Gegužė

Gegužė – „Kauno pavasaris“. Čia telpa trauminiai pėdsakai, laisvės idėjos ir sovietinį rūbą nusimetusi kultūra. 1972-ųjų gegužės įvykius dar labiau aktualizuoja įvykiai Ukrainoje, todėl šio mėnesio programa, skirta Romui Kalantai ir iš pogrindžio išaugusiai kultūrai, tampa dar svarbesne žinute apie kovą, laisvę ir pilietiškumą. Kultūra mainys pavidalus: plauks kartu su kultūros laivu „Nemuno7“, pabirs Kiemų šventėje ir skambės Vasaros scenoje. Pabaigai – šiuolaikinės Kauno mito trilogijos antrasis veiksmas „Santaka“ – dar niekada Lietuvoje nematyta, milžiniško masto vandens misterija, kuriama bandant pažaboti upių tėkmę. Nenuspėjamas reginys ir visa jį papildanti trijų dienų programa pretenduoja tapti didžiausia Kauno gimtadienio švente miestiečiams ir svečiams. Kviečiame pasižvalgyti, kokius kultūrinius nuotykius į Kauną atneša paskutinis pavasario mėnesis.

Europos scenoje pasirodo

05 04-08 Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“

Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“

Knygų mylėtojai apsidžiaugs – Kaune vyks tarptautinis literatūros festivalis! Festivalio programoje – užsienio ir Lietuvos, jaunieji ir pripažinti, skaitytojams gerai žinomi rašytojai ir poetai. Gegužės 4 d. festivalį atidarys susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros premijos laureate poete ir rašytoja Vaiva Grainyte, o pabaigs literatūros ir solidarumo renginys su Halyna Kruk ir kitais ukrainiečių autoriais. Literatūros horizontai šiemet drieksis nuo Prancūzijos iki tolimosios Indonezijos. Knygų mylėtojų laukia tradiciniai skaitymai ir alternatyvios knygos, „akli“ pasimatymai ir poezijos „puspiečiai“. Sekite festivalio programą www.literaturossavaite.lt

Kur: įvairios vietos Kaune

Organizatorius: Vytauto Didžiojo universitetas

Renginys nemokamas

Nuo 05 14 Paroda „1972: pramušti sieną“

Paroda „1972: pramušti sieną“

Esame tikri, kad ši paroda nepaliks abejingų. Mūsų miestas kalbėsis su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Paroda „1972: pramušti sieną“ nukels žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų ir pasipriešinusiųjų sistemai žmonių bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje.

Kur: Kauno centrinis paštas

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Bilietai: vietoje

05 13-15 Spektaklis „Kauno pavasaris‘72“

Spektaklis „Kauno pavasaris‘72“

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklyje „Kalanta“ persipina dokumentinė medžiaga ir šiandieninis žvilgsnis į 1972 metų įvykius Kaune. Režisierius Jonas Tertelis kelia klausimą, kaip šiandieninėje visuomenėje rezonuoja 19-mečio Romo Kalantos aktas. Analizuojamos šio laikmečio nuotaikos, lūkesčiai ir įtampos tampa siurrealiu kolektyvinės atminties fragmentu didžiajame Europos ir pasaulio judėjimų dėl išsilaisvinimo paveiksle. Ar tikrai šie įvykiai yra vien tik praeitis, ar tikrai istorija kartojasi, ir kokiuose spąstuose sėdi Tu?

Kur: Nacionalinis Kauno dramos teatras

Organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras

Bilietai: ČIA

05 14 Roko operos premjera „1972“, skirta Romui Kalantai

Roko operos premjera „1972“, skirta Romui Kalantai

Romui Kalantai atminti labiausiai tinka roko opera. Visai šalia Kauno valstybinio muzikinio teatro 1972 m. gegužės 14 d. devyniolikmetis Romas Kalanta, protestuodamas prieš sovietinį režimą, apsipylė benzinu ir užsiliepsnojęs sušuko „Laisvę Lietuvai!“. Minint šio reikšmingo įvykio penkiasdešimtmetį, Romo Kalantos asmenybė roko operoje „1972“ yra meninė to laikmečio išraiška, alsuojanti protesto dvasia ir jaunatviška energija bei unikalus muzikinis eksperimentas, apjungiantis dokumentiką ir fikciją, skambant šiuolaikiškai interpretuotai psichodelinio roko klasikai.

