Kviečiame dalyvauti seminare ir kūrybinėse dirbtuvėse „Kaunas visiems: atvykimo vartai“

Idėja. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Dizainas laimei“ kviečia architektus ir dizainerius prisidėti prie aplinkos prieinamumo gerinimo idėjų Kaunui auginimo.  Taikinyje klausimas – kaip pasitinkame ir išlydime į Kauną atvykstančiuosius?  Ar pagrindiniai Kauno atvykimo / išvykimo vartai atliepia žmonių įvairovės poreikius ir lūkesčius? Kaip veikia ženklų ir nuorodų sistemos?  Ką galėtume padaryti, kad kelionė į ir iš Kauno būtų lengvai suprantama, patogi ir sklandi visiems?

Tikslas. Tinkamai pasirengti lankytojų iš viso pasaulio į Kauną atvykimui – gerinti fizinės ir vizualinės aplinkos sprendimus bei mobilumo dizaino sistemas, atsižvelgiant į skirtingus žmonių poreikius, lūkesčius ir jų įvairovę (žmonės su negalia, kitakalbiai, tėvai su mažamečiais vaikais ir kt.).

Procesas. Tai profesinio augimo – mąstymo ir veikimo ribų plėtimo, laboratorija.  Seminarą ir kūrybines dirbtuves ves Europoje pripažintos strateginio ir komunikacijų dizaino visiems studijos „Avanti-Avanti“ kūrybos vadovas Alex Dobaño (Katalonija) ir „Design for all Europe“ (EIDD) ambasadorius Pete Kercher (Italija).

Seminarinėje dalyje mentoriai pristatys „Dizaino visiems“ teoriją ir praktiką; praktinėje dalyje – dalinsis originaliomis metodikomis, kuriant vartotojų tapatybės, jų patirčių ir poreikių žemėlapius. Kūrybinių dirbtuvių metu bus vykdomi  pagrindinių Kauno atvykimo vartų erdvių: oro uostas, autobusų ir traukinių stotys, lauko tyrimai bei generuojamos idėjos prieinamumui gerinti.

Rezultatas. Viešųjų Kauno erdvių – atvykimo vartų – fizinės ir vizualinės aplinkos prieinamumo padėties išaiškinimas vartotojų įvairovės požiūriu ir pirminių idėjų / vizijų miesto vartų dizaino gerinimui pateikimas.

Laikas. Kūrybinės dirbtuvės vyks 2019 m. lapkričio 2022 d. Renginio vieta bus patikslinta.

Dalyviai. Kviečiame dalyvauti architektus ir dizainerius (produkto, interjero, komunikacijų, kt.) bei kitų kūrybinių sričių specialistus bei motyvuotus aukštųjų mokyklų absolventus, gebančius dirbti komandoje. Seminarai vyks anglų kalba.

Renginys nemokamas.

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis čia iki 2019 lapkričio 15 d.

Daugiau informacijos:

Tel. +370 699 16940

Iniciatorius: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Dizainas laimei“

 

————————————————————————-

Apie mentorius.

Alex Dobaño  / Barselona, Katalonija

Alex Dobaño yra „Avanti-Avanti Studio“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas, strateginis tarptautinio tinklo „Dizainas visiems“ konsultantas ir ženklinimo sistemos (ang. wayfinding) dizaineris. Jis taip pat yra oficialus dizainerių kolegijos „Catalunya“ atstovas spaudai, žurnalo www.holadesignforall.com įkūrėjas ir vienas iš redaktorių.

Tarp svarbiausių jo projektų yra Barselonos ir Madrido miestų turizmo ir orientavimosi sistemų, taip pat tokių kultūros institucijų ir muziejų kaip Sagrada Familia, Barselonos šiuolaikinio kultūros centro CCCB, meno muziejaus centro „Reina Sofia“, Pikaso muziejaus ir kt. ženklinimo, interjero ir grafinio dizaino visiems sistemų sukūrimas. Alex yra sukūręs pilną ispanų gestų kalbos (LSE) ir katalonų gestų kalbos (LSC) ženklų abėcėlės tipografiją.

Autorius dalijasi savo žiniomis apie dizainą visiems organizuodamas seminarus, taip pat kalbėdamas tarptautinėse konferencijose, dizaino mokyklose ir universitetuose.  Šiuo metu Katalonijos grafinio dizaino koledže jis rengia monografiją apie komunikacijų dizainą visiems.

 

Pete Kercher / Italija

Tarptautinio tinklo „Design for All Europe“ | EIDD ambasadorius Pete Kercher yra atsidavęs dizaino visiems idėjų skleidėjas ir gynėjas, turintis daug patirties dirbant su įvairiais Europos miestais, kultūros organizacijomis, specializuotomis aukštosiomis mokyklomis.  Kelių mokslo, konsultacinių ir redakcinių komitetų bei tarptautinių konferencijų, žurnalų ir apdovanojimų žiuri narys ir daugybės straipsnių bei manifestų apie politinius, teisinius ir dizaino leidinius autorius.

Kartu su bendražygiais yra sukūręs ir patentavęs holistinį strateginio dizaino (ang. Strategic Design) darbo su architektais, dizaineriais ir kt. specialistais grupėse metodologiją, kuri padeda ištirti aplinkas, vietas, paslaugas prieinamumo ir dizaino visiems aspektu bei pateikti kūrybiškus prieinamumo gerinimo sprendinius.

1988–1994 m. buvo Europos dizainerių asociacijų biuro (BEDA) vykdantysis pareigūnas. Iki 2002 m. atstovavo Italijai jo direktorių valdyboje. Nuo 1994 m. Italijos pramoninio dizaino asociacijos ADI narys, 1999–2001 m. koordinavęs Tarptautinį komitetą ir Italijos nacionalinę dizaino tarybą 2000–2001 m.

EIDD | „Design for All Europe“ 1993 m. (prezidentas 2003–2007 m.) ir Italijos nacionalinio padalinio „Dizainas visai Italijai“ įkūrėjas (prezidentas 1997–1997 m.). Nuo 2007 m. kaip EIDD ambasadorius dėsto ir dalyvauja vidutiniškai 10 šalių ir įvairių projektų visame pasaulyje kasmet.