 30–10 01 „Kauno kantata“

09 30 – 10 01
„Kauno kantata“

Publikos laukia nepamirštamas įvykis Kauno „Žalgirio“ arenoje. Specialiai Kaunui parašytos kompozitoriaus Philipas Milleris (Pietų Afrikos Respublika) kantatos pasaulinė premjera!
Keletą metų kurta kompozicija yra bendradarbiavimo su menininke Jenny Kagan (Didžioji Britanija) ir vietos muzikos kūrėjais rezultatas. Kūrinys – įtraukianti muzikinė patirtis, kviečianti klausytojus pasinerti į daugiataučio miesto praeitį ir sudėtingas Kauno istorijas. Tai – ir jaudinanti garso ir vaizdo sintezė, apeliuojanti į suvokėjo moralę. Prie šios muzikinės kelionės prisijungė daugiau nei šimtas vietos muzikantų ir dainininkų, chorų, skirtingų žanrų ir kartų atstovų.
Kada? 2022 09 30 – 10 01
Kur? Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Organizatoriai: Kaunas 2022
Mokamas
Daugiau apie renginį čia
09 09 – 12 04 Yoko Ono „Laisvės pažinimo sodas“

2022 09 09 – 12 04

Yoko Ono retrospektyvinė paroda „Laisvės pažinimo sodas“

Muzikos prodiuserė, ryški Niujorko meno scenos figūra ir legendinės roko grupės „The Beatles“ įkūrėjo Johno Lenono žmona kadaise kartu su Jurgiu Mačiūnu buvo prie „Fluxus“ ištakų.
„Laisvės pažinimo sodas“ (angl. The Learning Garden of Freedom) – tai retrospektyvinė Yoko Ono kūrybos paroda, rengiama bendradarbiaujant su menininkės įkurta „Studio One“ Niujorke ir Kauno paveikslų galerija. Didžioji parodos dalis rengiama Kauno paveikslų galerijoje, esančioje netoli nuo Mačiūno vaikystės namų. 
Kada? 2022 09 09 – 12 04
Kur? Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16, Emanuelio Levino centras, Putvinskio g. 14, Lietuvos banko Kauno skyrius, Maironio g. 25
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras
Partneriai: Museu de Arte Contemporânea de Serralves (PT), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Studio One New York (US)
www.cac.lt, www.ciurlionis.lt
10 01 Spektaklis „Dorianas“

2022 10 01
Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“

Spektaklis „Dorianas" – istorinis įvykis Nacionalinio Kauno dramos teatro ir Kauno kultūros istorijoje. „Dorianas“ – režisieriaus Roberto Wilsono ir jo komandos darbas Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriamas bendradarbiaujant su „Dhouse“ (Diuseldorfas, DE).
Robertas Wilsonas – vienas žymiausių šiuolaikinių teatro režisierių, vadinamas laiko ir erdvės architektu, ryškiausiu teatro avangardo kūrėju ir scenografų pasaulyje. Jis – formos meistras, savo spektaklius grindžiantis peizažu, kurį ištobulina apšvietimas, vaizdo projekcijos, judesio architektūra. Wilsono darbai pakeitė modernaus meno idėją ir žiūrovų suvokimą apie vyksmą scenoje: čia netradiciškai integruojamos įvairiausios meninės raiškos formos, įskaitant šokį, apšvietimą, skulptūrą, muziką ir tekstą. Ši kūryba pelnė žiūrovų ir kritikų pripažinimą visame pasaulyje bei daugybę apdovanojimų.
Monospektaklis pagal Oscaro Wilde’o romaną „Doriano Grėjaus portretas“ (teksto autorius – pjesės dramaturgas D. Pinckney’us) pasakos apie malonumų trokštantį princą, kurį režisierius mato kaip žmogų, savęs nerandantį gyvenamajame laike.
Kada? premjera 2022 10 01
Kur? Laisvės al. 71
Organizatoriai: Nacionalinis Kauno dramos teatras
www.dramosteatras.lt
Facebook: DramosTeatras
10 05–15 Kauno dizaino festivalis

10 05-15
Kauno dizaino festivalis.

2022 m. rudenį Kaunas švęs dizainą. Kaunas tapo pirmuoju Rytų ir Vidurio Europos miestu, gavusiu UNESCO Dizaino miesto statusą. Statusas įpareigoja!
Tarptautinis Kauno dizaino festivalis – tarpdisciplininių renginių (parodų, dirbtuvių, susitikimų, konferencijų, instaliacijų viešose miesto erdvėse) ciklas, kviečiantis miestiečius ir miesto svečius pažinti autentiško Kauno dizaino šaknis, Lietuvos šiuolaikinio dizaino kūrėjus, dizaino inovacijas, pažangias užsienio kūrėjų praktikas. Taip pat skatinantis kelti klausimus apie miesto patogumą ir prieinamumą visiems, galimybes visiems kurti mieste ir jo apylinkėse meno galeriją viešosiose miesto erdvėse.
Sekite informaciją internete. Laukiame jūsų festivalio renginiuose!
Kada? 2022 10
Kur? Kaunas
Organizatoriai: Kaunas 2022 su partneriais
www.dizainaskaune.lt
Facebook: dizainaslaimei
Daugiau apie renginį čia
10 05-11 13 OSTRALE bienalės paroda

