Fantastika! Kviečiame nepraleisti unikalios galimybės dalyvauti mokslinio fantastinio prototipavimo (MFP) seminare „Kaip kurti ateities vizijas“

Šių metų spalio 23 dieną Kauno Dizaino įvykis ir VšĮ „Mokslas ir inovacijos visuomenei“ kviečia dalyvauti teoriniame praktiniame seminare, kuriame išmoksite kurti ateities verslo, mokslo ir miesto vystymosi vizijas, remiantis mokslinio fantastinio prototipavimo (ang. Science Fiction Prototyping) metodu.  Specialistai iš Jungtinės karalystės pasidalins savo patirtimi ir pakvies išbandyti dvi metodikas, įvertinti kuriamos vizijos pagrįstumą ir jos meninę vertę.

Susidomėjimas ateitimi auga dėl spartėjančio gyvenimo tempo, žmonių noro suprasti pokyčius, tendencijas ir prie jų prisitaikyti. Automatizavimas ir dirbtinio intelekto pažanga privers vienas profesijas išnykti, bet sukurs naujas. Akivaizdu, jog visuomenė, politikai nebespėja su mokslo pažanga. Naujos technologijos, tokios kaip 5G arba genų redagavimas, gąsdina. Socialinės platformos ir jomis sklindanti melaginga informacija keičia jėgų pusiausvyrą. Didžiosios informacinės korporacijos monopolizuoja duomenų rinką. Kyla vis daugiau etinių problemų ir dilemų, kaip naudoti arba kaip valdyti šias jėgas.

Kaip nuspėti ar prognozuoti ateitį, kad galėtume jai geriau pasiruošti? Kaip išvengti klaidų investuojant lėšas ar laiką? Kaip perimti iniciatyvą ir užkrėsti pasaulį savo idėjomis? Vis daugiau kompanijų (Microsoft, Adobe) ir vyriausybių pasaulyje į pagalbą pasitelkia rašytojus fantastus, kad šie pasiūlytų įvairių, taip pat ir socialinių technologijų vystymosi ar taikymo scenarijus. Tai padeda užsakovams suprasti, į kokias sritis ar idėjas reikia investuoti. Vienas toks pavyzdys – scenarijų rinkinys „How to Run  a City like Amazon“, kurį galima perskaityti internete.

https://issuu.com/meatspacepress/docs/how_to_run_a_city_like_amazon_and_other_fables

Kompanijos Tesla kapitalizacija viršijo 300 mrld. dolerių. Daugkartinio naudojimo raketos jau tapo kasdienybe. Kur slypi Elono Musko fenomeno šaknys? Galbūt mokslinėje fantastikoje, kurią šis antrepreneris mėgsta nuo vaikystės. Fantastika – puikus idėjų šaltinis, praplečiantis vaizduotės ribas.

Kviečiame ir jus išmokti fantazuoti, kurti pagrįstas visuomenės arba šalies, miesto ateities vizijas. Nebūtina tapti futurologu arba turėti rašytojo talentą. Pakanka išmokti naudotis mokslinio fantastinio prototipavimo metodu. Seminaro metu išmoksite kurti ateities verslo, mokslo vizijas, kurti trumpus apsakymus. O 2021 metais pakviesime į tarptautinį literatūrinį-vizualinį konkursą „Kauno ateitys“. Jo tikslas – įsivaizduoti miesto vystymosi kryptis, pasiūlyti savąją Kauno viziją.

Seminare kviečiami dalyvauti įvairių sričių smalsūs ir kūrybingi atstovai: rašytojai, menininkai, viešųjų ryšių specialistai, ekonomistai, savivaldybių darbuotojai, mokslininkai, politologai, informatikai, architektai ir t.t.

Seminaras vyks spalio 23 d. nuo 10.00 iki 17.00 val. Išklausiusiems bus įteikiami sertifikatai.

Būtina registracija.

Registruotis į seminarą kviečiame iki spalio 22 d. adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/kaunas-2022/

Seminaras nemokamas.

______________________________________________

Dirbtuvių mentoriai

Dr. Ping Zheng, Kenterberio Kristaus bažnyčios universiteto Verslo mokyklos vyresnioji akademinio personalo narė, JK.

Be „verslumo ir inovacijų“ specializacijos, ji yra fantastikos kaip inovacijų priemonės naudojimo ekspertė. Ji buvo viena pirmųjų pradėjusi naudoti „Diegetic Innovation Templating“ techniką, kur mokslinė fantastika ir vaizduotė pasitelkiama verslo ir produktų inovacijoms kurti (įrankių, apimančių dizaino fantastiką ir mokslinės fantastikos prototipų kūrimą, kuriuos ji taip pat naudoja, grupės dalis), labiau pasitelkiant pasirodžiusius mokslinės fantastikos filmus ir literatūrą ir taip greičiau „užsikabinti“ už platesnių verslo procesų. Pastaruosius 5 metus ji kartu su magistro studijų studentais vedė panašias „SF-Prototyping“ dirbtuves Kenterberyje.

 

Prof. Victor Callaghan, Esekso universitetas, JK

Victor Callaghan yra Esekso universiteto informatikos profesorius emeritas, Kūrybinių mokslų fondo (angl. Creative Science Foundation) direktorius ir Sumanios aplinkos pažangos asociacijos (angl. Association for the Advancement of Intelligent Environments) prezidentas. Prieš įkurdamas Sumanios aplinkos grupę, jis įkūrė Esekso universiteto mobiliosios robotikos grupę. Šioms dirbtuvėms ypač aktualu tai, kad profesorius Callaghan dalyvavo novatoriškoje grupėje, kuri IE’07 Ulmo mieste (Vokietija) pasiūlė mokslinės fantastikos prototipų metodiką. Nuo to laiko jis organizavo keletą dirbtuvių ir publikavo leidinių šia tema, pritaikydamas idėjas technologijoms, švietimui ir verslo inovacijoms. Pavyzdžiui, jis bendradarbiavo su „Immersive Displays Ltd“, kad pritaikytų mokslinės fantastikos prototipus (angl. SFP) naujoviško „ImmersaVU“ produkto kūrimui. Naujausias jo kūrybos ir mokslo darbas susijęs su bendradarbiu su dr. Ping Zheng, kad „SciFi-Prototyping“ būtų įtrauktas į Kenterberio Kristaus bažnyčios universiteto bakalauro studijų programą (pirmasis JK).

 

Dr. Rolandas Maskoliūnas, Lietuvos mokslų akademija, ryšių su visuomene vyr. specialistas

Maskoliūnas yra biochemikas, mokslo populiarintojas, mokslinės fantastikos ir populiarių mokslinių TV laidų, transliuotų pastaruosius dvidešimt metų Lietuvos nacionalinėje televizijoje, autorius. Jis taip pat yra vienas didžiausio nacionalinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ organizatorių; mokslinės fantastikos gerbėjas ir buvęs mokslinės fantastikos knygų leidėjas. R. Maskoliūnas dalijasi savo nuomone apie mokslo ir technologijų tendencijas įvairiuose renginiuose, kuriuos organizuoja IBM, „Swedbank“, „Thermofisher Scientific“, Mokslo, švietimo ir sporto ministerija, universitetai ir kt.; jis taip pat parengė pirmojo Nacionalinio mokslo muziejaus galimybių studiją (kartu su Koperniko centro direktoriumi Robert Firmhofer ir architektu Rolandu Paleku).