Dizainas laimei

„Dizaino laimei“ programa kūrė naują patogaus miesto ir miestietiškumo sampratą, paremtą dizainerių bei aplinkos specialistų rekomendacijomis. Skatino mokymąsi pritaikyti miestą visiems ir ugdė šiuolaikinį miestietį.

20172022 metais „Dizainas laimei” programoje dalyvavo:

lankytojai

dalyviai

mokymų dalyviai

dalyvavę profesionalai

Festivaliai

Tarptautinė Laimės diena

2018 m. „Kaunas 2022“ pakvietė visus miesto ir rajono gyventojus švęsti Tarptautinę laimės dieną – kovo 20-ąją. Tai tapo viena didžiųjų projekto sėkmės istorijų, kuri neabejotinai bus tęsiama ir po 2022-ųjų. Tai didelis atraktyvus edukacinis projektas, mokantis atidumo kitam, jautrumo smulkmenoms. Iki šiol Laimės diena suvienijo tūkstančius žmonių vietos bendruomenėse, verslo įmonėse, kultūros organizacijose, namų, mokyklų ir darželių bendruomenėse. 2022 m. prasidėjus Rusijos karinei invazijai Ukrainoje, šventėme Laisvės dieną bei naujojo Ukrainos kultūros centro CulturEUkraine atidarymą.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

Tarptautinis landšafto festivalis "Magenta"

Landšafto dizaino festivalis MAGENTA aktualizuoja urbanizuotą gamtą ir stiprina landšafto dizaino vaidmenį kuriant geresnę ir sveikesnę mūsų ateitį. Festivalio renginiai apima edukacines programas, diskusijas, parodas, ekskursijas, viešųjų erdvių ir landšafto dizaino objektus. MAGENTA skatina miestą tapti ryškiu tarptautiniu landšafto dizaino ir žaliosios urbanistikos centru, laikytis kryptingos tvarios politikos ir siekti Europos žaliosios sostinės vardo. Festivalis organizuojamas nuo 2019 m. kartu su partneriu VšĮ „Šeimos laikas”.

SKAITYTI DAUGIAU

Programoje vyko:

renginių

kitų veiklų

Kauno dizaino festivalis

2020 m. Kauno dizaino įvykis „Dabarties ir ateities miestas”

Pirmasis Kauno dizaino festivalis startavo pandemijos metu. Vizionieriai, dizaino lauko ir politikos atstovai, kūrėjai bei architektai virtualių ir realių renginių, parodų, seminarų, dirbtuvių ir diskusijų metu svarstė apie ateities miestų vizijas, dizaino reikšmę ir įtaką mūsų gyvenimui, kūrė tvarumo, bei komunikacijos laikantis distancijos projektus.

VIDEO

2022 m. Tarptautinis dizaino festivalis

Tarptautinis dizaino festivalis – tarpdisciplininių renginių: parodų, dirbtuvių, susitikimų, konferencijų, instaliacijų viešose miesto erdvėse ciklas, kuris pakvietė miesto svečius į parodas „Kauno ASORTI: 1964–1984 m. grafinio dizaino istorijos“, Tarptautinio kaulinio porceliano parodas „Porceliano miestas“,  „Austinis menas – XX a. Europos ir Amerikos avangardiniai kilimai“, „Bionics“ audiovizualinę instaliaciją Kauno reformatų bažnyčioje, „Gero dizaino“ prizo apdovanojimų ceremoniją ir nugalėtojų parodą, bei Tarptautinių dizaino tinklų forumą „Human City Grid”.

SKAITYTI DAUGIAU

Tarptautinių dizaino tinklų forumas "Human City Grid"

2022 m. spalio mėnesį pasaulinės dizaino organizacijos – BEDA (Europos dizaino asociacijų biuras), EIDD (Dizainas visai Europai), ICoD (Tarptautinė dizaino taryba), ir UNESCO kūrybinių miestų tinklas pasirinko Kauną kaip Europos kultūros sostinę savo svarbiausiems metiniams renginiams organizuoti. Tai tapo unikalia galimybe pristatyti Kauną tarptautinėje erdvėje ir užmegzti bendradarbiavimo ryšius su daugybe dizaino srities profesionalų iš įvairių pasaulio valstybių. Tinklų forumo metu kaip svečias dalyvavo Valensija – Pasaulio dizaino sostinė 2022.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

Programos veiklos įtraukė:

vietos partnerių

tarptautinius partnerius

Reprezentacija tarptautiniame kontekste. Narystės

EIDD

2018 m. Kaunas 2022 tapo EIDD (Dizainas visai Europai) tinklo nariu. Kartu Kaune buvo vykdytos kūrybinės dirbtuvės „Dizainas visiems”, parengta „Kauno miesto gyventojų objektyvios ir subjektyvios gerovės stebėsenos sistemos kūrimo” galimybių studija, buvo dalyvaujama tinklo narių susirinkimuose.

