„Kaunas - Europos kultūros

sostinė 2022“ atidarymo programa:

19–

21 d.

PROGRAMA

Ugningais žingsniais į tikslą:

Įžanginiai atidarymo renginiai Kauno rajone ir Kaune

Nuo Čekiškės iki Palemono, nuo Šilainių iki Aleksoto – įžanga į kultūros sostinės metus įsižiebs atokiausiose Kauno rajono seniūnijose ir ugningais žingsniais pasieks miesto centrą. Šie meniniai akcentai – šaukliai, kviečiantys budinti Kauno Mitinį Žvėrį. Vietos gyventojai kviečiami prisijungti prie Mitiniam Žvėriui dedikuotos muzikinės perkusijos miniatiūros ir atlikti ją kartu su profesionaliais muzikantais. Tereikia atsinešti skambančių daiktų, kurių kiekvienas ras namuose – tinka net puodai ir kibirai! Įžanginiuose renginiuose chorai ir ansambliai kvies susitelkti bendram Kauno Mitinio Žvėries žadinimo ritualui, o ypatingas akimirkas nutvieks paslaptingi šviesų ir ugnies šou (dalyviai: Arkadijus Gotesmanas, „Ritmas kitaip“, „Viduramžiai.lt“).

VISI LAUKO RENGINIAI NEMOKAMI

DATA / LAIKAS

PAVADINIMAS

VIETA

22 d.

Atidarymovakaras

PROGRAMA

Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmasis veiksmas: SUKILIMAS

Didysis atidarymo šou SUKILIMAS
19:30 val. prie Kauno Žalgirio arenos

Vakaras, dėl kurio šimtai žmonių iš Kauno, Lietuvos ir užsienio dirbo kelerius metus ir toks šou, ko Kaunas neregėjo nuo pat savo įkūrimo pradžios. Dėmesio centre – šiuolaikinės muzikos, milžiniškų vaizdo projekcijų ir poezijos sintezė, pasakojanti istoriją apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą. Šios unikalios idėja ir apimtimi programos tikslas – visus ir kiekvieną įtraukti į miesto kūrybos sukilimą. Kviesime atidarymo transliaciją stebėti visoje Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje ir taip pasitelkti kultūrą kuriant naują postpandeminę ateitį.

Šou pasiekus kulminaciją programa nuvilnys Kaunu ir kvies pasinerti į unikalų Mitinio Žvėries žaidimą miesto gatvėse. Nepamirškite specialaus žemėlapio!

Režisierius: Chris Baldwin
Trilogijos idėjos ir scenarijaus autorius: Rytis Zemkauskas
Programos vadovai: Ana Kočegarova Maj, Greta Klimaviciute-Mi, Aistis Lansbergas
Kompozitorius: Antanas Jasenka
Dirigentas: Modestas Pitrėnas
Kostiumai: Aleksandra Jacovskytė, Julija Skuratova, Sandra Straukaitė
Solistai: Joana Gedmintaitė, Merūnas Vitulskis
Muzikinį kūrinį atliks – Nacionalinis simfoninis orkestras ir choras „Vilnius”
Menininkai ir dalyviai: Olivier Grossetête, Kauno šokio teatras AURA, jaunieji poetai
Techninės dalies vadovas: Tadas Valeika

REGISTRACIJA NEMOKAMIEMS BILIETAMS

DIENA / LAIKAS

PAVADINIMAS

Vieta (-os)

23 d.

Sukilimastęsiasi

PROGRAMA

Miesto uždanga pakyla:Atidarymo parodos ir partnerių renginiai

Būtent pirmosios Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos dalies savaitgaliui ruošiasi daugybė „Kaunas 2022“ programų kūrėjų bei partnerių. Miesto muziejai, galerijos, vitrinos ir visiškai netikėtos, pirmąkart menui ir kultūrai atsiveriančios erdvės kviečia atrasti naujas parodas, gaivias instaliacijas, efektingus performansus bei pirmiesiems pro rakto skylutę žvilgtelėti į tik vėliau 2022 m. įvyksiančias premjeras.