Kur: Kauno valstybinis muzikinis teatras

Organizatorius: Kauno valstybinis muzikinis teatras

Bilietai: ČIA

Iki 11 30 Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“

Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“

Šiuolaikiniu meno genijumi vadinamo, litvakiškų šaknų turinčio kūrėjo iš Pietų Afrikos Williamo Kentridge’o paroda „Tai, ko nepamename“ kviečia mus užmegzti dialogą su savimi. Paroda siekiama sujungti išbarstytus istorijos įvykių krislelius į prasmingas mozaikas, lyg veidrodis atspindinčias į jį žiūrinčius. Menininkas geba įtraukti lankytoją į praėjusius įvykius ir pasijusti lyg jis juose būtų čia ir dabar. Atskiri kūriniai ir įvairūs žanrai parodoje atskleidžia selektyviąją žmonijos atmintį bei skirtingas pasaulio matymo perspektyvas. W. Kentridge’as genialiai derina aštrų turinį ir paveikią estetiką, supurto išankstines žiūrovo nuostatas ar stereotipinį požiūrį.

Renginys prieinamas žmonėms su judėjimo negalia.
Parodos lankymas mokymas. Bilietai: ČIA

Daugiau apie renginį čia
iki 08 28 Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Konkuruojantys, nesutariantys, bet ir būtini vienas kitam. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Viską atskleidžia MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus tuo pačiu metu Vilniuje ir Kaune veikianti paroda – ji atveria pamatinę dviejų miestų priklausomybę, kaip jie formavo vienas kitą ir kaip iš jų įtampos atsirado šiuolaikinė Lietuva. Suprasti meninę, kultūrinę ir politinę šių dviejų miestų sąveiką parodoje „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ padeda „kalnai“ – centro, kliūties, iššūkio, komplekso, autonomijos, ginties metafora. Per ekspozicijos pasakojime nuolat iškylančius keturis kalnus – Gedimino kalną, Žaliakalnį, Boufalo kalną ir Pelėdų kalną – atskleidžiamos skirtingos Kauno ir Vilniaus sąveikos formos. Parodoje nagrinėjamos ir Kauno–Vilniaus jungtys ir mainai – nuo gamtinių iki simbolinių, nuo dipolio vizijos iki dvivietystės tapatybės, nuo kultūrinės donorystės iki darbo jėgos vampyrizmo. Parodos kalnai ir motyvai atsikartoja abiejų muziejų ekspozicijų salėse, bet pasakoja skirtingas istorijas. Šitaip parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ koncepcija ir architektūra pati įkūnija Kauno ir Vilniaus būtinybę būti kartu: norint pamatyti visą parodą, reikia aplankyti abu miestus.

Parodos lankymas yra mokamas. Bilietus galima įsigyti vietoje. Renginys prieinamas žmonėms su regos negalia. Tinkantis lietuviškai nesuprantantiems žmonėms. Vilniuje – prieinamas žmonėms su fizine negalia.

Daugiau apie renginį čia
iki 07 31 Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“

Vienas laukiamiausių Kauno ir visos Lietuvos meno įvykių – pirmą kartą pristatoma performansų meistrės, vienos garsiausių pasaulyje menininkių Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma M. Abramović kūryba nuo 7-ojo dešimtmečio iki pastarųjų metų, o taip pat paroda dėmesį traukia unikalia forma – pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios menininkės performansų dokumentacijų ir filmų. Į Lietuvą atvyksta ir pati kūrėja – su kurios idėjomis galima artimiau susipažinti viešoje paskaitoje, vyksiančioje Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Parodos lankymas mokamas. Bilietus galite įsigyti vietoje ir bilietai.lt platformoje.

Daugiau informacijos apie renginį čia.

Organizatorius: „Meno parkas“

Gegužė I‑III 8.30–15.30 IV 8.30–19.00 V 8.30–14.30 VI-VII neveikia Yoko Ono instaliacija „Ex It“

Yoko Ono instaliacija „Ex It“

Meno pasaulio  nonkonformistės  Yoko  Ono kūryba lanko Kauną: istoriniuose Lietuvos banko rūmuose atidarytoje menininkės instaliacijoje „Ex It“ eksponuojami šimtai skirtingų dydžių karstų su iš jais augančiais medžiais. Šokiruojantis ir įtaigus kūrinys vaizduoja didžiulę nelaimę, tačiau čia egzistuoja ir viltis. Kūrėja nediktuoja, kokią katastrofą žmogus turi įžvelgti instaliacijoje – minties laisvė, kaip ir daugumoje autorės kūrinių, paliekama žiūrovui.

