2020 m. Ežerėlio bendruomenė prisijungė prie „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto, kurį inicijuoja „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“.

Vystydami projekto veiklas, skelbiame ATVIRĄ KVIETIMĄ fotografams tapti rezidencijų projekto „Humanistinė fotografija. Tapatybės paieškos Ežerėlyje“ dalimi.

 

Projektas suteikia galimybę 3 dienas kurti ir gyventi Ežerėlyje, vykdyti individualų meninį projektą-tyrimą ir įsitraukti į Šiuolaikinių seniūnijų bei Kaunas 2022 Europos kultūros sostinės veiklą. Rezidencijos projektas planuojamas 2021 m. birželio – liepos mėn.* Pasibaigus atviram kvietimui ir įvertinus dalyvių pateiktas paraiškas numatoma išrinkti 3 fotografus, kurie dalyvautų rezidencijų projekte „Humanistinė fotografija. Tapatybės paieškos Ežerėlyje“.

Kiekvienam iš 3 fotografų bus paskirta viena iš rezidencijos projekto datų: birželio 11-13 d.; birželio 25-27 d.; liepos 16-18 d. Fotografams numatyta suteikti galimybę atvykti, viešėti ir kurti Ežerėlio seniūnijoje visų trijų, individualiai jam paskirtų, dienų metu. Kiekvienam rezidentui-fotografui yra numatoma skirti 250 eurų stipendiją.

*Jei šalies epidemiologinė situacija ir galiojantys visuotinio karantino ribojimai būtų nepalankūs rezidencijų įgyvendinimui, jų datos gali kisti.

 

Apie projektą

Ežerėlio seniūnija prie „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto prisijungė 2020 m. Vietos bendruomenė bei fotografai, drauge su menininke Vaida Virbickaite, pasitelkiant fotografiją kaip mediją, analizavo miestelio tapatybės temą. Ilgalaikio proceso rezultatai įgavo fizinę formą – praėjusių metų rudenį Ežerėlyje buvo pristatyta bendruomenės fotografijos paroda „Pamatyta tapatybė. Ežerėlio bendruomenės narių portretai“ po atviru dangumi. Daugiau informacijos apie parodą: https://bit.ly/3czzAR7.  Skaitmeninis parodos katalogas: https://bit.ly/39MpLP8

Fotografijos rezidencijų projektas Ežerėlio seniūnijoje vyks pirmą kartą. Šios idėjos įgyvendinimu yra siekiama suteikti galimybę Ežerėlio gyventojams bei platesnei menininkų bendruomenei suvokti ryšį tarp fotografijos tradicijų ir naujų, konceptualių projektų.  Pastarajam tikslui pasiekti yra pasitelkiami novatoriškų, šiuolaikinių sumanymų bei tradicinių humanistinių fotografijos projektų pristatymai. Viso to svarbiausia gija – bendruomenės ir jos identiteto pažinimo integracija į minėtus projektus, sumanymus. Vykdydami rezidencijų projektą, tikimės glaudaus bendradarbiavimo su talentingais menininkais, skatinant juos plėtoti bei įgyvendinti savo kūrybines idėjas Kauno rajone.

Rezidencijos projektas skirtas šiuolaikinei (individualios ir kolektyvinės) tapatybės paieškai per žmogiškumo prizmę, taip pat galimos kitokios šiuolaikinio fotomenininko pasirinktos tapatybės atskleidimo interpretacijos. Akcentuojant humanizmo idėjas Ežerėlio gyventojams, jų savasčiai esamame laike ir santykiui su kitais.

Rezidencijų projekto įkvėpimu tapo vienas iš žymiausių Lietuvos fotografijos mokyklos atstovų Lietuvoje – Antanas Sutkus. Fotomenininkas kurį laiką gyveno ir kūrė Ežerėlyje.
Pasak menotyrininko, Tomo Pabedinsko: Būdamas vienu žymiausių Lietuvos fotografijos mokyklos atstovų, Sutkus net ir šios mokyklos kontekste išsiskiria individualiu kūrybiniu braižu. Jam būdingas intuityvus kūrybinis metodas, nuojauta pagrįstas gyvenimo momentų fiksavimas, gebėjimas lengvai rasti emocinį ryšį su fotografuojamais žmonėmis, pajusti ir fotografijoje perteikti subtilų kasdienybės akimirkos autentiškumo įspūdį. Toks ypatingas santykis su įamžintais žmonėmis ir jo išraiška fotografijoje į vieningą visumą sieja daugelio dešimtmečių Sutkaus kūrybą. Svarbiausią savo darbų temą ir kartu bene žymiausio fotografijų ciklo pavadinimą – Lietuvos žmonės – Sutkus apibrėžė pačioje kūrybinio kelio pradžioje ir plėtojo visos kūrybinės karjeros metu.

 

Kas gali teikti paraiškas?

Atvirame kvietime teikti paraiškas kviečiami visi Lietuvoje gyvenantys fotografai, nepriklausomai nuo pasiekimų, amžiaus, stiliaus bei atlikimo technikos.

