Istorijų pasakojimo dirbtuvės kultūros profesionalams

Kviečiame Kauno miesto ir rajono kultūros organizacijų darbuotojus, edukatorius ir muziejų gidus rugsėjo 26-27 d. dalyvauti istorijų pasakojimo dirbtuvėse, kurias ves profesionali šiuolaikinė Lietuvos pasakotoja Milda Varnauskaitė!

Dirbtuvių tikslai ir pobūdis 

  1. Mokytis autentiškai, kūrybiškai ir įtraukiančiai pasakoti. 
  2. Mokytis kūrybiškai tyrinėti organizacijos tapatybę pasakojant istorijas. 
  3. Ugdyti istorijų pasakojimo įgūdžius pasakojant saugioje aplinkoje. 

Taikydami kūrybinius metodus, istorijų pasakojimo dirbtuvių dalyviai dalinsis patirties kultūros srityje istorijomis, atkreips dėmesį į pasakojamų istorijų vienijančias temas, tyrinės, kaip pasakojamos istorijos kuria organizacijos tapatybę. Taip pat dirbtuvėse dalyviai sužinos, kaip „prisijaukinti“ kitų parašytas istorijas, kaip jas papasakoti gyvai ir įtraukiančiai. Dalyviai praktikuos istorijų kūrimą, pasakojimą ir klausymąsi, tyrinės, kaip profesinės srities istoriją paversti sava ir ją autentiškai, kūrybiškai ir įtraukiančiai papasakoti.

Dirbtuvės yra nemokamos – jas finansuoja „Kaunas 2022“.

Dirbtuves ves Milda Varnauskaitė – profesionali šiuolaikinė Lietuvos pasakotoja, baigusi Mezrab pasakotojų mokyklą ir šiuo metu dirbanti Mezrab kultūros centre Amsterdame. Nyderlanduose pasakodama apie Lietuvą, o Lietuvoje – apie vakarus, Milda siekia suartinti rytus su vakarais. Milda istorijas pasakojo Amsterdamo Roots, The Other Stories, Leuuwardeno Explore the North festivaliuose, pasirodė Amsterdamo Žydų muziejuje, Frascati ir Podium Mozaiek teatruose. Milda reguliariai grįžta į Lietuvą, kur veda pasakojimo dirbtuves ir pasirodo kaip pasakotoja. 2018 m. gegužę Vilniuje Milda įkūrė Baltijos pasakojimo centrą (angl. Baltic Storytelling Centre).

Dalyvių skaičius ir atranka

Dirbtuvėse galės dalyvauti iki 14 dalyvių. Kviečiame registruotis iki rugsėjo 23 d. 16:00 val. užpildant registracijos anketą čia

Grupė bus renkama atsižvelgiant į atstovaujamų organizacijų įvairovę ir dalyvių motyvaciją. Atrinkti dalyviai turės gauti savo organizacijos pritarimą dalyvauti dviejų dienų trukmės dirbtuvėse. 

Apie atrankos rezultatus informuosime iki rugsėjo 24 d. 

Laikas ir vieta bus tikslinami atrinktiems dalyviams. 

Kontaktinis asmuo: Justina Petrulionytė-Sabonienė, [email protected]