Organizacija „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” parengė elektroninį kultūros prieinamumo gidą „Kultūra visiems”. Tai pirmasis tokio pobūdžio leidinys, skirtas kultūros organizacijoms, objektų valdytojams ir renginių organizatoriams, siekiant kultūros objektus ir renginius padaryti prieinamesnius visoms visuomenės grupėms, o ypač – specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

„Kultūra visiems“ – tai gilinimasis į prieinamumo kultūros poreikį, svarbiausių sąvokų apibrėžimas, patarimai ir naudingos nuorodos, kad mieste ar rajone esanti kultūra būtų prieinama jauniems ir vyresniems, sveikiems ir turintiems negalią, miesto gyventojams ir atvykusiesiems svečiams.

Kartu pateikiame ir universalią ženklinimo sistemą, kurioje naudojami naujausi tarptautiniai ženklai. Ši sistema nusakys, kaip vienas ar kitas objektas ar renginys yra pritaikytas asmenims, turintiems skirtingas – regos, klausos, judėjimo ar proto – negalias, nusakys judėjimo kryptis ir kitas galimybes. Ženklinimo sistemą galima nemokamai naudoti informacijos apie renginį ar objektą priemonėse – tinklapiuose, lankstinukuose, plakatuose, objektų interjere ir eksterjere. Ženklinimo sistemą visuomenei sukūrė ir padovanojo dizaino agentūra „Critical“.

Kviečiame naudotis ir dalintis su kolegomis, partneriais ar užsakovais.

Susiskurti ženklinimo įskiepį savo svetainei galite adresu prieinamumas.lt