Instaliacijos lankymas nemokamas. Renginys prieinamas žmonėms su intelekto negalia. Renginys prieinamas žmonėms su fizine negalia. Tinkamas lietuviškai nesuprantantiems.

Daugiau informacijos apie renginį čia.
05 19-20 Europos kultūros sostinės forumas 2022. PALIKIMAS

Europos kultūros sostinės forumas 2022. PALIKIMAS

Penktasis Europos kultūros sostinės forumas vyksta ilgai lauktos kultūrinės programos įkarštyje ir ženklina antrojo didžiojo Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos renginio savaitgalį. Ir nors prieš akis – dinamiškiausias programos sezonas, Kultūros Sostinės metai Kaune su kiekviena diena artėja link finišo. Kas laukia miesto, rajono, metams pasibaigus? Atsakymų ir sprendimų bus ieškoma taip, kaip įprasta „Kaunas 2022“ programai – bendradarbiaujant, įtraukiant į diskusiją Kultūros sostinės programos dalyvius, kūrėjus, partnerius ir tyrėjus.

Kur: Kaunas

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Renginys nemokamas

05 20 Kiemų šventė

Kiemų šventė

Apie „Kiemų šventę“ Kaune girdėjo visi. Tai – jau tradiciniu tapęs renginys, kuriuo siekiama stiprinti Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojų bendruomeniškumą, draugystę, paminėti artėjančią Tarptautinę kaimynų dieną. Renginio dalyviai – bendruomenės, organizacijos ir kaimynai – atsineš į miesto centrą savo kėdes, stalus, kuriuos papuoš baltomis staltiesėmis ir gėlėmis. Renginio metu netikėtose vietose skambės muzika, dalyvius stebins įvairios kūrybinės instaliacijos ir pasirodymai, dalį jų kursite jūs patys – miesto gyventojai ir svečiai. Dabar jau žinote, ką veikti gegužės 20-ąją!

Kur: Laisvės al. ir Vilniaus g.

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Renginys nemokamas

05 21 „Švęskime upę!“

„Švęskime upę!“

Gegužės renginių programa žada sugrąžinti ir prie miesto upių. Iniciatyva „Švęskime Upę!“ kvies dalyvauti ypatingame renginyje: Nerimi ir Nemunu bus plaukiama baidarėmis, kanojomis, ir net savadarbiais plaustais! Organizatoriai kultūrą kvies patirti ne tik ant vandens, kur viso plaukimo metu laukia muzikiniai koncertai, orientaciniai žaidimai ir kt. pramogos, bet ir pakrantėse įsikūrusiose salose. Kultūriniai upeivių maršrutai sutekės į bendrą renginį santakoje.
Kur: Neries ir Nemuno upėse bei jų pakrantėse
Organizatorius: „Švęskime upę!“
Renginys nemokamas

05 20–22 Didysis metų renginys SANTAKA. 2-asis trilogijos veiksmas

Didysis metų renginys SANTAKA. 2-asis trilogijos veiksmas

„Santaka“ – antrasis didysis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys ir vėl užpildys visą miestą. Kauno gimtadienis – vienoje įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kauno santakoje – kvies žiūrovus išspręsti vidines prieštaras ir švęsti vienybę. Saulei leidžiantis, gimtadienį švenčiantį miestą pasitiks niekada Lietuvoje iki šiol nematyta vandens misterija, pirmą kartą kuriama bandant pažaboti upių tėkmę. Ypatingoje scenoje išvysime daugiau nei 100 plaukiojančių objektų, daugybę muzikos žvaigždžių ir akrobatų – įvyks miestui skirta žmogus ir gamtos sinergija, kuri padovanos nenuspėjamą, didelio masto šou ant tekančio vandens. Visą likusį savaitgalį žiūrovus bei miesto svečius stebins akrobatų, šiuolaikinio cirko pasirodymai, tarptautinio lėlių teatrų festivalio „Kaunas Puppet 22“ įžanginiai renginiai, prie vandens kvies „Švęskime upę“ iniciatyvos, muzikinės iškylos į prie upių išsidėsčiusias Kauno ir Kauno rajono gyvenvietes. Pasiruoškite visi ir kiekvienas – laukia renginių kupinos dienos.

