„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ skelbia kvietimą Lietuvos organizacijoms, dirbančioms su tarptautinės reikšmės atlikėjais ir menininkais, siūlyti tarpdisciplininę meninę programą, sustiprinančią 2022-ųjų metų Jaunimo sezono programą. Jaunimo sezonas yra „Kaunas 2022“ programos „Kylantis Kaunas“ kulminacinis įvykis, išskirtinai orientuotas į vyresniųjų jaunuolių auditoriją (16–29 m.) iš Lietuvos ir užsienio.

Kviečiame partnerių organizacijas siūlyti programą Jaunimo sezono didžiajam, masiniam renginiui – jaunimo festivaliui, kuris vyks 2022 m. liepos 1–3 d. Kaune. Laukiame pasiūlant didžiosios programos koncepcijos sprendinių ir išskirtinės svarbos atlikėjų, menininkų pasirodymų, kurių dalyvavimas suteiktų Jaunimo sezonui tarptautinės reikšmės ir matomumo Europoje. Šis įvykis galėtų paskatinti į Kauną atvykti artimojo užsienio jaunimą. Programą turėtų sudaryti muzikinė dalis arba tarpdisciplininė programa, integruojanti ir muzikos žanrą. Visų kitų meno sričių pasiūlymai taip pat lauktini.

Jaunimo sezono didįjį įvykį sudarys dvi dalys („Kaunas2022“ ir jaunimo kuriama programa bei „Kaunas 2022“ ir partnerių organizacijos kuriama programa). Abi dalys turi sąveikauti tarpusavyje, todėl abiejų dalių organizatoriai (jaunimas ir partnerių organizacija) turės derinti veiksmus, tvarkaraščius ir kt. organizacinius klausimus. Išsamiau – konkurso taisyklėse.

Paraiškų teikėjai, būsimieji programos partneriai bus visiškai atsakingi už projekto lokacijas, produkciją, įgyvendinimą ir komunikaciją.Atrinktas projektas bus įgyventas iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos lėšų, tačiau tai negali būti vienintelis renginio finansavimo šaltinis, todėl prašome partnerių įvertinti galimybes pritraukti papildomas lėšas projektui, įskaitant (bet neapsiribojant) mokamais bilietais programos lankytojams. Galimybė generuoti papildomą biudžetą yra vienas iš pasiūlymo vertinimo kriterijų.

Vieną iš pateiktų pasiūlymų išrinks „Kaunas 2022“ įstaigos atstovai kartu su išoriniais ekspertais. Projekto finansavimo apimtis – 250 000 Eur. Visos renginiui skirtos programos „Kaunas 2022“ lėšos bus skiriamos tik 2022 metais.

Organizacijos pajėgumą įgyvendinti siūlomo dydžio ir kompleksiškumo projektą turi pagrįsti prodiuserinės patirties pavyzdžiai. Didelis dėmesys vertinant, ir kartu su paraiškas pateikusiais operatoriais planuojant, šiuos projektus bus teikiamas rizikų valdymo planui, projekto veiklų dalyvių saugumo planams ir atsarginiams projekto scenarijams. Taip pat tikimės partnerių atvirumo padedant įgyvendinti pamatinį Jaunimo sezono kūrimo principą – bendrakūrystę su jaunimu.

Partnerystės projektai yra įgyvendinami bendradarbiavimo principu, todėl iki paraiškų pateikimo kviečiame konsultuotis su „Kaunas 2022“ Jaunimo programos kuratore ir vadovais visais kylančiais (tinkamiausio laiko, vietos, biudžeto, komunikacijos ir kt.) klausimais. Atrinkus partnerį ir projektą pirmajam sąrašui, iki Partnerystės sutarties pasirašymo vyks konsultacijos ir atrinkto projekto integracijos į 2022-ųjų metų Jaunimo sezono programą derinimai. Prieš rengiant paraišką kviečiame nuodugniai susipažinti su Partnerystės sutarties sąlygomis.

„Suprantame, kad kvietimas skelbiamas tokiu metu, kai didelius kultūrinius projektus planuoti yra sudėtinga, tačiau raginame operatorius kartu su mumis ieškoti lanksčių, kūrybiškų sprendimų, atidžiai įvertinant įvairias šiuo laikotarpiu aktualias rizikas. Nepaisant programą apsunkinančių pandemijos sukeltų sąlygų, mūsų komanda pasiryžusi įgyvendinti „Kaunas 2022“ programą ir žinome, kad daugelį situacijų galime išspręsti ir prisitaikyti, išsaugodami kauniečių ir visos Europos šventę“, – dalyvauti atvirajame kvietime skatina „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Kočegarova.

Paraiškų teikimo terminas – 2021 m. kovo 5 d. 

Projektus vertinsime iki 2021 m. kovo 18 d.

Konkurso taisyklės

Paraiškos anketa

Sąmatos formos pavyzdys

Pareiškėjams rekomenduojama registruotis konsultacijai dėl paraiškos pildymo. Konsultacijas teikia VšĮ „Kaunas 2022“ Jaunimo programos kuratorė ir vadovai projekto kvietimo laikotarpiu nuotoliniu būdu arba adresu Laisvės al. 36, Kaunas. Registruotis galima adresu: evelina@kaunas2022.eu. Registruojantis prašome pateikti trumpą projekto aprašymą ir klausimus konsultacijai.