„Kaunas 2022“ auditorijų vystymo programa 2021 m. Auditorijos vystymo strategijų kūrimas, pagalba „Kaunas 2022“ pagrindiniams partneriams.

Kviečiame dalyvauti auditorijų vystymo mokymų programos dalyvių atrankoje!

Auditorijų vystymo specialistų – praktikų laboratorija 2021

AUDITORIJŲ PLĖTROS MOKYMŲ PROGRAMOS DALYVIŲ ATRANKA

Ką kviečiame dalyvauti?

Mokymai skirti „Kaunas –Europos kultūros sostinė 2022“ partneriams  teikti paraiškas į metų trukmės auditorijų plėtros mokymų programą.  Jei Jūsų organizacija vykdo vieną ar kelis projektus „Kaunas –Europos kultūros sostinė 2022“ programoje ir gavote šį kvietimą, tai reiškia, kad esate vienas iš jų.

Kas yra auditorijų vystymo programa 2021?

Šių metų programos tikslas yra stiprinti Europos kultūros sostinės partnerių pastangas planuojant auditorijų vystymą ir įtraukimą. Žinoma, ne tik 2022 -aisiais.

Auditorijų vystymo specialistų – praktikų laboratorija 2021 (Audience Development Programme for Kaunas 2022 – tai erdvė keistis, mokytis, eksperimentuoti, išbandyti naujas priemones ir skirtingus metodus. Čia vyks susitikimai su skirtingų sričių, įvairios patirties kultūros profesionalais, vieni kitiems padėsime ir palaikysime auditorijos vystymo ir auditorijos įtraukimo kelyje.

Atrodo, kad šiuo metu būtina atsižvelgti į pandemiją, ,,viską, kas negerai vyksta  su Pasauliu“, ir tai, kad Europos kultūros sostinės metai artėja labai greitai.

Didelė dalis bus paremta bendra kūryba, o galutinis rezultatas labai priklausys nuo bendrų pastangų. Kitaip tariant: programos organizatoriai paruošė Jums rėmus, o drauge užpildysite juos turiniu, geriausiai atliepiančiu jūsų organizacijos tikruosius poreikius.

Kuo ši programa ypatinga?

Programą sudaro:  dvi dalys – mokymai-dirbtuvės ir asmeninės konsultacijos.

Asmeninės konsultacijos.
Jūsų organizacijai bus skirtas individualizuotas požiūris ir asmeninis palaikymas.
Nuo pat pradžių svarbiausi būsite JŪS ir jūsų konkretūs poreikiai. Kai tik priimsime jus į programą, paskirsime mentorių, kuris konsultuos ir palaikys viso proceso metu.
Turėsite galimybę išsakyti savo dilemas ir problemas, poreikius ir norus. Drauge  juos analizuosime ir pasiūlysime konkrečias užsiėmimų/seminarų temas, pakviesime įvairių dalykų ekspertus.

Mokymai-dirbtuvės.
Seminarai, suteiksiantys jums specifinių žinių, įgūdžių ir įrankių, kurie padės pasiekti auditorijos tikslus ir suteiks jums įkvėpimo kurti savo auditorijos ugdymo planą ir išbandyti įvairius veiksmus.
Tai galės būti: strategijų rengimas, biudžeto sudarymas, auditorijos segmentavimas, auditorijos tyrimas, sudominimas, įtraukimas, bendra kūryba, motyvacijos dalyvauti stiprinimas, bendruomenės įtraukimas, viešieji ryšiai ir kampanijos, rinkodaros įrankiai auditorijos ugdymui ir kt.  Seminarų programa bus sudarytas atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Bendradarbiavimas su kitomis kultūros organizacijomis.
Labai svarbi programos dalis yra dalyvių – vietos kultūros profesionalų (= jūsų visų) bendradarbiavimas: vienas kito palaikymas ir dalijimasis savo patirtimi. Mes padėsime sudaryti mažesnes, darbines temines grupeles pagal jūsų poreikius ir interesus. Jose bus dirbama pagal tiesioginio (PEER-TO-PEER) bendradarbiavimo principus, padedant atitinkamiems ekspertams.
Taip pat skirsime šiek tiek laiko bendram darbui su grupe.

