Karas Ukrainoje sustabdė kasdienį gyvenimą, o Rusijos agresija užkirto kelią kultūrai. Reaguodama į įvykius, pagalbos ranką tiesia visa Lietuva, o Kaunas atveria duris ukrainiečių bendruomenei.

Europos kultūros sostinė – ne tik garsus titulas, bet ir atsakomybė skleisti tiesą bei palaikyti. Tikėdami, kad visi galime turėti vietą jaustis laisvai, kurti ir dalintis, Kaune atidarėme „CulturEUkraine“ centrą – atvirą bendradarbystės erdvę Ukrainos kūrybininkams ir menininkams. Centre įkurtos bendradarbystės erdvės bei individualios studijos, dirbtuvės, galima naudotis nemokamu internetu, biblioteka, video konferencijų erdve, susitikimų kambariu, taip pat teikiama pagalba randant vietos partnerius, klientus. Kviečiame nuo karo pasitraukusią kultūros bendruomenę burtis ją palaikančiame mieste.

„CulturEUkraine“ centras įsikūręs buvusio centrinio pašto patalpose, 3-4 aukštuose (Laisvės alėja 102), Kaune. Mes tikime, kad tai taps vieta dirbti ir kurti, bendrauti ir susitelkti, vieta, kur ukrainiečių kultūra galės skleistis, o Ukrainos balsas skambės garsiai. „CulturEUkraine“ atviras visoms ir visiems, savo laikinais namais pasirinkusiems Kauną.

Rezervuoti nemokamą darbo erdvę ar studiją kurti galima čia.

Registracija visiems kultūros lauko atstovams iš Ukrainos
Veiklos
CulturEUkraine
Heroiam slava!
Prisijungti
Veiklos

„CulturEUkraine“ centre vyksta įvairios veiklos, skirtos tiek suaugusiems, tiek vaikams: meno terapijos, edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės, teikiama psichologinė pagalba. Norinčius nepraleisti svarbiausių centro naujienų, kviečiame sekti mūsų facebook paskyrą. Čia rasite visą aktualiausią informaciją, svarbiausias nuorodas bei planuojamas veiklas.

Apie CulturEUkraine centrą

„CulturEUkraine“ – atvira bendradarbystės erdvė Ukrainos kūrybininkams ir menininkams. Centras įsikūręs buvusio centrinio pašto patalpose, 3-4 aukštuose, Laisvės alėjoje 102, Kaune.

„CulturEUkraine“ centre sudarytos sąlygos laisvai samdomiems ukrainiečiams dirbti ir kurti:

 • bendrose co-working erdvėse;

 • individualiose studijose ar dirbtuvėse;

„CulturEUkraine“ centre ukrainiečių laukia:

 • pagalba randant vietos partnerius / klientus;

 • nemokama darbo vieta ir susitikimų kambarys;

 • nemokamas šviesolaidinis internetas;

 • video konferencijų erdvė;

 • virtuvėlė

 • nemokamas spausdinimas / skenavimas;

 • parodų erdvė;

 • lokali ir tarptautinė sklaida;

 • draugystė ir bendruomenė.

GALERIJA

Misija

„Siekiame, kad šis centras taptų vieta, kurioje Ukrainos žmonių balsas ir Ukrainos aktualijos būtų išgirstos Europos mastu. Tikimės, kad čia atvykę kūrėjai galės tęsti savo veiklas, palaikydami ryšius su tiek su Ukrainoje likusiais, tiek su vietos menininkais. Teikiant pagalbą, svarbu užtikrinti kuo sklandesnę ir emociškai lengvesnę adaptaciją mūsų šalyje, todėl sudarysime galimybę tęsti savo įprastas veiklas ir kūrybiniais sprendimais prisidėti prie kuo greitesnės karo baigties ir Ukrainos pergalės. Kultūra ir kūryba padeda įveikti sunkumus, tad, viliamės, kad projektas prisidės ir prie emocinės būklės gerinimo“, – įsitikinusi „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė. 

Lietuvai sulaukiant vis daugiau žmonių, bėgančių nuo karo Ukrainoje, visuomeninės organizacijos, kultūros operatoriai ir aktyvūs piliečiai kasdien prisideda prie įvairių paramos iniciatyvų. „Kaunas 2022“, kaip organizacijos, atstovaujančios šiuolaikinio miesto vertybėms, misija, yra suteikti kultūrinę užuovėją, kūrybos erdvę ir saviraiškos platformą. Šiuo metu tai ypač reikalinga kūrėjams iš Ukrainos, tad Europos kultūros sostinės komanda kviečia visus savo partnerius tapti sinergiškai veikiančiu mechanizmu. 

Visi „Kaunas2022“ renginiai Ukrainos piliečiams yra nemokami.

Prisidėti
Heroiam slava!

„Šlovė herojams!“ skanduoja ir mažiausieji kauniečiai – Herojaus mokyklos auklėtiniai. Siųsdami palaikymą savo bendraamžiams ukrainiečių herojams, vaikai sukūrė piešinių seriją. Iliustracijos nugulė ant bliuzonų ir marškinėlių, kuriuos galite įsigyti Kauno centriniame pašte arba „Kaunas 2022“ elektroninėje parduotuvėje ir taip prisidėti prie „CulturEUkraine“ erdvės augimo. Visos lėšos už šiuos įsigytus drabužius bus skirtas ukrainiečių meninėms rezidencijoms ir meniniams projektams.