Didysis „Santakos“ šou: gegužės 21 d. 22:00 val.

Kur: Nemuno ir Neries santaka, įvairios vietos prie upių Kaune ir Kauno rajone

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Renginys nemokamas

05 22 21:30 val. Didysis kultūros laivas „Nemuno7“. Atidarymas

Didysis kultūros laivas „Nemuno7“. Atidarymas

„Nemuno7“ – tai Europoje unikalus upių technikos ir landšafto dizaino projektas, tarnausiantis kaip vieša kultūrinė erdvė. Objekte derinama technikos istorija, paveldas ir šiuolaikinė architektūra taps nauju Kauno rajono traukos objektu vietiniams gyventojams, svečiams iš Lietuvos ir užsienio. Gegužės 22 dieną verta pasižymėti kalendoriuje – tądien vyks laivo–žemkasės „Nemuno7“ atidarymas, kuriame žiūrovai bus kviečiami patirti vandenį iš meno, architektūros ar mokslo perspektyvos.

Kur: Kairysis Nemuno krantas Zapyškyje, Kauno r.

Organizatorius: VšĮ „Ars Futuri

Renginys nemokamas

Nuo 05 27 Menininkų grupės Konsortium paroda „Atmintis / ateitis`` (Vokietija)

Menininkų grupės Konsortium paroda „Atmintis / ateitis" (Vokietija)

Kaune įspūdinga gausybė modernistinių pastatų. Čia mezgėsi tarptautiniai ir tarpkultūriniai mainai, būrėsi architektai ir menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Šveicarijos bei JAV. Grupė menininkų-kuratorių „Konsortium“ (DE) pakvietė daugiau nei pusė šimto menininkų iš įvairių pasaulio šalių kurti bendradarbiavimu pagrįstą kolektyvinę skulptūrą, dedikuotą šiam istoriniam Kauno tarpsniui.

Kur: Gimnazijos g. 4

Organizatorius: „Kaunas 2022“

iki 08 28 Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“

Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Konkuruojantys, nesutariantys, bet ir būtini vienas kitam. Vilniaus ir Kauno gyvenimą apaugusi puikybė ir prietarai paslepia tiesą – šiems miestams reikia vienas kito. Apie tai pasakoja MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus tuo pačiu metu Vilniuje ir Kaune veikianti paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“. Norite išvysti visą parodą? Tuomet ruoškitės aplankyti abu miestus! 

Kur: Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija Kaune, MO muziejus Vilniuje

Organizatorius: Kauno miesto muziejus, MO muziejus

05 12 - 09 24 Kaunas 2022 vasaros scena

Kaunas 2022 vasaros scena

Visą šiltąjį sezoną Kauno senamiesčio širdis – Rotušės aikštė – plaks kultūros ritmu. Kauno gyventojus ir svečius įsimintiniausiais pasirodymais, koncertais, degustacijomis ir susitikimais džiugins čia įsikūrusi „Kaunas 2022“ vasaros scena. Nuo gegužės iki rugsėjo jūsų lauks kruopščiai parengtos meninės programos savaitgaliai ir šimtai nemokamų renginių su geriausiais Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjais ir kitais pasirodymais.

Kur: Kauno rotušės aikštė

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Renginiai nemokami

Gegužė Roberto Magro šiuolaikinio cirko spektaklis

Roberto Magro šiuolaikinio cirko spektaklis

Šiuolaikinio cirko režisieriaus Roberto Magro kūryba jau spėjo tapti neatsiejama „Kaunas 2022“ veiklų dalimi. Italų režisieriaus pasirodymuose atsiskleidžia drąsūs ir netikėti kūrybiniai sprendimai bei pagarba vietos gyventojams ir aplinkai. Turime puikią naujieną – Roberto Magro su trupe grįžta į Kauno rajoną ir vasaros metu burs gyventojus bei kvies dalyvauti bendruomeniniame šiuolaikinio cirko spektaklyje.

Kur: Įvairios vietos Kauno rajone

Organizatorius: „Kaunas 2022“

Renginys nemokamas

06 03-05 Elektroninės ir eksperimentinės muzikos festivalis „OPTIMISMO“

Elektroninės ir eksperimentinės muzikos festivalis „OPTIMISMO“

„OPTIMISMO“ – tai į industrinę praeitį atsigręžiantis, šiuolaikine eksperimentine ir elektronine muzika alsuojantis festivalis. Visai kaip modernizmo architektūros kūrėjai, pasižymėję politiniu, socialiniu, ekonominiu ir kultūriniu optimizmu, taip ir šiuolaikinės muzikos kūrėjai drįsta eksperimentuoti su technologijomis ir išsiskiria virtuoziškumu, netradicine kūrinių struktūra bei naujais kūrybiniais metodais.

