Kviečiame dalyvauti seminare apie prieinamumą „Kauno rajonas visiems“

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Dizainas laimei“ kviečia Kauno rajono kultūros organizacijų atstovus, architektus, dizainerius, kitų sričių atstovus bei visus besidominčius dalyvauti specialiai Kauno rajonui organizuojamame seminare apie prieinamumo kultūrą, aplinką ir dizainą visiems.

Statistika skelbia, kad beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų negali visavertiškai naudotis tiek bendrosiomis, tiek kultūros paslaugomis ir prekėmis, dalyvauti visuomenės gyvenime, ir yra priversti save riboti. Seminaras padės atsakyti į klausimus, kaip galime padidinti bendrosios fizinės aplinkos, o taip pat ir renginių bei teikiamų paslaugų prieinamumą suteikiant galimybę visiems žmonėms – senjorams, vaikams, tėvams su mažamečiais vaikais, žmonėms su negalia ir kt. –  savarankiškai dalyvauti šiuolaikiniame gyvenime.

Seminarą ves tarptautinės organizacijos „Dizainas visai Europai“ (EIDD) ambasadorius Pete Kercher (Italija).  Remiantis pasauline patirtimi bus pristatoma „Dizaino visiems“ teorija ir praktika, kurios centre yra tinkamas prisitaikymas prie žmonių įvairovės. Tai intervencija į aplinką, gaminius ir paslaugas siekiant užtikrinti, kad kiekvienas, nepaisant jo gebėjimų, poreikių, kultūros, amžiaus ar lyties, galėtų visavertiškai dalyvauti įvairiose socialinėse ir kultūrinėse veiklose. Kultūros organizacijoms tai galimybė gerinti savo infrastruktūros, aplinkos ir turinio prieinamumą, o taip pat ir plėsti auditorijas.

Laikas. Seminaras vyks 2019 m. lapkričio 1819 d. 12.0017.00 val. Renginio vieta bus paskelbta vėliau, užsiregistravusiems asmenims bus pranešta pateiktu el. pašto adresu.  

Registracija į renginį vyks iki 2019 lapkričio 15 d. Užsiregistruoti galite čia. 

Renginys nemokamas. Daugiau informacijos: tel. +370 699 16940

Iniciatorius: „Kaunas  Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Dizainas laimei“.

 

————————————————————————-

Apie mentorių

Pete Kercher / Italija

Tarptautinio tinklo „Design for All Europe“ | EIDD ambasadorius Pete Kercher yra atsidavęs dizaino visiems idėjų skleidėjas ir gynėjas, turintis daug patirties dirbant su įvairiais Europos miestais, kultūros organizacijomis, specializuotomis aukštosiomis mokyklomis. Kelių mokslo, konsultacinių ir redakcinių komitetų bei tarptautinių konferencijų, žurnalų ir apdovanojimų žiuri narys ir daugybės straipsnių bei manifestų apie politinius, teisinius ir dizaino leidinius autorius.

Kartu su bendražygiais yra sukūręs ir patentavęs holistinį strateginio dizaino (ang. Strategic Design) darbo su architektais, dizaineriais ir kt. specialistais grupėse metodologiją, kuri padeda ištirti aplinkas, vietas, paslaugas prieinamumo ir dizaino visiems aspektu bei pateikti kūrybiškus prieinamumo gerinimo sprendinius.

1988–1994 m. buvo Europos dizainerių asociacijų biuro (BEDA) vykdantysis pareigūnas. Iki 2002 m. atstovavo Italijai jo direktorių valdyboje. Nuo 1994 m. Italijos pramoninio dizaino asociacijos ADI narys, 1999–2001 m. koordinavęs Tarptautinį komitetą ir Italijos nacionalinę dizaino tarybą 2000–2001 m.

EIDD | „Design for All Europe“ 1993 m. (prezidentas 2003–2007 m.) iItalijos nacionalinio padalinio „Dizainas visai Italijai“ įkūrėjas (prezidentas 1997–1997 m.). Nuo 2007 m. kaip EIDD ambasadorius dėsto ir dalyvauja vidutiniškai 10 šalių ir įvairių projektų visame pasaulyje kasmet.