Mokymų rezultatai.
Galutinis jūsų dalyvavimo šioje programoje rezultatas turėtų būti jūsų pačių auditorijos ugdymo planas, nesibaigiantis 2022 -aisiais. Mes nuoširdžiai tikimės, kad visas jo kūrimo procesas bus ne tik praturtinantis, bet ir…   SMAGUS! Turėsite galimybę patyrinėti įvairius būdus, kaip dirbti su auditorija, sukurti ir išbandyti įvairius įrankius bei metodus, mokytis veikiant, su kitų pagalba, bet taip pat ir padedant kitiems įgyvendinti jų sumanymus.

Kas ves mokymus?
Programą koordinuoja mūsų partneris Impact Foundation, bet dirbtuves ves ekspertai-mentoriai iš visos Europos.

Ar mokymai kainuoja?

Mokymus finansuoja „Kaunas 2022“.

Kalba
Visos programos veiklos bus vedamos tarptautinių ekspertų. Todėl svarbu, kad deleguoti dalyviai galėtų bendrauti anglų kalba. Paraiškos forma, interviu ir dirbtuvės bus vedamos anglų kalba.

Pasiekiamumas
Jeigu turite kokių nors specialiųjų poreikių, ypač dėl pasiekiamumo (pvz. vertimas į gestų kalbą), prašome mums pranešti ir mes pasistengsime jums padėti.

 

PRAKTINIAI KLAUSIMAI

Tikimės, dalyvausite visoje  programos veikloje. Galime garantuoti, kad per mėnesį neketiname užimti daugiau nei 6 valandas. Visa kita priklauso nuo jūsų! Tiesiog nepamirškite, kad svarbu ne tik klausyti, bet iš tikrųjų dalyvauti.

Susitikimai ir darbo metodai

Dauguma užsiėmimų vyks nuotoliniu būdu. Priklausomai nuo situacijos, yra tikimybė, kad kai kurios veiklos galės vykti gyvai Kaune, kurias planuosime kai tik pandeminaii apribojimai tai leis.

 

Kaip dalyvauti?

Pirmiausia, turite gauti savo organizacijos pritarimą dalyvauti programoje jos vardu (viena to priežasčių – mokymai vyks darbo dienos metu), susirasti kolegą savo organizacijoje, su kuriuo galėtų aplikuoti (programoje kiekvienai organizacijai skiriamos dvi vietos) ir dalyvauti atrankoje.

Dalyvių atranka:

Norėdami dalyvauti mokymų programoje, užpildykite šią elektroninę atrankos formą.

Formą galima pildyti galima iki gegužės 14 d. (imtinai).

Dalyvius informuosime gegužės 18 d. Daugiausiai 10 organizacijų pakviesime į mokymų programą. Sprendimą priims tarptautinių ekspertų ir Kaunas 2022 atstovų grupė.

Kaip viskas vyks toliau?

  1. Pasirengimas, pirmasis susitikimas. Pradinė paskaita, susitikimas su visais dalyviais ir mentoriais, išsamiai pristatoma ir aptariama programa. Planuojama data: gegužės 24 d.
  2. Susitikimai su atrinktais kandidatais. Asmeniniai susitikimai su mentoriais, siekiant nustatyti poreikius, lūkesčius, tikslus.
  3. Mokymų programos sudarymas. Remiantis kruopščia „akis į akį“ susitikimų analize, programos rėmai užpildomi turiniu: siūlomos seminarų temos, ekspertų vardai ir temos bendraminčių grupėms.

Tikimės, kad sudominome, todėl kviečiame pildyti atrankos dalyvio anketą.

 

Įdomu, bet reikia daugiau informacijos? Prašome kreiptis partnerystes@kaunas2022.eu