Laimingi žmonės, laimingas miestas

Taip, mes suprantame, tikslas sukurti laimę gali skambėti naiviai. Tačiau tam mes turime net kelias svarias priežastis.

– Visų pirma, Kaunas oficialiai siekia tapti laimingų žmonių miestu. Tai įrašyta strateginiame miesto plėtros iki 2022 m. plane, tad paprasčiausiai negalime to ignoruoti.

– Antra, 2015 m. Kaunas buvo priimtas į UNESCO Kūrybiškų miestų tinklą Dizaino miestų kategorijoje, taigi akivaizdu, kad ne mes vieni tikime, jog dizainas yra mūsų stiprybė ir stebuklingas įrankis. Tai mūsų ateitis.

– Trečia, taip, galbūt mes naivūs, bet tik esant naiviu viską visuomet galima pradėti nuo pradžių. Tai reiškia, kad turime vilties ir mums tikrai netrūksta iššūkių!

 

Kaip sukurti laimę? Ar bent jau dizainą laimei? Arba kaip sukurti tai, kas kažką pradžiugintų? Šie klausimai mums svarbiausi. Ieškodami atsakymų pirmiausiai siekiame suprasti, ką reiškia laimė ir dizainas. Tačiau mūsų supratimas apie laimę ne visuomet teisingas. Kitaip tariant, norėdami tapti laimingesniais, siekiame ne tų dalykų.

Metodai:

Pop-up pastatai; laimei subalansuotos viešosios erdvės; laimingas dizainas; vieši renginiai; dirbtuvės ir konkursai; mokymai; žinių perdavimas, urbanistiniai veiksmai; parodos viešosiose erdvėse; tyrimai; idėjų generavimas; dizainu pagrįstas mąstymas; kontekstinis, performatyvus dizainas; dalyvaujamasis urbanistikos strategijų kūrimas; viešojo meno užsakymai.