AR JŪSŲ KIEMAS… 

…yra Kauno mieste?
…apsuptas daugiabučių ar privačių namų?
…kupinas pačių draugiškiausių žmonių, norinčių kartu pokštauti ir kūrybiškai spręsti iššūkius, o gal priešingai – kaimynai susvetimėję ir net nesisveikina?
…nori atsiverti naujoms patirtims ir kūrybiškoms transformacijoms? 

Jei į klausimus atsakėte „TAIP“ – kviečiame dalyvauti netikėtumų ir atradimų pilnoje „Fluxus Labas! Kiemas“ programoje, kurioje pasitelkiant profesionalių menininkų pagalbą įvyksta kūrybiški pokyčiai!  

Fluxus LabasKiemas tikslas – skatinti kiemų gyventojus keisti savo gyvenamąją aplinką, bei kartu su kaimynais kūrybiškai spręsti iškylančius iššūkius. 

Menininkas + kiemo bendruomenė = Erdvė kūrybai ir netikėtumams! 

KAIP DALYVAUTI? 

Visos kiemų bendruomenės, užpildžiusios paraiškos formą (esančią žemiau) ir taip išreiškusios norą dalyvauti programoje bei atitinkančios programos kriterijus,  bus pakviestos į bendrą virtualų susitikimą su kitomis kiemų bendruomenėmis, kur galės susipažinti ir pasisemti idėjų. 

Bendro susitikimo metu kiemų bendruomenių bus prašoma trumpai pristatyti savo kiemą (pristatymas iki 2 min., parengtas pagal užpildytą paraiškos formą).  

Susitikimo pabaigoje bendru kiemų bendruomenių atstovų ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” komisijos balsavimu bus išrinkti du kiemai, kurie šiemet prisijungs ir dalyvaus programoje. 

KADA VISKAS VYKS?  

  • Kvietimas galioja nuo 2021 m. vasario 17 d.  iki  2021 m. kovo 17 d. 
  • Susitikimas su atrinktais kiemais vyks 2021 m. kovo 25 d. 
  • Galutiniai kūrybiniai projektai turėtų būti užbaigti iki Fluxus festivalio 2021 m. rugsėjo 11 d. 
  •  Veiklų metu ir projektams pasibaigus kiemai atsiveria kauniečiams ir Kauno svečiams. 

Norinčius dalyvauti, kviečiame užpildyti paraiškos formą ČIA. 

Projekto nuostatai  ČIA. 

Kur pasiteirauti? goda.p@kaunas2022.eu

 

Kas yra Fluxus Labas!? 

Fluxus Labas! siekia Įgalinti skirtingas bendruomenes puoselėti savo kultūrą ir tapti svetingais savo vietos šeimininkais, besidalinančiais kultūra su kauniečiais, lietuviais bei europiečiais. Fluxus meno krypčiai pavadinti Jurgis Mačiūnas parinko žodį fluxus, kuris lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. 

„Kaunas 2022“ bendruomenių programai iškart prigijo Fluxus Labas!“ pavadinimas, kuris yra ir kvietimas  kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, bičiuliautis. Fluxus judėjimas yra atviras ir kviečia visus norinčius dalyvauti. 

Svarbiausia – menininkais gali ti visi!

 

Kaip veikia Fluxus Labas!?

Visi šios programos projektai kryptingai bei  kūrybiškai sprendžia tam tikrus iššūkius, kurie  būdingi vietos gyventojams. Ir tai daroma pasitelkiant  tris esminius dedamuosius elementus: vietos kontekstą, kūrybinį procesą bei „Kaunas 2022“ programos vertybes.