Kaunas į UNESCO Kūrybinių miestų tinklą pateko 2015 m. Nuo 2019 m., Kauno miesto atstovavimo pareigos UNESCO Kūrybinių miestų tinkle buvo patikėtos Kaunas 2022 organizacijai, kuri ėmėsi aktyviai dalyvauti tinklo susitikimuose ir projektuose. Per pastaruosius kelis metus Kaunas tapo garbės svečiu UNESCO Dizaino miesto Bilbao kasmetiniame renginyje Bilbao Design week 2021, kur Kauną atstovavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas architektas Gintaras Balčytis bei mados aksesuarų dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė, o parodą „Designing Optimism” parengė, suprojektavo ir įgyvendino Gediminas Banaitis-Skrandis. 2021 m. Kaunas dalyvavo Dizaino miestų online susitikime Geelong (Australija), keturių dizaino miestų konkurse „International Street Design Challenge”.

2022 m. Kaunas dalyvavo gyvame UNESCO Dizaino miestų ir Prancūzijos UNESCO Kūrybinių miestų susitikime Saint Etienne. Finalinis ir reikšmingiausias Kaunas 2022 rezultatas – suorganizuotas UNESCO Dizaino miestų Metinis susitikimas, kuriame dalyvavo 32 miestai gyvai ir dar 11 miestų nuotoliniu formatu. 6 dienų metinis susitikimas apėmė vidines tinklo darbo grupių diskusijas, vieša konferenciją, tarptinklinį susitikimą su kitais pasaulio dizaino organizacijų tinklais ir supažindinimą su Kauno ir Kauno rajono dizaino sektoriumi. Kiti sėkmingi rezultatai – Kortrijk (Belgija) miesto dizaino sektoriaus (40 asmenų) vizitas Kaune ir Kauno rajone, bendradarbiavimo projektas „5×5”, „K-Totem”, suplanuotas bendradarbiavimas tarp Landšafto dizaino festivalio Magenta ir Graz Design Month.

Komunikacijos priemonėmis pasiekta:

auditorija

Programos metu sukurta:

išliekamųjų produktų

Bendradarbiavimas su Kortreiko miestu

K-Totem

2020 m. bendram Dizainas laimei ir Kortreiko (UNESCO dizaino miestas) bendradarbiavimo projekto vystymui iki 2022 m. Flandrijos vyriausybė suteikė 100 000 Eur dotaciją. Iki 2022 m. įvykdyti šie projektai: dizaino ir verslo programa „5×5“ ir jos rezultatų paroda, K-Totem skulptūra bei kūrybinis Flandrijos atstovų vizitas į Kauną.

Trimatė „K-Totem“ skulptūra įkurdinta Steigiamojo Seimo aikštėje, tapo vietos bei tarptautinio lauko kūrėjų – grafikos dizainerių ir iliustratorių – saviraiškos erdve. Taip pat vyko kūrybiniai mainai su Korteiko miestu. Menininkė Elise Vanderplacke sukūrė dizainą Kaune esančiai K-Totem, Mantas Kuginis – Kortreike esančiai K raidei.

Nuo 2023 metų K-Totem perkeltas į KTU SANTAKOS SLĖNĮ.

SKAITYTI DAUGIAU

5X5®

Pirmą kartą Kaune buvo įgyvendinama unikali belgų kompanijos „Designregio Kortrijk vzw“ sukurta dizaino inovacijų programa „5X5®“. Ji suteikė galimybes Kauno įmonėms, veikiančioms įvairiose srityse, pagal licencijuotą 12 žingsnių programą vienerius metus bendradarbiauti su dizaineriais vystant naujus ir tobulinant jau esamus produktus, paslaugas ar procesus. 2022 m. Tarptautinio dizaino festivalio metu vykusioje parodoje buvo pristatyti jungtiniai flandriškųjų ir lietuviškųjų programų rezultatai.

2022 m. spalio mėnesį 5×5 programos rezultatų paroda „Dizaino inovacijos: nuo Kortreiko iki Kauno” buvo pristatyta Belgijos karališkosios šeimos vizito metu.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

Vaikų dizaino kūrybinės dirbtuvės

Tikslas – pažvelgti vaikų akimis į miesto urbanistiką, architektūrinius sprendimus ir dizaino objektus juose.

2018 m. Vaikų vasaros dienos stovykla „Tu-miestelio architektas!“

2022 m. Vaikų kūrybinės dirbtuvės „Laimingas miestas”

Prieinamumo gidas

2019 m. „Kaunas 2022“ parengė elektroninį kultūros prieinamumo gidą „Kultūra visiems“, skirtą kultūros organizacijoms, objektų valdytojams ir renginių organizatoriams, siekiant kultūros objektus ir renginius padaryti prieinamesnius visoms visuomenės grupėms, o ypač – specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Gidą lydi nemokama, visiems atvira ženklinimo sistema, sukurta dizaino profesionalų „Critical“.

VIDEO
SKAITYTI DAUGIAU

WWW.DIZAINASKAUNE.LT ARCHYVAS

WWW.LAIMESDIENA.LT ARCHYVAS

PROGRAMĄ KŪRĖ:

Donata Jutkienė

Jūratė Tutlytė

Giedrė Bartusevičiūtė–Rimkienė

Irutė Tumaitė

Gediminas Banaitis