Kaunas 2022 Istorijų festivalis jungia visus, kurie mėgsta pasakoti ir klausytis istorijų. Praėjusiais metais su daugiau nei 40 renginių ir 20 partnerių startavęs festivalis kviečia teikti pasiūlymus 2020 m. programai. Festivaliu siekiame priminti daugiatautę vietos istoriją, stiprinti dialogą tarp skirtingų Kauno miesto ir rajono bendruomenių, skatinti žmonių pasididžiavimą vieta, kurioje gyvename, o kartu – ieškoti inovatyvių istorijų pasakojimo formų.

2020 m. Istorijų festivalis planuojamas spalio 8–11 d.

Šiemet festivalis bus skirtas ne tik praeičiai. Reaguodamas į (post)pandeminio pasaulio tikrovę, festivalis kvies tyrinėti savo dienų iššūkius istoriniame kontekste, reflektuoti asmenines ir istorines mūsų kartos ir tėvų, senelių, prosenelių patirtis karų, okupacijos, tremčių, persekiojimų ir kt. sudėtingais laikotarpiais. Kviesime kelti tokius ir panašius klausimus:

Ar išgyvendami savo laikmečio iššūkius galime pasimokyti iš praeities istorijų? Ar jose atpažįstame save? Kokias savo pačių patirtis galime įžvelgti praeities įvykiuose? Ką reiškia atsidurti akistatoje su netikrumu dėl ateities, nesaugumu, nežinomybe? Kita vertus, kaip išlikti žmogumi, kai aplinkui siautėja destrukcija? Kaip įveikti žvėrį pačiam netampant juo?..

Prioritetas bus teikiamas projektams, atliepiantiems festivalio temą ir ieškantiems naujų istorijų pasakojimo formų. Raginame burtis su savo partneriais, kuriems taip pat aktuali jūsų istorija: dalintis eksponatais, istorinėmis žiniomis, kompetencijomis ir t. t. Kartu kviečiame istorijas pasakoti naujose, neatrastose ar jūsų istorijai svarbiose miesto bei rajono erdvėse (gatvėse, aikštėse, butuose, alternatyviose erdvėse ir t. t.). Be to, skatiname galvoti apie saugiai įgyvendinamas iniciatyvas, tinkamas ir galimo karantino sąlygomis.

Lauksime jūsų pasiūlymų iki 2020 m rugpjūčio 3 d. 12:00 val.
Papasakokite apie juos užpildydami šią registracijos anketą: bit.ly/IstorijuFestivalis2020

Apie atrinktus pasiūlymus informuosime iki 2020 m. rugpjūčio 10 d. Jie bus įtraukti į Istorijų festivalio 2020 programą ir taps bendros komunikacijos dalimi.

Kontaktai
Festivalio kuratorė Daiva Citvarienė, daiva@kaunas2022.eu
Festivalio koordinatorė Justina Petrulionytė-Sabonienė, justina@kaunas2022.eu

Nuotr. A. Aleksandravičiaus