LAIKAS

PAVADINIMAS

VIETA

Atidarymo renginys Facebook

Atsisiųsti renginių programėlę

Kauno Žvėries miesto paslapčių žaidimas

DUK

Didysis atidarymo renginys „Sukilimas“ prasidės sausio 22 d., 19:30 val. prie Kauno „Žalgirio“ arenos. Renginio trukmė ~1 val.

Taip, renginys nemokamas, tačiau žiūrovai turėtų įsigyti nemokamą registracijos bilietą: ČIA.

Taip, asmuo, įsigijęs nemokamą registracijos bilietą internetu, patenkant į renginio zoną, organizatoriams turi pateikti bilietą ir galiojantį Galimybių pasą.

Žiūrovai į renginio teritoriją įleidžiami nuo 17:30 val.

Organizatoriai pabrėžia, kad renginys vyks lauke, tad žiūrovus ragina aprangą rinktis pagal aktualią temperatūrą ir oro sąlygas: šilti, žiemos sezono drabužiai, apsaugantys nuo žemos temperatūros, vėjo, lietaus, sniego ir kitų galimų nepalankių oro sąlygų.

Taip, specialiuosius poreikius turintiems asmenims yra pritaikytas „Žmonių su negalia sektorius”. Norintys patekti į šį sektorių, apsaugos darbuotojams turi pateikti ne tik bilietą, Galimybių pasą (ar jam prilygstantį dokumentą), bet ir neįgaliojo pažymėjimą ar specialiųjų poreikių pažymą. Šiame sektoriuje esantiems dalyviams asistuos apmokyti savanoriai.

Specialiuosius poreikius turintys asmenys kviečiami nemokamai pasinaudoti „Socialinis taksi“ paslaugomis,  užpildant anketą internetinėje platformoje https://bit.ly/Socialinis-taksi-Kaunas2022 arba skambinti: +370 687 440 01, darbo dienomis 9–18 val

Taip, gyvą atidarymo renginio transliaciją galite stebėti sausio 22 d., nuo 19:30 val. Per LRT televiziją arba internetu LRT.lt Mediatekoje.

Renginio žemėlapis su judėjimo nuorodomis bus išsiųstas nurodytu elektroniniu paštu visiems, įsigijusiems nemokamus registracijos bilietus.

Po atidarymo Kauno miesto centrinėje dalyje vyks įvairios meninės veiklos nuo parodų iki performansų ir instaliacijų, taipogi – Kauno žvėries miesto žaidimas. Detalią veiklų po atidarymo programą galite rasti čia: www.kaunas2022.eu/sukilimas

Didžioji dalis atidarymo renginių yra nemokami. Atidarymo savaitgalio renginių programoje prie mokamų renginių yra nurodytas prierašas „Mokama“.

Renginio teritorijoje ir informaciniuose taškuose bus dalinami Kauno Žvėries miesto žaidimo žemėlapiai (jį taip pat bus galima parsisiųsti, informacija renkama). Žemėlapyje nurodytos lokacijos, kuriose galėsite rasti Žvėries alfabeto raides, einant per nurodytas vietas – rinkti raideles, ir tokiu būdu iš jų sudėlioti sakinį. Pirmieji 1000 dalyvių, atlikę užduotį bus apdovanoti Kaunas 2022 prizais. Detalios instrukcijos pateikiamos ant žemėlapio.

Taip, atidarymo renginiai miesto centre vyks ir sausio 23 d. Detalią programą galite rasti čia: www.kaunas2022.eu/sukilimas 

Žiniasklaidai

Apie SUKILIMĄ

Apie Kaunas 2022 programą

Pranešimai spaudai

[smart_post_show id=”99379″]

Galerija

[smart_post_show id=”99385″]

Kontaktai

Mindaugas
Reinikis

Svarbi informacija
Kontaktinis nr.
Kontaktinis el. paštas

Mindaugas
Reinikis

Svarbi informacija
Kontaktinis nr.
Kontaktinis el. paštas

Mindaugas
Reinikis

Svarbi informacija
Kontaktinis nr.
Kontaktinis el. paštas

Mindaugas
Reinikis

Svarbi informacija
Kontaktinis nr.
Kontaktinis el. paštas

Nenori praleisti
svarbiausių renginių?

Žinok visas karščiausias naujienas
ir įvykius savaitiniame
naujienlaiškyje

[mailerlite_form form_id=4]