 

Gyvenimo ir darbo sąlygos

Atvykstančiam fotografui bus siūloma  erdvė gyvenimui bei kūrybiniam darbui. Vietinio verslininko valdoje projekto dalyviui suteikiama galimybė gyventi atskirame name (sutarta speciali kaina reziduojančiam asmeniui – 15eur/para). Namas yra 100 kv. m. ploto, jame yra nedidelė virtuvė, vonios bei poilsio kambariai, miegamasis bei darbui skirta erdvėRezidencijų programos metu taip pat bus galima naudotis dideliu privačiu kiemu, griliaus zona, pavėsine. Nuoroda į gyvenamąsias patalpas bei aplinką – https://bit.ly/3cUMwCc

 

Stipendija

Su atrinktais rezidencijų programos dalyviais bus pasirašomos bendradarbiavimo sutartys. Rezidencijų projekte dalyvaujančiam fotomenininkui skiriama 250 eurų stipendija bus suteikta kompensaciniu principu, t.y. – po rezidavimo projekte (atsiskaitymas vykdomas su individualios veiklos pažyma/verslo liudijimu). Į stipendiją yra įskaičiuojamos būtinosios išlaidos – savarankiškas atvykimas, jei rezidentas apsistos siūlomoje vietoje (15eur/parai), kitos papildomos išlaidos, maitinimas (galimybė gaminti arba užsisakyti į namus) bei mokesčiai.

 

Rezidencijos programos dalyvis:

  • Susipažins su Šiuolaikinių Seniūnijų projekto veiklomis, Ežerėlio kultūros centro komandos nariais, kviestiniais menininkais ir vietos bendruomenės nariais kurie suteiks visą reikiamą pagalbą bei paramą specialiai pritaikytą rezidento interesams ir praktikai;
  • Gyvens vietinio verslininko paskirtame atskirame name, kuris yra privačioje valdoje.
  • Rezidencijos metu turės galimybę dirbti su jam nauja auditorija arba kurti individualiai;
  • Fotografas skirs 3 dienas nepertraukiamai rezidencijai Ežerėlyje 2021 m. vieną iš paskirtų datų: Birželio 11-13d.; Birželio 25-27d. arba Liepos 16-18d. (atsižvelgiant į tuometinę Covid-19 pandemijos situaciją ir galimus kelionių ribojimus rezidencijų datos gali keistis);
  • Turės galimybę pristatyti baigtinius arba pradėtus kūrinius bendruomenei, 3-jų dienų rezidencijos programos pabaigoje, o baigtus kūrinius pateikti per individualiai suderintą laikotarpį nuo savo rezidencijos projekto pabaigos.

 

Rezidencijos programos rezultatai

Atrinktas rezidencijos projekto dalyvis per rezidencijos laikotarpį turi sukurti ne mažiau kaip 10 vienetų darbų arba susirinkti reikiamą medžiagą ir kūrinius pabaigti per individualiai suderintą laikotarpį nuo savo rezidencijos projekto pabaigos.

Rezidencijų programos paskirtomis datomis paraleliai bus vykdomos fotomenininko Igno Venslavičiaus kūrybinės dirbtuvės su bendruomene. Atrinkti rezidencijų projekto dalyviai turės galimybę jose dalyvauti ir/ar paraleliai vykdyti savo kūrybinę veiklą. Paskutinę individualios rezidencijos dieną (Birželio 13d.; Birželio 27d. ir Liepos 18 d.) Ežerėlio bendruomenei bus pristatomi Igno Venslavičiaus, to savaitgalio, kūrybinių dirbtuvių rezultatai. Reziduojantys fotomenininkai šių pristatymų metu taip pat turės galimybę pasidalinti savo atradimais, kūrybiniais dalyvavimo rezidencijų programoje rezultatais. Jei reziduojančių fotomenininkų kūrybinis projektas dar nebus baigtas, bus suteikiama galimybė pristatyti tuo metu jau turimą proceso eigos rezultatą.

Rezidencijos projekto metu sukurtus kūrybinius darbus planuojama eksponuoti fizinėje galerijoje 2022 m. Ežerėlyje „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ veiklų metu. Fotografas turės galimybę dalyvauti asmeninės arba jungtinės parodos kuravimo procese bei pristatymo renginyje.

Iš fotografų tikimės dėmesingo ir savito požiūrio į vietos identitetą bei kultūrą, jautrumo seniūnijos aplinkos ir bendruomenės savybėms. Kadangi vienu metu priimame po vieną rezidentą, projekto komanda skirs didelį dėmesį siekiant padėti atrinktiems menininkams geriau suprasti vietos kontekstą ir sukurti ryšį su bendruomene.

 

Kaip teikti paraišką

Užpildykite kandidato anketą :

  • Anketoje pridėkite portfolio (darbų pavyzdžiai) surinktų į vieną PDF failą, kurio dydis ne didesnis kaip 10 MB; arba nuorodą į virtualią darbų galeriją;
  • Kūrybinis CV su pagrindiniais projektais: dalyvavimas grupinėse ir individualiose parodose, rezidencijų programose ir kt.;
  • Trumpas motyvacinis laiškas (iki 500 žodžių, kuriame galite nurodyti, kodėl jus domina būtent šis projektas, kaip ši meninė praktika prisidėtų prie projekto idėjos vystymo ir pan.) skirtas rezidencijų programai „Humanistinė fotografija. Tapatybės paieškos Ežerėlyje”;
  • Visus dokumentus pateikite pavadinimu „Vardas Pavardė“.
  • Kilus klausimams kviečiame kreiptis į „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuratorę, koordinuojančią Ežerėlio seniūnijos veiklą projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“, Aureliją Prašmuntaitę p. aurelija@kaunas2022.eu

Anketą rasite čia.

 

Paraiškos priimamos iki Balandžio 25 d. (imtinai.)

Su atrinktais kandidatais susisieksime iki 2021-05-05.