10 05 - 11 13
Ostralės bienalė „Srovės nepasroviui / Vandens galia“

2022 m. išvažiuojamosios šiuolaikinio meno Drezdeno Ostralės bienalės parodos pristatymas numatomas Kaune. Bienalėje pristatomi įspūdingi menininkų kūriniai, kurie buvo atrinkti ir 2021 m. eksponuojami „Ostrale“ bienalėje „O21“, vykusioje Drezdene.
Nuo 2016 m. „Ostrale“ bienalė, kurioje siekiama pristatyti tarpdisciplininį savo parodų turinį įvairiose Europos vietose, rengia išvažiuojamąsias parodas. Bendradarbiaujama su tokiais Europos kultūros sostinėmis tapusiais miestais – Pécs 2010 (HU), Wrocław 2016 (PL), Valletta 2018 (MT) ir Rijeka 2020 (HR).
Kada? 2022 09 01 – 10 01
Kur? Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102
Dresdenas, Rethelstraße 45
Kuratoriai: Ivana Meštrov (HR), Krisztián Kukla (HU), Natasa Bodrozic (HR), Patricija Gilytė
Organizatoriai: VšĮ „Ars futuri“
Partneriai: Ostrale Biennial for Contemporary Art (DE)
Daugiau apie renginį čia
10 09 Royal Philharmonic Orchestra

10 09
Royal Philharmonic Orchestra koncertas Kaune

Karališka dovana – išskirtinis „Royal Philharmonic Orchestra“ (GB) koncertas Kaune!
Europos kultūros sostinės ir Lietuvos klausytojai turės unikalią progą išgirsti vieną prestižiškiausių Jungtinės Karalystės orkestrų – „Royal Philharmonic Orchestra“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vasily Petrenka).
Orkestras pasirodys kartu su galingu skambesiu pasižyminčiu Kauno valstybiniu choru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas). Jų bendrai atliekamas kūrinys – Ludwigo van Beethoveno „Choralinė fantazija, op. 80“ – žymiosios „Odės džiaugsmui“, Europos Sąjungos himno, pirmtakė, visiems dovanos gausybę džiugių emocijų.
Kada? 2022 10 09
Kur? Kauno sporto halė, Perkūno al. 5
Organizatoriai: KĮ „Kauno valstybinė filharmonija“
www.kaunofilharmonija.ltFacebook: kaunofilharmonija
mokamas
10 14 Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

10 14
Tarptautinių dizaino tinklų asamblėja

Kaunas – tarp svarbiausių pasaulio dizaino miestų. Asamblėja – tai unikali proga pristatyti Kauną kaip dizaino miestą tarptautinėje erdvėje, užmegzti ryšius tarp įvairių šalių dizaino bendruomenių, susitikti kūrėjams.
Asamblėjoje dalyvauja tokie pasauliniai dizaino tinklai kaip UNESCO Dizaino miestų tinklas, icoD (International Council of Design), BEDA (Bureau of European Design Associations), EIDD (Design for All Europe). Vyks įvairūs susitikimai, seminarai ir konferencijos.
Prieš asamblėją Kaune įvyks ilgametes tradicijas turinčių tarptautinių ir vietinių dizaino tinklų svarbiausi metiniai renginiai, kuriuose dalyvaus dizaino politikos formuotojai, įvairių dizaino sričių praktikai, dizaino švietėjai iš įvairiausių pasaulio šalių.
Kada? 2022 10 14
Kur? „Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50 ir kt. Kaune
Organizatoriai: Kaunas 2022, Lietuvos dizaino forumas, Lietuvos dizaino asociacija
www.dizainoforumas.lt
Facebook: dizainoforumas
Daugiau apie renginį čia
11 25–27 III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

2022 11 25-27
III-iasis trilogijos veiksmas: Sutartis

Oficialusis Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 uždarymas skirtas sudaryti sutartį su savimi ir savo miestu. Susitarti nuo šiol gyventi ilgai ir laimingai!
Didžiojo „Sutarties“ renginio kūrėjai – profesionalūs lietuvių menininkai: Nacionalinės premijos laureatė, kompozitorė Zita Bružaitė, režisierius Gediminas Šeduikis, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė, dramaturgė Daiva Čepauskaitė, kompozitorius Linas Rimša ir šimtai geriausių Lietuvos atlikėjų stato šiuolaikinę operą.
Uždarymo savaitgalį Kauną puoš įvairiose viešosiose erdvėse įkurdintos šiuolaikinės šviesos instaliacijos, kurios į Kauną atkeliaus iš kitų Europos miestų ir kitų Europos kultūros sostinių. Sekmadienio vakarą Raudondvario dvare išlydėsime kultūros sostinės metus įspūdingu audiovizualiniu šou ir specialia 2022-uosius įamžinančia paroda.
Po šių renginių Kaunas perleis Europos kultūros sostinės titulą kitiems miestams. Tačiau liks šiuolaikinės kultūros miestu.Kauno Žvėris lieka mieste ir saugo miestiečių sudarytą sutartį...
Daugiau apie renginį čia