Kas yra „Fluxus laboratorijos“?
Nuo 2018 iki 2020 metų Kaune ir Kauno rajone planuojama įkurdinti apie 35 kūrybines laboratorijas, vienijančias mikrorajonų gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams.
„Fluxus labas!“ – tai bendruomenės laboratorijų programa, kurioje vyksta vietos gyventojų idėjų, požiūrių ir patirties apykaita, skatinamas kūrybiškas dialogas, kuriantis ryšius ir pokyčius. Tai vieta, kur vietos gyventojai susitinka Lietuvos ir užsienio kūrybininkus ir kitus specialistus.
Kodėl Fluxus?
Kaunas yra Fluxus judėjimo įkūrėjo ir krikštatėvio Jurgio Mačiūno gimtinė. Naujai meno krypčiai, į kurią galėjo įsijungti kiekvienas, pavadinti Mačiūnas parinko žodį fluxus, kuris lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijai iškart prigijo „Fluxus labas!“ pavadinimas, kuris yra ir kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, bičiuliautis. „Fluxus labas!“ koncepcija primena apie Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus ištrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio ir žaismingo kūrybiškumo. Fluxus menas atsiveria ir įtraukia visus norinčius dalyvauti.
Kas yra „Fluxus labas!“ agentas?
Jei reikėtų trumpai apibūdinti šia veikla užsiimančius „Fluxus labas!“ agentus, neapsieitumėm be šių savybių: jie atviri naujovėms, gerai jaučiasi padėdami kitiems, yra iniciatyvūs, atsakingi, nuoseklūs, mielai bendradarbiauja, nebijo klysti ir nepasiduoda. Jie – pokyčių katalizatoriai, talentų ieškotojai, idėjų atradėjai. Jie siekia ne pakeisti, o suprasti bendruomenę ir jai padėti kūrybiškai save išreikšti, pastebėti savo vertybes – turima patirtimi pasidalinti su kitomis bendruomenėmis.
Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių iniciatyvų ir organizacijų, domisi, kokie bus šio bendradarbiavimo rezultatai.
Bendruomenės menininkas / kūrybininkas turi:
- Atsižvelgti į bendruomenės poreikius, kylančius iššūkius ir prisidėti prie jų sprendimo.
- Glaudžiai bendradarbiauti su vietos bendruomene kūrybinio proceso metu, padėti ir prisidėti prie jo užbaigimo bei rezultato pristatymo visuomenei / bendruomenei.
- Į kūrybinį procesą įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių, supažindinti su proceso tikslu ir žingsniais.
Jei turite klausimų, rašykite [email protected]