Įsigyti
Prisijungti

Absoliuti dauguma Kauno ir visos Lietuvos kultūros organizacijų, įstaigų, iniciatyvų jau dirba Ukrainai – telkia paramą, priima kolegas, suteikia erdves. Didžiuojamės šiuo pokyčiu ir esame įsitikinę, kad susivieniję galime pasiekti daugiau. 

Susitelkę, išlaisvinę kūrybos tėkmę ir kultūra sustiprinę dvasią, galėsime dar labiau padėti organizacijoms, tiesiogiai dirbančioms su Ukraina ir jos gyventojais:

Vienas iš būdų padėti – savanorystė vienoje iš pagalbą teikiančių organizacijų. Džiaugiamės, kad „Kaunas 2022“ suburti savanoriai–kultūristai aktyviai prisideda prie įvairių Ukrainos paramos iniciatyvų. Turime nemažai rankų ir širdžių, norinčių prisidėti, tačiau visuomet esame atviri.

Norite savanoriauti „CulturEUkraine“ centre?

Susisiekite [email protected].

Jeigu norite prisidėti prie aukščiau išvardintų organizacijų, kreipkitės tiesiogiai jų nurodytais kontaktais. Kultūros organizacijų iniciatyvas rasite žemiau.

Prisijungti
Kultūros organizacijų iniciatyvos

Ukrainiečių įdarbinimas. Turime gausybę darbdavių, kurie sutinka suteikti Ukrainos pabėgėliams darbo vietas.

Kontaktai

[email protected]

https://www.redcross.lt/

Šiuo metu visos mūsų mintys sutelktos į karą Ukrainoje, muzika yra vilties ir šviesos suteikianti jėga. Dalis už bilietus surinktų pajamų bus skirtos Ukrainai palaikyti, planuojame ir kitus veiksmus, kurie festivalyje sutelks dėmesį į padėtį šalyje, užpultoje agresoriaus.

http://kaunasjazz.lt/

Visos surinktos lėšos skiriamos po lygiai „Geltona / Mėlyna“ ir Lietuvos raudonajam kryžiui

Nuoroda į renginį:

https://www.facebook.com/events/2265375806943941/

Kviečiame Ukrainos vaikus ir šeimas nemokamiems meno užsiėmimams. Galime pasiūlyti tapybos, piešimo, grafikos, keramikos užsiėmimus, naudojant meno terapijos technikas. Laukiam pavienių asmenų ir grupių. Užsiėmimus galime vesti mūsų studijose Kaune, Vilijampolėje, Jurbarko g. 2. Arba galime atvykti ir kitur, Kauno mieste. Tikime, jog menas ir kūryba gali padėti žmonių emocinei būsenai net ir tokiu neįsivaizduojamai sunkiu metu.

 

Kontaktai:

Gita Balžekaitė

[email protected]

https://www.facebook.com/kitaneriespuse/

NČDM muziejus ir jo padaliniai priima Ukrainos gyventojus nemokamai.

Kontaktai:

[email protected]

https://ciurlionis.lt/

Reaguojant į siaubingą situaciją Ukrainoje, „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ (FGIP) su partneriais rengia psichologinės pagalbos platformą ukrainiečiams. Platformoje siekiama visuomenei ir psichinės sveikatos profesionalams suteikti gaires, kaip kovoti su psichologinėmis karo pasekmėmis. Platforma kuriama remiantis 2020 m. spalį FGIP ir partnerių inicijuota internetinės psichologinės pagalbos programa rusų k., skirta nukentėjusiems nuo valdžios vykdomų represijų. Programos tinklalapyje teikiama informacija ir patarimai, kaip saugoti psichinę sveikatą, ką daryti, kai ima nerimas, bei kur kreiptis, jei prireikia profesionalios pagalbos. Dabar rengiama panaši programa ir ukrainiečių kalba.

Kontaktai:

Robert van Voren

[email protected]

www.samopomi.ch

www.terrapublica.lt perkant bet kurią knygų serijos „Nacionalinė ekspedicija“ dalį, pusę sumos nuo knygos kainos skirsime Ukrainos paramai. Surinktos lėšos bus skirtos „Blue – Yellow“ organizacijai. „Nacionalinės ekspedicijos“ knygų seriją sudaro trys knygos: „Nemunu per Lietuvą“, „Vysla per Lenkiją“, „Dniepru per Ukrainą“. Taip kviečiame ne tik finansiškai prisidėti prie pagalbos Ukrainai, tačiau ir geriau susipažinti su šios šalies kultūra, istorija, tradicijomis, gamtos vertybėmis ir atrasti, kokius panašumus lietuviai turi su šia tauta.

 

Daugiau informacijos:

Pagrindinis

Tapybos, rankdarbių pamokos vaikams ir suaugusiems, padėsiu susiorientuoti Kaune, moku rusų kalbą.

Kontaktai:

Vida Slivka

[email protected]

Cianotipijos dirbtuvės.

Kontaktai

https://www.facebook.com/No-Name-Studio-108175698159946

Kineziterapijos ir ergoterapijos studentų iniciatyvos. Daugiau informacijos netrukus.

Kiekvieną sekmadienį ukrainiečių vaikai kviečiami į dailės terapijos veiklas „Kūrybos terapijos namuose”

Kontaktai

https://www.facebook.com/K%C5%ABrybos-terapijos-namai-240401596007864

Vienintelė egzotinių ir dekoratyvinių gyvūnų prieglauda Lietuvoje. Dabar rūpinasi ir gyvūnais parvežtais iš Ukrainos bei siekia surasti jiems saugius namus.

Kontaktai

https://www.facebook.com/pagalba.egzotinei.faunai