Kur: Industriniai ir kultūriniai modernistiniai pastatai Kaune

Organizatoriai: „Digital Tsunami“ ir „Ghia“ kūrybinės komandos. Programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

Bilietai: ČIA

Pilna gegužės mėnesio programa

2022 05 01 Vaikų knygų festivalis „Gyvos raidės“
Įvairios vietos Kaune

2022 05 01 Tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2022“
Kaunas, Kauno rajonas ir kt. Lietuvos miestai

2022 05 01 Japonijos dienos Kaune „WA!“
Kaunas; išsami programa su vietomis ir laikais čia: https://kaunas2022.eu/wa/

2022 05 01, 08, 15 Ekskursijų ciklas modernistiniuose pastatuose
Kauno modernistiniai pastatai

2022 05 04–08 Tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“
Įvairios vietos Kaune

2022 05 13-15 Paroda „Opozicijos komunistinei valdžiai kaleidoskopas“ Vytauto Didžiojo Karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas)

2022 05 13 Paroda „Čekoslovakijos avangardistai: Milanas Knižakas ir
Rudolfas Sikora“ Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas).

2022 05 13 Paramos Ukrainai koncertas – „Apres un reve“ Vytauto Didžiojo universitete, Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas)

2022 05 13 Koncertas „Made in Kaunas“ Laisvės alėjoje, Kauno miesto sodelyje

2022 05 14 Paroda: Čekoslovakijos avangardistai: Milanas Knižakas ir
Rudolfas Sikora Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas)

2022 05 14 Romo Kalantos memorialinis koncertas Vytauto Didžiojo Karo muziejaus prieigose

2022 05 20 Orkestrų, grupių ir ansamblių festivalis „Kaunas BandFest“
Viešos Kauno erdvės

2022 05 06-07 Instaliacija ,,Aklas pasimatymas su knyga“ ir literatūrinis pojūčių salonas, netikėti netikėtų vietų skaitymai
Daukanto g. prie fontano (literatūrinis pojūčių salonas)

2022 05 07–08 56-osios tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora 2022“
„Žalgirio“ arena

2022 05 06–09.24 Kaunas 2022 vasaros scena (ATIDARYMO RENGINIAI)
Rotušės a.

Nuo 2022 05 14-08.31 Paroda „1972: pramušti sieną“
Kauno centrinis paštas

2022 05 12 Koncertas „Made in Kaunas“
Prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus

2022 05 13–14 Tarptautinė konferencija „Atleisti ar pamiršti – susitaikymas su skaudžia praeitimi“
Vytauto Didžiojo universitetas

2022 05 13–15 Spektaklis „Kauno pavasaris’72“
Nacionalinis Kauno dramos teatras

2022 05 14-15, 18-19 Rokopera „1972“, skirta Romui Kalantai
Kauno valstybinis muzikinis teatras

2022-05-19 18 val. 6-ojo žurnalo Kaunui „Į“ pristatymas. „Miesto ateitys“
Kauno fotografijos galerija

2022 05 19 Susitikimai muzikoje
VDU Muzikos akademija

2022 05 20 15:00, 17:00 ir 19:00 Koncertas „Nemuno septyni“ [duetas Tykumos ir choras Kamertonas]
Kauno vandenų rezervuaras

2022 05 19–20 Europos kultūros sostinės forumas
Kaunas

2022 05 20-21 Kiemų šventė
Laisvės al. ir Vilniaus g.

2022 05 20–22 Iš laikinosios į šiuolaikinę. Santaka
Nemuno ir Neries santaka, įvairios vietos prie upių Kaune ir Kauno rajone

2022 05 20–24 Tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 22“
Kauno valstybinis lėlių teatras

2022 05 21 Putvinskio gatvės diena 2022
Putvinskio g.

2022 05 21 Švęskime upę
Neries ir Nemuno upės

2022 05 27-07 01 Menininkų grupės Konsortium paroda „Atmintis / ateitis“ (Vokietija)
Gimnazijos g. 4

2022 05 29 Koncertas „Dainos iš liudijimų“
Kaunas 2022 vasaros scena

2022 05 28-29 „Kultūros sostinės“ pamokos. Vladislovo Starevičiaus animacijos savaitgalis
Kauno kino centras „Romuva“

2022 05 22, 21:30 val. Didysis kultūros laivas „Nemuno7“. Atidarymas
Kairysis Nemuno krantas Zapyškyje, Kauno r.

2022 05 22 Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“
Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios prieigos, Kauno r.

2022 05 23–29 19 val. Dokumentinis spektaklis „Taksi“
Kaunas

2022 05 26 Tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Laudate Pueri 2022“ baigiamasis koncertas
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika

Nuo 2022 05 27 (atidarymas 28d. nuo 16h) Paroda „Kambariai. Įveikti atstumai“
Maironio lietuvių literatūros muziejus

2022 05 28 Respublikinis dainuojamosios poezijos festivalis „Ant žemės krašto“
Raudondvario kultūros centras, Kauno r.

Iki 2022 05 30 Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinio tekstilės meno paroda
Galerijos „Meno parkas“ ir „Balta“

Gegužė Williamo Kentridge‘o paroda „Tai, ko nepamename“
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Gegužė Paroda „Kaunas – Vilnius: nuversti kalnus“
Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, MO muziejus Vilniuje

Gegužė T4E Europos kultūrų festivalis
Vytauto Didžiojo universitetas

Gegužė Paroda „Lietuvos dizainas: from Temporary to Contemporary“
Laisvės al. ir jos prieigų vitrinos

Gegužė Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“
Kauno paveikslų galerija. Organizatorius: „Meno parkas“

Gegužė Yoko Ono instaliacija „Ex It“
Lietuvos banko Kauno skyrius

Gegužė Meninė erdvė „Arterija“
Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas

Gegužė Renginių ciklas „Mistinė pažintis“
Kaunas

2022 05 26 Kalniečių parko skaitykla. Atidarymas
Kalniečių parkas

Gegužės 25 d. Kaunas 2022 vasaros scena
Kauno rotušės aikštė

Gegužė Paroda „ARNO FUNKcionalizmas“
A. ir P. Galaunių namai-muziejus

Gegužė Sensorinis paviljonas „Archi/Textūra“
Įvairios vietos Kaune

Gegužė Paroda-tyrimas „Geismo architektūra“
Kaunas

Gegužė Koncertų ciklas „Pasaulio muzika“
Kaunas ir Kauno rajonas

Gegužė Roberto Magro šiuolaikinio cirko spektaklis
Įvairios vietos Kauno rajone

Gegužės pab.- iki metų galo Modernaus meno keliais
Įvairios Kauno miesto vietos

Gegužė Programa „Europietiškos kino kelionės“
Kauno kino centras „Romuva“

Gegužė Kauno meno mokyklos šimtmetis. Parodų ciklas „Kauno meno mokyklai – 100. 12 parodų. 12 mėnesių“
VDA Kauno fakulteto galerija, Kauno kolegijos Menų akademijos galerija

Gegužė Paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“
Nacionalinis Kauno dramos teatras

Gegužės pab. Tarptautinis kongresas CoHappiness. Permąstant laimę
Tikslinama

Gegužė Tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“
Kauno tautinės kultūros centras

Nesibaigianti gegužės programa

Miesto rezidentai kviečiami tikrinti dienotvarkę kasdien, nes joje laukia: Europos diena, tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 22“, koncertas „Nemuno septyni“ (duetas „Tykumos“ ir choras „Kamertonas“), Putvinskio gatvės diena, aitvarų festivalis „Tarp Žemės ir dangaus“, dokumentinis spektaklis „TAXI“, 3×3 krepšinio turnyras „Gatvės Žvėris“. Organizatoriai primena, kad kūrybinių įkvėpimų galima ieškoti jau anksčiau atvertose, vis dar eksponuojamose parodose, kuriose – pažįstami veidai, dideli vardai ir dar didesnės idėjos. Pažinkite performanso meną Marinos Abramović parodoje „Būties atmintis“, aplankykite nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje įsikūrusią William Kentridge parodą „Tai, ko nepamename“, o Lietuvos banko rūmuose – Yoko Ono instaliaciją „Ex It“.

Pilną „Kaunas 2022“ renginių programą rasite www.kaunas2022.eu arba atsisiuntę mobiliąją programėlę „Kaunas 2022“.